Виховний захід усний журнал «Вплив шкідливих звичок на організм людини та наслідки…» Слайд №1 Мета: довести до свідомості учнів, що шкідливі звички є основною причиною порушення здоров'я; розвивати логіку мислення, творчу уявуСкачати 134.47 Kb.
Дата конвертації02.05.2016
Розмір134.47 Kb.
ВИХОВНИЙ ЗАХІД

УСНИЙ ЖУРНАЛ «Вплив шкідливих звичок на організм людини та наслідки…» Слайд №1

Мета: довести до свідомості учнів, що шкідливі звички є основною причиною порушення здоров'я; розвивати логіку мислення, творчу уяву, вміння працювати із додатковою літературою; формувати в учнів негативне ставлення до шкідливих звичок (паління, вживання алкогольних напоїв, наркотиків); виховувати дбайливе ставлення до власного здоров'я.

Обладнання: презентація, проекти учнів, відеоролики, малюнки, плакати.

Хід заняття

1. Вступне слово класного керівника. ВІДЕОРОЛИК №1.

На порозі XXI століття стало актуальним задуматися про те, що таке життя, в чому його сенс? Слайд №2

Мені хотілося б розпочати нашу розмову з переказу відомої притчі:

Слайд №3

«Якийсь молодий чоловік ішов по брудній дорозі і раптом побачив у бруду золоту монету. Він нахилився і підібрав її. Пішов далі в пошуку інших монет. І, дійсно, вони іноді траплялися йому під ногами. Так пройшла його життя. Коли він помирав, його, глибокого старого, запитали, що таке життя. Він відповів: «Життя - це брудна дорога, на якій іноді попадаються золоті монети».

2. Перед нами символічне «Дерево життя». Слайд №4

Своїм корінням воно сягає глибоко в землю. Це дає йому їжу, стійкість. Завдяки цьому, воно має міцний стовбур, багато гілок. Так і в житті. Коріння - це ваші батьки, родина, які дають вам основу у вашому житті, впевненість у завтрашньому дні, ви міцніє, набираєтеся сил. Ваші гілки - це знання, досвід, які ви купуєте протягом життя. На ньому обов'язково будуть плоди. Це ваші успіхи!Але в житті іноді так трапляється,що людина може помилятися,оступитися.І тоді усе піде не так,як цього хотілося б.

Слайд №5

Давайте уявимо собі наше життя у вигляді сходів, якими ми йдемо вгору, в майбутнє, в доросле життя. Ваше право - вибрати, якими будуть ваші сходи, з яких компонентів вони складатимуться. Ви можете вважати, що кожна сходинка - це те, до чого ви прагнете у вашому житті, це ваша життєва мета.Задумайтесь, яким буде ваше майбутнє !!!

1 ведуча. Піднімаючись сходами, ми завжди йдемо впевнено, можемо помилятися, можемо оступитися і навіть впасти. У житті теж буває всяке: нас супроводжують хвороби, розчарування і навіть втрати.

2 ведуча. Наш підйом залежить багато в чому від того, як ми будемо поводитися по відношенню до інших людей, які йдуть разом з нами по сходах: будемо штовхатися, переступати через когось, пропускати вперед, йти поруч. Наш підйом буде залежати від того, за якими законами ми будемо будувати наше життя, які моральні цінності будуть, немов маяк, висвітлювати наш рух по сходах життя.

1 ведуча. Сьогодні наша зустріч присвячена проблемам величезної ваги, тому що від їх вирішення залежить не просто майбутнє щасливе життя суспільства, а життя взагалі. Отже,ми поговоримо про шкідливі звички та їх вплив на організм людини? Слайд №6

2 ведуча.У наш час суспільство вражене трьома основними вадами: алкоголем, тютюном і наркотиками, яким цілком підходить назва «Добровільне божевілля». Слайд №7

Вчитель. Сьогодні ми спробуємо розібратися,що ж породжує шкідливі звички і який вплив вони мають на організм людини? А допоможуть мені у цьому мої помічники.

Одна з найстрашніших вад 21 століття – це алкоголізм . Слайд №8

I.ПЕРША СТОРІНКА НАШОГО УСНОГО ЖУРНАЛУ

«ЧИ ШКІДЛИВИЙ АЛКОГОЛЬ?»
1.Паління не приносить явного задоволення, а от алкоголь допомагає розслабитись, відчути себе вільніше. Але коли людина починає пити, вона потроху п'яніє, утрачає над собою контроль і може «перебрати норму». ВІДЕОРОЛИК № 2

Слайди №9,10

2.Відомо, що в алкогольну залежність потрапити легко, але навряд чи ви задумувались, наскільки невинно це починається. Подумаєш, келих пива! Але згодом дозування будуть збільшуватися, потім пиво видасться недостатньо міцним... Найнебезпечнішими за все є слабкоалкогольні напої з додаванням соку: на смак вони майже як лимонад, але набагато міцніші від пива. До речі, алкоголізм у підлітків розвивається в чотири рази швидше, ніж у дорослих.

ВІДЕОРОЛИК № 3

II. ДРУГА СТОРІНКА НАШОГО ЖУРНАЛУ

«КУРИТИ - ЦЕ НЕБЕЗПЕЧНО!!!» Слайд №11

3.Найбільше зашкоджують здоров'ю людей паління, вживання алкогольних напоїв та наркотиків. Принцип звикання організму до тютюну, спиртного й наркотиків той самий. Речовини, що входять до їхнього складу, включаються у ланцюжок обміну речовин людського організму. Людина опиняється у так званій нікотиновій (алкогольній, наркотичній) залежності і вже не може обходитися без регулярного вживання цих отрут. Тому так складно позбутися подібних звичок, що найчастіше переходять у хворобу (алкоголізм і наркоманію).

4.Чадний газ, що утворюється під час горіння, у крові вступає в хімічну взаємодію з гемоглобіном, що, як ви знаєте, переносить кисень. Вміст кисню в крові курця різке падає, а значить, погіршується кровопостачання головного мозку. Саме тому в курців-початківців наморочиться голо ва. Після «набуття досвіду» неприємні відчуття слабшають і згодом зникають, але негативний вплив тютюнового дим залишається. Нікотин руйнує діяльність нервової системи, серця, легень, печінки, органів травлення, знижує гостро ту зору та слуху. Тютюн — убивця вітамінів в організмі.

ВІДЕОРОЛИК № 4 Презентація №2

5. Одна викурена цигарка нейтралізує в ньому двадцять п'ять міліграмів вітамінів (стільки їх міститься в одному апельсині). За даними англійської королівської спілки лікарів, кожна викурена цигарка коштує курцям від 5 до 15 хвилин життя. У середньому ж курці живуть менше, ніж люди, які не курять, на 6—8 років.

1.За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я, загальна смертність курців перевищує смертність некурців на 30-80%, найбільша різниця припадає на вік 45-54 роки, тобто найцінніший щодо професійного досвіду й творчої активності. Щороку від хвороб, пов'язаних із курінням, помирає близько мільйона осіб.

2. Куріння спричиняє обвапнування (склероз) судин і стає одним з найважливіших факторів, які викликають інфаркт міокарда, інсульт, захворювання артерій серцевого м'яза і мозку.

3. У курців різко підвищена частота захворювання дихальних шляхів: хронічного бронхіту й емфіземи -— хворобливого розширення тканини легень. Ці хвороби щороку вбивають десятки тисяч і калічать йде більшу кількість людей.

4. Найстрашнішою розплатою за куріння є рак легень. 90% усіх випадків раку легень припадає на курців.

Тютюновий дьоготь, якого найбільше назбирується в кінці викуреної цигарки(до речі, деякі підлітки збирають і докурюють недопалки) —- страшна отрута, яка,попадаючи в дихальні шляхи людини, спричиняє злоякісний ріст тканин.

5.За статистикою,100 викурених цигарок впливають так на людину, як рік роботи з токсичнимиречовинами. Протягом року в легені запеклого курця потрапляє близько кілограма тютюнового дьогтю, в якому міститься один з найактивніших радіоелементів —полоній.

1.Отже, коли вам запропонують цигарку, запитайте себе: "Що я роблю? Для чого мені отруювати свій організм?.." Не бійтесь того, що, відмовившись від куріння, ви втратите повагу своїх ровесників або й старших, на яких так прагнете бути схожими. Навпаки, авторитету вам додасть сила волі, мужність протиставити себе тим, хто в полоні поганих звичок. Цим ви докажете, що ви особистість, а не ганчірка, у вас є своя позиція, свої погляди, і ви не збираєтесь нікого наслідувати.

ВІДЕОРОЛИК №5

III.ТРЕТЯ СТОРІНКА НАШОГО ЖУРНАЛУ

«ЧИМ ШКІДЛИВІ НАРКОТИКИ?» Слайд №12

2.Уявіть собі: ви розмовляєте з другом або робите домашнє завдання. І раптом вам захотілося пити, та так сильно, що в очах темніє, усе тіло ломить і в голові наморочиться. Ви відчуваєте: якщо не вип'єте склянки води — просто помрете...

3.Щось схоже, тільки в сотні разів сильніше, відчуває наркоман, позбавлений звичайної дози. Сучасна людина в середньому живе близько семидесяти років, а наркоман, що почав «колотися», вживати «колеса» або курити «травичку» ще у підлітковому віці, навряд чи доживе до тридцяти років.

1.Навіть невеликі, але регулярні дози наркотиків змушують мозок сидіти на голодному пайку, позбавляючи його кисню. Людині стає важко зосереджуватися, погіршується пам'ять. Але найжахливіший стан, до якого може призвести людину наркоманія, — приступи жорстокої ломоти у м'язах, судоми, страшні галюцинації. ВІДЕОРОЛИК № 6 Слайд №13

2.У наш час наркоманія — страшна загроза для молодого покоління. Які причини змушують підлітків приймати наркотики? Що ж робити, щоб уберегтися від цієї біди? Як не потрапити в кут, із якого мало хто може знайти вихід? Слайд №14

3.По-перше, не пробуйте наркотиків із цікавості або «за компанію». Більша частина їх викликає звикання вже з першої дози.

Виступ запрошеного лікаря про згубні наслідки куріння.

УЧНІ НАШОГО КЛАСУ ПРОВЕЛИ ПЕВНІ ДОСЛІДЖЕННЯ І ПРОПОНУЄМО ВАШІЙ УВАЗІ.

1-й ПРОЕКТ «Міфи і правда про наркотики»

Слайд №15

Учень 1. Наша група досліджувала питання «Міфи і правда про наркотики». Мета проекту: пропагування здорового способу життя, виховання негативного ставлення до наркоманії. Ключове питання: дослідження всіх «за» і «проти» вживання наркотиків. Слайд №16,17

Учень 2. Сьогодні ми спробуємо довести шкідливий вплив наркотиків на організм людини.

Здається, слова про шкідливість наркотиків вже не переконують. Але подивіться на спотворене обличчя дитини матері-наркоманки, і вони залунають з новою силою. Слайди №18,19

Учень 3. Ми пропонуємо сім аргументів, щоб сказати «НІ наркотикам!»

Тобі кажуть: «Вживати наркотики чи ні – це твій вибір»

Ти пам’ятай: «Вживати наркотики – означає відмовитись від вибору, бігти від свободи, потрапити в залежність. Це означає – більше не вибирати».

Слайд №20

Учень 4. Тобі кажуть: «В цьому житті все потрібно спробувати».

Ти пам’ятай: «В житті є багато речей, які не потрібно спробувати, якщо хочеш залишитись собою».

Учень1. Тобі кажуть: «Ризикни! Не ризикуєш – не знаєш себе». Слайд №21

Ти пам’ятай: «Визнати себе – означає випробувати себе, визначити свої обмеження». Пройшов 50 км – визначив, на що здатний. І так у всьому. А наркотики, навпаки, руйнують здоров’я, розслабляють волю, позбавляють людину різних цінностей».

Учень 2. Тобі кажуть: «Є «легкі» наркотики, які не сприяють звиканню». Слайд №22

Ти пам’ятай: «Це не правда. Будь-яка речовина, яка приносить задоволення, викликає бажання спробувати ще раз».

Учень 3. Тобі кажуть: «Ти сам вирішиш, коли тобі зупинитись, щоб не стати наркоманом». Слайди №23,24

Ти пам’ятай: «Звичайно, ти будеш вирішувати сам, але ти станеш вже іншою людиною».

Учень 4. Тобі кажуть: «Наркотик відкриває перед тобою двері в інший світ». Слайд №25

Ти пам’ятай: «Він забере з реального світу всі фарби і зробить його безрадісним. Заради дози ти підеш і на зраду, і на вбивство».

Учень 1. Тобі кажуть:: «За вживання наркотиків тобі нічого не буде. Ризикує тільки наркоділер.

Ти пам’ятай: «Вживання наркотиків не ставить тебе поза законом, це шлях на лаву підсудних». Слайд № 26

Учень 2. Можливо ти хочеш: враження печінки, серця, мозку; депресії, почуття тривоги, порушення пам’яті, порушення мислення; швидкої деградації особистості? Тоді вживай наркотики.

Учень 3. Що залишиться майбутньому поколінню? Що ти вибираєш?

Смертельну хворобу? Слайди №27-30

Фізичне і психічне знищення?

Страждання, відчай, інфекційні захворювання?Що ти вибираєш? Вибір за тобою. Скажи: «НІ наркотикам!» Вибери життя!.

Кінцевим результатом нашого дослідження є створення плакату.

2-й ПРОЕКТ: «Законодавство про наркотики» Слайди №31-33

Учень 1. Наша група вивчала питання міри відповідальності за незаконні операції з наркотиками. Тепер ми знаємо, що за вживання наркотиків треба дорого розплачуватися. Слайд №34

Учень 2. Наркоманія – одна з найболючіших проблем сучасності. Щодня ми чуємо про злочини, скоєні через наркотики, про вкорочене життя, зруйновані долі. Статистика свідчить, що кількість злочинів, які здійснюються в стані наркотичного сп’яніння з метою набуття наркотиків зростає, а, відповідно, збільшується кількість осіб, притягнених до кримінальної відповідальності за незаконні операції з наркотиками.

Сьогодні ми запросили на захід оперуповноваженого відділення кримінальної міліції у справах дітей…( П.І.Б.) Виступ спеціаліста.

Слайд №35

Учень 2.Що таке незаконні операції з наркотиками?

До таких злочинів належать крадіжки наркотичних засобів із аптек, підробка печаток і рецептів. Прагнення здобути будь-яким шляхом наркотики призводять до проституції. В наш час людство зіткнулося з проблемою СНІДу.

Учень 3. Коли наступає кримінальна відповідальність?

Кримінальна відповідальність передбачена за такі дії:

  • Ст.305. Контрабанда наркотичних засобів тобто перевезення через кордон – 8 років позбавлення волі.

  • Ст.306.Використання коштів, здобутих від незаконного обігу наркотиків – 12 років позбавлення волі.

  • Ст.307.Незаконне виготовлення, виробництво, придбання, зберігання, перевезення, пересилання або збут – 8 років позбавлення волі.

  • Ст.308.Викрадення, привласнення, вимагання наркотичних засобів або заволодіння ними шляхом шахрайства – 6 років позбавлення волі

  • Ст.309. Незаконне виготовлення, виробництво, придбання, зберігання, перевезення, пересилання без мети збуту – штраф 10 неоприбуткованих мінімумів.

  • Ст.310. Вирощування снодійного маку чи коноплі – обмеження волі до 6 місяців.

Учень 4. Якщо наркоман здійснює злочин у стані наркозалежності?

Державою передбачається лікування (іноді примусово) і покарання тих, хто ухиляється від лікування.

Учень 1. Як вберегти себе від наркотиків? Слайд №36

Пам’ятайте: зберігання навіть невеликої дози наркотиків заборонено і суворо карається. Краще не торкатись наркотиків, не брати їх у руки, не приносити додому. Бажання розбагатіти робить наркобізнесмена підлою людиною. Там, де наркотики, немає нічого святого, немає честі, справедливості. Слайд №37

Учень 2. Сьогодні ви усвідомили, що наркоманія – це жахливо! Наркоманія – це небезпечне явище, і боротьба з ним мусить бути безкомпромісною. Необхідно добиватися повного його викорінення, не залишати цьому злу будь-яких можливостей для продовження існування як на рівні всього суспільства, так і на рівні кожного окремого випадку. Слайд №38

1уч.: Наркотикам говоримо НІ,

Бо знищують життя вони.

2уч.: Я закликаю: «Схаменіться!»

Навколо себе подивіться.

Життя прекрасне і єдине -

Це найдорожче для людини!

УЧНІ ПРЕЗЕНТУЮТЬ СЕРЦЕ,УКВІТЧАНЕ КВІТАМИ,МЕТЕЛИКАМИ І ПЛАКАТИ «МИ ЗА ЗДОРОВИЙ СПОСІБ ЖИТТЯ!!!»

ЗВУЧИТЬ ПІСНЯ «МИ ПРОТИ НАРКОТИКІВ!!!»

IV.ЧЕТВЕРТА СТОРІНКА НАШОГО ЖУРНАЛУ «СНІД – ЧУМА 21 СТОЛІТТЯ!» Слайд №39

1.Вірус СНІДу відкрив у 1983 році французький вчений вірусолог Монтаньє.

2. До червня 1985 року СНІД було зареєстровано у сорока країнах світу. Усі спалахи мали місце там, де велися розробки урану.Перши випадки захворювання на СНІД було діагностовано у 1981 році в США.

ВІДЕОРОЛИК № 7

1.У Франції, як тільки з’явилися перші повідомлення про цю хворобу, сформували групу вчених під керівництвом лікаря Люка Монтаньє для її вивчення. Протягом двох років було знайдено збудника хвороби-вірус імунодефіциту людини ВІЛ, з’ясовано, як вірус діє на організм.

ВІДЕОРОЛИК № 8

УЧНІ РОЗДАЮТЬ ЧЕРВОНІ СТРІЧКИ.

3.Багато підлітків починають курити, вживати алкогольні напої саме тому, що із цигаркою або чаркою в руці видаються собі більш дорослими, стильними. Але чи замислювались ви, чому так багато дорослих людей роками борються із залежністю від алкоголю, тютюну і (тим паче) наркотиків? Тому, що ці згубні звички із задоволення перетворюються на страшні хвороби. То що ви оберете: здорове яскраве життя чи щоденну тяжку боротьбу за виживання? Яким ви бачите своє майбутнє?

V.П`ЯТА(ОСТАННЯ) СТОРІНКА НАШОГО ЖУРНАЛУ «ДУМАЙ СВОЄЮ ГОЛОВОЮ!!!» Слайд №40

1.Добре подумайте над цим, беручи до рук цигарку,наркотик чи пляшку пива.

ВЧИТЕЛЬ.А тепер проведемо експеримент. Я попрошу своїх помічників розділитися на дві команди - Оптимісти і Песимісти.

ОПТИМІСТИ уявно вважатимуть, що вживати наркотики, алкоголь і тютюн – це корисно,а ПЕСИМІСТИ вважатимуть, що вживати алкоголь,тютюн чи наркотики шкідливо. Учні отримують золоті монетки,які кладуть на терези із написами «КОРИСНО» чи «ШКІДЛИВО». Перевага буде там,де більша кількість фішок. Оптимісти вважають,що:

1 учениця: паління допомагає залишатися стрункою.

2 учень: паління допомагає зігрітися в холодну пору року.

3 учень: куріння допомагає зосередитися і краще працювати.

4 учень: куріння заспокоює нерви.

5 учень: Я помірний курець і у мене немає проблем зі здоров'ям. Я знаю людей, які все життя курили і дожили до 80 років. Більшість дорослих і підлітків курить.

6 учень: палити модно, сучасно,круто. Це незалежність і престижність.

Песимісти стверджують,що:

1учень: шкідливі звички –це залежність.

2учень: це хвороби серця, шлунку, судин, печінки.

3учень: це деградація людини.

4учень: це самотність.

5учень: це призводить до злочинності.

6учень: це осуд з боку оточуючих.

7учень: це смерть.

Вчитель. Зверніть увагу на терези: на шальках із написом «ШКІДЛИВО» переконливо переважає число фішок ( 10 ). Це означає, що більшість висловлювань пролунали проти вживання наркотиків,алкоголю та цигарок. Чи варто собі вкорочувати віку і втрачати дорогоцінні хвилини для знищення свого здоровя? Слайди №41,42

Послухайте притчу

«Бог зліпив людину з глини, і у нього залишився невикористаний шматок.

-Що ще зліпити тобі? - запитав Бог.

-Зліпи мені щастя, - попросив чоловік.

Нічого не відповів Бог, а тільки поклав людині в долоню той шматочок глини ... » Діти, все в житті залежить від вас самих ... » Все в ваших руках!

Вчитель. Діти,пропоную вам скуштувати вітамінчики зросту хороших рис характеру, щоб ви завжди були здорові та щасливі, а ваші дитячі серця переповнювала доброта!

ВІДЕОРОЛИК №9 «ДОРОГА ДОБРА»

Учні пригощають присутніх вітамінами (аскорбінкою) і фруктами. Лікар роздає учням плакати з метою профілактики вживання наркотиків,тютюну,алкоголю.


База даних захищена авторським правом ©shag.com.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка