Закони України «Про охорону дитинства», «Про органи і служби у справах дітей та спеціальні установи для дітей»Скачати 90.51 Kb.
Дата конвертації26.04.2016
Розмір90.51 Kb.
#18887
ТипЗакон


УКРАЇНА

Донецька область
МАРІУПОЛЬСЬКА МІСЬКА РАДА
ВИКОНАВЧИЙ КОМІТЕТ
Р І Ш Е Н Н Я
від __19.02.2014_______ № __41____

м. Маріупольлиния8линия7линия6линия5прямоугольник1

Про профілактику злочинності серед неповнолітніх


Враховуючи Закони України «Про охорону дитинства», «Про органи і служби у справах дітей та спеціальні установи для дітей», «Про міліцію», постанови Кабінету Міністрів України від 01.08.2013 №573 «Про затвердження загального положення про центри соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді», від 21.11.2013 №895 «Про затвердження Порядку взаємодії суб’єктів соціального супроводу сімей (осіб), які перебувають у складних життєвих обставинах», від 30.08.2007 №1068 «Про затвердження типових положень про службу у справах дітей», розпорядження Кабінету Міністрів України від 30.11.2011 №1209-р «Про схвалення Концепції реалізації державної політики у сфері профілактики правопорушень на період до 2015 року», рішення Донецької обласної ради від 20.01.2014 «Про затвердження Регіональної цільової програми профілактики правопорушень у Донецькій області на 2014-2018 роки», рішень Маріупольської міської ради від 19.07.2011 №6/9-828 «Про затвердження Програми профілактики злочинності в м. Маріуполі на 2011-2015 роки «Правопорядок 2011 – 2015», від 20.01.2014 №45 «Про попередження пияцтва, куріння та наркоманії у підлітковому середовищі, виявлення дорослих осіб, які втягують дітей у протиправну діяльність», наказів МВС України від 19.12.2012 №1176 «Про затвердження Інструкції з організації роботи підрозділів кримінальної міліції у справах дітей», Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 03.08.2012 №888 «Про затвердження Плану заходів Міністерства освіти і науки, молоді та спорту щодо профілактики правопорушень серед дітей та учнівської молоді на період до 2015 року», проаналізувавши показники і структуру кримінальних правопорушень серед дітей в місті Маріуполі за 2013 рік в порівнянні з попереднім роком встановлено, що неповнолітніми скоєно 168 (+11) правопорушень, але при цьому знизилася кількість неповнолітніх, що брали в них участь: з 112 до 87 дітей.

Зростання кількості правопорушень, скоєних неповнолітніми в 2013 році сталося на території Жовтневого – 92 (+36) і Приморського – 19 (+4) районів міста, проте проаналізувавши дану ситуацію було встановлено, що правопорушення були скоєні однією і тією ж самою групою осіб багаторазово, до того, як вони були ідентифіковані правоохоронними органами. Ці особи раніше злочину не вчиняли, у поле зору працівників міліції не потрапляли, у зв'язку з чим індивідуальна профілактична робота з ними не проводилася.

Багато уваги приділяється на проведенню профілактичної роботи серед неповнолітніх у навчальних закладах міста. Впродовж 2013 року співробітниками кримінальної міліції у справах дітей районних відділів Маріупольського міського управління було проведено 1620 профілактичних лекцій на правову тематику.

В місті проводиться робота щодо підвищення відповідальності батьків стосовно вирішення проблем дітей. Спеціалісти центрів соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді беруть участь у батьківських зборах, під час яких батьки отримують інформацію про відповідальність за виховання дітей, а також отримують необхідну інформацію для вирішення нагальних проблемних питань родини. Також з метою підвищення батьківської компетентності, формування відповідального батьківства, рівня правової поведінки та з метою недопущення втягнення дітей у негативне середовище проведено тренінг на тему «Формування відповідального батьківства» (охоплено 176 батьків).

З метою реабілітації, психокорекції, організації змістовного дозвілля, формування впевненої поведінки та трудових навичок дітей, які перебувають у конфлікті с законом, звільняються з місць позбавлення волі, які засуджені з випробним терміном та перебувають на обліку у відділах кримінально-виконавчих інспекцій міста, як засуджені до покарання, не пов’язаного з позбавленням волі, проводиться робота щодо відкриття на базі Жовтневого районного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді Маріупольської міської ради міського Консультативно-дозвільного центру денного перебування для дітей в конфлікті із законом. Доки готується відкриття центру, соціальні служби для сім’ї, дітей та молоді проводять дану роботу на базі кримінально-виконавчих інспекцій. Соціальними послугами центрів охоплено 68 неповнолітніх, які перебувають в конфлікті з законом, та членів їх сімей.

Враховуючи вищенаведене і керуючись ст.ст. 32, 34 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»,

виконком міської ради

ВИРІШИВ:

1. Інформацію начальника сектору кримінальної міліції у справах дітей Маріупольського міського управління ГУМВС України в Донецькій області Шаповалова В.В. щодо роботи з профілактики правопорушень серед неповнолітніх взяти до відома.

2. Рекомендувати Маріупольському міському управлінню ГУМВС України в Донецькій області (Бугай):

2.1. Надавати повідомлення до районних центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді (Аведова, Астаніна, Беланова, Олійник) про дітей, які мають підозру у скоєнні кримінального правопорушення або скоєння дитиною двох адміністративних правопорушень протягом року з метою проведення профілактичної роботи з сім’єю.

Термін: постійно

2.2. На основі постійного аналізу стану злочинності серед неповнолітніх, проводити заходи щодо запобігання факторів, які негативно впливають на скоєння неповнолітніми правопорушень.

Термін: постійно

2.3. Продовжити проведення рейдів щодо виявлення осіб, які здійснюють продаж алкогольних напоїв та тютюнових виробів неповнолітнім, втягуючи їх до вжиття алкоголю та тютюну із залученням представників департаменту економіки міської ради та районних адміністрацій міської ради.

Термін: постійно, за окремими планами

2.4. Запровадити методи роботи з дітьми, які постраждали від протиправних дій та стали свідками злочинів, за принципом «зелених кімнат» відповідно до європейських стандартів.

Термін: постійно

2.5. Розширити мережу камер відеоспостереження в районах міста з метою оперативного реагування міліції на скоєння правопорушень серед неповнолітніх в громадських місцях та забезпечення належної охорони громадського порядку.

Термін: постійно, за окремими планами

2.6. Посилити індивідуальну роботу з неповнолітніми, які перебувають на профілактичному обліку сектору кримінальної міліції у справах дітей Маріупольського міського управління ГУМВС України в Донецькій області.

Термін: постійно, за окремими планами

2.7. Активізувати роботу щодо виявлення розповсюдження наркотичних засобів, психотропних речовин та прекурсорів серед підлітків шкіл, ліцеїв, ПТУ, технікумів.

Термін: постійно, за окремими планами

2.8. Спільно з районними центрами соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді (Аведова, Астаніна, Беланова, Олійник), відділами кримінально-виконавчої інспекції Управління державної пенітенціарної служби України в Донецькій області (Кабіщанова, Пересічна, Семенова) продовжити спільні перевірки за місцем мешкання неповнолітніх та проведення роз’яснювальних і профілактичних бесід із батьками з метою недопущення скоєння дитиною повторних злочинів.

Термін: постійно

2.9. Спільно із службами у справах дітей районних адміністрацій міської ради (Відясова, Єнін, Єрьоміна, Красильникова) проводити заходи, спрямовані на запобігання дитячої бездоглядності та безпритульності із поверненням таких дітей у сім’ї або влаштуванням їх до закладів соціального захисту.

Термін: постійно

2.10. Разом з управлінню освіти міської ради (Дмитрієва) формувати довіру до представників правоохороних органів.

Термін: постійно

3. Маріупольському міському центру зайнятості (Чупрін), відділу у справах сім’ї та молоді (Голубков), районним центрам соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді (Аведова, Астаніна, Беланова, Олійник), службам у справах дітей районних адміністрацій (Відясова, Єнін, Єрьоміна, Красильникова), управлінню освіти (Дмитрієва), управлінню культури і туризму (Ткаленко), управління фізичної культури та спорту міської ради (Муравьов) здійснювати заходи щодо працевлаштування підлітків, молодих людей, організації їх дозвілля та відпочинку, а також сприяння їх соціальній адаптації та розв’язанню побутових потреб.

Термін: постійно

4. Управлінню освіти (Дмитрієва), відділу у справах сім’ї та молоді (Голубков), районним центрам соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді міської ради (Аведова, Астаніна, Беланова, Олійник) проводити моніторинг знань учнів з питань профілактики правопорушень та насилля серед неповнолітніх і молоді з метою посилення профілактичної роботи щодо попередження негативних явищ в молодіжному середовищі.

Термін: постійно

5. Управлінню освіти (Дмитрієва), відділу у справах сім’ї та молоді міської ради (Голубков) разом з Маріупольським міським управлінням ГУМВС України в Донецькій області (Бугай) запровадити у загальноосвітніх, професійно-техничних, вищих навчальних закладах проведення відкритих уроків з питань профілактики підліткових правопорушень із запрошенням представників органів внутрішніх справ.

Термін: постійно

6. Управлінню освіти (Дмитрієва), управлінню охорони здоров’я (Голубченко), управлінню фізичної культури та спорту міської ради (Муравьов), Маріупольському міському управлінню юстиції (Богомолов), разом з Маріупольським міським управлінням ГУМВС України в Донецькій області (Бугай) проводити інформаційні заходи для дітей та молоді з питань пропаганди здорового способу життя, розвитку масової фізичної культури і спорту серед підлітків та дітей; правової освіти неповнолітніх і молоді, профілактики правопорушень в їх середовищі.

Термін: постійно, за окремими планами

7. Департаменту з розвитку житлово-комунальної інфраструктури міської ради (Дмитрієв), підприємству єлектричних мереж зовнівнішного освітлення «Міськсвітло» (Романько) вжити заходів щодо встановлення зовнішнього освітлення вулиць, парків, скверів та інших місць масового скупчення людей з метою попередження вчинення правопорушень у громадських місцях.

Термін: постійно, за окремими планами

8. Службі у справах дітей міської ради (Прунчак) від імені виконавчого комітету підготувати звернення до Міністерства соціальної політики України щодо порядку захисту прав неповнолітнього, обвинуваченого у кримінальному провадженні.

Термін: протягом ІІ кварталу 2014 року

9. Управлінню преси та інформатизації (Калінін), Маріупольському міському центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді (Токарєва), відділу у справах сім’ї та молоді міської ради (Голубков) разом з Маріупольським міським управлінням ГУМВС України в Донецькій області (Бугай) проводити роботу щодо трансляцій на місцевому телебаченні та радіо соціальної реклами з метою запобігання скоєнню неповнолітніми, підлітками та молоддю правопорушень.

Термін: постійно

10. Управлінню освіти (Дмитрієва), Маріупольському міському центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді міської ради (Токарєва) разом з Маріупольським міським управлінням ГУМВС України в Донецькій області (Бугай) вивчити досвід інших міст з питань профілактики правопорушень серед дітей. Найкращі практики взяти до роботи.

Термін: протягом 2014 року

11. Управлінню освіти міської ради (Дмитрієва):

11.1. Організувати роботу щодо збереження та максимального забезпечення практичними психологами і соціальними педагогами навчально-виховні заклади місті з метою належного психологічного супроводу всіх учасників навчально-виховного процесу.

Термін: постійно

11.2. Відпрацювати механізм екстреного реагування на факти раннього виявлення негативних проявів в дитячому середовищі.

Термін: протягом 2014 року

11.3. Розглянути можливість відкриття кабінетів христианської етики в усіх навчально-виховних закладах міста за підтримки Ю.І.Тернавського та депутатів міської ради.

Термін: протягом 2014 року

11.4. При проведенні атестації керівних кадрів враховувати стан роботи щодо попередження усіх форм насильства серед школярів, профілактики правопорушень.

Термін: протягом 2014 року

12. Маріупольському міському центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді міської ради (Токарєва) визначити форми та методи співпраці з громадськими «Юридичними клініками» щодо вирішення питань сімей і дітей.

Термін: протягом 2014 року

13. Маріупольському міському центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді (Токарєва), районним адміністраціям (Алексєєв, Каруник, Петров, Степанов), управлінню освіти міської ради (Дмитрієва) об’єднати зусилля соціальних робітників, шкільних педагогів та психологів, комітетів самоорганізації населення, педагогів центру позашкільної освіти за місцем мешкання щодо профілактичної роботи з дітьми і їх сім’ями. Роботу проводити індивідуально з кожною сім’єю.

Термін: протягом 2014 року

14. Керуючому справами виконкому (Дзюба), юридичному управлінню міської ради (Ремпель) разом з Маріупольським міським управлінням ГУМВС України в Донецькій області (Бугай) та Маріупольською об’єднаною держаною налоговою інспекцією головного управління Міндоходів в Донецькій області (Волков) відпрацювати дієві заходи при розгляді справ про адміністративні правопорушення, пов’язані з реалізацією алкогольної та тютюнової продукції неповнолітнім.

Термін: протягом 2014 року

15. Заступнику міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради (Ломакіна) щоквартально на міській координаційній раді у справах дітей заслуховувати інформацію щодо стану профілактики правопорушень серед дітей.

Термін: постійно16. Контроль за виконанням цього рішення покласти на заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Ломакіну Т.А.

Міський голова Ю.Ю.Хотлубей

Скачати 90.51 Kb.

Поділіться з Вашими друзьями:
База даних захищена авторським правом ©shag.com.ua 2022
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка