Відповідальність за розпиття спиртних напоїв у громадських місцяхСкачати 53.63 Kb.
Дата конвертації24.04.2016
Розмір53.63 Kb.

Відповідальність за розпиття спиртних напоїв у громадських місцях

 Принцип неприпустимості вживання алкоголю дітьми і підлітками є стратегічною основою всієї протиалкогольної роботи серед підростаючого покоління. При цьому варто підкреслити, що в умовах, коли велика частина населення вживає алкоголь, проведення протиалкогольної профілактичної роботи серед неповнолітніх на основі принципу неприпустимості вживання алкоголю підлітками - тривалий процес. Одні з головних труднощів - існуючі сьогодні в суспільній свідомості поблажливо-добродушне відношення до вживання алкоголю взагалі і думка про необразливість вживання алкоголю підлітками зокрема. Як справедливо відзначав, ще за радянських часів,           Заіграєв Г.Г. (вчений): «у повсякденній свідомості міцно вкоренилося відношення до алкоголю як до предмета, що має визначену соціальну цінність, як до невід'ємного атрибута численних подій в особистому і громадському житті, відношення, при якому розпиття спиртних напоїв розглядається як прояв привітності, гостинності і поваги». Це відношення засвоюється дітьми і підлітками. Більш того, самі батьки, найчастіше є першими «алкогольними вихователями» своїх дітей. Саме вони прищеплюють їм «питні традиції», підносячи першу чарку і вважаючи цілком припустимим вживання алкоголю підлітком. Змінити існуюче в суспільній свідомості спокійно-поблажливе відношення до вживання алкоголю неповнолітніми, насторожити суспільну думку у відношенні небезпеки вживання спиртного молоддю - справа складна, важка, але вкрай необхідна. Формування таких суспільних відносин зажадає, як справедливо вважає Заіграєв Г.Г., застосування комплексу культурно-виховних, адміністративно-правових, медичних мір, спрямованих на поступове витиснення з повсякденного життя людей того, що викликає в них потребу в алкоголі. Широко і глибоко вкоріненим «питним» звичаям необхідно протиставити широко поставлену пропаганду здорового способу життя, протиалкогольна освіта мас, свідоме, активне формування тверезих установок у підростаючого покоління.

21 січня 2010 року був прийнятий Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обмеження споживання і продажу пива та слабоалкогольних напоїв», котрий доповнив Закон України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» деякими новими положеннями. Давайте їх проаналізуємо.

Стаття 18 цього Закону встановлює коло осіб та місця, де не може здійснюватись продаж пива, алкогольних, слабоалкогольних напоїв, а також тютюну. Продаж та придбання таких виробів не може здійснюватись особами, що не досягли 18 років.

Ці вироби заборонено продавати у приміщеннях та на території навчальних закладів, закладів охорони здоров'я; у приміщеннях спеціалізованих торговельних організацій, що здійснюють торгівлю товарами дитячого асортименту або спортивними товарами, а також у відповідних відділах (секціях) універсальних торговельних організацій; у закритих спортивних спорудах; з торгових автоматів; на полицях самообслуговування (крім тютюнових виробів у блоках та алкогольних, слабоалкогольних напоїв, пива); поштучно (для тютюнових виробів, крім сигар); у споживчих упаковках, що містять менш як 20 сигарет; у невизначених для цього місцях торгівлі.Хочемо звернути вашу увагу, що згідно з цим Законом забороняється продаж товарів дитячого асортименту, що імітують тютюнові вироби. 

Наголошуємо також на тому, що відповідно до останніх змін, що відбулись, продавець пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв або тютюнових виробів зобов'язаний отримати у покупця, який купує пиво (крім безалкогольного), алкогольні напої, слабоалкогольні напої або тютюнові вироби, паспорт або інші документи, які підтверджують вік такого покупця, якщо у продавця виникли сумніви щодо досягнення покупцем     18-річного віку.

Стаття 15-2 вищевказаного Закону встановлює вичерпний перелік місць, де заборонено вживати пиво, алкогольні та слабоалкогольні. До них, зокрема, відносяться заклади охорони здоров'я; навчальні та освітньо-виховні заклади; громадський транспорт; заклади культури; закриті спортивні споруди; ліфти, таксофони, дитячі майданчики.

Що стосується місць, де заборонено паління, то до них, зокрема, відносяться ліфти та таксофони, заклади охорони здоров'я, навчальні та освітньо-виховні заклади, дитячі майданчики, спортивні майданчики, під'їзди житлових будинків, підземні переходи.

Закон встановлює, що в місцях, де заборонено паління, має бути встановлена наочна інформація, яка складається із графічного знака про заборону куріння та тексту такого змісту: "Куріння заборонено!".

У спеціально відведених для куріння місцях розміщується наочна інформація, яка складається із відповідного графічного знака та тексту такого змісту: "Місце для куріння. Куріння шкодить Вашому здоров'ю!".

Як ми бачимо, законодавець підійшов до цього питання досить професійно, а тому новий закон враховує в повній мірі інтереси як тих, хто палить та вживає алкоголь, так і тих, хто від цього утримується.

Порушення цього Закону тягне за собою накладення адміністративного стягнення відповідно до ст. 178 Кодексу України про адміністративні правопорушення (розпивання спиртних напоїв…) у вигляді попередження або штрафу. Але ця стаття також містить виняток - вона не поширюється на безалкогольне пиво.

Тобто до особи, яка розпивала пиво, слабоалкогольні або алкогольні напої в заборонених місцях, може бути застосовано попередження або штраф у розмірі від одного до п'яти неоподаткованих мінімумів доходів громадян.

За ці ж дії, що вчинені повторно протягом одного року після застосування заходів адміністративного стягнення, може бути накладено штраф у розмірі від трьох до семи неоподаткованих мінімумів доходів громадян.Також хочемо наголосити, що, згідно з ч. 3 цієї ж статті, до особи, яка двічі піддавалась адміністративному стягненню за це правопорушення протягом року, може бути застосовано посилені види адміністративного стягнення, а саме штраф від шести до восьми неоподаткованих мінімумів доходів громадян, виправні роботи на строк від одного до двох місяців з відрахуванням 20 відсотків заробітку, а також у виняткових випадках з урахуванням особи правопорушника, якщо застосування вищенаведених заходів буде визнано недостатнім, то до такої особи може бути застосовано адміністративний арешт до      15 діб

Що стосується паління тютюнових виробів у місцях, де це заборонено законом, а також в інших місцях, визначених рішенням відповідної сільської, селищної, міської ради, то це правопорушення передбачене ст. 175-1 КУпАП і тягне за собою попередження або накладення штрафу від одного до п'яти неоподаткованих мінімумів доходів громадян, за вчинення цього правопорушення повторно протягом року на правопорушника накладається штраф від п'яти до семи неоподаткованих мінімумів доходів громадян.

Завжди пам'ятайте, що про вчинення адміністративного правопорушення має складатися протокол. Також зверніть увагу на те, що протокол не складається у випадках, коли відповідно до закону штраф накладається і стягується, а попередження фіксується на місці вчинення правопорушення.

У нашому випадку складати протокол про адміністративне правопорушення, передбачене ст. 178, 175-1 (за винятком порушень, вчинених у місцях, заборонених рішенням відповідної сільської, селищної, міської ради) КУпАП, можуть тільки уповноважені на те посадові особи органів внутрішніх справ, а також начальники або заступники начальників районних, міських, районних у містах відділів (управлінь) внутрішніх справ, дільничні інспектори (старші дільничні інспектори) міліції. Що стосується саме накладення адміністративного арешту за    ст. 178 КУпАП (розпивання алкогольних напоїв…), то така справа буде підвідомча виключно районному, районному у місті, міському чи міськрайонному суду (судді).Радимо всім ознайомитись із законодавством, що регулює це питання, для того щоб уникнути багатьох прикрих та неприємних ситуацій. А тому поважайте закон та утримуйтесь від можливих порушень!


База даних захищена авторським правом ©shag.com.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка