Завдання для практичних занять для студентів правничого коледжу Заняття IIСкачати 31.12 Kb.
Дата конвертації26.04.2016
Розмір31.12 Kb.
#16845
ЗЛОЧИНИ ПРОТИ ЖИТТЯ ТА ЗДОРОВ'Я ОСОБИ

Завдання для практичних занять для студентів правничого коледжу

Заняття II
ЗАВДАННЯ

1. Наведіть приклади вчинення (складіть фабули) злочинів проти здоров'я людини. Запишіть принаймні 5 з них.


2. Складіть схему видів злочинів проти здоров'я особи.
3. Випишіть принаймні 5 статей, що містяться у розділах I, III-XX Особливої частини КК України, які передбачають умисне заподіяння тяжкого тілесного ушкодження іншій особі і 5, які передбачають заподіяння тяжкого тілесного ушкодження через необережність.
ЗАДАЧІ

1. З ревнощів Гупало побив свою жінку. Це призвело до переривання двомісячної вагітності. Про те, що жінка вагітна, Гупало не знав. Побиття, крім переривання вагітності, спричинило розлад здоров'я тривалістю 16 днів. Як кваліфікувати дії Гупала?


2. Василь та Степан розпивали спиртні напої, під час чого між ними виникла сварка. Степан схопив кухонний ніж, який лежав на столі, і вдарив ним Василя у груди, спричинивши ушкодження грудної клітки з проникненням у плевральну порожнину без ушкодження внутрішніх органів. Поранення спричинило розлад здоров'я, що тривав 25 днів. Дайте кримінально-правову кваліфікацію діям Степана.
3. Вулицею їхала вантажівка, навантажена негашеним вапном. Троє підлітків, Євген, Ростислав та Дем'ян, які каталися на ковзанах, причепилися до машини, щоб покататися.

Вантажник Гнат, який їхав у кузові, взяв лопатою вапно і кинув його в підлітків. Внаслідок цього Євген отримав опік обличчя, який був виправлений пластичною операцією, та втратив зір на одне око; Ростислав – ушкодження шкіри на шиї та руках, від чого лікувався 23 дні, а Дем'ян від аналогічних ушкоджень лікувався 7 днів. Які види тілесних ушкоджень були заподіяні підліткам?


4. Під час сварки з чоловіком Оксана викинула з вікна вазу, яку він їй подарував на річницю одруження. В цей час під вікном проходив Гаврило, якому ваза впала на голову, спричинивши закритий перелом кісток склепіння та основи черепа. МСЕК встановила, що внаслідок цього перелому Гаврило втратив працездатність на 22%. Кваліфікуйте дії Оксани.

Варіант: внаслідок отриманої травми Гаврило через 13 годин помер у реанімаційному відділенні міської лікарні.
5. Петро, працівник ВАТ "Сірка", стояв у черзі у їдальні підприємства. У приміщення їдальні зайшов Андрій і, нецензурно лаючись та штовхаючи людей, попрямував до прилавка. Петро зробив зауваження Андрієві, у відповідь на яке той почав бити Петра кулаками в лице. Коли інші працівники відтягли їх один від одного, Петро був дуже роздратований діями Андрія, він увесь трусився і говорив нерозбірливо. Взявши в руки стілець, Петро вдарив ним Андрія по голові, спричинивши забій головного мозку тяжкого ступеня. Кваліфікуйте дії Петра.

Варіант: Петро вдарив ним Андрія по спині, спричинивши забій хребта, від якого Андрій лікувався 14 днів.
Нормативний матеріал:
1. Конституція України.

2. Кримінальний кодекс України: (Прийнятий сьомою сесією ВР України 5 квітня 2001 року): Офіційний текст/ Міністерство юстиції України. – К.: Юрінком Інтер, 2001. – 239 с.

3. Постанова ПВС України №2 від 7 лютого 2003р. "Про судову практику в справах про злочини проти життя та здоров'я особи".

4. "Правила судово-медичного визначення ступеня тяжкості тілесних ушкоджень", затверджені наказом Міністерства охорони здоров'я України від 17 січня 1995 р. №6.


Навчальна література:
1. Коржанський М.Й. Науковий коментар Кримінального кодексу України. – К.: ТОВ "Атіка": Академія: Ельга. – Н., 2001. – 654, [1] с.

2. Кримінальне право України. Особлива частина./ За ред. М.І.Бажанова, В.В.Сташиса, В.Я.Тація. – Київ – Харків: Юрінком Інтер, 2003. – 496 с.

3. Кримінальне право України. Особлива частина./ За ред. М.І.Мельника, В.А.Клименка. – Київ: Юридична думка, 2004. – 656 с.

4. Кримінальне право України. Особлива частина. Підручник за ред. проф. П.С.Матишевського, С.С.Яценка, доц. П.П.Андрушка. – Київ: Юрінком Інтер. – 1999р.

5. Науково-практичний коментар до Кримінального кодексу України./ Під заг. Ред. М.О.Потебенька, В.Г.Гончаренка. У двох частинах. Особлива частина. – К.: Форум, 2001 р. – 942 с.

6. Науково-практичний коментар Кримінального кодексу України від 5 квітня 2001 року / За ред. М.І.Мельника, М.І.Хавронюка. – К.: Каннон, А.С.К., 2003. – 1104 с.


Спеціальна література:

1. Борисов В.И., Куц В.Н. Преступления против жизни и здоровья: вопросы квалификации. – Х.: НКВФ "Консум", 1995. – 99 с.2. Грищук В.К. Загальний, родовий та безпосередні основні об'єкти злочинів проти життя і здоров'я людини // Вісник Львівського інституту внутрішніх справ. – 2002. – Вип.1(16). – с.77-89.

3. Дудченко В.В. Деякі кримінально-правові проблеми охорони здоров'я особи // Актуальні проблеми держави та права / Одеська національна юридична академія. – О. – 1996. – Вип.3. – С. 151-154.
Каталог: faculty -> pravo
pravo -> Поняття особистості в соціології
pravo -> 1 заняття Основні питання
pravo -> „Види права (здати до кінця вересня)
pravo -> Тема Етичні засади здійснення правосуддя. План
pravo -> Практикум з курсу «сімейне право україни» для студентів юридичного факультету
pravo -> Стадії вчинення злочину
pravo -> Тема 20. Загальне поняття та ознаки держави
pravo -> Законспектуйте коротко одне із джерел спеціальної літератури. Проведіть розмежування злочинів
pravo -> Завдання для практичних занять для студентів правничого коледжу Заняття I
pravo -> Завдання для практичних занять для студентів правничого коледжу Заняття III

Скачати 31.12 Kb.

Поділіться з Вашими друзьями:
База даних захищена авторським правом ©shag.com.ua 2022
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка