З досвіду роботиСкачати 169.85 Kb.
Дата конвертації11.09.2017
Розмір169.85 Kb.

З досвіду роботи

Авторська розробка вихователя Підгірцівської

загальноосвітньої спецшколи-інтернату

для дітей зі зниженим зором

Чижмар Олени Петрівни


Година роздумів

Дозволь мені прийти в цей світ

Мета: дати визначення поняттю «аборт», розповісти про історію виникнення абортів та їх види; навчити вихованців визначати моральні цінності; виховувати в старшокласників бажання бути моральними; формувати відповідальне ставлення до свого здоров’я, розуміння власної відповідальності за свої вчинки, слова і чистоту думок; усвідомлення, що людське життя є найвищою цінністю; вдосконалити вміння характеризувати власні дії та вчинки на основі християнської етики.

Методи і прийоми: бесіда з елементами розповіді;робота у групах,опрацювання та аналіз документів.

Обладнання: комп’ютер з колонками, проектор, фільми «Щоденник ненародженої дитини» та «Це є аборт», презентація «Молитва»; виставка літератури по даній темі.

Часто ми хочемо, щоб нас обдарували любов’ю. А звідки береться любов? Любов походить від Бога,бо сам Бог є Любов. З своєї безмежної любові Він на свій образ і подобу створив людину. Однак щастя людини навіть у раю не могло бути повним. І сказав Господь:»Не добре бути чоловікові самотнім. Створю йому поміч, подібну до нього.» Ось так було створено жінку ,- не як керівника, не як підлеглу, а як рівну і помічницю.

Виявилося, що неабияку роль у взаєминах між чоловіком і жінкою відіграють почуття. Розповідають, що коли Бог створив світ, Він навчив усіх живих істот продовжувати свій рід. Поселив Бог чоловіка і жінку в полі, навчив їх будувати курінь, дав чоловікові в руки лопату, а жінці – жменю зерна.

«Живіть і продовжуйте рід людський, а я прийду до вас через рік», - сказав Господь.

Приходить Бог разом з архангелом Гавриїлом рівно через рік рано-вранці, на сході сонця. Бачать: сидять чоловік і жінка біля куреня, перед ними дозріває хліб на ниві, поруч з ними колиска, а в колисці дитина спить. А чоловік і жінка дивляться, то на рожеве небо, то у вічі одне одному. У ту мить, коли їхні очі зустрілися, Гавриїл побачив у них якусь невідому силу, неземне світло. Це світло було ясніше від сонця і прекрасніше за все, що створив Бог.

«Що це за світло в їхніх очах?», - запитав Гавриїл.

«Це любов. Її дано тільки людям.», - відповів Господь.

«Немає нічого вічного, і їхня любов також помре», - сказав Гавриїл.

«Ні! Вона вічна», - відповів Бог.

І щоб переконатись у цьому, вони прийшли до цієї сім’ї через 50 років. Бачать: замість куреня хата стоїть, на пустирі сад виріс, сини працюють у полі, а онуки бавляться на лузі. Біля чепурної хати сидять уже літні чоловік і жінка.

І здивувався Гавриїл, побачивши, що їхні очі тепер випромінюють не лише любов, а і вірність і турботу.

«Бачиш,- промовив Господь до Ангела,- любов у їхніх очах віддзеркалюється у очах їхньої дитини. Саме завдяки дітям людина стає безсмертною. Бо саме через них вона живе у віках і наближається до Бога.»

Бо любов-це найзапашніший аромат чудової квітки, а квітка – це душа людини.

А душа дитини спускається на землю в мить зачаття босими ніжками по зорях ясних гарної місячної ночі. І ангели радісно вітають її і просять у Бога, щоб у серці кожної жінки, яка стала матір’ю, знайшлася хоча б дрібка любові до її ненародженої дитини. Та часто ангели гірко ридають, коли цієї дрібки любові нема.

Християнство завжди у своєму навчанні приділяло особливу увагу тому скарбу, яким є людське життя. У наш час цей дар Божий як ніколи потребує захисту та опіки, оскільки утиски й небезпеки для людського життя набирають нових форм й часто є узаконеними державною владою.

Однією з таких небезпек є аборт.

Слово «Аборт» походить від латинського терміну «aborior», що означає «померти до народження». Аборт – це знищення життя людського ембріона до його народження. Статистика говорить, що щорічно у світі здійснюється понад 50 мільйонів абортів, з них - близько 500 тисячв Україні.

Давайте послухаємо наших істориків.

Історія не дає нам точної відповіді на питання про те, коли, яким чином і задля яких причин жінка вперше вдалася до аборту. Детальні вказівки про способи переривання вагітності знаходимо у відомому єгипетському папірусі Еберса (1760р.до н.е.). Також народам Сирії, Вавилону, Індії, Китаю, Персії та інших стародавніх країн були відомі різні способи знищення плоду.

Водночас виконання абортів карали законом. Відомо, наприклад, що ще в давні часи в Перу, в царстві інків, за це карали смертю. Заборонено було аборт і в стародавній Персії. Згідно із законами Ману(Індія) аборт забороняли особам, які належали до привілейованих каст, аби збільшити їх чисельність, але для селян такої заборони не існувало.

У стародавній Греції закон не передбачав кару за аборти. Грецькі філософи Платон та Арістотель висували навіть пропозиції для легалізації аборту, беручи до уваги соціально-економічні фактори.

У стародавньому Римі аборти не каралися законом. Вони були досить поширені серед рабинь, праця яких могла бути найбільше експлуатованою за відсутності турбот про власних дітей. Відомо, що римлянки широко застосовували аборти для збереження краси, за що їх висміював та осуджував у своїх сатирах Ювенал, у своїх віршах – Овідій, у своїх промовах – Ціцерон та інші відомі письменники того часу. Відомий грецький лікар, батько медицини Гіппократ(460-370р. до н.е.) висловлювався проти аборту і вважав його злочином, тимчасом як інші лікарі стародавньої Греції виконували аборти за наявності медичних показів. Отож, можна ствердити, що у стародавньому світі були часто протилежні погляди на аборт. Згодом питання про кару за аборт вирішували залежно від думки, чи вважати зародок живою істотою, чи лише частиною материнських нутрощів…

У Середньовіччі аборти почали все більше поширюватись. У містах свою практику виконували лікарі – фахівці з абортів, від них не відставали й акушерки. Як відомо сьогодні, у цей час аборти звели в могилу багатьох жінок. Законодавства різних країн у ті часи передбачали суворі покарання за аборти. Так, згідно Кодексом іспанського короля Карла 5 (1533р.), смертна кара була не лише для осіб, які виконували аборт, а й для самих жінок. В Англії до 1837р. за аборт, здійснений після того, як були відчутні рухи дитини, призначалося тюремне ув’язнення, січення батогом і навіть смертна кара.

ЯК бачимо у давні часи суперечливо ставились до аборту, але Церква з ранніх часів засуджувала вбивство ненародженої дитини.

Святе Письмо завжди звертає особливу увагу на особу, яка перебуває ще в материнському лоні. У такий спосіб наголошується, що особисті стосунки людини з Богом починаються вже від початків її існування. Християнські автори завжди наголошували на тому, що це вбивство і що кров цих дітей кличе до неба про помсту. Ранньохристиянський текст говорить:»Не вбивай дитини через аборт, ані тієї, що вже народилася.»Папа Іван-Павло 2 підкреслював:»Народ, який вбиває своїх дітей – це народ без майбутнього.»

Як бачимо Церква завжди стоїть в обороні життя. А що ж про аборт каже наше законодавство? Послухаймо юриста.

Стаття 3 Загальної Декларації Прав Людини твердить:» Кожен має право на життя, свободу та охорону особи.» Конституція України, стаття 27, розділ 2, підтверджує попередньо сказане:» Кожна людина має невід’ємне право на життя.Ніхто не може бути свавільно позбавлений життя. Обов’язокдержави- захищати життя людини.»

З іншого боку, постанова Кабінету Міністрів від 15 лютого 2006р. говорить нам, що :»Штучне переривання вагітності можливе терміном від 12 до 22 тижнів за медичними показами.»

Як бачимо твердження нашого законодавства є суперечливими.

Багато жінок, котрі зробили аборт, не знали, що вбили людину. Адже вони мали чітке «переконання», що плід стає людиною на якомусь більш зрілому етапі свого розвитку. І часто, запитуючи лікаря:»Це дитина?», молоді матері отримують відповідь:»ЦЕ лише продукт розвитку зародка, згусток крові…»Більшість людей не знає, що насправді відбувається під час аборту. Кажуть:»До трьох місяців це ще зовсім не людина. ЦЕ тільки…»Неправда!!!Під час аборту вбивають людину!!!

Я маленьке створіння Господнє,

Він життя мені це дарував,

Ти, матусю, дізналась сьогодні,

Що в тобі певний час я зростав.

Я чекав так цієї хвилини,

Коли скажуть тобі лікарі,

Що маленьке дитятко в родині

Скоро з’явиться тут , на Землі.

Я все мріяв, що дуже зрадієш,

Коли я у цей світ вже прийду,

Але ти захотіла убити

Свою милу дитинку малу.

Не вбивай мене, матінко люба,

Я любитиму дуже тебе,

У житті я тобі допоможу,

Не вбивай же, матусю, мене.

Я так хочу свої рученята

Піднести у хвалі до небес

Я так хочу побачити татка,

Який любить тебе і мене.

Щоб були ми, як дружня родина,

Щоби славили світу Творця,

Не вбивай мене, матінко мила,

Це благає дитина твоя.

Правда полягає в тому, що життя людини починається в момент злиття двох батьківських гамет. Запліднення можемо назвати ДАРОМ ЖИТТЯ – в момент, коли батьки створюють нове тіло, Господь створює нову душу. Тому аборт є вбивством з особливою жорстокістю.

( Заходить дівчинка-ангел . Читає «Щоденник ненародженої дитини», який супроводжується показом слайдів про внутрішньоутробний розвиток дитини)

5 жовтня

Сьогодні почалося моє життя, хоча мої батьки ще про це не знають. Я – дівчинка, у мене буде темне волосся і зелені очі. Усе вже визначено, навіть те, що я любитиму квіти.

19 жовтня

Дехто вважає, що я ще не людина. Але я справжня людина, так само, як маленька крихта хліба все-таки хліб. Моя мама існує і я теж існую.

23 жовтня

Я вже вмію відкривати ротик. Подумати тільки, за рік я навчуся сміятися, а потім і розмовляти . Я знаю, що моїм першим словом буде « мама. «

25 жовтня

Сьогодні почало битися моє серце.

2 листопада

Я щодня росту. Мої руки і ноги формуються.

12 листопада

Уже ростуть пальчики – і смішно, які вони маленькі. Я зможу торкатися ними маминого волосся.

20 листопада

Лише сьогодні лікар сказав моїй матері, що я живу тут, під її серцем. Яка вона, напевно, щаслива!

23 листопада

Я стаю такою великою! Мої мама і тато, мабуть, думають, як мене назвати.

10 грудня

В мене росте волосся. Воно гладеньке, світле і блискуче. Цікаво, яке волосся у моєї мами?

13 грудня

Я вже трохи бачу. Коли мама подарує мені світ, він буде повний сонця і квітів. Я так хочу побачити свою маму.

24 грудня

Цікаво, чи чує мама тихий стукіт мого серця? Воно б’ється так рівно: тук-тук, тук-тук. Мамо, у тебе буде здорова донечка.

28 грудня

Сьогодні мама мене вбила…

(Двоє осіб в чорному загортають ангела чорною тканиною і виводять з залу)

Що ж спонукає жінок робити аборти? Серед аргументів на користь абортів, що їх подають різні організації, промовистим видається право жінки розпоряджатися своїм тілом. Але вдаючись до аборту, не лише над своїм тілом жінка проявляє владу, а й посягає на життя та гідність іншої людини.

Давайте розглянемо і інші причини, якими виправдовують вчинення аборту. Послухаймо медиків.

НЕПРЯМИЙ АБОРТ- це загибель плода внаслідок важкої хвороби матері, наприклад, пухлини матки. Насправді це не є абортом, бо загибель дитини сталася внаслідок лікування хвороби матері, а не навмисно.

«ТЕРАПЕВТИЧНИЙ» АБОРТ, н-д, у матері важка вада серця і лікарі говорять, що жінка може померти під час вагітності або пологів, і рекомендують для збереження життя та здоров’я матері зробити аборт. Але терапевтичне втручання має бути направлене на лікування чи видалення хворої частини тіла, а дитина є окремим організмом. Тому «терапевтичний» аборт є не допустимим.

(Фрагмент оповідання «ХЛОПЧИК БЕЗ ІМЕНІ»)

ЕВГЕНІЧНИЙ АБО СЕЛЕКТИВНИЙ АБОРТ – це переважно дозволений державою аборт з метою запобігання народженню людей з вадами розвитку – неповносправних, інвалідів. Але неповносправність в жодній мірі не применшує цінності того, хто має народитися; навпаки, наше ставлення до таких людей показує наскільки ми людяні. Бо у Бога кожна людина особлива.

ТИ ОСОБЛИВИЙ!!!

Чи ти чув колись про Ісуса?

ЧИ ти знаєш, що все створив Бог?!

Я за тебе, мій друже, молюся,

Щоб пізнав ти,як добре з Ним вдвох…

Він стоїть на твоєму порозі,

Тихо стукає в шибку душі,

І коли твоє серце в тривозі,

Ти до Бога скоріш поспіши.

Ти для Бога такий особливий,

Неповторний, чудовий такий!

Глянь у очі Ісусу сміливо,

Просто серце Йому відкрий…

І дорога твоя засяє,

Як веселка барвиста в небі.

Бог,як Батько, про тебе подбає,

Бо у Нього є все для тебе.

Хай у серці не буде зітхання.

Я за тебе, мій друже, молюсь!

Не страшні всі незгоди й страждання,

Якщо поряд з тобою Ісус!

Він підтримає і допоможе,

Проведе до ясної мети.

Я прохаю Тебе, о Боже,

За дітей, яких так любиш Ти!

АБОРТ ПІСЛЯ ЗГВАЛТУВАННЯ

Людське життя повинно бути дароване в любові, але трапляється так, що воно є плодом насильства. Та не можна відповідати злом за зло і позбавляти ще ненароджену дитину життя. Оточуючі люди повинні допомогти матері прийняти і полюбити свою дитину, незважаючи на страждання, яких вона зазнала.

ДОЗВОЛЬ МЕНІ ПРИЙТИ В ЦЕЙ СВІТ( голос ненародженої дитини)…

Матусю, дозволь мені жити…Ти – моя єдина мама. Ялюблю Тебе від самого початку, бо живу у Тобі. В нас тече одна кров, я чую кожен стук Твого серденька. Радію, коли Тобі весело, і сумую, коли Ти тужиш. Відчуваю Твій біль, страх і всі невдачі…Ти думаєш, що я заважатиму Твоїй кар’єрі і свободі, тому хочеш якнайшвидше позбутися мене, ще ненародженого. Лікарі стверджують, що я - просто згусток крові, але ж кажу Тобі – Я ВЖЕ ЖИВУ! Попроси лікарів, щоб увімкнули апарат УЗД, - тоді побачиш, хто мовить правду. Не слухай нікого, крім мене. Лікарі не знають або не хочуть знати, яким буде Твоє життя після того, як Ти позбудешся мене. Як мені шкода Тебе, матусю! Сподіваєшся, що знайдеш щастя в кар’єрі, проте спокій, який утратиш разом зі мною, ніхто й ніщо не зможе повернути! Ти стверджуєш, що нема умов для мого виховання – я це розумію й не прошу про багато. Напевно, Ти знаєш, що існують організації, котрі допомагають таким, як я. Не вбивай мене! Я хочу жити заради Тебе!

Коли Ти будеш самотня, покинута всіма і нещаслива, я притулю Тебе до свого серця, піклуватимусь про Тебе.Будь ласка, вислухай мене в цю хвилю! Я знаю, Ти мене не планувала. Однак саме Ти дарована мені, я Тебе так полюбив – бо ж людина має тільки одну-єдину матусю в світі!

НЕ ВІДБИРАЙ У МЕНЕ ЖИТТЯ І ТИ НІКОЛИ ПРО ЦЕ НЕ ПОЖАЛКУЄШ!..

Також широко поширеним є аборт як ЗАСІБ КОНТРАЦЕПЦІЇ. Це цілеспрямоване переривання вагітності з метою обмежити народження у випадку «незапланованої» вагітності.

Аборт з цієї причини роблять найчастіше, бо багато жінок мотивують своє рішення стверджуючи, що не зможуть забезпечити своїх дітей. Послухаймо, що на це відповідає одна жінка:

«Коли мене запитують, чи зможу я забезпечити матеріально тих п’ятьох дітей, яких народила,- говорить пані Надія, - то я завжди відповідаю, що мене більше хвилює те, щоб мої діти виховувались в релігійному дусі, щоб вони у своєму серці плекали велику любов до Бога, до батьків, до свого ближнього. Коли вони все це матимуть, то Божа благодать зійде на них і допоможе у житті, так як колись допомогла мені. Я також із багатодітної сім’ї, і Бог у свій час допоміг мені. Отож, любіть своїх дітей вже з миті їхнього зачаття. Адже діти – це наше майбутнє.»

Розповідь вихованця:

« Я шоста дитина у моїй сім’ї. Повіки буду вдячний своїй мамі, що вона мала відвагу прийнятиі ту шосту дитину, яку їй послав Бог. Без цієї згоди моєї мами я сьогодні не був би тим, ким я є.»

Я намалюю матері портрет.

І не важливо – фарбами, а чи словами.

Хай не художник я і не поет,

Та стану ним заради мами.

Я намалюю очі, повні доброти,

Повиті смутком, але сповнені любові.

І зморшки на чолі її блідім,

І тиху усмішку, наповнену утоми.

Я покажу тепло її душі,

Яким вона мені гоїла рани,

І сиві коси з запахом трави. –

Моя вина в усьому. Знаю,мамо,

Оцей портрет писатимуть роки,

Шедевр за все життя чи й намалюю…

Пробач, хороша, всі мої гріхи…

Я фарби слізьми розведу…Цілую.

( Дарує мамі квіти)

А бортом є і експерименти на людських ембріонах, які неминуче призводять до їх смерті, а також використання їх для трансплантації з метою лікування деяких хвороб та продовження молодості. Давайте послухаємо наших журналістів.

ЛЮДОЖЕРСТВО У КИТАЇ

Англомовна газета розповідає, що лікарі із китайської провінції Шензен, щоб поліпшити загальний стан організму, їдять і продають абортивний матеріал в якості «оздоровлюючої їжі»(NRL Новини, 24 квітня 1995).

Лікарка Лю Ху стверджувала, що зародки дуже корисні і користуються неабияким попитом: найпопулярніші зародки після перших пологів молодих дівчат, і найкраще, якщо то був хлопчик. Також вона завірила, що за останнє півріччя з’їла понад 100 зародків і додала до сказаного: « Якщо ми їх не з’їмо, залишаються як непотріб, їх викидають. Жінки, що роблять тут аборти, не хочуть забирати залишки. Коли ми їх їмо, вони і так вже не живі.»

Інший лікар, Донг Мен Лао, розповів журналісту, що ціна зародка коливається залежно від ваги – від 10 до 40 доларів. Це значно дешевше, ніж у приватних клініках, де правлять по 300 доларів за зародок. На його погляд, найкращі оздоровчі властивості має дев’ятимісячний плід, і він приймає такі замовлення. Вбиті діти користуються великим попитом у комуністичному Китаї як «дієтична новинка», що гарантує «сильніше тіло та гладкішу шкіру».Тільки лікарі-християни засуджують цю варварську практику як новий вид канібалізму.

« СЕНСАЦІЙНІ МЕТОДИ ЛІКУВАННЯ»

Аборт шляхом передчасних родів, який масово застосовується у таких «демократичних» країнах, як США та Швеція, являє собою надзвичайно жорстоку процедуру вбивства. Ця процедура має на меті отримання різних органів та мозкової тканини дитини, яка є ефективною при лікуванні хвороби Паркінсона. Жінку переконують виношувати дитину до 32 тижнів ( тоді вона досягає 30 см в довжину і може існувати поза материнським лоном). Медична «наука» тут керується єдиним принципом – чим більша вага, тим більший заробіток. Саме тоді і проводиться аборт. Щоб дістати голову дитини, лікар розширює шийку матки і проколює плідний міхур. Коли голівка дитини зміщується в шийку матки, то мозкова тканина видаляється за допомогою шприца. Аборт завершується вилученням залишків тіла немовляти.

«Учені» з Університету штату Індіана у США пропонують «сенсаційний» метод лікування серцево-судинних та інших хвороб: щоб уникнути ризику відчуження пересаджених органів, краще за все зачати дитину, вбити її перед народженням, а потім пересадити її клітини до хворого органа, щоб таким чином його омолодити.

КОСМЕТИКА З «РОДОВИХ ВІДХОДІВ»

Тіла вбитих під час абортів дітей також використовуються як «надзвичайно цінний матеріал» у косметичній промисловості. 31 березня 1994р. італійська щоденна газета «CorrieredellaSera” проінформувала, що Інститут Merieux в Ліоні (Франція) щоденно «переробляє» 17 тон людської ембріональної сировини(тіл ненароджених дітей). Вантажівки, заповнені замороженими ембріонами, прибувають також зі Сходу, щоб задовольнити потреби косметичної промисловості. В дорожніх листах пишуть: «родові відходи». ЗА іронією, ембріони тварин захищені законом від подібної процедури. Франкомовне видання «QuotidendeParis» нещодавно рекламувало пляшечки з екстрактом людських ембріонів, які запобігають зневодненню шкіри…

(Перегляд фрагменту фільму «Це є аборт».)

Страшно, чи не так? Що ж є спонукає людей здійснювати такі тяжкі злочини? Давайте послухаємо священика.

Причиною таких страшних вчинків є те, що ми переживаємо болючий процес дехристиянізації. Для багатьох Бог перестав існувати, а тому життя обезцінилося, бо складно визначити, де добро, а де зло. Так підступно діє диявол руками своїх послідовників, які вбачають людину лише як групу клітин, і в такий спосіб знищують повагу до життя людини, яка була створена за «образом і подобою Божою».

Аборт є страшним злом. Проте до жінки, яка вчинила аборт, слід поставитися уважно. Її провина повинна бути справедливо поділена з усіма тими, що стоять за кулісами цієї драми. Хоч незмінним залишається факт убивства невинної дитини.

Жінці потрібно звернутися до Христа. І це найглибша правда світу. Звернутися до Христа, кров якого пролилася разом з кров’ю її вбитої дитини. До Христа, який добровільно віддав себе на муки й смерть на хресті - за нас усіх. Звернутися до Христа, який прийшов до грішників, загублених і нещасних, серце якого є відкритим у ласці і милосерді для кожного. Звернутися до Христа й віддати Йому свою ненароджену дитину. Розмістити душу своєї бідної дитини в Найсвятішому Серці Ісуса і віддати у материнські руки Непорочній Діві Марії. А Бог своєю ласкою загоїть душі матерів.

Папа Іван-Павло 2 звертаючись до жінок, які страждають з приводу докорів сумління за смерть своєї ненародженої дитини, заохочував їх до співпраці на захист інших дітей і їх матерів. Він говорив, що для цього способів є багато: можна розповідати про власний болючий досвід. Можна допомагати матерям і дітям фінансово чи просто приділяючи їм свій час. Та найважливішою є молитва, а особливо Вервиця за ненароджених дітей та їх батьків, а також ДУХОВНЕ ВСИНОВЛЕННЯ НЕНАРОДЖЕНОЇ ДИТИНИ.

Суть духовного всиновлення полягає в тому, що всі бажаючі(чоловіки,жінки,діти) урочисто складають присягу в присутності священика. Вони обіцяють молитися впродовж 9 місяців за ще ненароджену дитину та її батьків, які вагаються її прийняти. Ми не знаємо за яку дитину молимося. Щодня треба молитися спеціальну молитву,1 «Отче наш…» і 10 «Богородице Діво…»,тобто один десяток Вервиці. Якщо ви якогось дня забули помолитися , то потрібно обов’язково помолитись

наступного дня, бо це загрожує життю дитини. Таким чином ми врятуємо життя ненеродженим дітям, виявимо любов до ближнього і наблизимося до Бога.

Лишень Господь є єдиним володарем життя. Сам є Життям, Любов’ ю та Милосердям. Він послав нас на землю, щоб ми навчилися любити і ділитися любов’ю. Бо любов, коли нею ділишся, коли її даруєш, є як хліб - такої любові і такого хліба стає більше. Тож подаруймо один одному любов!

Люби людей ,отих, що все з тобою.

Люби батьків і мудрих вчителів,

Люби людей обтяжених журбою.

Люби усіх. Люби без зайвих слів.

Люби отих, що в час тяжкої муки

Без зайвих слів тобі подали руки.

Люби отих, що через їх любов

Ти в своїм серці радість віднайшов.

Але скажи, яка тобі заслуга,

Коли з любов’ю зустрічаєш друга?

Щасливий той, хто над усе зумів

Любити «найдорожчих» ворогів.

Ти з помстою – неначе смертний цар,

Коли ж для ворога – любові дар,

Тоді стає душа твоя убога,

На кого схожа? На самого Бога.

А тепер, на завершення нашої зустрічі, давайте побудемо в тиші. Бо в тиші до наших сердець промовляє Господь( перегляд презентації «Молитва»).СПИСОК ВИКОРИСТАНОЇ ЛІТЕРАТУРИ

1.За життя // №5/ 2007.

2.Дорогою молитви // №5/ 2010.

3.Дорогою молитви //№6/ 2010.

4.Голос живої Вервиці // №2/2008.

5.Голос живої Вервиці //№7/2008.

6.Господь і я // №1/2008.

7.Господь і я //№2/2008.

8.Господь і я // №3/2008.

9.Господь і я // №1/2009.

10.Місіонар // №1/2010.

11.Патріархат // №4/2010.

12.Пізнай правду // липень-серпень/2005.

13.Пізнай правду // березень-квітень/ 2007.

14.Пізнай правду //січень-квітень/ 2008.

15.Пізнай правду //січень-березень/ 2009.

16.Пізнай правду // січень-березень/ 2010.

17.Рамон Лукас Лукас. Біоетика для кожного. – Львів, видавництво «Свічадо», 2007.


База даних захищена авторським правом ©shag.com.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка