«Завжди поспішаємо на допомогу». Волонтерська діяльність в нашій школі \Скачати 38.07 Kb.
Дата конвертації10.09.2017
Розмір38.07 Kb.
«Завжди поспішаємо на допомогу».

Волонтерська діяльність в нашій школі

f:\dcim\100olymp\pc280586.jpg

f:\dcim\100olymp\pc310591.jpg\

Чи не найважливіша робота сьогодні – соціальна. У наш час вона не лише необхідна, а й престижна та популярна. Чимало відомих українських і світових знаменитостей долучаються до благодійництва, меценатства, волонтерства. Та мало хто знає, що ці поняття існували ще за язичницьких часів.

Найпростіші форми доброчинної діяльності задовго до хрещення Русі називали “толокою”. Сусіди запрошували один одного на збір врожаю чи будівництво, самотні вдови зверталися за допомогою до громади.

Наприкінці Х ст. розвиток благодійності розпочався із вчення про любов і милосердя. Традиції, закладені київськими князями, продовжували московські спадкоємці. Обов’язком  правителів була допомога голодним, хворим та немічним. Пізніше турботу про нужденних переклали на духовенство, а за правління Івана Грозного виникла ідея державної допомоги, що почалася з відкриття будинків для дітей-сиріт. У ХІХ ст. на перший план вийшло не особисте благополуччя,а служіння суспільству. Максимально корисними громаді у наш час намагаються бути волонтери і учні нашої школи не є виключенням!

Взагалі, Волонтерська діяльність – це добровільна діяльність учнівської молоді – волонтерів, яка спрямована на надання допомоги особам, котрі перебувають у складних життєвих обставинах та потребують сторонньої допомоги, і сприяє самореалізації волонтера. Саме молодь є надійним потенціалом суспільства, який призводить до позитивних зрушень.

Найбільш соціально-активною частиною молодіжного середовища є волонтери, зокрема, як носії добрих справ і позитивної інформації. Тому в нашій школі з 2004 у рамках учнівського самоврядування створено постійно діючий волонтерський загін «Іскра», який об’єднав понад 30 учнів, створений згідно із законом України «Про об’єднання громадян», наказами та нормативно-правовими документами центру соціальних служб. Метою створення загону є виявлення лідерів серед молоді, які готові займатися соціальною роботою з різними категоріями населення.Наш девіз:

Нас 30, ми завзяті,

Маємо серця гарячі.

Іскорки в очах дітей –Це вогонь живих ідей.
Членами волонтерського загону «Іскра» є діти різних вікових категорій:

1. Волокітіна Л. 5-А клас 16. Міщенко Ю. 8 клас

2. Бобро С. 5-А клас 17. Кулакевич Д. 9 клас

3. Касютіна А. 5-А клас 18. Тараріна І. 9 клас

4. Станінець М. 5-Б клас 19. Шендрик В. 9 клас

5. Токар Н. 5-Б клас 20. Бровко А. 9 клас

6. Захарова М. 5-Б клас 21. Маслюк Я. 9 клас

7. Пшеничко А. 6 клас 22. Пивовар В. 9 клас

8. Куліш І. 6 клас 23. Харченко О. 10 клас

9. Колісник А. 6 клас 24. Колотило Л. 10 клас

10. Бакай В. 6 клас 25. Мозгова С. 10 клас

11. Полупан А. 7 клас 26. Куліш О. 10 клас

12. Зотов С. 7 клас 27. Мілько А. 10 клас

13. Ярошко А. 8 клас 28. Волінчук І. 11 клас

14. Демакова І. 8 клас 29. Колісник А. 11клас

15. Лисак Д. 8 клас 30. Ломака Г. 11 клас

На початку року відбулося засідання учнівського комітету школи з питання «Віддай свій час корисній справі». Основними завданнями діяльності волонтерів визначені наступні:

Волонтерським загоном «Іскра» протягом року ініційовано і проведено ряд заходів, спрямованих на виконання основних завдань.

Волонтери ведуть активну інформаційно-роз’яснювальну роботу серед учнівської молоді з різних питань превентивного, екологічного, громадянського виховання. 
Члени загону пропагують здоровий спосіб життя як одну з головних умов формування гармонійної особистості. З цією метою проведено бесіди «Зробимо чистим шкільне подвір’я», брейн-ринг «Буду я природі другом», конференція «Шкідливий вплив тютюнопаління та алкоголю на організм дитини», гра-експрес «У здоровому тілі-здоровий дух».

Важливою ланкою волонтерської роботи є допомога одиноким людям похилого віку. Ці люди як ніхто потребують уваги, турботи. Члени загону відвідують їх, виконують посильну роботу по господарству, є цікавими співрозмовниками для пристарілих людей.

Загін «Іскра» є одним з ініціаторів проведення Днів учнівського самоврядування. Це робиться з метою виявлення і розвитку організаторських, творчих, професійних здібностей школярів.

Голова волонтерського загону «Іскра» Олена Харченко


База даних захищена авторським правом ©shag.com.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка