Закріплення знань про члени речення. Встановлення зв’язку слів у реченні



Скачати 35.55 Kb.
Дата конвертації29.04.2016
Розмір35.55 Kb.
УКРАЇНСЬКА МОВА
Закріплення знань про головні та другорядні члени речення. Встановлення зв’язку слів у реченнях.

3 клас



Тема: Закріплення знань про члени речення. Встановлення зв’язку

слів у реченні.



Мета: закріпити знання учнів про члени речення; формувати

вміння визначати в реченнях головні й другорядні члени речення, встановлювати зв’язок слів у реченні за допомогою питань; розвивати зв’язне мовлення; виховувати любов до природи.


ХІД УРОКУ.
І. ОРГАНІЗАЦІЯ КЛАСУ ДО УРОКУ

- Мі всі діти – українці,

Український славний рід!

Дбаймо, щоб про нас маленьких

Добра слава йшла у світ.
ІІ. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ.

1. Каліграфічна хвилинка

К У

(малюнок) Карпати – мальовничі гори України.


  • У слові України визначте кількість звуків і букв. Поділіть це слово на склади.

  • Діти, пам’ятайте! Ми з вами люди творчі. І ще одного такого як ти – не існує у світі. То будемо вчитеся організованості і самостійності…


2. Картка №1 (біля дошки)

Пишається над водою червона калина


Картка №2

Попереду на шляху заблищали калюжі.


Підкреслити головні члени речення, встановити зв’язок слів у реченні.
3. Фронтальне опитування.

Пригадайте:



  • З чого складається речення?

  • Які члени речення є головними?

  • Що таке підмет? Присудок? (Підручник, с. 51)

  • Які ще є члени речення, крім головних? Доведіть свою думку.

  • Поширте речення другорядними членами.

Хлопці змайстрували.

(Перевірити роботу за карткою)
ІІІ. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ.
1. Оголошення теми й мети уроку.

  • За допомогою чого встановлюється зв’язок слів у реченні?

  • Сьогодні на уроці ми будемо працювати над визначенням головних членів речення та встановленням зв’язку слів у реченні.


2. Підготовчі вправи.

  • З поданих слів утворіть словосполучення.

(На дошці – таблиця)

Боротися (за що?)

Приїхати (куди?)

Любити (що?)

Учитися (як?)

Розповідати (про кого?)

Підійти (до чого?)

Говорити (як?)

Любов (до чого?)


  • Що допомогло вам утворити словосполучення?

  • Як встановлюємо зв’язок слів у реченні? Подібне завдання буде в домашній роботі.


3. Встановлення зв’язку слів у реченні, визначення основи.

1) Робота з підручником (Впр. 111, с.53)



  • Спишіть речення, підкресліть головні члени.

  • У ІІІ реченні встановіть зв’язок між словами.

Гори одягаються у різнобарвні шати.

(Шати – багате, розкішне святкове вбрання).

Гори (що роблять?) одягаються;

одягаються (в що?) в шати;

шати (які?) різнобарвні.
Фізкультхвилинка.

Щось не хочеться сидіти,

Треба трішки відпочити.

Руки – вгору, руки вниз,

На сусіда подивись.

Руки – вгору, руки в боки,

І зроби чотири кроки.
2) Запис речення під диктовку, встановлення зв’язку слів. (Один учень біля дошки), самостійно.
Пожовкле листя злітає на землю.

Листя (що робить?) злітає;

листя (яке?) пожовкле;

злітає (куди?) на землю.


IV. УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ.

1. Творча робота (Впр. 114, с54) – по рядах

  • Складені речення поширте другорядними членами.


2. Скласти речення за схемою: (на дошку!)

І варіант Яка? Хто? Що робить?

ІІ варіант Хто? Що робить? Де?


  • Складене речення записати. Позначити основу.


3. Гра «Впіймай підмет і присудок».

Осіннє листя золотаве на стежку падає з гілля. Пливе по небу чорна хмара. Гілки беріз колишуться від вітру. Сутінки поволі впали на село.


V. ПІДСУМОК УРОКУ.

  • Які члени речення становлять основу речення?

  • Що допомагає встановити зв’язок слів у реченні?

  • Відновіть прислів’я. (На дошку таблицю)

Хочеш їсти калачі - … не сиди на печі.

Праця – здоров’я, … від багатства.

Здоровий дух… лінь хвороба.



Здоров’я дорожче… у здоровому тілі.


  • Кращими працівниками сьогодні на уроці були …


VI. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ.

Вправа 116, с.55; вправа 122 (усно).


База даних захищена авторським правом ©shag.com.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка