Законспектуйте коротко одне із джерел спеціальної літератури. Проведіть розмежування злочинівСкачати 46.66 Kb.
Дата конвертації25.04.2016
Розмір46.66 Kb.
#16366
ТипЗакон
ЗЛОЧИНИ ПРОТИ БЕЗПЕКИ РУХУ ТА ЕКСПЛУАТАЦІЇ ТРАНСПОРТУ

Завдання для практичних занять для студентів правничого коледжу

Заняття I
ЗАВДАННЯ

1. Наведіть приклади вчинення (складіть фабули) злочинів проти безпеки руху та експлуатації транспорту. Запишіть принаймні 5 з них.

2. Законспектуйте коротко одне із джерел спеціальної літератури.

3. Проведіть розмежування злочинів (заповніть табличку):
Злочини, що розмежовуються

Спільні ознаки таких злочинів

Розмежувальні ознаки

Порушення правил безпеки руху або експлуатації залізничного, водного чи повітряного транспорту (ст. 276 КК України) – Порушення правил безпеки дорожнього руху або експлуатації транспорту особами, які керують транспортними засобами (ст.286 КК України)Порушення правил, норм і стандартів, що стосуються убезпечення дорожнього руху ( ст.288 КК України) - Порушення чинних на транспорті правил ( ст.291 КК України).ЗАДАЧІ


1. Одарка переганяла своїх 5 корів на пасовище. Щоб скоротити шлях, вона почала переганяти корів через залізничну колію недалеко від переїзду, на ділянці з обмеженою видимістю, як це робила завжди. Шляховий майстер Влас зробив Одарці зауваження, а пізніше, оскільки вона не реагувала, почав переганяти Одарку та корів, які вже перейшли на другий бік колії, назад. Одарка здійняла галас, щоб він не втручався. Під час суперечки та колотнечі приїхав поїзд, який наїхав на трьох корів і смертельно травмував їх, хоч машиніст і застосував аварійне гальмування. Внаслідок гальмування була пошкоджена колія і рух поїздів був перерваний на 12 годин. Кваліфікуйте діяння винних осіб.
2. Органи ДАІ скерували припис начальнику шляхового експлуатаційного підприємства Андрію про ліквідацію ями, що утворилася на дорозі, яку обслуговувало це підприємство. Однак Андрій виконати припис не зміг, бо наявні в його розпорядженні працівники та техніка за вказівкою глави райдержадміністрації були задіяні на впорядкуванні дороги до його приватного будинку. У зв'язку з наявністю ями на дорозі був встановлений дорожній знак, який забороняв рух на цій ділянці. Однак, водій автобуса Тарас вирішив не їхати поганою об'їзною дорогою, а поїхав всупереч забороні, встановленій знаком. Автобус влетів у яму, перекинувся і два пасажири загинули. Хто буде нести кримінальну відповідальність за скоєне?
3. При порушенні правил маневрування водій ВАЗ-2107 Сірик смертельно травмував пішохода, але не зупинився, а, збільшивши швидкість, намагався втекти з місця події. На повороті він не впорався з управлінням і зіткнувся з вантажним автомобілем, який стояв на узбіччі. Внаслідок зіткнення загинув пасажир легковика. Кваліфікуйте дії Сірика.
4. Щоб вмістити всіх бажаючих, власник автомобіля ВАЗ-2105 Кияниця посадив на коліна Максименко і попросив її керувати, а сам здійснював інші дії по управлінню автомобілем. В результаті такої їзди, керованої двома особами, автомобіль зіткнувся з електроопорою і четверо пасажирів, що сиділи позаду, отримали тяжкі тілесні ушкодження. Дайте кримінально – правову оцінку діям Кияниці та Максименко.
5. Любомир, рухаючись о 22 год. на автомобілі КамАЗ, після роз'їзду із зустрічним транспортом не ввімкнув дальнє світло фар, а продовжував їхати з ближнім світлом із швидкістю 55 км/год. У цей час він побачив, як на трасу на відстані 60 м від його машини по ходу руху з бічної дороги став виїжджати автомобіль ВАЗ, не подаючи ніяких світлових сигналів. Любомир швидкість не знизив, а розраховуючи, що водій ВАЗа зупиниться, з метою уникнути зіткнення застосував нічим не виправданий маневр, виїхавши на смугу зустрічного руху. Однак той не зупинився, а продовжував рухатися, внаслідок чого сталося зіткнення транспортних засобів. При цьому водій ВАЗа Михайло і двоє його пасажирів були смертельно травмовані, а транспортним засобам були заподіяні значні технічні пошкодження.

У висновку комплексної автотехнічної експертизи було сказано, що в конкретній дорожній ситуацій водій Любомир мав технічну можливість зупинити керований ним автомобіль і, таким чином, уникнути зіткнення транспортних засобів. Автомобіль ВАЗ виїхав на дорогу без світла і Леоніду не було відомо, яким чином діятиме водій ВАЗа. Аварійну обстановку на дорозі створив саме Михайло, який до того ж був у стані алкогольного сп'яніння. Дайте кримінально-правову оцінку ситуації.Нормативний матеріал:
1. Конституція України.

2. Кримінальний кодекс України: (Прийнятий сьомою сесією ВР України 5 квітня 2001 року): Офіційний текст/ Міністерство юстиції України. – К.: Юрінком Інтер, 2001. – 239 с.

3. Повітряний кодекс України від 4 травня 1993р.

4. Закон України " Про дорожній рух" від 30 червня 1993 р.( з наступними змінами та доповненнями).

5. Закон України " Про транспорт " від 10 листопада 1994 р.( з наступними змінами та доповненнями).

6. Закон України " Про трубопровідний транспорт" від 15 травня 1996 р.

7. Закон України " Про залізничний транспорт" від 4 липня 1996р.

8. Правила дорожнього руху: Затверджені постановою КМУ від 10 жовтня 2001р.

9. Єдині правила ремонту і утримання автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, правила користування ними та охорони : Затверджені постановою КМУ від 30 березня 1994р. № 198 ( з наступними змінами та доповненнями).

10. Правила поведінки громадян на залізничному транспорті: Затверджені постановою КМУ від 10 листопада 1995 р. № 903.

11. Постанова пленуму ВС України від 24 грудня 1982р. №7 " Про практику застосування судами України законодавства у справах про транспортні злочини" з наступними змінами.
Навчальна література:
1. Коржанський М.Й. Науковий коментар Кримінального кодексу України. – К.: ТОВ "Атіка": Академія: Ельга. – Н., 2001. – 654, [1] с.

2. Кримінальне право України. Особлива частина./ За ред. М.І.Бажанова, В.В.Сташиса, В.Я.Тація. – Київ – Харків: Юрінком Інтер, 2003. – 496 с.

3. Кримінальне право України. Особлива частина./ За ред. М.І.Мельника, В.А.Клименка. – Київ: Юридична думка, 2004. – 656 с.

4. Кримінальне право України. Особлива частина. Підручник за ред. проф. П.С.Матишевського, С.С.Яценка, доц. П.П.Андрушка. – Київ: Юрінком Інтер. – 1999р.

5. Науково-практичний коментар до Кримінального кодексу України./ Під заг. Ред. М.О.Потебенька, В.Г.Гончаренка. У двох частинах. Особлива частина. – К.: Форум, 2001 р. – 942 с.

6. Науково-практичний коментар Кримінального кодексу України від 5 квітня 2001 року / За ред. М.І.Мельника, М.І.Хавронюка. – К.: Каннон, А.С.К., 2003. – 1104 с.


Спеціальна література
1. Бабанін С.В. Витоки та сучасний стан проблеми кримінально-правової охорони безпеки руху на транспорті ( ст.291 КК України) // Вісник Національного університету внутрішніх справ. – Х.- 2002. – Вип.18.- с.199-204.

2. Борисов В.И., Гизимчук С.В. Уголовная ответственность за нарушение правил, норм и стандартов, обеспечивающих безопасность дорожного движения. – Х.: Консум, 2001.3. Коржанський М.Й., Мисливий В.А. Кваліфікація автотранспортних злочинів. – К.: Юрінком, 1996.

4. Касынюк В.И. Уголовная ответственность за повреждение путей сообщения и транспортных средств. Текст лекций. – Х.: Юридический институт, 1979.
Каталог: faculty -> pravo
pravo -> Поняття особистості в соціології
pravo -> 1 заняття Основні питання
pravo -> „Види права (здати до кінця вересня)
pravo -> Тема Етичні засади здійснення правосуддя. План
pravo -> Практикум з курсу «сімейне право україни» для студентів юридичного факультету
pravo -> Стадії вчинення злочину
pravo -> Тема 20. Загальне поняття та ознаки держави
pravo -> Завдання для практичних занять для студентів правничого коледжу Заняття I
pravo -> Завдання для практичних занять для студентів правничого коледжу Заняття III
pravo -> Завдання для практичних занять для студентів правничого коледжу Заняття II

Скачати 46.66 Kb.

Поділіться з Вашими друзьями:
База даних захищена авторським правом ©shag.com.ua 2022
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка