Законів життя «Ми стаємо дорослими, але до життя підготовлені так само, як книжковий вчений-хробак до того, щоб виступати в балеті.»Сторінка1/5
Дата конвертації30.04.2016
Розмір1.03 Mb.
#28517
ТипЗакон
  1   2   3   4   5
20 законів життя

«Ми стаємо дорослими, але до життя підготовлені так само, як книжковий вчений-хробак до того, щоб виступати в балеті.»

Девід Сибур

Хочемо ми цього чи ні, але життя розвивається за своїми законами. І справа кожного з нас - рахуватися з цим чи ні. Але незнання цих законів не звільняє нас від відповідальності за те, що відбувається в нашому житті...1. Закон порожнечі. Все починається з порожнечі. Але порожнеча завжди заповнюється. Для того, щоб у нашому житті щось змінилося або проявилося, потрібно звільнити місце і підготувати грунт, позбувшись від помилкових переконань і старих звичок.

«Якщо Ви незадоволені тим місцем, яке займаєте, змініть його.

Ви ж - не є дерево!»

Джим Рон

2. Закон шлагбаума. Можливості не даються про запас. Вони з'являються після прийняття внутрішнього рішення. Важливо зважитися перетнути шлагбаум як умовну перешкоду. Сила наміру відкриє шляхи для його реалізації.

«Тобі ніколи не дається бажання без того, щоб не давалися сили його здійснити. Можливо, однак, для цього тобі доведеться попрацювати.»

Річард Бах

3. Закон нейтрального положення. Для того, щоб змінитися і змінити напрямок свого життя, потрібно перш за все зупинитися.

«Бог недарма наказав кожному бути на тому місці, на якому він тепер стоїть. Потрібно тільки добре озирнутися навколо себе.»

Микола Гоголь

4. Закон плати. Ми платимо як за дію, так і за бездіяльність - правда, різну ціну. Бездіяльність обходиться дорожче, а уникнення помилок і невдач не робить нас щасливими.

«Якщо Ви затягуєте прийняття рішення, значить, Ви вже прийняли рішення залишити все по-старому.»

5. Закон мислення. Думка - матеріальна. Все, що ми думаємо, про що мріємо і чого боїмося, незмінно виявляється в нашій реальності.

«Людина - це те, про що вона думає протягом дня.»

Емерсон

6. Закон причини і наслідків. Все, що відбувається в нашому житті, є наслідком наших думок і вчинків. І якщо щось іде не так, то причину потрібно шукати не в зовнішньому світі, а всередині себе.

«Недалекі люди вірять в удачу, сильні - у причину і наслідок.»

Емерсон

7. Закон тяжіння. Життя завжди відповідає нам взаємністю і виправдовує наші очікування. Ми отримуємо те, що очікуємо. Думка, якій ми приділяємо свій час, діє як магніт, притягуючи в наше життя відповідні події.

«На що ти розраховуєш, те і знайдеш.»

Аристотель

8. Закон подібності. Подібне притягує подібне. У нашому житті немає випадковостей і збігів. Ми залучаємо у своє життя те, що відповідає нам: нашим намірам, очікуванням і думкам.

«Будьте уважні до своїх думок - вони початок вчинків.»

Лао- Цзи

9. Закон дзеркала. Світ навколо нас працює як велике дзеркало. Досить озирнутися і придивитися до того, що відбувається навколо нас, щоб зрозуміти, чого слід вчитися і над чим працювати.

«Світ сам по собі не несе ні добра, ні зла. Він байдужий до людини.

Все, що відбувається навколо нас - лише віддзеркалення наших власних думок, почуттів і вчинків.»

10. Закон прийняття. Нам не дано знати, що в нашому житті правильно, а що ні, який шлях вірний, а який - ні. І те, наскільки ми здатні довіряти життю, визначає нашу впевненість у завтрашньому дні. Що очікуємо, те й отримуємо. Якщо ми живемо з переконанням, що все на краще, то в результаті так і відбувається.

«Успіх приходить не від відходу від проблем, а завдяки їх вирішенню. Справи завжди обертаються найкращим чином у тих,

хто щоразу отримує користь з ситуації, що склалась.»

Джон Вуд Кемпбелл

11. Закон прохання. Якщо ми нічого не просимо у життя, то нічого і не отримуємо. Просіть, і дано Вам буде. Наше прохання притягує відповідну реальність. Правда спочатку доведеться дізнатися свої справжні бажання.

«У центрі Вашої особистості у Вас є відповідь:

Ви знаєте, хто Ви і чого хочете.»

Лао- Цзи

12. Закон обмеженості. Неможливо все передбачити. Кожен з нас бачить і чує те, що здатний побачити, зрозуміти і прийняти. Наше сприйняття залежить від наших внутрішніх обмежень. При всьому своєму бажанні ми не можемо контролювати все, що відбувається в нашому житті.

Але варто пам'ятати, що одного разу подія, що відбулася - це випадковість, двічі подія - збіг, а тричі - закономірність.

І якщо одна і та ж ситуація постійно повторюється, то потрібно зрозуміти, чому вона нас навчає, і засвоїти урок.

13. Закон змін. Неможливо змінити своє життя, нічого не роблячи для цього. Якщо ми хочемо змін, то повинні взяти на себе відповідальність за все, що відбувається в нашому житті і стати зміною, стати керуючим своєї долі і вибрати потрібний напрямок.

«Коли людина не знає, до якої пристані тримає шлях,

для неї жоден вітер не буде попутним.»

Сенека

14. Закон розвитку. Найголовнішими завданнями в нашому житті є ті, вирішення яких ми уникаємо. Але їх все одно доведеться вирішувати. І чим довше ми відкладаємо, тим складнішими будуть обставини, в яких нам доведеться приймати рішення.

«Ваші слабкості являють собою Ваші нереалізовані потенційні можливості.» Теун Марез

15. Закон таксі. Якщо маршрут свого життя обираємо не ми, то ми можемо опинитися, де завгодно. І чим довше ми рухаємося по чужому шляху, тим складніше нам повернутися на свій.

«Життя подібне бігу собачої упряжки.

Якщо ти не ватажок, краєвид ніколи не змінюється.»

Льюїс Гріззард

16. Закон вибору. Життя, яке ми проживаємо, - це результат нашого усвідомленого чи неусвідомленого вибору. Ми постійно робимо вибір. У нас завжди є вибір. І навіть, коли ми нічого не вибираємо, то теж робимо вибір.

«Я завжди можу вибрати, але я повинен знати, що навіть у тому випадку, якщо я нічого не вибираю, я тим самим все-таки вибираю.»

Жан Поль Сартр

17. Закон рівноваги. Ніхто не любить змін. Бажання змінитися завжди зустрічає опір - старе утримує нас на місці. Важливо знайти спосіб відірватися від минулого - тоді вже нове життя буде підкорятися закону рівноваги.

«Справжні зміни ніколи не є легкими - людина змінюється тільки в тих обставинах, коли їй доводиться змінюватися.»

Теун Марез

18. Закон гармонії. Для повного щастя нам весь час чогось не вистачає. Задовольнятися малим нелегко, але найважче задовольнятися більшим. Можна придбати весь світ і втратити свою душу.

«Ми часто шукаємо гармонії зовні, а не всередині. У той час, як все, що потрібне нам для щастя, знаходиться всередині нас. Знайти себе, прийняти і полюбити себе означає знайти гармонію. Головне життєве завдання людини - дати життя самій собі, стати тим, ким вона є потенційно. Найважливіший плід її зусиль - її власна особистість.» Еріх Фромм

19. Закон ланцюгової реакції. Якщо ми не управляємо нашими думками, то вони управляють нами. І легке занепокоєння може швидко перерости в нав'язливу фобію. Важливо навчитися перемикати і направляти потік наших думок.

Звичка смакувати переживання запускає ланцюгову реакцію, яка приваблює в наше життя нові негативні події. Виробивши в собі звичку діяти, а не страждати, ми концентруємося на рішенні, а не на переживанні, припиняючи тим самим ланцюгову реакцію.«Занадто багато людей думає про захист замість того, щоб думати про можливість. Здається, вони більше бояться життя, ніж смерті.»

Бенджамін Франклін

20. Закон енергообміну. Чим вище рівень нашого розвитку, тим більше можливостей нам відкривається, тим більше ми можемо взяти від світу і дати йому. Але важливо встановити справедливий обмін. Якщо віддавати більше, ніж брати, то це порушить нашу рівновагу й призведе до емоційного виснаження.

Що робити коли життя здається похмурим.

http://gimnazia1.at.ua/_pu/1/s99290255.jpg

Іноді, наступає такий час, коли життя бачиш тільки в темному кольорі, нічого не радує, погано на роботі, втратив друга, розчарувався в коханій людині…


В таких ситуаціях Ви дивитесь в майбутнє, яке здається більше схожим на мінне поле і почуваєтесь безпорадними перед проблемами, даєтесь диву – невже з цим усім я можу впоратися? Якщо Ви не хочете чекати завтрашнього дня, як чергової серії неприємностей і «обломів», спробуйте зробити кілька кроків.

1-й крок. Не має сенсу турбуватися сьогодні проблемами завтрашнього дня. Краще подбайте про себе і турботи сьогоднішнього дня, про те, що зараз.2-й крок. Чи не занадто Ви перебільшуєте значення неприємної події чи подій? Чи не найтемнішу фарбу Ви обрали? Уявіть, що найгіршого може статися? Адже насправді це не кінець світу.

3-й крок. Може Ви занадто серйозно і вимогливо ставитесь до себе? Напевне, насправді, Ви намагаєтесь будувати своє життя найкращим чином, який Ви поки що знаєте. Може, пошукати іншого шляху? Можливо, більш поблажливо поставитися до себе? Більше себе любити і довіряти собі?

4-й крок. Який урок Ви винесете з цієї ситуації? Розгляньте ситуацію, яка Вас «дістає», саме як урок, як випробування, що Ви можете гідно пройти. Труднощів і поразок уникнути в житті неможливо. Вони потрібні людині, щоб досягнути повної зрілості, сили, та реалізувати себе; вони загартовують, роблять людину досвідченою, вправною, стійкою та мужньою.

5-й крок. В такій ситуації, коли все, здається, не є добрим, можна спробувати зайняти себе простою, але необхідною справою – прибрати, розкласти касети чи СД, попрати, заварити чай, скласти речі і т.д. Так пройде 5-10-30 хв. Ви побачите, що світ не зруйнувався. Ви в змозі щось робити, подумайте – що можна зробити ще. Яка музика може нагадати про хороші хвилини Вашого життя, які запахи, картинки? Згадайте все це зараз.

6-й крок. Найкращим шляхом покращити собі самому настрій – завжди залишається можливість зробити щось для іншої людини. Написати листа, зателефонувати, провідати, вислухати, чимось з нею поділитись, подарувати. Це допоможе відчути і внутрішню силу, і свої невикористані ще можливості, і готовність приймати завтрашній день, вчитись радіти йому і самому собі.


У чому полягає сенс життя?d:\c\моя папка\поскидала все\малюнки\добро12.jpg

У тлумачному словнику немає пояснення сенсу життя, бо воно не є науковим.

І все ж таки сенс – це:
1. Розуміння себе і навколишнього світу, гармонія між людьми .

2. Процес, динаміка, усвідомлення мети власного існування.

3. Наявність чи відсутність цілей життя.

У кожного сенс життя свій! Жили колись троє каменярів. Працювали. У кожного з них спитали: «Навіщо ти обтесуєш камені?» Перший відповів: «Хазяїн наказав». Другий відповів: «Гроші заробляю». Третій сказав: «Храм будую».Ось деякі умови реалізації сенсу життя:

1. «Роби , що повинен, трапиться те, що судилося» (Марк Аврелій)

2. Намагайся стати кращим, ніж учора, а не кращим за сусіда.

3. Любіть і цінуйте себе таким, якими ви є.

4. У кожної особистості є власні особливості. Тому шляхи і швидкість досягнення у кожного свої.

5. Не привчайте себе жити, озираючись на інших.

6. Доцільно порівнювати себе і свої результати лише з власними попередніми здобутками.

7. Якщо Ви рухаєтеся уперед, то це вже привід для радощів.

8. При негативах спрямовуйте свою енергію на добрі справи для хороших людей.

9. Шукайте не найкращі умови життя, а найкращий варіант життя для реалізації своїх здібностей і рис особистості.

10. Не чекайте вдалого збігу обставин, а досягайте бажаних результатів своєю працею.

11. Поводьтеся з іншими так, як би Ви хотіли, щоб поводилися з Вами.

12. Знайдіть сили та час для допомоги ближньому.

І ще одне: можна жити, як лев, котрий думав, що він баран. І можна жити, як баран, який думав, що він лев.Життєві принципи

  1. Щастя - це внутрішній вибір.

Якщо Ви щасливі, то це не означає, що у Вас все ідеально. Це означає, що Ви навчилися не помічати недоліки. Своїм щоденним вибором Ви можете робити себе щасливим.
2. Кілька СПРАВЖНІХ друзів - це все, що вам потрібно.

Коли мова йде про відносини, віддавайте перевагу не кількості, а якості. Проводьте час з друзями, які люблять і цінують Вас, які облагорожують Вас і роблять Вас кращими.3. Мої дії і слова безпосередньо впливають на моє життя.

Подавайте особистий приклад. Втілюйте в життя те, чого Ви навчаєте інших, або не вчіть цього зовсім. Підтверджуйте свої слова справами! Люди швидше подивляться на Ваші справи, аніж будуть слухати Вашу порожню балаканину.4. Недотримання обіцянок руйнують стосунки.

Ви весь час зв’язуєте себе якимись зобов'язаннями. Питання полягає в тому, а чи виконуєте Ви їх? Якщо Ви сказали, що зробите щось, то обов'язково це зробіть! Якщо у Вас не виходить дотриматись слова, то для оточуючих це означає, що Ви не цінуєте їхній час і Ваші з ними відносини.5. Все, і хороше, і погане, - це життєвий урок.

Усі, з ким Ви стикаєтесь, і все, з чим Ви зустрічаєтесь, є частиною вашого уроку під назвою «життя». Ніколи не забувайте уроки, піднесені Вам життям, особливо ті уроки, які йшли врозріз з Вашими планами.6. Дрібниці, в основному, є важливими речами.

Будьте простішими. У найпростіших моментах нашого життя полягає абсолютне щастя .7. Люди зазвичай шкодують про те, чого вони НЕ зробили.

Ви на 100% не потрапите в ціль, якщо Ви не вистрілите. Почніть самі створювати собі вибір, шанси і зміни у своєму житті. Ви повинні робити вибір і кувати щастя, інакше Ваше життя ніколи не поміняється.8. Невдачі роблять нас сильнішими і мудрішими.

Біль робить Вас витривалішими. Сльози роблять Вас сміливішими. Розчарування робить Вас мудрішими. Будьте вдячні своєму минулому, тому що воно допомогло Вам стати таким, яким Ви стали.9. Кожна людина цікава по-своєму.

Приймайте людей такими, які вони є. У більшості випадків їх неможливо змінити і, спробувавши це зробити, Ви їх тільки розлютите.10. Особистісне зростання спочатку буде спричиняти незручність.

Зростання завжди починається там, де закінчується зона комфорту. Тому виходьте зі своєї зони комфорту і пробуйте щось нове. Перемагайте невідомість і насолоджуйтесь, отримуючи новий досвід.15 цитат, здатних змінити життя

1) Невдача - це просто можливість почати знову, але вже більш мудро.

Генрі Форд

2) Якщо проблему можна вирішити, не варто про неї турбуватися. Якщо проблема нерозв'язна, турбуватися про неї безглуздо.

Далай Лама

3) Навіть якщо Ви дуже талановиті і докладаєте великі зусилля, для деяких результатів просто потрібен час: Ви не отримаєте дитину через місяць, навіть якщо змусите завагітніти дев'ять жінок.

Уоррен Баффет

4) Раз в житті фортуна стукає у двері кожної людини, але людина в цей час нерідко сидить у найближчій пивний і ніякого стуку не чує.

Марк Твен

5) Наш великий недолік в тому, що ми занадто швидко опускаємо руки. Найбільш вірний шлях до успіху - весь час пробувати ще один раз.

Томас Едісон

6) Особисто я люблю суницю з вершками, але риба чомусь вважає за краще черв'яків. Ось чому, коли я йду на риболовлю, я думаю не про те, що люблю я, а про те, що любить риба.

Дейл Карнегі

7) Прокидаючись вранці, запитай себе: «Що я повинен зробити?» Увечері, перше ніж заснути: «Що я зробив?».

Піфагор

8) Бідний, невдалий, нещасливий і нездоровий це той, хто часто використовує слово "завтра".Роберт Кіосакі

9) Старі завжди радять молодим заощаджувати гроші. Це погана порада. Чи не збираєте п'ятаки. Вкладайте в себе. Я в житті не заощадив і долара, поки не досяг сорока років.

Генрі Форд

10) Я цього хочу. Значить, це буде.

Генрі Форд

11) Я не терпів поразок. Я просто знайшов 10 000 способів, які не працюють.

Томас Едісон

12) Важка праця - це скупчення легких справ, які ви не зробили, коли мали зробити.

Джон Максвелл

13) Раніше я говорив: "Я сподіваюся, що все зміниться". Потім я зрозумів, що існує єдиний спосіб, щоб все змінилося - змінитися мені самому.

Джим Рон

14) Урок, який я засвоїв і якого дотримуюся все життя, полягав у тому, що треба намагатися, і намагатися, і знову намагатися - але ніколи не здаватися!

Річард Бренсон

15) Роби сьогодні те, що інші не хочуть, завтра будеш жити так, як інші не можуть.

Застрягли?

8 способів просунути своє життя вперед

У такі моменти так хочеться опустити руки, змиритися і зробити вигляд, що все йде як треба. Не здавайтесь! Є дієві способи повернути контроль над ситуацією і зрушитися з мертвої точки.1. Визначтеся на місцевості

Насамперед визначте точку, в якій Ви знаходитеся і куди Ви хочете потрапити. Ви відчуваєте застій і відсутність перспектив у Вашій роботі? У Вас проблеми з оточуючими або у відносинах з колегами? Можливо, Ваші сімейні відносини себе вичерпали і потребують оновлення? Визначтеся, яка проблема викликає в Вас негативні почуття і подумайте, як Ви її можете вирішити. Не хапайтеся за зміни відразу у всіх сферах, зосередьтеся на головному. Це допоможе внести набагато більше ясності в ситуацію.2. Знайдіть буксир

Іноді складаються такі обставини, що самостійно вибратись з життєвої безвиході буває просто неможливо. Досвідчені автомобілісти знають, що якщо дійсно серйозно застряг, то треба припинити тиснути на газ (тільки закопаєтесь глибше) і йти за буксиром. У нашій ситуації таким буксиром може бути кращий друг, сім'я, вчитель, психолог. Відкиньте убік зайву гордість і не соромтеся попросити про допомогу. Вам же їхати вперед треба, правда?3. Щоденник

Спробуйте вести журнал, в якому будете фіксувати деталі своєї життєвої подорожі. Запишіть, чому Ви відчуваєте застій в житті, які можливості доступні для Вас, щоб рухатися вперед, що Ви спробували і які отримали результати, нові ідеї, які Ви можете спробувати, і так далі. Задайте собі настільки гострі питання, які ніхто інший не посміє, і чесно дайте відповідь на них. Ви можете бути здивовані наскільки це може допомогти Вам.4. Релаксація (розслаблення)

Виділяйте принаймні 10 хвилин в день для релаксації. Дуже часто це є хорошим способом знайти вихід із здавалося б безвихідної ситуації, коли всі спроби перепробувані, а мозок загнано крутиться по колу, перебираючи завідомо провальні варіанти. У процесі релаксації наша свідомість розслабляється, але мозок продовжує працювати над сидячою в підкірці проблемою, так що в результаті ви можете отримати раптове осяяння з приводу питання, що Вас турбує.5. Пошук

Google доступний для всіх і абсолютно безкоштовний. Майже стовідсотково хтось з мільярдів жителів землі вже опинявся у Вашій ситуації, вирішив її і поділився своїм досвідом в мережі. Зрозуміло, стовідсотково ідентичних випадків може і не бути, але якісь схожі ситуації Ви напевно знайдете. Можливо, саме це дасть вам нові ідеї та стратегії виходу з кризи.6. Мозковий штурм

Проведення мозкового штурму є відмінним способом знайти вихід на добру дорогу. Просто візьміть папір і запишіть всі ідеї, які вам приходять в голову для вирішення вашої проблеми. Ніякого обмірковування, оцінки або обговорення - максимум ідей, навіть самих безглуздих, за одиницю часу. Потім Ви зможете спокійно зважити всі «за» і « проти» і в купі перебраної пилюки знайдете той діамант, якого Вам так не вистачало.7. Змініть своє оточення

Якщо Ви хочете почати бігати, але друзі щовечора тягнуть Вас на пиво, то Вам доведеться долати не тільки свій внутрішній опір, але і їхній. Якщо Ви хочете присвятити своє життя музиці, то в оточенні музикантів це буде зробити набагато легше. Намагайтеся оточити себе людьми, які якщо не допоможуть Вам, то принаймні не заважатимуть.8. Пробуйте щось нове

Альберт Ейнштейн сказав, що «безумство - це робити кожного разу одне й те ж і при цьому очікувати нового результату». Так чому б і Вам, якщо Ви хочете вирватися з трясовини життєвого застою, не спробувати зробити щось нове? Нові рецепти, музика, маршрути, захоплення, цілі. Тільки так можна вирватися з кола рутини, коли здається, що все вже випробувано, пройдено, відчуто і нічого в житті вже не станеться.Як «вижити», зберегти тепло душі?
Швидкий темп життя, стреси, проблеми на роботі, під час навчання…


Прислухайтеся до порад психолога:

1. Спирайтеся на свої сильні сторони.

2. Уникайте концентрації уваги на невдачах.

3. Показуйте, що Ви задоволені.

4. Навчіться дрібнити великі завдання на маленькі, тобто такі, з якими Ви можете легко впоратися.

5. Спілкуйтеся з приємними людьми, активно використовуйте гумор.

6. Виявляйте емпатію до інших та вірте у свої сили.

7. Демонструйте оптимізм.

8. Знаходьте в усьому, що Вас оточує, позитивне.

9. Вирішуйте проблеми з допомогою тих людей, яким Ви довіряєте.Пам’ятайте, посмішка та доброзичливе ставлення до оточуючих завжди відкриває двері!

10 речей,

які варто почати робити для себе сьогодні

1. Почніть вдосконалювати свій розум, тіло і дух.

«Якщо Ви розвиває свій розум, тіло і дух, Ваш час магічним чином працює на Вас. Ви отримуєте нові перспективи, які дозволять Вам досягти набагато більше.»

Brian Koslow

2. Почніть довіряти собі так, як би Ви хотіли, щоб оточуючі люди довіряли Вам.

Чекайте кращого від життя. Чекайте кращого – і Ви отримаєте найкраще. Відкрийте очі і усвідомте, що прекрасне вже навколо Вас, воно вже у Вас. Чекайте кращого від себе, від людей навколо і від життя в цілому.3. Розвивайте в собі почуття вдячності.

Почніть розвивати в собі почуття вдячності за кожен щасливий момент свого життя.

«Розвивай почуття вдячності і говори «дякую» всьому, що відбувається з тобою. І пам'ятай, що кожен крок вперед - це наближення до чогось великого і прекрасного.»

Brian Tracy4. Простіть всіх людей, які зробили Вам боляче

5. Простіть себе за скоєні помилки.

Це нормально - робити помилки. Якщо ми не помиляємося - ми не розвиваємося, чи не ростемо. Простіть себе і пам'ятайте, що прощення - це подарунок самому собі.

«Прощення - це найвища, найпрекрасніша форма любові. У відповідь Ви отримуєте почуття умиротворення і щастя.»

Robert Muller6. Відпустіть зі свого життя те, що Вам більше не потрібно.

Знайдіть в собі сили і мужність, щоб звільнитися від тих речей, які не приносять користі, радості і щастя. Завжди є речі і люди, які ми не хочемо відпускати. Але відпустити - це не кінець світу, а початок нового життя!7. Пишіть свою власну історію.

Не зациклюйтесь на минулому. Майте чітке уявлення, якими Ви хочете бачити своє майбутнє. Але живіть справжнім моментом. Теперішній момент - це все, що у Вас є і що коли-небудь буде. Кожен раз, коли Ви озираєтесь на минуле - Ви закреслюєте можливості свого майбутнього.8. Розвивайте стосунки з самими собою і з оточуючими.

Полюбіть себе, перш ніж полюбити інших, виховуйте себе, перед тим як виховувати оточуючих. Розвивайте відносини в першу чергу з самим собою перед тим, як почати розвивати їх з іншими людьми!9. Дихайте усвідомлено і глибоко.

Коли останній раз Ви прислухались до свого подиху? Ми забуваємо як дихати… «Поверхневе дихання є коренем усього зла, а свідоме глибоке дихання відновлює і захищає наші душі».Як зберегти розум ясним, а психіку - врівноваженою?

Вчені дають нам п'ять порад:

1. Підтримуйте зв'язок з оточуючими.

Теплі стосунки з родиною, друзями, колегами та сусідами збагатить наше життя і дасть відчуття підтримки ззовні.2. Ведіть активний спосіб життя.

Заняття спортом, активне хобі (садівництво, танці) і просто щоденна прогулянка в найближчому парку (або ж лісі) поліпшить настрій і допоможе підтримати фізичну форму.3. Не втрачайте інтересу до життя.

Помічаючи красу кожної миті життя, дивлячись на життя під незвичайним кутом, ми допомагаємо собі зрозуміти, що ж для нас насправді важливо.4. Пізнавайте.

Навчившись чомусь новому - лагодити велосипед, грати на гітарі, пекти пироги - ми знаходимо упевненість у власних силах.5. Даруйте.

Допомагаючи друзям і зовсім незнайомим людям, ми отримуємо від них у відповідь заряд подяки.

(За матеріалами "The Times")

25 способів для заспокоєння нервів


  1. Здійсніть 10-хвилинну прогулянку.

Це допоможе тілу розслабитися і скинути напругу, яка призводить до тривоги .
2. Послухайте релаксаційну або хоч би звичайну музику, яка Вам подобається.

Це допоможе Вам відволіктися від роздумів про стресову ситуацію.3. Зупиніть нав'язливі думки.

Ще краще буде інтенсивно попрацювати на природі.4. Перестаньте говорити про Ваше минуле.

Якщо у Вас це так просто не виходить, зверніться за допомогою до фахівця. Незабаром знову спробуйте не відставати від життя, живіть сьогоденням і забудьте минуле.5. Дихайте повільно.

Так Ви зможете частково зняти напругу, яку Ви відчуваєте.6. Порахуйте до десяти.

Ця техніка допоможе Вам підтримати концентрацію і уникнути необдуманих слів і вчинків, про які Ви згодом пошкодували б.7. Використовуйте афірмації (позитивні висловлювання, твердження про те, чого б Ви бажали для себе, що дають настрій на успіх, щастя і внутрішню гармонію).

Підбадьорююча розмова з самим собою - корисний прийом, який Ви можете використовувати в будь-який час, щоб уникнути нервового зриву або втрати контроль над почуттями та емоціями.8. Бережіть себе!

Не варто дорікати і лаяти самого себе - це тільки посилить стрес.9. Поспіть або хоча б злегка подрімайте.

Відпочинок дуже важливий для турботи про Ваше тіло Коли Ви втомлюєтеся, Ви стаєте дратівливими і нервовими, що може призвести до проблем зі здоров'ям.10. Поговоріть з другом сім'ї.

Поділившись своїми стражданнями з людиною, якій Ви довіряєте, Ви зможете знизити напругу і навіть знайти вихід із ситуації, що склалась.11. Уникайте кофеїну - це сильний стимулятор, він може призвести до підвищеної напруги.

12. Спробуйте масаж.

Це позитивно позначиться на м'язовому тонусі. Ваші м'язи можуть бути напружені, і це призводить до стресу .13. Управління часом (тайм-менеджмент).

Ставте пріоритети і використовуйте час мудро. Виконуйте справи в порядку їх значущості.14. Не поспішайте.

Це погана звичка, яка може призвести до проблем у майбутньому. Це також і непотрібний стресор, якого можна уникнути.15. Уникайте надмірного робочого навантаження.

Ви повинні постаратися збалансувати час між роботою і сім'єю. Перепрацьовуючи, Ви можете отримати серйозні проблеми зі здоров'ям, а недолік особистого часу може призвести до погіршення стосунків у сім'ї, включаючи стреси і депресії.16. Просіть про допомогу.

Буває дуже корисно отримати допомогу чи пораду від своїх домашніх або друзів у важкий для Вас час.17. Зробіть що-небудь веселе, забавне.

Гумор завжди допомагає в боротьбі зі стресом і дуже корисний по життю в цілому.18. Живіть сьогодні і плануйте на завтра.

Не перевантажуйте себе турботами і плануванням, які можуть почекати.19. Ведіть щоденник.

Залишаючи на папері ваші роздуми і почуття, ви дозволяєте проблемам швидше залишати Вас .20. Смійтеся і посміхайтесь частіше.

Це відмінна релаксаційна практика, що дозволяє залишатися в доброму настрої і зберігати позитивне ставлення до подій. Подивіться смішне шоу, фільм або сходіть в розважальний клуб.21. Орли не полюють на мух.

Навчіться ігнорувати дрібні неприємності (наприклад, втрата грошей, забування предметів, взаємодія з «складними» людьми та ін.) Якщо це не варто Вашого часу і це можна проігнорувати - ігноруйте це і не озирайтеся назад.22. Приберіться в домі.

Приведення будинку в порядок - відмінний засіб для зняття стресу та підвищення відчуття комфорту.23. Будьте оптимістами!

Перестаньте бути негативно налаштованим - Вам же взаємодіяти самому з собою весь день, кожен день.24. Перестаньте намагатися бути ідеальним.

Ніколи і ніщо не стане таким. Це тільки призводить до помилкових очікувань, які ведуть до надмірних стресів в певних ситуаціях.Каталог: documents -> psyhologiya
documents -> Роль навчання у психічному розвитку дитини
documents -> Методичні рекомендації За редакцією Є. М. Моісеєва Лекція: поняття, функції, принципи
documents -> Рівненський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти Кабінет навчальної роботи орієнтована тематика курсових робіт слухачів курсів підвищення кваліфікації педагогічних працівників. Вимоги до змісту та оформлення курсових робіт рівне
documents -> Аналіз готовності випускників шкіл для дітей з глибокими порушеннями зору до зовнішнього незалежного оцінювання знань
documents -> Психологічний порадник вчителям
documents -> Методичні рекомендації з планування та організації роботи методичних комісій професійно технічних навчальних закладів
documents -> «затверджую» Декан факультету психології Мусіяка В. Г


Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3   4   5
База даних захищена авторським правом ©shag.com.ua 2022
звернутися до адміністрації

увійти | реєстрація
    Головна сторінка


завантажити матеріал