Задача №1 Після аварії на хімічно небезпечному об'єкті у потерпілих, що опинились неподалікСкачати 279.6 Kb.
Дата конвертації26.04.2016
Розмір279.6 Kb.
Задача № 1

Після аварії на хімічно небезпечному об'єкті у потерпілих, що опинились неподалік від осередку, погіршився зір, з'явилися головний біль, слабкість, посмикування м'язів обличчя, частота пульсу зменшилася до 50 за 1 хв, артеріальний тиск — 90/60 мм рт. ст. З'явились ознаки отруєння фосфорорганічними речовинами.

Який засіб використаєте із індивідуальної аптечки АІ-2?
Задача № 2

Після аварії на хімічно небезпечному об'єкті було повідомлено, що із цистерни з хлором вилилося до 70 т речовини. З'явились ознаки задухи, кашлю, головний біль у тих, що потрапили в зону хмари.

1. Який ступінь хімічної небезпеки за хлором?

2. У чому полягатиме допомога при отруєнні хлором (протигазів немає)?Задача № 3

Під час ремонту електрообладнання працівник отримав ушкодження шкіри у вигляді плям сіро-жовтого кольору , округлої форми, які схожі на мозолі. Уражена ділянка шкіри тверда на дотик та жорстка. Працівник збуджений та схвильований. Також при огляді спостерігається запалення очей.

Яку травму отримав потерпілий ? Опишіть вплив електричного струму на організм людини.
Задача № 4

На будівництві працівник отримав травму нижньої кінцівки з пошкодженням м’яких тканин, яка супроводжується кровотечею. Кров яскраво - червоного кольору, витікає сильним струменем, поштовхами.

Яку допомогу необхідно надати потерпілому ?
Задача № 5

В населеному пункті М., вночі люди прокинулись від дзеленчання шибок, розгойдування ліжок та світильників.

Як повинні поводити себе мешканці в даній ситуації, що проживають в багатоповерховому будинку ?

Задача № 6
На підприємстві, де зберігаються та використовуються вибухонебезпечні речовин, виникла пожежа. Які дії працівників підприємства під час цієї пожежі ?
Задача № 7
На території області був ведений надзвичайний стан у зв’язку із загрозою тероризму.

Вкажіть мету введення надзвичайного стану та заходи які застосовуються при впровадженні надзвичайного стану.


Задача № 8
Ви – керівник ланки пожежогасіння. Ланка отримала завдання прибути в район навчального корпусу коледжу, який знаходиться біля залізниці і взяти участь у ліквідації пожежі, що виникла в результаті великої транспортної аварії на залізниці, внаслідок якої стався викид на місцевість і в атмосферу аміаку.

Дайте характеристику аміаку ( вражаючі властивості, характер впливу на організм, засоби захисту) та визначте перші ознаки отруєння ним. Яка перша медична допомога надається при отруєнні аміаком?


Задача № 9

Ви мешкаєте на 5-у поверсі 5 - поверхового будинку. Ви прийшли з коледжу і раптом почули повідомлення про аварію на АЕС, у зв’язку з чим у місті піднявся радіаційний фон, вищий за допустиму норму. Мешканцям міста рекомендується залишатися у своїх помешканнях і вжити необхідних заходів щодо захисту. З помешкань виходити тільки при потребі та на короткий час.

Завдання:

1. Вкажіть порядок і правила йодної профілактики при відсутності АІ-2;

2. Назвіть засоби захисту, одяг, взуття, які ви використовуватиме, якщо необхідно буде вийти на вулицю.
Задача № 10

У приміщенні лабораторії, об’ємом 100 м³ використовується етиловий спирт. У випадку аварії на підлозі може розлитися 1,5л цієї легкозаймистої рідини. Температура у приміщенні 25°С. За розрахунками можливий надлишковий тиск вибуху в приміщенні становитиме 7,33кПа.  1. Вкажіть категорію приміщення лабораторії за вибухопожежною небезпекою, та оберіть відповідні засоби пожежогасіння у разі виникнення пожежі.


Задача № 11
Перші поштовхи землетрусу застали вас вдома. Вам необхідно визначити дії населення у випадку землетрусу.

  1. Дії під час землетрусу

  2. Дії після землетрусу

Задача № 12
Ви здійснюєте подорож літаком. Під час польоту літак захопили терористи. Визначте шляхи надійного захисту людини.

Задача № 13

Ви опинилися в осередку пожежі в лісі. Ваші дії?


Задача № 14
Перебуваючи на вулиці, ви побачили бурю, що наближається. До найближчого будинку приблизно 100 м. Часу заховатися в будинку у вас фактично немає. Ваші дії?
Задача № 15
Гроза. Людина уражена блискавкою. Як надати їй медичну допомогу?

Задача № 16
Під час повені люди, що знаходяться у будинку , найближчим часом не можуть розраховувати на допомогу рятувальників.

В яких випадках можна самостійно вибиратися із затопленого району?Задача № 17
Уявіть собі, під час прогулянки лісом ви побачили попереду себе на відстані 100-150м вогонь, який поширюється по кущах і деревах. Ваші дії.

Задача № 18
У другій половині дня ви разом з подругою підійшли до кінотеатру, щоб купити квитки. У цей момент пролунав вибух в одному з будинків. З цікавості ви захотіли подивитися що сталося. Побачили пожежу , з’ ясувалося, будинок який горить є будинком вашої бабусі. Прийміть відповідне рішення.
Задача № 19

На ваших очах автомобіль збив пішохода, та зник з місця ДТП. Постраждалий знепритомнів, нога вивихнута , в крові. Опишіть ваші дії.


Задача № 20

Ви бачите, що людина раптово зблідла на обличчі. У неї потемніло в очах, виступив холодний піт, поверхневе дихання. Особа жаліється на запаморочення та дзвін у вухах. Надайте долікарську допомогу.


Задача № 21

Людина впала. Потерпілий скаржиться на різкий, гострий біль у суглобі, рухливість обмежена в цьому місці і супроводжується значними болями. Ваші дії.Задача № 22

Людина досить довго перебувала на холоді. Температура тіла знизилась до 29-32 градусів. Пульс при цьому значно уповінився – до 50 ударів на хвилину. Шкіра стає синюшною, на дотик холодною. Дещо знижується артеріальний тиск, а дихання стає поверхневим і нечастим. Ваші дії.


Задача № 23

В кімнаті гуртожитку один із мешканців розбив ртутний термометр. Ртуть розлетілась на маленькі кульки, які закотились в шпаринки підлоги і їх не вдалось зібрати. Вирішили закрити підлогу килимом. Чи будуть негативні наслідки для здоров’я мешканцям кімнати від такої дії та що необхідно було б зробити при такій події в кімнаті?Задача № 24

Ви з другом прийшли на мітинг протесту проти корупції в країні. Раптом в натовпі почувся крик: « Бомба!». Всі почали бігти. Що необхідно робити в такій ситуації?


Задача № 25

Студент, повернувшись додому з коледжу, пообідав та й вирішив трохи відпочити та послухати музику, а потім випити чаю. Але задрімав, забувши про чайник на газовій плиті. Прокинувся від різкого запаху диму. Доки він спав вогонь охопив фіранки та меблі на кухні. Щоб вибратись з кімнати, хлопцеві необхідно подолати простір охоплений полум’ям. Які повинні бути дії студента в даній ситуації щоб вибратись з квартири живим та здоровим?


Задача № 26

Уявіть собі, що ви з другом гуляєте зимою по замерзлій річці. Раптом почули крик: «Рятуйте!» і побачили, що недалеко від вас провалився під лід рибалка. Ваші дії, щоб врятувати людину.Задача № 27

Ви влітку вийшли з дому, щоб трохи прогулятись. В дворі свого дому побачили собаку, яка хрипло гавкала, а потім несподівано кинулась на вас та вкусила за ногу, але укус виявився невеликим – просто подряпина. Чи буде загроза вашому здоров’ю в цьому випадку та що потрібно робити?
Задача № 28

Біля Вашого міста сталася аварія вантажного потягу. Внаслідок чого відбувся викид в атмосферу значної кількості хлору. Вкажіть Ваші дії при загрозі даної хімічної небезпеки?


Задача № 29

В гаражі було розлито бензин, який спалахнув. Як найшвидше загасити полум’я? Ваші дії у цій ситуації?


Задача № 30

Минуло багато років з часів Великої Вітчизняної війни, але до цих пір до нас надходять відгуки тих буремних подій. Особливо часто з ними зустрічаються будівельники та дачники. Опишіть Ваші дії при виявленні вибухонебезпечних предметів.


Задача № 31

Після дощу, Ви йдучи по вулиці побачили людину, що лежить на землі біля обірваного дроту, який знаходиться під напругою. Які заходи для порятунку людини потрібно вжити?


Задача № 32

Ви живете в селенебезпечному районі. Перебуваючи вдома ви почули по радіо повідомлення про загрозу сходження селю. У Вас у запасі 30 хв. Якими будуть ваші дії? Назвіть їх у тій послідовності, в якій будете їх виконувати.


Задача № 33

На центральній площі міста відбувався концерт відомого співака. Зібралось дуже багато глядачів. Люди стояли щільно один до одного. Щоб краще розгледіти свого кумира, задні ряди почали напирати на передні, почалася тиснява. Ситуація виходила з під контролю, виникла загроза паніки. Якою має бути Ваша поведінка у даній ситуації?


Задача № 34

Група туристів зупинилась у лісі на відпочинок. Розбили табір, розпалили вогнище, пообідали, лягли відпочивати. Невдовзі туристів розбудив крик : «Пожежа! Вогонь». Усі повискакували з наметів. Навколо горіла трава і кущі. Вогонь підбирався до сосен. Все охопив дим, на відстані 15 – 20 м., нічого не було видно. Стало важко дихати. Вкажіть послідовність своїх дій.Задача № 35

Визначити дозу опромінення, яку отримує особовий склад формування ЦЗ під час долання сліду радіоактивної хмари. Долання сліду починається через три години після ядерного вибуху на автомобілях із швидкістю руху 20 км/год. Довжина зараженої ділянки – 40 км. Рівні радіації на одну годину після ядерного вибуху в окремих 5 пунктах складє: Р1=5 Р/год, Р2=40Р\год, Р3=100Р/год, Р4=80Р/год, Р5=5 Р/год. Допустима доза опромінення

Д вст.=10Р/год.

Встановіть порядок дій.


Задача № 36

Ви мешкаєте на вул. Зеленій, на верхньому поверсі цього будинку, раптом почули повідомлення про підвищення радіаційного фону. Ваші дії:Задача № 37

Ви бачите автомобіль, водій або пасажир якого отримав травму і знепритомнів. Ваші дії.


Задача № 38

Займаючись ранковим бігом вздовж річки, Ви побачили, що тоне людина. Ваші дії.


Задача № 39

Вдома під час консервування Вам на руки потрапила оцтова есенція. Шкіра почервоніла, з'явилися пухирі. Зазначте першочергові дії долікарської допомоги.


Задача № 40

Прогулюючись лісом, Ви необережно наступили на отруйну змію, котра вкусила Вас за ногу. Ваші дії.Задача № 41

Ви вдома. Відчуваєте запах диму. Виглянули на площадку і побачили, що вогонь і дим на сходах. Ваші дії.


Задача №42
На ваших очах вантажною машиною збито пішохода. Він непритомний лежить на спині. Обличчя в крові, права нога неприродно вивернута і навколо неї розтікається калюжа крові. Дихання шумне, із характерним сипом на вдихові. Як ви будете діяти? Виберіть правильні відповіді і розмістить їх у порядку черговості своїх дій.

а) Накладете імпровізовану шину на праву ногу.

б) Витрете обличчя постраждалого від крові і покладете йому під голову подушку.

в) Повернете постраждалого на живіт.

г) Очистите його ротову порожнину від слизу і крові.

д) Переконаєтеся у наявності пульсу у постраждалого на сонній артерії.

е) Накладете стерильну пов'язку на рану, що кровоточить.

є) Відтягнете постраждалого із проїжджої частини на безпечне місце.

ж) Викличете «швидку допомогу».

з) Залишите постраждалого на місці і будете чекати прибуттю «швидкої допомоги».

и) Накладете кровозупинні джгути.

Задача № 43

Складіть правильний алгоритм надання допомого постраждалому у стані коми.

а) Накласти шину при переломах.

б) Накласти пов'язку на рану.

в) Переконатися в наявності пульсу.

г) При кровотечі накласти джгут.

д) Повернути постраждалого на живіт і очистити йому рот.
Задача № 44

Ваша родина живе у квартирі із лоджією на п'ятому поверсі. Усією родиною ви їдете у відпустку. Що ви зробите перед від'їздом, щоб створити безпеку своїй квартирі?


Задача № 45

Ви з батьками у своїй квартирі. Підійшовши до дверей на дзвінок, ви чуєте: «Добрий день, я сантехнік. Я повинен відремонтувати у вас водопровідний кран». Що повинні зробити ваші батьки у подібній ситуації?Задача №46

У поході туристові деревом придавило ноги. Він у такому стані перебуває вже більше 2-х годин, але у свідомості.

Вибери правильні відповіді і розташуй їх у порядку послідовності:

1. підняти дерево і звільнити ноги

2. не піднімати дерево і не турбувати постраждалого до прибуття рятувальних служб, навіть якщо на їх очікування буде потрібна доба

3. зняти взуття і обкласти ноги нижче перешкоди пляшками або фляжками з гарячою водою (воду зігріти на вогнищі)

4. обкласти ноги пляшками і фляжками, заповненими крижаною джерельною водою

5. туго забинтувати ноги до місця пошкодження

6. запропонувати рясне тепле питво (наприклад, чай з термоса)

7. виключити прийом, яких-небудь рідин

8. дати 2-3 таблетки анальгіну

9. накласти захисні джгути на стегна вище місця здавлювання

10. постійно розтирати і масажувати ноги до звільнення потерпілого

11. накласти імпровізовані шини від пахв до п'ят

12. накласти імпровізовані шини від пахової складки до п'ят

13. туго забинтувати до пахових складок

14. переносити або перевозити постраждалого тільки на ношах, навіть при задовільному самопочутті

Задача №47

З вікна другого поверху палаючого будинку вистрибнув чоловік, він катається по снігу, намагаючись збити полум'я. Його сорочка на спині вже перестала тліти, під рештками тканини видна чорна шкіра з безліччю вологих тріщин і міхурів.

Вибери правильні відповіді і розташуй їх у порядку послідовності:

1. зняти з потерпілого сорочку

2. покласти його на спину

3. перевернути на живіт

4. набрати якомога більше пакетів зі снігом і покласти їх на спину

5. видалити залишки одягу і промити шкіру чистою водою

6. обробити обпалену поверхню спиртом

7. видалити залишки одягу, бульбашки

8. накласти на місце опіку стерильні пов'язки

9. накрити спину чистим простирадлом

10. запропонувати потерпілому 2-3 таблетки анальгіну

11. запропонувати потерпілому рясне тепле питво


Задача №48

У малиннику хлопчика в шию вкусила бджола. Його обличчя і шия почали збільшуватися в об'ємі, він знепритомнів, з'явилося прискорене хрипке дихання. До найближчого села - не менше години ходьби. Один з туристів виявив в кишені краплі для носа «глазолін»

Вибери правильні відповіді і розташуй їх у порядку послідовності:

1. схопити малюка і побігти в село

2. закапати «глазолін» по 2-3 краплі в кожну половину носа

3. закапати «глазолін» в рамку від укусу

4. видалити жало і відсмоктати отруту

5. втерти в місце укусу землю

6. зігріти місце укусу, інтенсивно розтерши його долонею

7. прикласти до місця укусу целофановий пакет із землею

8. припекти місце укусу вогнем запальнички або сірника

9. покласти потерпілого на живіт

10. обкласти голову пакетами з холодною водою

Задача № 49

Після удару блискавкою в самотньо стоїть дерево один з сховалися під ним від дощу подорожніх замертво впав. У ураженого блискавкою ліва рука - чорна, обпалена по лікоть, зіниці широкі не реагують на світло. На сонної артерії пульс відсутній.

Вибери правильні відповіді і розташуй їх у порядку послідовності:

1. закопати ураженого блискавкою в землю

2. нанести про кардинальний удар і приступити до серцево-легеневої реанімації

3. накрити обпалену поверхню чистою тканиною

4. доручити кому не будь викликати швидку допомогу

5. повернути постраждалого на живіт і чекати прибуття лікарів

6. переконатися у відсутності реакції зіниць на світло і пульсу на сонній артерії

7. піднести до рота дзеркало, вату або пір'їнка і по запотіванню скла і руху ворсинок визначити наявність дихання

8. покласти холод на голову

9. покласти холод на місце опіку

10. піднести до носа вату з нашатирним спиртом

Задача № 50

На автобусній зупинці стояв товариш поряд зблід і впав. Він - без свідомості, шкірні покриви бліді, з сіруватим відтінком; зіниці широкі, на світло не реагують.

Вибери правильні відповіді і розташувати їх у порядку послідовності:

1. викликати швидку допомогу

2. переконатися у відсутності пульсу на сонній артерії і реакції зіниць на світло

3. покликати оточуючих на допомогу

4. визначити ознаки дихання за допомогою ворсинок вати або дзеркальця

5. нанести про кардинальний удар і приступити до серцево-легеневої реанімації

6. спробувати домогтися від чоловіка, на що він все таки скаржиться

7. докладно розпитати оточуючих, що передувало втрати свідомості

8. повернути постраждалого на живіт

9. прикласти до голови холод (целофановий пакет зі снігом або водою)

10. піднести до носа вату з нашатирним спиртом

Задача № 51

Під час занять в аудиторії почалася пожежа. Як привести у робочий стан і застосувати вогнегасник ВХП-10 ?


Задача № 52

Ви повертаєтеся додому пізно. Темно. На безлюдній вулиці двоє чоловік вимагають у Вас гроші. Як Ви будете діяти? Опишіть дії у випадку наявності та відсутності технічних засобів самооборони. Зверніть увагу на ефективність та можливість сторонньої допомоги.


Задача № 53

Одна з добре відомих у світі компаній збудувала офіс з повним захистом від зовнішніх звуків та шуму. Чи комфортно працювати у такому офісі? Що ще на вашу думку змушена була зробити компанія для покращання самопочуття своїх працівників?Задача № 54

Під час прогулянки до лісу одне з старих дерев зламалося, впало і придавило Вашому товаришу ногу. Виберіть правильні варіанти, запишіть їх цифрами, додержуючись послідовності виконання дій:

1. Зняти взуття й обкласти ноги нижче перешкоди пляшками з гарячою водою.

2. Обкласти ноги холодом (пакетами з льодом, снігом, пляшками з холодною водою).

3. Туго забинтувати ноги до місця перешкоди.

4. Запропонувати багато теплого пиття постраждалому.

5. Виключити вживання будь-якої рідини.

6. Дати 2 таблетки анальгіну.

7. Накласти захисні джути на стегна вище місця здавлювання.

8. Постійно розтирати й масажувати ноги постраждалому.

9. Після звільнення ніг накласти шини від пахв до п’яток.

10. Після звільнення на кожну ногу накласти шину від пахової складки до п’ятки.

11. Після звільнення ноги туго забинтувати до пахових складок.

12. Переносити і перевозити постраждалого на ношах навіть при задовільному самопочутті.

13. Не намагатися повторити спробу підняти дерево й не турбувати постраждалого до прибуття рятувальної служби, навіть коли чекати на прийдеться кілька годин.

14. Визволяти ноги не витрачаючи часу на накладання захисних джутів.


Задача №54

Встановіть правильну послідовність надання першої медичної допомоги при відкритому переломі в зоні хімічного ураження.

1. Евакуація потерпілого

2. Проведення іммобілізації табельними або підручними засобами.

3. Надягання протигазу на потерпілого.

4. Зупинка артеріальної кровотечі.

5. Накладення стерильної пов'язки на рану.

6. Попередження травматичного шоку.


Задача № 55

Петру 14 років. Мати виїхала за кордон на заробітки і зникла. Батько п’є, не має постійної роботи, час від часу працює у фермера. До цього фермера віддав на роботу і Петра. Гроші за роботу Петра отримував батько. Школу підліток не відвідує, бо восени багато роботи на фермі, а взимку відсутні теплі речі.

Розгляньте ситуацію та дайте відповіді на наступні питання:

1. Чи є конкретна ситуація порушенням прав дитини і яких саме?

2. Яку відповідальність несе батько та фермер у цій ситуації?

3. Як потрібно діяти дитині в цій ситуації? Які вона має права згідно законодавства України?

4. Які умови роботодавець має забезпечити підлітку, беручи його на роботу?
Задача № 56

П’ятеро учнів молодших класів потрапили до реанімації. Вийшовши на перерві з їдальні, вони потрапили у нібито безневинну хмаринку пилу, що виявився сльозоточивим газом з балончика. Це, заради забави, зробив десятикласник Ігор. Балончик він поцупив у мами з сумки. Газом він ні в кого спеціально не цілився, а просто хотів випробувати новинку.

Розгляньте ситуацію та дайте відповіді на наступні питання:

1. Що потрібно робити, коли в очі бризнули газом з балончика?

2. Яку відповідальність у цьому випадку несе учень та його батьки?

3. Із якого віку за законом дозволяється користуватися газовим балончиком?

4. Якою, на вашу думку, має бути реакція директора школи?

Задача № 57

На вечірці Вам запропонували приєднатися до компанії та покурити сигарету з наркотиком. Вас переконують, що це дуже приємно, безпечно, що залежність не виникає, це тільки один раз. Говорять, що ви протиставляєте себе колективу.

Розгляньте ситуацію та дайте відповіді на наступні питання:

1. Які аргументи необхідно навести у відповідь?

2. Яку відповідальність несуть особи, що пропонують Вам наркотики?

3. Оцініть наслідки "однієї спроби"?

4. Перерахуйте злочини, пов’язані з наркотиками.
Задача № 58

Електромонтер працював на висоті 2,5 метра. В результаті недбалості працівника, відбулося ураження електричним струмом. У зв’язку з непритомністю відбулося падіння з зазначеної висоти, в результаті якого була зламана гомілкова кістка.Задача № 59

Під час ремонту автомобіля відбувся несанкціонований витік стиснутого повітря з гальмівного ресивера, в результаті чого автослюсар отримав сильне обмороження обох верхніх кінцівок.


Задача № 60

В заготівельний період жінка консервувала овочі та по необережності розбила банку з окропом. В результаті жінка отримала поріз правої руки та опіки нижніх кінцівок.


Задача № 61

В результаті дорожньо-транспортної пригоди автомобіль був перекинутий на дах та відбулося займання двигуна. Так чоловік отримав струс мозку, зламане передпліччя та незначні опіки правої руки.Задача № 62

На стихійному ринку були придбані молочні продукти. Після вживання яких у споживачя стали проявлятись наступні симптоми: слабкість, підвищення температури, нудота, блювання.Задача № 63

Перебуваючи в своїй квартирі на 8 поверсі, ви відчули підземні поштовхи. Як Ви будете діяти? Який резерв часу має людина для захисту при землетрусі, враховуючи неоднакову швидкість поширення різних сейсмічних хвиль?
Задача № 64

Вашій фірмі виділили ділянку землі під будівництво офісу на схилі гори. Які природні небезпеки можуть загрожувати вашому майбутньому офісу?


Задача № 65

Під час землетрусу ви опинилися на вулиці. Як ви будете діяти в умовах міста та за його межами?Задача № 66

На зимових канікулах Ви поїхали на гірськолижний курорт у Карпати. З’їжджаючи з гори, Ви помітили сходження лавини. Вкажіть типи лавин, характерних для Карпатських гір. Опишіть свої дії.Задача № 67

Ви мешкаєте в будинку, розташованому на схилі яру. Унаслідок дощових опадів навесні відбулося перезволоження ґрунту. Це стало причиною зсуву. Як, на Вашу думку, потрібно готуватись до виникнення зсуву та які Ваші першочергові дії під час зсуву?Задача № 68

Сильні вітри, шквали, смерчі – стихійне лихо, яке виникає в будь-яку пору року. Найчастіше вдається оголосити штормове попередження. Назвіть фактори небезпеки та дії при загрозі сильних вітрів, шквалів та смерчів.


Задача № 69

Щороку Міністерством охорони здоров’я України реєструється сумна статистика травмувань, пов’язаних із ожеледицею. Які заходи необхідно вжити перед виходом із дому та як можна зменшити ризик травмування?


Задача № 70

Господиня готує обід на кухні, поставила сковороду з олією на вогонь, несподівано задзвонив телефон. Після досить довгої розмови господиня повернулася і виявилось, що олія горить. Як найкраще погасити вогонь? Чого не слід робити?Задача № 71

Загорілася машина (мотор). Які дії повинен зробити водій. щоб запобігти згорянню всієї машини. Чому часто застосування автомобільного вогнегасника не приносить очікуваного ефекту?


Задача №72

  Ви почули завивання сирен, переривчаті гудки підприємств. Що означає цей сигнал:

1.   «Повітряна тривога!»

2.   «Увага всім!»

3.   «Радіаційна небезпека!»

4.   «Хімічна тривога!»

5.   «Штормове попередження»
Задача №73
2.   Почувши завивання сирен, переривисті гудки підприємств, ви:
 1.   Надінете засоби індивідуального захисту і вибіжите на вулицю

2.   Вимкнете світло, газ воду, візьмете необхідні речі і вийдете на вулицю.

3.   Негайно одягнетесь, візьмете засоби індивідуального захисту, необхідні речі, запас продуктів харчування і покинете квартиру, вимкнувши світло, газ і воду.

4.   Почнете герметизувати квартиру, забезпечите захист продуктів і створите запас води.

5.   Негайно включите телевізор, радіоприймач, репродуктор радіотрансляційної мережі і прослуховуватимете мовну інформацію органу управління цивільного захисту.
Задача №74

У разі затоплення квартири Ви:

1.  Вимкнете електрику,  перекриєте надходження води до квартири, викличете аварійну службу водоканалу, поставите відра в місцях витікання води і почнете збирати  воду, що витекла.

2. Повідомите батьків, сусідів, залишите квартиру, викликавши аварійну службу водоканалу.

3. Поставте відра в місцях витікання води і почніть збирати  воду, щоб до приходу батьків все було сухо.

Задача №75

Якщо ви раптом помітили на підлозі у класі блискучі кульки. При спробі підняти одну з кульок вона розбилася на безліч більш дрібних. Ви:

 

1.  Спробуєте зібрати ці кульки щіткою для підлоги в совок, потім виллєте їх у скляний посуд і зверху заллєте водою.2.   Негайно відкриєте для провітрювання вікна і двері в кабінеті  і повідомите адміністрацію школи.

3.   Негайно запропонуєте всім вийти з приміщення, відкриєте вікна для провітрювання, замкнете кабінет і повідомите адміністрацію школи.

4.   Негайно проінформуєте  про те, що трапилося вчителя (директора), головного лікаря СЕС, не допускаючи контакту  інших з цими кульками, чекатимете  прибуття фахівців СЕС.

Задача №76

Ви бачите, що зона інтенсивних блискавок наближається до вас. Ваші дії (виберіть правильні відповіді й розташуйте їх в порядку виконання):

1.   Сховатися під великим окремо стоячим деревом.

2.   Укритися під навісом скелі.

3.   Залишитися на відкритій місцевості та продовжити свій рух, незважаючи на грозу.

4.   Сховатися в невеликих заглибленнях біля підніжжя схилів, у лісі.Задача №77

Горить торф'яне болото. Ви:

  1. Спробуєте згасити його захльостуванням листяних віників або засипкою грунтом передньої кромки пожежі.

2.    Обійдете його стороною, дотримуючись обережності і закривши голову одягом.

3. Обійдете його  стороною рухаючись проти вітру, уважно оглядаючи і обмацуючи перед собою дорогу жердиною або палицею.

4.    Рухатиметеся за вітром так, щоб дим, наздоганяючи вас, не утрудняв орієнтування.

5. Обійдете його стороною, рухаючись уздовж русла лісової річки, струмка, по можливості прагнучи вийти із зони задимлення.
Задача №78

Вам здається, що Вас переслідують. Ваші дії:

1. Перейдете декілька раз вулицю і перевірите свою здогадку, якщо вона вірна – побіжите до місця, де більше людей.

2. Зупинитеся і з’ясуєте причину переслідування, а потім діятимете за обставинами.

3. Побіжите до найближчої телефонної будки.

Задача №79

Якщо на постраждалому при пожежі зайнявся одяг, необхідно:

1.   Не давати потерпілому бігати; повалити його на підлогу(землю); збити полум'я (залити водою, засипати землею, закидати снігом, накинути щільну тканину).

2.   Дозволити потерпілому бігати (холодне повітря загасить полум’я.

3.   Зачекати, поки не згасне полум’я і надати постраждалому першу допомогу.

Задача №80

В якому стані повинен бути організм людини, щоб при дотику до струмопровідної поверхні з напругою 220В, вона отримала сильний біль в руці?


Задача №81
Визначити ступінь небезпеки ураження електричним струмом людини при дотику її до струмопровідної поверхні, якщо людини перед цим вживала алкоголь.

Задача №82
Визначити ступінь небезпеки ураження електричним струмом людини при дотику її до струмопровідної поверхні, якщо людина торкається мокрими руками.
Задача №83

Грибника укусила за руку змія. Йому наклали вище рани джгут, промили водою. Проаналізуйте правильність дій.Задача №84

Назвіть свої дії у випадку, коли не знайома людина дошкулятиме вам на вулиці, дорогою додому із навчального закладу, у під’їзді будинку, в громадському транспорті. Як необхідно поводитися в такій ситуації ?Задача №85

Поруч з вами зупиняється машина. Вас просять підійти ближче і показати, як проїхати до ринку, або магазину. Якими будуть ваші дії в даній ситуації?Задача №86
Ваша родина живе в квартирі на четвертому поверсі багатоповерхового будинку. Усією родиною ви їдете у відпуску. Яких заходів потрібно вжити перед від’їздом для безпеки вашої квартири ?

Задача №87

На вас здійснив напад озброєний грабіжник. Як ви діятимете, щоб зменшити ризик для унеможливлення застосування ним проти вас зброї ?Задача №88

Ви ідете один неосвітленою вулицею. Вам здається, що хтось невідступно прямує за вами. Ваші дії ?Задача №89

Ви маєте велику суму грошей для придбання речей, оплати комунальних послуг. Яких правил необхідно дотримуватися, щоб уникнути пограбування ?Задача №90

Мешканець гуртожитку вирішив полагодити розетку не вимкнувши загальне джерело струму , внаслідок чого отримав електричний удар при контакті з дротами, отримав судомне скорочення м’язів, що супроводжується болями, але без втрати свідомості. Якими мають бути дії товариша у кімнаті ?


Задача №91
Під час відрядження в гуртожитку чи готелі працівник отримав отруєння харчовими продуктами після вживання неякісних, несвіжих або заражених хвороботворними бактеріями продуктів, Спостерігається підвищення температури тіла, блювання, діарея, біль у животі. Як надати першу долікарську допомогу в даній ситуації ?

Задача №92

У приватному будинку в селі або в місті внаслідок не відпрацьованості процесів горіння мешканець будинку отруївся оксидом вуглецю, отруйними газами або випарами. Спостерігається непритомність, порушення дихання, роботи серця, клінічна смерть . Як надати першу долікарську допомогу в даній ситуації ?
Задача №93

При роботі на відкритому повітрі взимку або внаслідок низької температури робочої зони, як результат відсутності належного опалення цеху або окремої дільниці відбулося переохолодження тіла людини. Спостерігається зниження температури тіла від 34 до 32 0С, припиняється довільне дихання, зупинка серця. Як надати першу долікарську допомогу в даній ситуації ?


Задача №94

При механічному пошкодженні цілості кровоносних судин, спостерігається кровотеча, кров б’є сильним струменем яскраво- червоного кольору, поштовхами . Як надати першу долікарську допомогу в даній ситуації ?Задача №95

При механічному пошкодженні цілості кровоносних судин, спостерігається кровотеча, кров темно-червоного забарвлення, витікає з рани безперервно і повільно . Як надати першу долікарську допомогу в даній ситуації ?Задача №96

У хімічній лабораторії під час проведення хімічних дослідів сталося ненавмисне отруєння кислотами з вашою подругою чи другом. Спостерігаються болі в ротовій порожнині, набряк гортані, асфіксія, непритомність. Як надати першу долікарську допомогу в даній ситуації ?


Задача №97

  Ви почули завивання сирен, переривчаті гудки підприємств. Який вид евакуації потрібно проводити при сигналі   «Радіаційна небезпека!»?Задача №98

  Ви почули завивання сирен, переривчаті гудки підприємств. Який вид евакуації потрібно проводити при сигналі  «Хімічна тривога!»?Задача №99

  На трасі Київ – Харків сталося ДТП, цистерна з хлоридною кислотою зіткнулася з вантажівкою, внаслідок чого стався викид НХР у повітря . Пропишіть дії ЦЗ.Задача №100

Збираючи металобрухт, школярі на старому звалищі знайшли незнайомі предмети, схожі на вибухонебезпечні. Які дії мають бути школярів для уникнення небезпечної ситуації.


База даних захищена авторським правом ©shag.com.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка