Закону України «Про звернення громадян»Скачати 103.27 Kb.
Дата конвертації24.04.2016
Розмір103.27 Kb.
Довідкова інформація та статистичний звіт

про підсумки роботи із зверненнями громадян

у Департаменті охорони здоров’я

за I півріччя 2013 року
Відповідно до вимог Конституції України, Закону України «Про звернення громадян», Указу Президента України від 07.02.2008 № 109/2008 «Про першочергові заходи щодо забезпечення реалізації та гарантування конституційного права на звернення до органів державної влади та органів місцевого самоврядування» у Департаменті охорони здоров’я проводиться організаційна робота щодо забезпечення реалізації громадянами конституційного права на звернення. Вживаються заходи щодо її покращення, ґрунтовного та всебічного розгляду питань, які порушуються громадянами перед органами виконавчої влади, усунення причин, що породжують звернення громадян.

Питання роботи із зверненнями громадян знаходиться на постійному контролі в керівництва Департаменту охорони здоров’я та підпорядкованих лікувальних закладах м. Києва.

Для забезпечення оперативного реагування на звернення громадян  в Департаменті охорони здоров’я працює «гаряча» телефонна лінія. Проводяться, згідно графіку, прямі телефонні «гарячі» лінії за участю керівництва Департаменту охорони здоров’я. Протягом І півріччя 2013 року  на «гарячу» лінію поступило  210 звернень громадян, які були розглянуті та надано відповіді без порушення термінів.

За період з 01.01.13 по 30.06.13 відділом документального та організаційного забезпечення Департаменту охорони здоров’я зареєстровано 1830 звернень громадян, з них: • письмових - 1790,

 • усних – 40;

 • колективних – 70,

 • повторних – 177 ,

 • поставлено на контроль – 951

Результати розгляду :

 • задоволено – 88,

 • роз’яснено – 1597,

 • інше - 28

не підійшов термін виконання (на розгляді) – 117

У порівнянні з аналогічним періодом 2012 року загальна кількість звернень громадян до Департаменту охорони здоров’я зменшилась на 343 звернення.

Протягом зазначеного періоду директором Департаменту охорони здоров’я взято під особистий контроль розгляд звернень і забезпечено першочерговий прийом з особистих питань жінок, яким присвоєно почесне звання України “Мати-героїня”, та інвалідів Великої Вітчизняної війни. Протягом звітного періоду звернулося 2 багатодітні жінки, яким присвоєно почесне звання України “Мати-героїня”, та 32 інваліда Великої Вітчизняної війни.

Відповідно до затвердженого графіку керівництвом Департаменту охорони здоров’я проводяться особисті, виїзні прийоми громадян. За I півріччя 2013 року директором Департаменту охорони здоров’я Мохорєвим В.А. та першим заступником директора Департаменту охорони здоров’я Залеською В.В. прийнято 40 громадян. За результатами розгляду звернень:

- задоволено – 7;

- роз’яснено - 31;

- не підійшов термін розгляду – 2
Департамент охорони здоров’я вважає здоров’я матері та дитини важливим фактором, який значною мірою впливає на соціальну стабільність.

Стратегія розвитку медичної допомоги дітям у місті Києві базується на принципі єдності здоров’я дітей та репродуктивних медико-санітарних потреб жінок. Важливими напрямками розвитку галузі охорони здоров’я міста залишаються розвиток перинатальної допомоги, охорони плода, медико-генетичного консультування, створення сприятливих умов життя, розвитку профілактичних напрямків в охороні здоров’я, попередженню зростання захворюваності та інвалідності серед дитячого населення.

Робочою групою, створеною відповідно до розпорядження голови Київської міської державної адміністрації О.Попова від 04 липня 2012 року № 1151 «Про створення робочої групи з питання реалізації національного проекту «Нове життя» - нова якість охорони материнства та дитинства», розроблено та затверджено план заходів щодо подальшого вдосконалення перинатальної допомоги у місті Києві.

У 2013 році проводиться робота щодо відкриття перинатального центру на базі Київського міського центру репродуктивної та перинатальної медицини. Створення даного центру дасть можливість надавати якісну високоспеціалізовану медичну допомогу наркозалежним жінкам, роділлям з інфекційною патологією та народженим від них немовлятам.

Наступним етапом у 2014 році планується відкриття перинатального центру на базі Київського міського пологового будинку № 5.

До Держінвестпроекту надано затверджений план фінансування у 2013 році заходів щодо утворення перинатальних центрів із зазначенням джерел фінансування та детальним розписом витрат, які передбачається здійснити за рахунок коштів державного і місцевого бюджету.

Проведена інвентаризація матеріально-технічного стану приміщень (будівель, споруд), виділених в установленому порядку для створення Перинатальних центрів на базі Київського міського пологового будинку № 5 та Київського міського центру репродуктивної та перинатальної медицини.

28 березня 2013 року в Київській міській державній адміністрації відбулась нарада з питань удосконалення організації надання паліативної та хосписної допомоги населенню міста Києва, у тому числі дітям.

Враховуючи актуальність даного питання, яке є одним із основних напрямів проведення реформи медичного обслуговування, учасниками засідання було обговорено низку першочергових заходів стосовно удосконалення надання допомоги у лікуванні та обслуговуванні тяжко хворих людей, у тому числі питання створення дитячого хоспісу та хоспісних відділень для дітей в складі лікарень. Підготовлено розпорядження Київської міської державної адміністрації щодо створення робочої групи з питань удосконалення організації надання паліативної та хоспісної допомоги населенню міста Києва, у тому числі дітям.

Департаментом охорони здоров’я здійснюється постійна робота щодо інформування населення столиці про результати проведення роботи з удосконалення надання медичної допомоги жінкам та дітям.

Щотижнево на офіційних веб-порталі Київської міської державної адміністрації та веб-сайті Департаменту охорони здоров’я розміщується інформація щодо створення перинатальних центрів та роботи Перинатального центру міста Києва, а також впровадження Національного проекту «Нове життя – нова якість охорони материнства і дитинства».

Щоквартально проводиться моніторинг показників надання медичної допомоги у Перинатальному центрі міста Києва.

У системі Департаменту охорони здоров'я функціонують 12 дитячих санаторіїв загальною потужністю 1425 ліжок, роботу яких координує Київське міське дитяче санаторно-курортне медичне об’єднання.

Протягом поточного 2013 року в санаторіях проліковано 4476 дітей. Із загальної кількості дітей диспансерної групи, які отримали санаторно - курортне лікування, діти пільгових категорій становлять - 3640 (81,3%), в тому числі:

діти сироти, напівсироти - 269;

діти із малозабезпечених сімей - 1618;

діти з багатодітних сімей - 457;

діти із неповних сімей - 1002;

діти - інваліди - 223;

діти, які постраждали від аварії на ЧАЄС - 29;

діти–вихованці дитячих будинків, шкіл - інтернатів - 42.
За I півріччя 2013 року в Міжнародній клініці відновного лікування проліковано 15 дітей-інвалідів хворих на дитячий церебральний параліч, з числа дітей-інвалідів, сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, дітей із малозабезпечених та багатодітних сімей.

У 1998 році у місті було відкрите перше в Україні відділення медико-соціальної допомоги підліткам та молоді «Дружня клініка для молоді». На сьогодні в місті функціонують шість «Дружніх клінік для молоді» (далі - ДКМ) в різних районах міста, які проводять інформаційно-просвітницьку та консультативну роботу серед молоді. Основними принципами роботи ДКМ є доступність, добровільність, доброзичливість, анонімність, конфіденційність.

У співпраці з Громадською Радою МОЗ України в рамках медичного профілактично-просвітницького проекту «Майстерня здоров’я» проведені оздоровчі акції в поліклініках міста до Всесвітнього дня здоров’я 15-16 квітня, до Всесвітнього дня боротьби з гіпертонічною хворобою 15-17 травня 2013 року. В рамках акцій розповсюджено 4550 примірників друкованих просвітницьких матеріалів, газети «Здоров’я киян». Загальна кількість обстежених - 34287 осіб, діагностичних процедур виконано – 54556, артеріальний тиск виміряний у 21835 осіб.

Відповідно до наказу Департаменту охорони здоров’я від 30.05.2013 № 276 «Про проведення днів профілактики гіпертонії в закладах охорони здоров'я, що засновані на комунальній власності територіальної громади м. Києва» в 20 поліклініках міста з червня по серпень по вихідних днях проводитимуться акції з вимірювання фізіологічних показників здоров’я, консультування населення спеціалістами.

Масова акція на Хрещатику, 36, перед будівлею Київської міської державної адміністрації проведена 19 травня до Всесвітнього дня боротьби з гіпертонічною хворобою.

На виконання «Стратегії розвитку міста Києва до 2025 року» підтримана ініціатива Національного музею народної архітектури та побуту України проведення Першого Всеукраїнського фестивалю здоров’я «Столиця Життя». На території музею 25 та 26 травня організовані заходи з пропаганди здорового способу життя, демонстрація прийомів надання першої медичної допомоги.

Надана інформаційна підтримка серії безкоштовних анонімних вуличних тестувань на ВІЛ-інфекцію з використанням швидких тестів 15-25 травня, Днів діагностики раку шкіри 13-19 травня 2013 року до Всесвітнього дня діагностики меланоми. На ВІЛ-інфекцію обстежено 1028 осіб, отримано 19 позитивних результатів, обстеженим надані рекомендації відносно подальшого спостереження. В 11 державних лікувальних закладах та в 16 приватних дерматологічних клініках м. Києва протягом тижня оглянуто 11314 осіб. Виявлено: з підозрою на рак шкіри – 149 осіб, з підозрою на меланому – 34 особи. Направлено до онкологів на додаткове обстеження - 483 особи.

Прес-релізи та прес-анонси подій опубліковані на веб-сайтах Департаменту охорони здоров’я та КМЦЗ.

Фахівці КМЦЗ опублікували в пресі 14 статей з різних питань здорового способу життя, 30 разів виступили на телебаченні, 19 – на радіо, 4 - в Інтернет-виданнях.

На базі 30 лекторіїв здоров’я лікарями-санологами прочитано 28 лекцій для 3600 слухачів. Головний лікар Київського міського центру здоров’я взяв участь у роботі оздоровчого молодіжного табору «Козацькими шляхами». Щомісячно в Київському міському центрі здоров’я працювали клуби «Антистрес», здорового харчування, антитютюновий, Університет для людей похилого віку. До Дня Перемоги налагоджена щомісячна лекторська робота лікарів-санологів Київського міського центру здоров’я у Київському міському шпиталі інвалідів Великої Вітчизняної війни. Заняття спрямовані на подолання стресів, хвороб, соціальної ізоляції, набуття знань та навичок здорового способу життя.

Оскільки на сьогодні одним із пріоритетних напрямів у роботі Департаменту охорони здоров’я є реформування системи охорони здоров’я у м. Києві, значну увагу приділено зверненням громадян щодо проблемних питань надання медичної допомоги під час проведення реформування системи охорони здоров’я. Заявники отримують вичерпні роз’яснення, що згідно із Законом України «Про порядок проведення реформування системи охорони здоров’я у Вінницькій, Дніпропетровській, Донецькій областях та у місті Києві» проводиться робота по створенню на базі існуючих амбулаторно-поліклінічних закладів центрів первинної медико-санітарної допомоги та консультативно-діагностичних центрів, що задовольнятимуть потреби населення відповідно у первинній та вторинній медичній допомозі. Закриття закладів і установ охорони здоров’я проводитися не буде. Також надаються роз’яснення, що з метою наближення первинної медико-санітарної допомоги до населення і надалі розширюватиметься мережа амбулаторій загальної практики-сімейної медицини.

З питання реформування системи охорони здоров’я проводяться зустрічі із заявниками та представниками громадських організацій за участю директора Департаменту охорони здоров’я, начальників управлінь охорони здоров’я районних в місті Києві державних адміністрацій, голови міської профспілки працівників охорони здоров’я, депутатів Київської міської ради.

Відповідно до доручень керівництва в управлінні проведено 22 комісійних розглядів скарг громадян, за їх участі та надано відповіді. Також у зв’язку із розглядом звернення проведено одне засідання міської Ради експертів.

Протягом І півріччя скоротилася кількість звернень громадян щодо проведення пільгового слухопротезування у порівнянні з минулим роком. Це пов’язано з тим, що на виконання пункту 1.1 розділу ХХІV «Кращі можливості для інвалідів та інших незахищених верств населення» Міської цільової програми «Здоров’я киян» на 2012-2016 роки Департаментом охорони здоров’я у ІV кварталі 2012 року закуплено слухові апарати, якими на сьогодні забезпечено 917 осіб, які перебувають на обліку в Міському медичному центрі проблем слуху та мовлення «СУВАГ».

На виконання заходів Міської цільової програми «Здоров’я киян» на 2012-2016 роки працівниками відділу ОМДДН протягом 6 місяців 2013 року видано 150 направлень на проведення оперативних втручання з імплантації штучних колінних та кульшових суглобів згідно з реєстром хворих, які потребують зазначеного лікування.

Громадяни, які звернулися стосовно проведення пільгового оперативного лікування з імплантацією штучного кришталика ока, скеровуються до керівництва Київської міської клінічної лікарні «Центр мікрохірургії ока», де їх особисті дані вносяться до «листка очікування», який ведеться в закладі, і після надходження до лікарні штучних кришталиків закуплених за бюджетні кошти у 2013 році, їх буде забезпечено останнім на безоплатній основі.

Звернення громадян, у тому числі до Державної установи «Урядовий контактний центр» та до Комунальної бюджетної установи «Контактний центр міста Києва», щодо дороговартісних обстежень задовольняються у разі наявності медичних показань шляхом надання їм безкоштовних талонів на обстеження (наприклад, на МРТ-обстеження) та надання доручень управлінням охорони здоров’я районних в місті Києві державних адміністрацій про сприяння в їх проведенні. Протягом І півріччя 2013 року громадянам видано 18 талонів на МРТ-обстеження в екстреному порядку.

Також у 1 півріччі 2013 році на виконання заходів міської цільової програми «Здоров’я киян» комітетом з конкурсних торгів Департаменту, проведені конкурсні торги на закупівлю: • Продуктів лікувального харчування для дітей та вагітних, хворих на фенілкетонурію, на суму 1 407 245,76 грн.

 • Витратних матеріалів для перитонеального діалізу, на суму 3 566 743,98 грн.

 • Витратних матеріалів для гемодіалізу, на суму 11 163 426,0 грн.

 • Ліків (інсулін та його аналоги), на суму 12 386 850,85 грн.

 • Продуктів харчових готових гомогенізованих для дитячого та дієтичного харчування, на суму 2 604 780,22 грн.

Також на виконання заходів міської цільової програми підготовки лікарських кадрів для закладів охорони здоров’я міста Києва на 2011-2017 роки, проведено процедуру закупівлі послуг з навчання студентів у 2013 навчальному році, на суму 1 056 079,0 грн.
В 2013 року Департаментом охорони здоров’я для кадрового забезпечення лікувально-профілактичних закладів міста Києва направлено для працевлаштування 616 випускників, які навчалися за державним замовленням:

Департаментом охорони здоров’я і надалі продовжуватиметься робота по забезпеченню всебічного розгляду звернень громадян, сприяння реалізації їх законних прав та свобод, посиленню персональної відповідності керівників усіх рівнів за вирішення питань, що порушуються у зверненнях громадян, особливо найменш соціально захищених категорій; об’єктивної, неупередженої і вчасної перевірки фактів, викладених у зверненнях, фактичного поновлення порушених прав та інтересів громадян.


База даних захищена авторським правом ©shag.com.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка