Відомий український поет М. Т. Рильський сказав : «У щастя людського два рівних є крила : троянди і виноград, красиве і корисне.» Якраз у цій глибокозмістовній фразі корисним є здоров’я людиниСкачати 27.46 Kb.
Дата конвертації29.04.2016
Розмір27.46 Kb.
Висновок

Відомий український поет М . Т. Рильський сказав : «У щастя людського два рівних є крила : троянди і виноград , красиве і корисне . » Якраз у цій глибокозмістовній фразі корисним є здоров’я людини .

Без нього вона не може бути щасливою , його не можуть замінити ніякі цінності, його не можна придбати , його можна здобути лише шляхом цілеспрямованої напруженої праці над собою і набуттям знань про здоровий спосіб життя . При цьому слід пам’ятати , що здоров’я – найбільша цінність не лише окремої людини , а й усього суспільства .

Здоров’я – поняття багатопланове . Це не лише відсутність хвороб , а й комфортне психологічне самопочуття , гарний настрій , високий рівень пристосування , благополуччя . Тобто , здоров’я – це гармонійне поєднання фізичного , психічного , духовного і соціального здоров’я , як результат самодисципліни , самопізнання , самореалізації , на основі стійкої потреби бути здоровим . Більшу частину робочого часу доби дитина проводить у школі . Тому однією із задач у процесі навчання являється не тільки навчити, сформувати уміння та навички і розвинути творчий потенціал , а й максимально можливо зберегти здоров’я учнів . Цьому допомагає використання у навчально – виховному процесі здоров’язберігаючих технологій .

Здоров’язберігаючі технології – ті , що створюють безпечні умови для перебування , навчання та праці в школі та ті , що вирішують завдання раціональної організації виховного процесу ( з урахуванням вікових , індивідуальних особливостей та гігієнічних вимог ) , відповідності навчльного та фізичного навантаження можливостям дитини . Мета усіх здоров’язберігаючих технологій – сформувати в учнів необхідні знання , вміння та навички здорового способу життя , навчити їх використовувати отримані знання в повсякденному житті .

На сучасному етапі основною формою організації навчальної діяльності учнів залишається урок . Тому основним напрямом цієї роботи є валеологізація уроку . Сутність валеологічно проведеного уроку полягає в тому , що це урок , який забезпечує дитині і вчителеві збереження та збільшення їх життєвих сил від початку до кінця уроку , тобто , який додає і дітям , і вчителеві здоров’я.

Валеологічно проведений урок повинен виховувати , стимулювати у дітей бажання жити , бути здоровими , вчить їх відчувати радість від кожного прожитого дня , показувати їм , що життя – це чудово . викликати у них позитивну самооцінку . Але , в основному поняття «валеологічний урок » ототожнюють тільки з проведення фізпауз на уроці . Тому важливо , щоб дана форма навчання засобом формування здоров’я учнів .

На уроках основ здоров’я у цьому руслі працюю за кількома напрямами :

Позитивна мотивація діяльності .

Врахування індивідуальних стилів та можливостей учнів .

Забезпечення на уроці умов для рухової активності учнів

Рефлексивність уроку

Таким чином , валеологічно проведений урок допомагає постійно підтримувати високий рівень працездатності , швидко відновлювати цей рівень за рахунок внутрішніх резервів організму , зберігати внутрішній спокій або емоційну стійкість , а також відновлювати душевну рівновагу після стресових ситуацій .

Такий урок повинен виховувати , стимулювати у дітей бажання жити , бути здоровим , вчить їх відчувати радість від кожного прожитого дня , показувати їм , що життя – це чудово , викликати у дітей позитивну самооцінку .Отже , навчання здорового способу життя має бути системним і сприяти гармонійному розвитку всіх складових здоров’я . Воно не повинно зводитись до інформування учнів з питань збереження здоров’я , а має передбачати формування стійкої мотивації щодо здорового способу життя , застосування педагогічних технологій , спрямованих на забезпечення усвідомлення школярами здорового способу життя , як найвищої цінності .

Здоров’я – це цінність, а цінності дарма не даються .


База даних захищена авторським правом ©shag.com.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка