Завдання для практичних занять для студентів правничого коледжу Заняття IСкачати 30.53 Kb.
Дата конвертації26.04.2016
Розмір30.53 Kb.
#16843
ЗЛОЧИНИ ПРОТИ ЖИТТЯ ТА ЗДОРОВ'Я ОСОБИ

Завдання для практичних занять для студентів правничого коледжу

Заняття I
ЗАВДАННЯ

1. Наведіть приклади вчинення (складіть фабули) злочинів проти життя людини. Запишіть принаймні 10 з них.

2. Складіть схему видів злочинів проти життя особи.

ЗАДАЧІ


1. Олена повідомила Степана, з яким підтримувала інтимні стосунки, що вагітна і висунула вимогу одружитися з нею, підтверджуючи свою вагітність довідкою із жіночої консультації. З метою уникнути обов'язку одружитися Степан вночі задушив Олену. Під час судово-медичної експертизи виявилося, що потерпіла не перебувала у стані вагітності. Кваліфікуйте дії Степана.
2. Куций у своєму домі розпивав спиртні напої із своєю дружиною та Довгим. Між чоловіками виникла сварка, яка переросла в бійку, під час якої Куций вбив Довгого ножем. Дружина почала дорікати йому за нестриманість. Розлютившись від докорів, Куций вбив і свою дружину. Як потрібно кваліфікувати дії Куцого?
3. У магазин "Усмішка" зайшов мужчина у чорній шкіряній куртці і, тримаючи руку у внутрішній кишені наказав продавцю Петренку скласти всі гроші в поліетиленовий пакет і передати йому, погрожуючи розправою. У відповідь на це Петренко дістав з-під прилавка обріз мисливської рушниці і вистрелив нападнику в голову, вбивши його. Дайте кримінально-правову оцінку діям Петренка.

Варіант: мужчина витягнув із кишені ніж і зі словами "давай гроші, бо вб'ю" пішов у напрямку до Петренка.


4. Директор Семенівської Середньої школи №5 Гавриленко постійно чіплявся до вчительки Сидорко, пропонуючи вступити з ним у статевий зв'язок. Зрозумівши, що його намагання марні, Гавриленко почав розповсюджувати серед працівників школи принизливих вигадок про Сидорко, та глумитися над нею на шкільних нарадах. Не стерпівши цього, Сидорко вчинила самогубство.

Варіант: Сидорко кинулася із даху будинку з метою вчинити самогубство, але впала на кущі і внаслідок падіння ніяких ушкоджень собі не заподіяла.

Дайте кримінально-правову оцінку діянням Гавриленка.
5. Подорожуючи у одному купе поїзда Львів – Одеса, Антон та Людмила розмовляли і розпили пляшку горілки, після чого Антон почав чіплятися до Людмили. Людмила відштовхнула його. Це дуже його образило і Антон напав на неї, став бити її в живіт, душити та погрожувати вбивством. Людмила схопила ніж, який лежав на столику і вдарила Антона, заподіявши йому смерть. Було встановлено, що внаслідок протиправного насильства збоку Антона виник фізіологічний афект. Дайте кваліфікацію діям Людмили.
Нормативний матеріал:
1. Конституція України.

2. Кримінальний кодекс України: (Прийнятий сьомою сесією ВР України 5 квітня 2001 року): Офіційний текст/ Міністерство юстиції України. – К.: Юрінком Інтер, 2001. – 239 с.


3. Постанова ПВС України №2 від 7 лютого 2003р. "Про судову практику в справах про злочини проти життя та здоров'я особи".


4. "Правила судово-медичного визначення ступеня тяжкості тілесних ушкоджень", затверджені наказом Міністерства охорони здоров'я України від 17 січня 1995 р. №6.
Навчальна література:
1. Коржанський М.Й. Науковий коментар Кримінального кодексу України. – К.: ТОВ "Атіка": Академія: Ельга. – Н., 2001. – 654, [1] с.

2. Кримінальне право України. Особлива частина./ За ред. М.І.Бажанова, В.В.Сташиса, В.Я.Тація. – Київ – Харків: Юрінком Інтер, 2003. – 496 с.

3. Кримінальне право України. Особлива частина./ За ред. М.І.Мельника, В.А.Клименка. – Київ: Юридична думка, 2004. – 656 с.

4. Кримінальне право України. Особлива частина. Підручник за ред. проф. П.С.Матишевського, С.С.Яценка, доц. П.П.Андрушка. – Київ: Юрінком Інтер. – 1999р.

5. Науково-практичний коментар до Кримінального кодексу України./ Під заг. Ред. М.О.Потебенька, В.Г.Гончаренка. У двох частинах. Особлива частина. – К.: Форум, 2001 р. – 942 с.

6. Науково-практичний коментар Кримінального кодексу України від 5 квітня 2001 року / За ред. М.І.Мельника, М.І.Хавронюка. – К.: Каннон, А.С.К., 2003. – 1104 с.


Спеціальна література:
1. Борисов В.И., Куц В.Н. Преступления против жизни и здоровья: вопросы квалификации. – Х.: НКВФ "Консум", 1995. – 99 с.

2. Бородин С.В. Преступления против жизни. Москва: Юрист. – 1999 р. – 356 с.

3. Гороховська О.В. Вбивство, вчинене через необережність: мотив та мета // Держава та регіони. Серія:Право. – 2001. - №3. – С.76-80.

4. Грищук В.К. Загальний, родовий та безпосередні основні об'єкти злочинів проти життя і здоров'я людини // Вісник Львівського інституту внутрішніх справ. – 2002. – Вип.1(16). – с.77-89.5. Грищук В. Юридичний аналіз основного складу умисного вбивства за Кримінальним кодексом України 2001 року // Вісник ЛНУ ім. І.Франка. – Серія юридична. – 2002. – Вип.37. – С 407-416.
Каталог: faculty -> pravo
pravo -> Поняття особистості в соціології
pravo -> 1 заняття Основні питання
pravo -> „Види права (здати до кінця вересня)
pravo -> Тема Етичні засади здійснення правосуддя. План
pravo -> Практикум з курсу «сімейне право україни» для студентів юридичного факультету
pravo -> Стадії вчинення злочину
pravo -> Тема 20. Загальне поняття та ознаки держави
pravo -> Законспектуйте коротко одне із джерел спеціальної літератури. Проведіть розмежування злочинів
pravo -> Завдання для практичних занять для студентів правничого коледжу Заняття III
pravo -> Завдання для практичних занять для студентів правничого коледжу Заняття II

Скачати 30.53 Kb.

Поділіться з Вашими друзьями:
База даних захищена авторським правом ©shag.com.ua 2022
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка