Звіт про виконання Програми розвитку системи освіти Баришівського району на 2011-2014 роки взяти до відома, (додається)Сторінка1/5
Дата конвертації01.05.2016
Розмір0.79 Mb.
  1   2   3   4   5


БАРИШІВСЬКА РАЙОННА РАДА

Київської області

Р І Ш Е Н Н Я


від «05» лютого 2015 р. № 1628-59-06

Про заслуховування звітів

про виконання районних програм,

що фінансувалися у 2014 році

На підставі частини 1 пункту 16 статті 43 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”, заслухавши та обговоривши звіти про виконання районних програм, що фінансувались у 2014 році, враховуючи висновки та рекомендації постійних комісій районної ради, районна рада вирішила: 1. Звіт про виконання Програми розвитку системи освіти Баришівського району на 2011-2014 роки взяти до відома, (додається).

 2. Звіт про виконання Програми з військово-патріотичного виховання та допризовної підготовки молоді до служби в Збройних Силах України в Баришівському районі (районна програма “Призовник”) на 2014 рік взяти до відома, (додається).

 3. Звіт про виконання районної комплексної Програми підтримки сім’ї та забезпечення прав дітей “Назустріч дітям” до 2017 року взяти до відома, (додається).

 4. Звіт про виконання Програми розвитку видів спорту єдиноборств в Баришівському районі на 2011-2015 роки взяти до відома, (додається).

 5. Звіт про виконання Програми розвитку та підтримки ветеранського руху у Баришівському районі на 2014 рік взяти до відома, (додається).

 6. Звіт про виконання Програми створення та забезпечення функціонування Комунальної установи «Баришівський районний Трудовий архів» взяти до відома, (додається).

 7. Звіт про виконання районної Програми “Турбота” на 2014 рік взяти до відома, (додається).

 8. Звіт про виконання Програми розвитку та удосконалення роботи Баришівського районного комунального підприємства «Районне інформаційне агентство» на 2011 - 2014 роки взяти до відома, (додається).

 9. Контроль за виконанням цього рішення покласти на постійні комісії районної ради з питань охорони здоров’я, освіти, культури, молоді і спорту, соціального захисту населення та з питань соціально-економічного, культурного розвитку, бюджету, фінансів та цін.

Голова районної ради О.І. Ільченко


Звіт про виконання Програми розвитку системи освіти Баришівського району на 2011-2014 роки

ЗВІТ

про виконання Програми розвитку системи освіти

Баришівського району на 2011-2014 роки

Аналіз підсумків діяльності управління освіти, молоді та спорту райдержадміністрації, керівників та педагогічних колективів навчальних закладів за 2014 рік засвідчує дієвість заходів, затверджених Програмою розвитку системи освіти району на 2011-2014 роки, спрямованих на забезпечення реалізації єдиної державної політики в галузі освіти району.

Вище зазначена Програма розвитку освіти об’єднала в собі всі районні освітні Програми і передбачила чітку орієнтацію освітніх послуг на запити й потреби споживачів району та регіональні особливості.

Програма розвитку покликана змінити регіональний освітній простір.

За станом на 20.12.2014 в освітній галузі району здійснено:
Розділ І. Здоров’я дитини.

Проект «Школа фізичної культури та здоров’я»

Реалізуючи Районну програму з питань формування у школярів свідомої мотивації здорового способу життя та виховання дитини в дусі відповідального ставлення до власного здоров’я та здоров’я оточуючих як до найвищої цінності, здійснено ряд заходів.

У 22 навчальних закладах освіти впроваджено курс «Захисти себе від ВІЛ», який направлений на формування культури здорового способу життя учасників навчально-виховного процесу. Охоплені вивченням цього курсу 321 учень 7-11 класів.

Усі вчителі закладів освіти підготовлені на базі Київського обласного інституту підвищення кваліфікації педагогічних кадрів до роботи за тренінговою системою викладання предмету основи здоров’я.

Районним методичним кабінетом організовано роботу постійно діючого семінару для вчителів основ здоров’я з актуальних питань щодо формування ціннісного ставлення до здоров’я особистості.

На цей час у кожному закладі освіти є кабінет основ здоров’я (окремий чи суміщений з кабінетом біології), де вчителі проводять заняття за тренінговою технологією.

Районним методичним кабінетом організовано роботу 6 (шести) районних опорних закладів освіти з впровадження профілактичних курсів зі збереження життя та здоров’я. Два заклади освіти (Баришівський НВК та Волошинівський НВК) є опорними з реалізації курсу «Захисти себе від ВІЛ». У 5 закладах району (Баришівський НВК, Баришівська ЗОШ І-ІІІ ступенів № 2, Волошинівський НВК, Лукашівський НВК, Перемозький НВК) реалізується інноваційний проект «Національна мережа шкіл сприяння здоров’ю».

У закладах освіти є науково-методична література з питань охорони здоров’я. У рекреаціях розміщені змінні стенди в яких є інформація щодо попередження травмування та нещасних випадків під час навчально-виховного процесу.

Забезпечено психологічний супровід навчально-виховного процесу та соціально-педагогічний патронаж у навчальних закладах району. За результатами щорічного медичного огляду в 2014 році пройшли медичне обстеження 2330 школярів. З них 625 (27%) – здорові. До основної медичної групи зараховано 1193 учнів, до підготовчої – 1116, спеціальної – 101 дітей.

З метою попередження травматизму у ЗНЗ району розроблена система масових заходів з безпеки життєдіяльності учнів. За звітний період проведено в закладах освіти: місячник безпеки руху «Увага! Діти на дорозі», тижні обережного поводження з вогнем, знань правил дорожнього руху; заходи з питань санітарно-гігієнічного виховання та відповідального ставлення до свого здоров’я. В рамках місячника безпеки руху в ЗНЗ району проходять конкурси малюнків, конкурси плакатів, працюють агітбригади з учнів старших класів. Учні закладів освіти брали участь у районному та обласному етапах КВК «Обери майбутнє», юні інспектори руху, юні пожежники.

У Баришівському районі проведено комплекс заходів, спрямованих на зменшення кількості дорожньо-транспортних пригод серед школярів. До річних Планів навчальних закладів  включені заходи, спрямовані на попередження дитячого дорожньо-транспортного травматизму.

    Управління освіти, молоді та спорту Баришівської районної державної адміністрації та ВДАІ з обслуговування Баришівського району та міста Березань, підпорядковане УДАІ ГУМВС України в Київській області розробило план спільної роботи на 2014-2015 навчальний рік щодо профілактики дорожньо-транспортного травматизму в освітніх закладах району з метою поліпшення якості навчально-виховної роботи з дітьми із питань особистої безпеки та захисту життя вихованців під час перебування на вулицях та у громадських місцях, вироблення у дітей умінь та навичок щодо захисту свого життя і здоров'я під час надзвичайних ситуацій на дорозі.

Один раз на місяць класні керівники проводять бесіди з попередження дитячого травматизму.

За станом на 20.12.2014 всіма видами харчування охоплено 3167 учнів (що складає 90 % від загальної кількості учнів). Із них забезпечено безкоштовним харчуванням 1592 учнів 1-4 класів, серед учнів 5-11 класів стовідсотково забезпечені гарячим харчуванням діти-сироти, діти позбавлені батьківського піклування та діти з багатодітних сімей – 63 учні. Безкоштовно харчують учнів 5-11 класів за рішеннями сільських рад (65 учнів). Вартість харчування на одну дитину 1-4 класів та дітей пільгових категорій становить 05 грн. 45 коп. (бюджетні кошти – 04 грн. 50 коп., благодійні кошти – 0,95). Виконання норм харчування становить 75 %, проти 93 % минулого року. В дошкільних навчальних закладах вартість харчування – 08 грн. 60 коп. на одну дитину (бюджетні кошти – 06 грн. 00 коп., батьківські кошти – 02 грн. 60 коп.). Виконання норм харчування – 58% , проти 86% минулого року.

Влітку 2014 року на базі 22 загальноосвітніх навчальних та 2 позашкільних закладів були організовані табори з денним перебуванням, на фінансування яких з місцевого бюджету було використано 353 тис. грн.

Табори працювали в дві зміни – з 02.06.2014 по 19.06.2014 та з 16.06.2014 по 04.07.2014. Загалом відпочинковими послугами в них було охоплено 1295 дитини Баришівського району, що становить 37 % від загальної кількості дітей шкільного віку (3494 дітей віком від 7 до 17 років за даними держстатзвітності).

В таборах з денним перебуванням відпочивали такі пільгові категорії дітей:

діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування – 22;

діти-інваліди – 21;

діти з багатодітних та малозабезпечених родин – 170;

діти, котрі перебувають на диспансерному обліку – 607;

діти працівників агропромислового комплексу та соціальної сфери – 218;

діти, постраждалі від аварії на ЧАЕС – 173;

талановиті та обдаровані діти – 80;

діти із сімей, тимчасово переселених із зони АТО – 4.

З метою організації корисного дозвілля та активного відпочинку, відновлення фізичних і духовних сил, відділом фізичної культури та спорту за 2014 рік здійснено ряд заходів.

Рішенням сесії районної ради № 668-26-06 від 19.11.2012 було затверджено «Баришівську районну Програму розвитку фізичної культури і спорту на 2013-2016 роки».

В поточному році затверджено плани заходів з підготовки та експлуатації фізкультурно-оздоровчих та спортивних споруд у весняно-літній та осінньо-зимовий періоди. Проведено роботу з організації невідкладних та поточних ремонтів в спортивних залах. З районного бюджету 38 тис. грн. витрачено на заміну вікон у спортивній залі Баришівського НВК, на придбання спортивного інвентаря у Волошинівському НВК витрачено 1,4 тис. грн. За рахунок позабюджетних надходжень придбано спортивного інвентаря та обладнань на 18 тис. грн. Приведено в належний санітарний стан діючі спортивні споруди, майданчики навчальних закладів району. Забезпечується технічне обслуговування спортінвентаря та спортивного обладнання в ЗОШ району, Баришівській районній ДЮСШ відповідальними працівниками, які затверджені наказами. Проведено інструктажі щодо запобігання травматизму серед учнівської молоді.

У 23-ох загальноосвітніх навчальних закладах району уроки фізичної культури відвідують 3534 учні. З них віднесених до спеціальної медичної групи 128 учнів та підготовчої групи 1158 учнів, які беруть участь в підготовчій та заключній частині уроку. Поліпшився медико-педагогічний контроль за фізичним вихованням учнів у навчальних закладах. Практикується присутність медичних сестер на уроках фізичної культури. Порівняно з минулим навчальним роком зменшилася кількість учнів, віднесених до спеціальної медичної групи з 198 (5%) до 128 (4%). Відповідно Інструкції про розподіл на групи для занять на уроках фізичної культури, затвердженої спільним наказом Міністерства охорони здоров’я України та Міністерством освіти і науки України створена і функціонує спеціальна медична група при Баришівському НВК: складений і затверджений розклад проведення занять (2 години на тиждень) та тематичний план роботи з такою категорією учнів.

Комплексне розв’язування завдань фізичного виховання школярів передбачає проведення як урочних так і позаурочних форм занять. Основною формою позакласних занять – є гуртки та секції спортивного спрямування, якими охоплено 853 учень (56 гуртків) проти 681 учня (45 гуртків) минулого року. Порівняно з минулим 2013 роком фізкультурно-оздоровча робота у навчальних закладах району дещо активізувалася. Лише районних заходів було проведено 17, якими було охоплено 3064 учнів. Збільшилася кількість спортивно-масових заходів з 211 до 236.

ДЮСШ Баришівської районної ради має 8 відділень: боротьба греко-римська, легка атлетика, важка атлетика, настільний теніс, футбол, шахи, волейбол та баскетбол. Всього в секціях школи займається 447 учнів, що становить 15% від загальної кількості учнів загальноосвітніх закладів району.

Проведені районні етапи спортивно-масових заходів серед дітей і юнацтва: Всеукраїнська церемонія «Свято олімпійського прапора», «Козацький Гарт», «Старти Надій», «Тато, мама, я - спортивна сім’я», «Олімпійський день», «Олімпійське Лелеченя», Всеукраїнська військово-патріотична спортивна гра «Зірниця», проведено Олімпійський урок та тиждень.

Збірні команди учнів району успішно виступали в обласних спортивно-масових заходах, як то «Козацький Гарт», «Старти Надій», «Олімпійський день», «Олімпійське Лелеченя», брали участь у Всеукраїнських змаганнях «Шкіряний м’яч», «Шкільний футбол».

Розділ ІІ. Дошкільна освіта.

Проект «Дошкілля»

Мережу дошкільних навчальних закладів складають 8 (вісім) ДНЗ та дошкільні підрозділи у 15 НВК, в яких виховуються 1298 дітей дошкільного віку від 2-х до 6-ти років.

За станом на 24.12.2014 охоплення дітей цієї категорії дошкільною освітою складає 75%, що на 5% більше в порівнянні з цим же періодом минулого року.

Охоплення дітей 5-річного віку дошкільними, позашкільними та загальноосвітніми навчальними закладами району складає 91%, що на 3% більше в порівнянні з цим же періодом минулого року.

Мережа ДНЗ збільшилась за рахунок:


 • відновлення роботи 4 (чотирьох) дошкільних груп при реконструйованому ДНЗ «Золотий ключик» смт Баришівка для 85-ти дітей від 2 до 6-ти років; на завершення ремонтних робіт, облаштування приміщень та території закладу використано 4 500 898 грн.;

 • реорганізації малокомплектних шкіл І ступеня у ДНЗ «Лісова казка» с. Дернівка Баришівської районної ради (2014 рік) та одногрупового ДНЗ, що в селі Борщів, який функціонує у складі Волошинівського НВК.

Розпочалися та продовжуються ремонтні роботи з добудови приміщення майбутнього дошкільного підрозділу на 50 місць для дітей сіл Паришків та Корніївка до приміщення Паришківського НВК.

З метою підготовки до 2014-2015 навчального року в усіх ДНЗ району виконано поточні ремонти та заходи із зміцнення матеріально-технічної бази на загальну суму 229,7 тис грн. – благодійні та спонсорські кошти.

Завершено процес підключення всіх дошкільних установ до Єдиної державної електронної бази освіти (ЄДЕБО).

Управлінням освіти, молоді та спорту Баришівської райдержадміністрації налагоджена тісна співпраця з органами місцевого самоврядування з питання передбачення коштів у місцевих бюджетах з метою приведення у відповідність штатів ДНЗ до нових Типових штатів ДНЗ. Так, у 2014 році в штати ДНЗ «Теремок» та «Промінь» смт Баришівка та ДНЗ «Ялинка» с. Коржі були введені посади методистів.


Розділ ІІІ. Загальна середня освіта.

Проект «Шестирічна дитина в школі»

Новий зміст Державного стандарту початкової загальної освіти, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 20.04.2011 № 462, укладений відповідно до мети початкової школи з урахуванням пізнавальних можливостей і потреб та спрямований на досягнення результатів навчання з першого класу. Однак і дитячий садок, і школа є ланками єдиної системи освіти. Тому, з метою забезпе­чення наступності між дошкільною та початковою освітою у закладах району в звітний період проведено спільні заходи для вчителів початкової школи та вихователів дитячих садків:

- проведено всеукраїнський семінар для методистів районних (міських) методичних кабінетів з початкової освіти, слухачів курсів підвищення кваліфікації при НАПН України, ДВНЗ «Університет менеджменту освіти», ЦІППО;

- проведено 3 (три) засідання постійно діючого семінару-практикуму вчителів 1-их класів та вихователів дошкільних груп;

- укладено угоди про співпрацю між 6 (шести) дошкільними закладами та загальноосвітніми навчальними закладами (у селах: Коржі, Садове, Лехнівка, Лук’янівка, смт Баришівка);

- проведено спільні наради, засідання педагогічних рад;

- проведено спільні засідання методичних об’єднань вчителів початкових класів та вихователів дитячого садка;

- організовані взаємовідвідування занять і уроків учителями початкових класів та вихователями дитячого садка;

- відкриті консультпункти для батьків щодо готовності дітей до навчання у школі;

- проведено спільні виховні заходи.

У 2014 році проведено організований набір учнів 1-их класів, а саме: сформовано 26 класів у 23 загальноосвітніх навчальних закладах району, до яких зараховано 413 учнів, що більше проти минулого року на 2 учні. З метою удосконалення навчально-виховного процесу та створення сприятливих умов для учнів 1-х класів заклади освіти району приймали участь у Всеукраїнській акції «Дай руку, першокласнику!».

Районним методичним кабінетом розроблено та проведено семінари-практикуми:

- учителів початкових класів (27 вчителів), які будуть викладати у 1 класах (з подальшими отриманням сертифіката відповідного зразка). Навчання проводилося за семи модулями: «Психологія», «Мови і література», «Математика», «Технології», «Природознавство», «Мистецтво», «Здоров’я і фізична культура»;

- учителів початкових класів (20 вчителів з отриманням сертифіката відповідного зразка), які викладають предмет «Інформатика» з 2-ого класу.

У 2014 році відповідно до потреб громадян у 18 загальноосвітніх закладах району функціонують 25 груп продовженого дня за кошти районного бюджету та 2 (дві) групи за батьківські кошти (Баришівська ЗОШ І-ІІІ ступенів № 2 та Лехнівська ЗОШ І-ІІІ ступенів).

В ході підготовки до нового навчального року в загальноосвітніх навчальних закладах району облаштовано 26 класних кімнат, які забезпечені необхідними дидактичними та ігровими матеріалами, 13 спальних кімнат для денного сну (кількість ліжок в них 278), окремих кімнат для організації рухливих ігор (4 кімнати), ігрових куточків у класних кімнатах із килимовим покриттям (26).

В звітний період забезпечено умови для гарячого харчування учнів початкових класів, зокрема для учнів 1-их класів: одноразове – для 127 учнів, дворазове – для 286 учнів (вихованців ГПД).
Проект «Профільне навчання»

З метою здобуття учнями якісної загальноосвітньої підготовки, самореалізації та професійного їх самовизначення запроваджується профілізація старшої школи.

Відповідно до загальнодержавної концепції був розроблений районний Проект «Профільне навчання», як невід’ємна частина Програми розвитку системи освіти Баришівського району на 2011-2014 роки.

Аналіз стану впровадження профільного навчання у районі засвідчує достатньо динамічні його темпи. В 2014-2015 навчальному році профільне навчання організовано у 16 ЗНЗ для 176 учнів 10-х класів та 147 учнів 11-х класів, що становить 88 % від загальної кількості учнів 10-11-х класів. За останні чотири роки кількість шкіл, охоплених профільним навчанням, зросла з 75 % до 88 %.

Відповідно до Концепції профільного навчання допрофільна підготовка здійснюється у 8-9-х класах з метою професійної орієнтації учнів, сприяння вибору ними напряму профільного навчання.

З метою розширення можливостей для учнів базової школи отримувати додаткові освітні послуги з допрофільної підготовки в робочі навчальні плани введені різноманітні курси за вибором, факультативи, які обрані учнями та їх батьками.

Для 297 учнів 8-9 класів (48 %) у 12 школах району організована допрофільна підготовка шляхом поглибленого вивчення навчальних предметів.

Удосконалюється профорієнтаційна робота з учнями 5-9 класів. На загальношкільних виховних заходах практикуються виступи працівників Баришівського центру зайнятості, представників місцевих підприємств. За участю центру зайнятості в школах району поновлені інформаційні куточки та стенди. Протягом звітного періоду близько 80 учнів сільських шкіл та 160 учнів шкіл смт Баришівка взяли участь в «Ярмарках професій» та Днях відкритих дверей організованих та проведених районним центром зайнятості.

Налагоджена співпраця шкіл району та ЦПР «Мрія» з Київським національним університетом культури та мистецтв. Для учнів старшої школи організовуються поїздки на дні «відкритих дверей» до вищих навчальних закладів м. Києва та Київської області.

В районі для учнів 10 та 11 класів працює міжшкільний факультатив «Університет майбутнього вчителя», зорієнтований на педагогічну професію.

В 2014 році реалізується ІІ етап районного плану модернізації мережі навчальних закладів на 2013-2015 роки.

В цьому році управлінням освіти, молоді та спорту Баришівської райдержадміністрації здійснювались наступні заходи на виконання розпорядження Київської облдержадміністрації від 03.09.2013 № 333 «Про схвалення проекту до Плану створення освітніх округів та модернізації навчальних закладів», а саме:

- сесією районної ради, від 19.06.2014 № 1397-51-06 затверджено рішення про реорганізацією Сезенківського НВК «Загальноосвітній навчальний заклад І-ІІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад» в Сезенківський НВК «загальноосвітня школа І-ІІ ступенів – дитячий садок»;

- проведено засідання педагогічної ради (протокол № 5 від 06.04.2014) та загальношкільні батьківські збори Подільського НВК «загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – дитячий садок» (протокол № 4 від 06.04.2014), на яких розглядалося питання щодо виконання Плану створення освітніх округів та модернізації навчальних закладів Баришівського району на 2013-2015 роки в частині реорганізації закладу в 2014 році з пониженням ступеня навчання в школі. Вище зазначеними зборами ухвалено рішення про проведення реорганізації з 01.09.2015;

- проведено збори громади села Дернівка про закриття шкільного підрозділу (школи І ступеня) у Дернівському навчально-виховному комплексі «загальноосвітня школа І ступеня – дитячий садок». Причина закриття: за станом на 01.06.2014 у школі залишилось 6 (шість) учнів 2-4 класів. Заяв до 1-го класу не надійшло. Підвіз всіх дітей шкільного віку села Дернівка здійснюється шкільним автобусом до смт Баришівка. Територіальна громада села надала згоду на реорганізацію закладу, залишивши функціонування на базі НВК дитячого садка, в зв’язку з потребою створення додаткової дошкільної різновікової групи (черга 16 осіб). Сесією районної ради від 02.10.2014 № 1485-54-06 затверджено рішення «Про зміну повного найменування Дернівського навчально-виховного комплексу «загальноосвітня школа І ступеня – дитячий садок» у Дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) «Лісова казка» Баришівської районної ради Київської області».
Проект «Обдарована дитина»

Районний інформаційно-ресурсний банк даних «Обдаровані діти» налічує 230 дітей.

Мала академія наук є однією з багатьох структур, яка опікується дітьми, що мають здібності до наукової діяльності та виконує загальнодержавні функції з пошуку, підтримки та творчого розвитку обдарованої молоді до наукової діяльності. Продовжує функціонувати Баришівське територіальне відділення МАН, на яке покладено функції координації дослідницько-експериментального напряму позашкільної освіти Баришівщини. Відповідно до організаційної структури МАН в складі територіального відділення працювало 19 наукових товариств учнів та окремі секції, що створені в закладах освіти, в яких науковою роботою охоплено 167 учнів. З них дійсних членів МАН – 7.

Районним методичним кабінетом скоординовано роботу та включено в плани проведення науково-практичних семінарів, семінарів-практикумів, круглих столів розгляд питань щодо організації роботи фахових відділень та секцій НТУ МАН. До участі у роботі семінарів запрошуються члени Наукових товариств учнів закладів освіти, які досягли позитивних результатів у своїх дослідженнях (Баришівська ЗОШ І-ІІІ ступенів № 2, Баришівський, Морозівський, Лукашівський НВК, Садова ЗОШ І-ІІІ ступенів).

Юні науковці є учасниками обласних науково-практичних конференцій та інших форумів. Зокрема, учні Морозівського НВК брали участь у науково-пізнавальному заході, присвяченому висадці космічного літального апарата «Rosetta» на комету Чурюмова – Герасименко, який проходив у Центрі науки і мистецтв «DIYA».

Продовжує роботу постійно-діючий семінар для керівників Наукових товариств учнів (НТУ) МАН, зміст якого направлений на удосконалення організації осередків МАН в закладах освіти.

Поповнено районний інформаційно-ресурсний банк вчителів, що системно працюють з обдарованими дітьми (36 проти 15 минулого року). Баришівський НВК, Баришівська ЗОШ І-ІІІ ступенів № 2 (8), Садова ЗОШ І-ІІІ ступенів (6), Морозівський, Лукашівський НВК (4), Рудницький, Ярешківський НВК (3).

Проведено моніторинг результативності роботи з обдарованою молоддю педагогічних працівників, які мають звання «старший учитель», «учитель-методист», «Заслужений учитель України» та занесена інформація до районного інформаційно-ресурсного банку даних.

Аналіз результатів вказує, що в районі кількість вчителів цієї категорії -102, підготовлено призерів обласного етапу олімпіад та конкурсів МАН, творчих конкурсів за останні три роки - 44, що становить 43%.

Тенденція значного зростання результативності участі школярів в обласному етапі Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт МАН, олімпіад та інших інтелектуальних змагань визначилася за результатами підсумкового аналізу.

Так, з 18 по 02 березня 2014 року команда району у складі 19 (проти 13 минулого року) юних науковців брали участь у обласному етапі Всеукраїнського конкурсу науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН. Це представники Баришівського НВК, Баришівської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 2, ЦПР «Мрія» (по 3), Лукашівського, Морозівського та Рудницького НВК (по 2), Гостролуцького НВК, Коржівської, Садової, Семенівської, Яблуневої ЗОШ І-ІІІ ступенів (по 1).

Рішенням журі обласного етапу Конкурсу-захисту визнано переможцями 2 (проти 3 минулого року) учасників, що становить 11 %. Це Вакуленко Марина, випускниця Баришівської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 2, секція «Українська мова», керівник Шабат Л.В. та Чуб Яна, випускниця Морозівського НВК, секція «Правознавство», керівник Єременко Н.М.

Активізувалася робота щодо підготовки та участі у Всеукраїнському інтерактивному конкурсі «МАН-Юніор».

У номінації «Еколог-юніор» свої дослідження представили та стали призерами Моренець Вероніка, учениця Садової ЗОШ І-ІІІ ступенів, керівник Маховська Л.Д. та Руденко Марія, Гайдук Сергій, учні Баришівського НВК, керівники Лаховська О.В. та Кириленко Н.І.

В обласному етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад Баришівський район представляли 66 учнів. Результатом участі у змаганнях стали 20 призових місць (проти 10 минулого року), що становить 30%, з них: І місць – 1, ІІ – 4, ІІІ – 15. Значна кількість призерів серед представників учнівських команд:

із біології (3 перемоги: І місць – 1 учениця (Очеретько Олеся, Баришівська ЗОШ І-ІІІ ступенів № 2), ІІ місць – , ІІІ місць – 2 учнів (Самойленко Аліна, Баришівський НВК, Мазур Ірина, Баришівська ЗОШ І-ІІІ ступенів № 2), вчителі Левченко М.Г., Кириленко Н.І.;

з історії (2 перемоги: ІІ місць – 1 учень (Тищенко Алла, Семенівська ЗОШ І-ІІІ ступенів) ІІІ місць – 1 учень( Моренець Вероніка, Садова ЗОШ І-ІІІ ступенів), вчителі Лепеха Т.П. та Сергеєва Н.В.;

з англійської мови (2 перемоги: ІІІ місце – 2 учні Баришівського НВК (Халус Катерина та Алєксєєнко Валерія), вчителі Колодко С.А., Шклярук Н.Г.;

із трудового навчання (2 перемоги: ІІ місце – 1 учень ( Рудой Богдан, Лукашівський НВК), ІІІ місце – 1 учень (Трепенчук Дмитро, Лукашівський НВК), вчитель Рудой В.М.

із фізики (2 перемоги: ІІІ місце - 2 учні Баришівського НВК (Кузюк Данило та Луц Ярослав), вчителі Місюра С.С., Місюра С.В.

Очеретько Олеся, учениця 8 класу Баришівської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 2, вихованка Левченко Марії Гнатівни, вчителя-методиста, Заслуженого вчителя України стала абсолютним переможцем інтелектуальних змагань з біології та захищала честь Київської області на всеукраїнському етапі де виборола ІІ місце.

Дві перемоги (ІІІ місця) з фізики та математики виборов учень Баришівського НВК Луц Ярослав, вчителі Предко Н.Д., та Місюра С.С.

Найбільшу кількість переможців змагань обласного етапу олімпіад підготували педагоги закладів освіти Баришівського НВК та Баришівської ЗОШ І-ІІІ ступенів №2 (7), Лукашівського НВК (3).

Згідно обласного рейтингу команда району має 101 бал - ХУ місце (проти ХХІУ місця минулого року).

Команда учнів району у складі 57 учнів взяли участь в обласному етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад з 21 базової дисципліни.

Призерами обласного етапу стали 20 (проти 10 минулого року) учнів, що становить 18 % (проти 13 учнів минулого року), що становить 35 %).

Учні району були активними учасниками різноманітних творчих конкурсів та інтелектуальних змагань , серед них:


 • Обласний поетичний конкурс «Зерна доброти» - 1 призер;

 • Міжнародний конкурс з української мови імені Петра Яцика;

 • Міжнародний мовно-літературний конкурс імені Т.Шевченка;

 • Всеукраїнський конкурс учнівської творчості, присвячений Шевченківським дням – 2 призери;

 • Всеукраїнський літературний конкурс « Розкрилля душі» - 1 призер;

 • Обласний огляд-конкурс робіт учнівської молоді «Топонімика та історія освіти рідного краю» - 3 лауреатів;

Загалом, у конкурсах учнівської творчості обласного та міжнародного етапів взяли участь 21 учасник, з них призерами стали 7 учнів.

Активізувалася робота щодо участі у масових заочних інтелектуальних змаганнях міжнародних, всеукраїнських та регіональних рівнів.

У Міжнародному інтерактивному учнівському природничому конкурсі «Колосок» взяло участь 897 учнів загальноосвітніх закладів Баришівського району (3,9 % від загальної кількості учасників). В наказі МОН відзначено школярів Баришівського району.

У Всеукраїнському конкурсі «Левеня» брали участь 110 учасників. Відмінні та добрі результати показали 62 учні (56% від загальної кількості учасників, на 15% більше ніж минулого року).

Найактивнішими учасниками конкурсу цього року є учні Морозівського, Подільського, Ярешківського НВК, Баришівської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 2.

У Міжнародному математичному конкурсі «Кенгуру» взяли участь 692 учнів із результативністю: сертифікат «Відмінний» отримали 88 учнів (16% учасників), сертифікат «Добрий» 281 учнів (31 %) . Якість становить 53%, що на 2% більше ніж минулого року.

Міжнародна природознавча гра «Геліантус» об’єднала 80 школярів:

Дипломантами І, ІІ,ІІІ ступенів стали 21 учнів.

У Всеукраїнській українознавчій грі «Соняшник» взяли участь 545 учнів.

Дипломи переможців отримали 64 інтелектуали, що становить 12%.

Диплом ІІ ступеня Всеукраїнського рівня – 21- 4 %.

Диплом ІІІ ступеня Всеукраїнського рівня – 33 – 6 %.

Диплом І ступеня Регіонального рівня – 42- 8%.

Диплом ІІ ступеня Регіонального рівня – 71-13%.

Диплом ІІІ ступеня Регіонального рівня – 51-9%.

На районному святі «Віват, науко молода» грамотами та грошовими преміями було відзначено 31 учень переможці та призери інтелектуальних, творчих та спортивних змагань Всеукраїнського та обласного рівнів на загальну суму 5000 грн.

10 ( проти 9 минулого року) юних науковців нагороджені путівками для навчання, відпочинку та оздоровлення в літні профільні зміни, які проходили на базі Володарської санаторної школи-інтернату Київської області та фінансувалися за рахунок Малої академії наук.

  1   2   3   4   5


База даних захищена авторським правом ©shag.com.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка