Звіт про роботу методичних формувань у 2011-2012 навчальному році Вчителі української мови і літературиСкачати 76.59 Kb.
Дата конвертації01.05.2016
Розмір76.59 Kb.
Звіт про роботу методичних формувань у 2011-2012 навчальному році

Вчителі української мови і літератури

У 2011-2012 навчальному році методична робота з вчителями української мови і літератури була спрямована на реалізацію науково-методичної проблеми «Формування особистості, здатної до навчання, шляхом використання традиційних і інноваційних технологій у процесі викладання рідної мови». З метою реалізації даної проблеми було розроблено напрямки діяльності. 1. Інноваційна діяльність.

Творча лабораторія вчителів української мови і літератури ( на базі Новопразького НВК, керівник Валькевич Л.А.) з проблеми «Використання елементів компаративного аналізу на уроках української мови та літератури»

( працює 1 рік, вчителі опрацювали теоретичний матеріал та провели серію відкритих уроків: «Аналіз народних казок через призму компаративістики» (5 клас, Колоярцева Л.К.), "Спільне і відмінне в образах творів «Сто тисяч» Карпенка-Карого та «Міщанин-шляхтич» Мольєра»" (10 клас, Коритько Т.Г.).


Творча група ( на базі Користівської ЗШ І-ІІІ ступенів, Керівник Калюта В.О.) з проблеми «Особливості викладання української мови і літератури в 11 класі за новою програмою з використанням ІКТ» ( вчителями розроблені конспекти уроків за темами «Використання ІКТ на уроках української мови і літератури»).

 1. Атестація педпрацівників, вивчення і впровадження ППД.

За результатами атестації педпрацівників у 2012 році педагогічне звання «Старший вчитель» отримали:

Тимошенко Л.В. – вчитель української мови і літератури Цукрозаводського НВК

Калюта В.О. – вчитель української мови і літератури Користівської ЗШ І-ІІІ ступенів

Мірошниченко Т.В. – вчитель української мови і літератури Червонокам’янської ЗШ І-ІІІ ступенів.

Вивчено і впроваджується в практику роботи молодих вчителів досвід роботи Тимошенко Л.В. з науково-методичної проблеми «Проектне навчання: актуалізація творчості учнів».

Протягом 2011-2012н.р. вивчався досвід роботи Валькевич Л.А., вчителя Новопразького НВК з проблеми "Формування мовленнєвої компетентності учнів під час роботи з текстами локального характеру", яка є продовженням відпрацьованої системи диференційованої та індивідуально-групової форми організації пізнавальної діяльності школярів. 1. Фахові конкурси.

У 2011-2012 н.р. вчитель української мови і літератури Новопразького НВК Валькевич Л.А. стала переможцем районного та лауреатом обласного етапу Всеукраїнського конкурсу «Вчитель року -2012» в номінації «українська мова і література».

Предметні конкурси

У 2011-2012 навчальному році у інтерактивних Всеукраїнських українознавчих іграх «Соняшник» і «Патріот» взяли участь 168 учнів загальноосвітніх шкіл району, з них 87 учнів отримали дипломи І-ІІІ ступенів та цінні подарунки.

Учениця 9 класу Новопразького НВК Середа Анна (вчитель Колоярцева Л.К.) стала переможцем (нагороджена дипломом ІІІ ступеня) Міжнародного мовно-літературного конкурсу імені Тараса Шевченка.
Щороку проводиться районний поетичний фестиваль «Не в минуле, а в майбутнє, до тебе, я Тарасе,йду!»


 1. Робота з молодими вчителями.

З метою продемонструвати молодим вчителям-словесникам найновіші технології проведення уроків з досвіду кращих вчителів району, сприяти вдосконаленню навичок аналізу уроку, вже другий рік на базі Цукрозаводського НВК працює майстер-клас вчителя Тимошенко Л. В. «Проектне навчання: актуалізація творчості учнів» .

Проведено рольовий тренінг для молодих спеціалістів «Нові підходи у виборі методів навчання. 5 груп навчальної діяльності», експериментальний майданчик «Принципи проектного навчання».Цікавими формами роботи стали: проведення ток-шоу « Елементи інноваційних технологій у практиці моєї роботи», подіум ідей «Педагогічна майстерність – похідна професіоналізму вчителя », методичний діалог « Чинники спонукання вчителя до вдосконалення педмайстерності».

 1. Консалтингова діяльність

Протягом 2011-2012 навчального року вчителі української мови і літератури взяли участь :


 • у роботі обласної творчої групи «Сучасні підходи до аналізу літературного твору» ( Калюта В. О., Користівської ЗШ І-ІІІ ступенів, матеріали надруковані у методичних посібниках « Конспекти уроків з української літератури у 10 класі », видавництво «Мандрівець»);

 • у Всеукраїнському семінарі творчо працюючих вчителів-словесників у

 • м. Миколаїв ( Калюта В.О.,вчитель української мови і літератури Користівської ЗШ І-ІІІ ступенів ); 1. Видавнича діяльність

Результатом роботи методичних формувань є друковані матеріали вчителів-словесників у Всеукраїнських фахових виданнях : «Українська мова і література в загальноосвітній школі» ( Тимошенко Л.В.), Конспекти уроків з української літератури для 10 класу (видавництво «Мандрівець», 2012 рік) (Калюта В.О., Колоярцева Л.К.).

Учителями української мови та літератури загальноосвітніх шкіл району   розроблено навчально-методичне забезпечення викладання предмета на основі використання мультимедійних технологій «»Використання ІКТ на уроках української мови і літератури» ( вчитель Валькевич Л.А.). Зокрема, створено низку авторських уроків: « Використання географічного краєзнавства на уроках розвитку мовлення» (8 клас, вчитель Федорова В.І.), урок-проект «Письменники рідного краю. Олександр Тараненко» (11 клас, вчитель Мірошниченко Т.В.), урок з елементами компаративного аналізу "Спільне і відмінне в образах творів «Сто тисяч» Карпенка-Карого та «Міщанин-шляхтич» Мольєра»" (10 клас, Коритько Т.Г.).


Налагоджено співпрацю з НМК української мови і літератури КОІППО імені В. Сухомлинського, Хаківським ОІПП ім. Г. Сковороди, Мловисківськи РМК, Всеукраїнським товариством «Просвіта» імені Тараса Шевченка.

Разом з тим, у роботі з вчителями-словесниками є ряд невирішених проблем:

Тільки 6 учителів із 58 пройшли навчання за програмою «Інтел. Навчання для майбутнього»;

Кабінети української мови і літератури не забезпечені комп’ютерною технікою;


Завдання на 2012-2013 навчальний рік:

 • проведення на базі РМО засідання обласної творчої групи вчителів української мови і літератури:

 • узагальнення досвіду роботи кращих вчителів району;

 • продовження роботи з впровадження допрофільної та профільної мовно-літературної освіти у школах району;

 • моніторинг якості знань учнів 9 класу з української мови і літератури;

 • участь у районних, обласних та Всеукраїнських науково-методичних заходах.

Методист РМК В. СимоненкоЗвіт

про підсумки

методичної роботи з шкільними бібліотекарями у 2011-2012 навчальному році

Районне методичне об’єднання шкільних бібліотекарів працювало над науково- методичною проблемою:

«Формування засобами бібліотеки позитивної системи цінностей у учнів; формування сучасної інформаційної культури учнів»

Протягом 2011-2012 навчального року проведено 2 засідання методоб'єднання, 2 семінари-практикуми, на яких розглядалися питання організації та проведення щорічної Всеукраїнської акції “Живи, книго!”, районного етапу Всеукраїнського конкурсу

“ Кращий читач 2012 року”, співпраці шкільних бібліотекарів з вчителями-предметниками, знайомство з досвідом роботи бібліотекарів з проблеми виховання культури читання та діагностики читацьких запитів учнів, організації роботи шкільних бібліотекарів з батьками, формування електронного банку даних на підручники та художню літературу, співпраця із сільськими бібліотеками та участь у роботі проекту «Бібліоміст», презентації роботи шкільних бібліотекарів.

У квітні 2012 року на базі РМК та Головківської ЗШ І-ІІІ ступенів було проведено обласний семінар методистів районних (міських) методичних кабінетів з бібліотечних фондів з проблеми «Науково-методичне забезпечення в умовах дослідницько-пошукової діяльності шкільної бібліотеки». Учасники семінару мали змогу ознайомитися з системою методичної роботи з бібліотекарями загальноосвітніх шкіл району, ознайомитися з презентацією журналу «Шкільний інформаційно-методичний центр», побачити матеріали з досвіду роботи Артеменко Н. М., бібліотекаря Головківської ЗШ І-ІІІ ступенів, Сергієнко Л.А.. бібліотекаря Олександрівської ЗШ І-ІІІ ступенів, Пасеки О.П., бібліотекаря Войнівської ЗШ І-ІІІ ступенів.

Узагальнено досвід роботи Сергієнко Л.А., бібліотекаря Олександрівської ЗШ І-ІІІ ступенів з проблеми «Формування і розвиток читацької компетентності школярів».

На базі РМО шкільних бібліотекарів працює постійно діючий семінар з проблеми

« Шкільна бібліотека – центр підтримки освіти» . На практичних заняттях опрацьовані такі питання:


 • Книга і комп’ютер в інформаційному суспільстві: сучасне і майбутнє.

 • Використання можливостей автоматизованих мереж в інформаційному забезпеченні потреб освіти

 • Культура спілкування бібліотекаря, вчителя та батьків. Розбір професійно-психологічних ситуацій

 • Створення портфоліо шкільного бібліотекаря;

 • Створення електронної книжкової виставки. Презентація книжкової виставки.

Проведені шкільний та районний етапи Всеукраїнського конкурсу «Кращий читач 2012 року». Учениця 7 класу Новопразького НВК Валькевич Ольга стала переможцем районного та лауреатом обласного етапу конкурсу. Бібліотекар Олександрівської ЗШ І-ІІІ ступенів Сергієнко Л.А. взяла участь у роботі обласної творчої групи шкільних бібліотекарів, яка відбулася на базі Новгородківської ЗШ І-ІІІ ступенів.Завдання на 2012-2013 навчальний рік:

 • Участь у Всеукраїнському конкурсі «Шкільна бібліотека».

 • Участь у роботі обласної творчої групи шкільних бібліотекарів.

 • Створення районної творчої групи шкільних бібліотекарів з проблеми: «Інновації у роботі шкільного бібліотекаря».

 • Вдосконалення організації та проведення І-ІІ етапів Всеукраїнського конкурсу «Кращий читач року».

 • Проведення районного конкурсу «Кращий бібліотечний урок з використанням ІКТ».

Методист РМК В. Симоненко


База даних захищена авторським правом ©shag.com.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка