Юрист це фізична особа, яка має професійні правові знання у галузі юридичних наук, законодавства й практики його застосуванняСкачати 38.61 Kb.
Дата конвертації15.04.2016
Розмір38.61 Kb.
#10054

Професія юриста має дуже багату професійну культуру. Адже юрист - це фізична особа, яка має професійні правові знання у галузі юридичних наук, законодавства й практики його застосування.Визначимо, що таке культура, що ми розуміємо під цим словом?

Культура, як історичне явище, означає сукупність матеріальних і духовних цінностей, створених і створюємих людством, сукупність всіх видів перетвоювальної діяльності для виробництва цих цінностей.

Термін культура означає не тільки сукупність людських досягнень у підкоренні природи в техніці, науці, освіті, моралі..., але й в оволодінні будь-якою галуззю знань і діяльності.

Професійна культура юриста складається з політичної, правової, етичної і естетичної культур.Політична культура займає важливе місце в професійній культурі юриста, тому що його діяльність існує у сфері важливих політичних явищ, таких як держава і право (адже держава і право не існують без політики, як не існує політики без держави і права).

Що таке політична культура? Політична культура - це система знань про політику, вміння реалізувати ці знання, а також реальне втілення цих знань і вмінь в життя.

Юрист - спеціаліст має знати:

1) Життєво-важливі інтереси існуючих політичних суб»єктів.

2) Які існують політичні ідеї, спрямовані на реалізацію цих інтересів.

3) Зміст і призначення політики в сучасний момент.

4) Які можуть бути ідеї для реалізації цих ідей.

5) Характер відносин між об'єктами політики.
Реальне втілення цих знань і вмінь проявляються в тому, що юрист будує свою діяльність, враховуючи, що загальнолюдські цінності та індивідуальні мають пріорітет перед груповими, виконання юристом громадського обов'язку повинно бути важливішим ніж його особисті (індивідуальні) інтереси.
Що таке правова культура?

Правова культура - це складне явище, частина державного багатства суспільства, створеного багатьма поколіннями людей. Це система правових цінностей, у яку перш за все входять правові норми і законодавство у цілому з правосвідомістю людей та інших найбільших правових утворень. Матеріальною основою правової культури є система конкретних правових документів, коріння якої сягає глибокої давнини.

Володіючи правовою культурою, юрист повинен мати слідуючі риси:

1. Юрист відрізняється глибокими і міцними знаннями юридичної теорії:

а) знання основних юридичних понять, категорій, термінів.

б) знання основних закономірностей функціонування державно-правових явищ.

2. Юрист повинен добре знати діюче законодавство:

а) повинен досконало орієнтуватись в змісті основних законів.

б) повинен глибоко знати юридичні норми, які повсякчас реалізує у своїй професійній діяльності.

3. Вміння і навички реалізації законодавств - це:

а) вміння тлумачити законодавства, тобто розуміти зміст цих законодавств, вміння роз»яснити зацікавленим особам.

б) вміння застосовувати юридичні норми в конкретних життєвих ситуаціях.

4. Правова культура юриста передбачає повагу і дотримання діючого законодавства.
Етична культура юриста - знання юристом його моральних прав і обов»язків та використання їх у професійній діяльності.
Мораль - одна із форм суспільної свідомості людей, соціальний інститут, що виконує функцію регулювання поведінки людей на кожному етапі розвитку людства у всіх сферах їх суспільного життя. Мораль є критерієм оцінки поведінки людей для визначення її точки зору того, що є добро або зло.

Естетична культура юриста - це розуміння юристом правил зовнішньої гармонії своєї професійної діяльності та реалізація їх на практиці для ефективного, оптимального розв»язання юридичних задач.

Вона складається з:

1. Культури мови (вміння вдало висловлювати свої думки усно і на папері).

2. культури зовнішнього вигляду (справжній юрист має бути одягнений чисто і охайно, по-діловому, відповідно до професії).

3. культури організації робочого місця.

4. Культури підготовки юридичних документів (адже наявність хоч однієї помилки може привести до непередбачених обставин).

Отже, всі культури важливі, але правова культура - основа формування професії юриста. Чому? По-перше, як юрист, не маючи правових знань, зможе зрозуміти політику, правильно розтлумачити політичні явища? Нехай юрист буде знати політику, але без правових знань, без розуміння їх, ці знання нічного не варті.

По-друге, кому потрібен юрист з етичною і естетичною культурою, якщо він не буде знати законів?Кращим буде юрист нехай не маючий етичних і естетичних знань, але прекрасно знаючий право, ніж юрист охайний, чистий, з високими моральними якостями, але не маючий правових знань.

Звичайно, всі культури важливі, але правова культура - це основа його професійної культури.Машівське районне управління юстиції


Культура юристаМашівка 2013


Каталог: uploads -> 2013-10
uploads -> Навчально-методичний посібник для самостійного вивчення дисципліни соціальна психологія київ 2014 І. Предмет, мета та завдання дисципліни
uploads -> Конспект лекцій з дисципліни «Охорона праці у невиробничий сфері»
uploads -> Рівненський державний гуманітарний університет
2013-10 -> Зміст Вступ Поняття трудової дисципліни та методи її забезпечення Обов’язки керівника підприємства, установи, організації по забезпеченню трудової дисципліни
2013-10 -> „правова сутність злочину”
2013-10 -> М. Полтава 2013 Поняття та порядок захисту цивільних прав
2013-10 -> Господарське правопорушення це передбачене законом або договором протиправне діяння (дія або бездіяльність), вчинене суб'єктом господарювання в процесі здійснення ним господарської діяльності

Скачати 38.61 Kb.

Поділіться з Вашими друзьями:
База даних захищена авторським правом ©shag.com.ua 2022
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка