Використано матеріали посібника «Інформатика-10. Універсальний комп’ютерний практикум»Скачати 32.25 Kb.
Дата конвертації14.09.2017
Розмір32.25 Kb.


СШЛНІТ
Використано матеріали посібника «Інформатика-10. Універсальний комп’ютерний практикум».

І.Л.Володіна, В.В.Володін. Харків. «Гімназія», 2010


Табличний процесор Microsoft Excel 2007.

Практична робота №11

Аналіз даних у середовищі табличного процесора.
Біоритми

Зі своєї папки виконати файл Практикум_Excel.xlsx. Створити новий аркуш, визначивши його іменем дату виконання роботи та завдання, наприклад, 1 грудня.Існує теорія, що життя людини підкоряється трьом циклічним процесам, які називають біоритмами. Ці цикли описують три сторони самопочуття людини: фізичну, емоційну, інтелектуальну. Біоритми нашого організму є синусоїдальною залежністю. Зльотам графіку відповідають сприятливі дні. Точки, що відповідають дням, у які графік перетинає вісь абсцис (вісь х), є критичними.

За точку відліку всіх біоритмів беруть день народження людини. У цей момент всі біоритми перетинають вісь абсцис, оскільки процес появи на світ дуже важкий для людини.

Фізичний біоритми характеризує життєві сили людини. Періодичність ритму складає 23 дні.

Емоційний біоритм характеризує внутрішній настрій людини, її збудливість, здатність емоційного сприйняття оточуючого світу. Тривалість періоду емоційного циклу складає 28 днів.

Третій біоритм характеризує розумові здібності, інтелектуальний стан людини. Його циклічність – 33 дні.

Пропоную Вам обчислити власні біоритми на поточний місяць, розробивши для цього електронну таблицю та побудувавши графік кожного біоритму. До електронної таблиці Ви маєте ввести дату свого дня народження, а також почати вводити дати поточного місяця, після чого, використовуючи автозаповнення, заповнити клітинки стовпчика В датами поточного місяця. У клітинках C4, D4, E4 записати формули, за якими обчислюють значення фізичного, емоційного та інтелектуального біоритмів людини: • Фізичний цикл:

 • Емоційний цикл:

 • Інтелектуальний цикл:

де х – вік людини в днях.

Уводячи формули, використовуйте математичну функцію РІ(), результатом якої є число π, округлене до 15 знаків після коми.Побудуйте графіки, що ілюструють, як змінюється протягом поточного місяця Ваш фізичний, емоційний та інтелектуальний стани. Доцільно використати Лінійчату діаграму (Графік), результат побудови розмістити на окремому аркуші та здійснити додаткові налаштування в отриманому малюнку (див. зразок документу Біоритм01.docx).

За допомогою графіків визначити, чи є у цьому місяці критичний з точки зору біоритмів день, тобто такий день, у який всі три графіки перетинають вісь х.

По завершенні редагування перейти у режим попереднього перегляду сторінки, при потребі змінити орієнтацію аркушу на альбомну, оформити верхній колонтитул.

Подайте в іншій формі – текстовим документом, розв’язання цього завдання, яке Ви знайшли. Для цього:  1. У середовищі текстового процесора Microsoft Word створіть новий документ. Збережіть його у власній папці під іменем Біоритм01.docx

  2. Вставте до цього документу скріншот Ваших біоритмів.

  3. Вкажіть за побудованим графіком, критичні дні щодо Вашого:

   • фізичного стану

   • емоційного стану

   • інтелектуального стану.

Підготувати звіт (3-5 речень) до виконаної Вами роботи. Звіт опублікувати на сторінці Табличний процесор Вашого персонального сайту. Тут же опублікувати створений Вами документ Біоритм01.docx та наново опублікувати книгу Практикум_Excel.xlsx.
Зразок документу Біоритм01.docx

Звіт до самостійного завдання практичної роботи №11

Табличний процесор Microsoft Excel 2007.

Аналіз даних у середовищі табличного процесора.


Біоритми

Виконавці:

Клас:

Дата виконання роботи:Завдання. Побудувати графіки персональних біоритмів на поточний місяць.

Скріншот моїх біоритмівКритичні дні для фізичного стану: 01.12.2013, 12.12.2013, 24.12.2013

Критичні дні для емоційного стану: 09.12.2013, 23.12.2013

Критичні дні для інтелектуального стану: 14.12.2013, 30.12.2014Відсутній такий день, в який всі три складові одночасно перетинають вісь х.


База даних захищена авторським правом ©shag.com.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка