Віднайди в собі лідераСторінка1/3
Дата конвертації14.04.2016
Розмір0.5 Mb.
#8356
  1   2   3
Віднайди в собі лідера

Представлено книгу, зміст якої може стати добрим порадником для підлітків, що зростають, пізнаючи самих себе, а також допоможе їм відшукати в собі риси справжнього лідера.

Адресовано дітям середнього та старшого шкільного віку, педагогічним працівникам загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладів.

ЗМІСТ

Від автора……………………………………………………………....4

Хто такий лідер…………………………………………………..5

Лідерський авторитет……………………………………………7

Розвиток лідерського потенціалу……………………………...10

Відважність і мужність лідера…………………………………20

Вміння «вести за собою» ……………………..………………..24

Створення команди……………………………………………..25

Стратегічне мислення лідера…………………………………..29

Планування……………………………………………………...33

Золоті істини…………………………………………………….40

Післямова……………………………………………………………41ВІД АВТОРА

В суспільстві побутує думка, що не кожна людина може бути лідером. Але чи так це насправді? Хто такий лідер? Як ним стати? Якими якостями повинен володіти він і в чому його секрет?

Доля світу, друже, може бути в твоїх руках, якщо ти візьмеш на себе відповідальність і займеш активну позицію в суспільстві. Від тебе може залежати майбутнє наступних поколінь.

Нехай ця книжечка допоможе тобі відшукати в собі справжнього лідера і вести за собою народи та нації.Присвяти себе тому,

щоб допомагати

людям, і ти не одмінно

станеш

авторитетною людиною

ХТО ТАКИЙ ЛІДЕР?

«Стань лідером» – це популярна сьогодні фраза. Її можна почути звідусіль: у новинах, рекламі, газетах... Відкривають навіть спеціальні школи лідерства. Хто ж такий лідер? Кого серед великого класу вибрати старостою: який допомагав би, підтримував би і не боявся відповідальності?..

Сучасні книги та учіння на тему лідерства більше пов'язані з бізнесом. На модних семінарах навчають, як успішно спілкуватися, як надихати й спрямовувати інших. Спробуймо, любий друже, відшукати справжню природу лідерства, адже цей талант одна з наймогутніших сил на землі.

Перш за все треба усвідомити, що лідерство – це не популярність, престиж і визнання, а відповідальність, готовність допомогти і відгукнутися на чужу біду. Психологи не одне десятиліття складають довжелезні переліки рис характеру, якими повинен володіти лідер. Однак у житті часто трапляється так, що в складній ситуації за керівництво береться людина, у якої, на перший погляд, не має навіть половини цих рис.

Уяви, будь-ласка, що ти з класом пішов у похід і заблукав в лісі. Хто у цій ситуації проявить себе лідером? Мабуть, той, хто зуміє заспокоїти, згуртувати клас та знайти стежку, залучити до вирішення справи кожного, в кого необхідні знання або бажання допомогти. Лідер не поведе вперто клас у вибраному навмання напрямку, ігноруючи думку інших. І слова: «Я тут староста!» зовсім не аргумент.

Лідер не є єдиним і незмінним. Якщо в колективі вміють прислуховуватись один до одного, то в певних ситуаціях пальмова гілка першості переходитиме в різні руки. Адже один краще вміє організувати навчальний процес, другий – розваги, а третій – знайти вихід із халепи.

Серед безлічі людей завжди можна безпомилково визначити лідера. Якими ж якостями і здібностями він відрізняється від інших?

Отже, справжній лідер:


 • далекоглядний і завжди у всьому випереджає тих, хто поряд;

 • йому довіряють і слідують за ним;

 • має мету в житті, цілеспрямовано прямує до досягнення її, та намагається виконувати поставлені завдання;

 • працює над собою, вдосконалює і практикує свої знання;

 • постійно говорить, що він все може, що у нього все вийде;

 • творчо мислить, проявляє ініціативу;

 • має слушні пропозиції і знає, як виконати їх;

 • завжди вигадує щось нове, розвиває свої ідеї;

 • допомагає іншим перетворювати мрії у реальність;

 • не зупиняється, радіючи своїм досягненням;

 • прагне до вдосконалення та нових вершин;

 • ставить перед собою завдання, виконання яких допомагає йому стати більш успішним.

Цей перелік можна продовжувати, адже лідер – приклад для наслідування. Навіть якщо раніше йому не вдавалося бути взірцем, він прагне до цього, має сміливість і відвагу виправляти свої помилки та неправильні вчинки, робить все можливе, щоб відчувати себе гідним.http://www.nasledie.ru/sites/default/files/styles/large/public/field/image/3497927682_9e97c8d58d.jpg

Лідери можуть змінюватися, об'єднуватися і навіть віддавати свої повноваження, однак лідерами стають за допомогою друзів, які приймають і підтримують їх. Лідер без команди просто не може існувати, він втрачає свою суть.«Лідери живуть у сучасному – чуйні до потреб і дарів тих, з ким контактують. І вони орієнтовані на майбутнє, прагнучи до зростання, розвитку й поступу!» (Ентоні А. Д'Суза).

Кожен з нас покликаний бути лідером, кожен здатний зробити щось значне. Але щоб розкрити і реалізувати свій потенціал, потрібно вчитися. Не думай, що цього можна досягнути за один день. За успіхом завжди стоїть наполеглива праця. Це відбувається поступово, через формування сильного характеру.

Щоб бути визнаним поколінням, необхідно присвятити себе своїй справі, зберігати вірність їй. Важливо мати цю рису, щоб встояти і не похитнутися у випробуваннях та труднощах. Коли виникне бажання все залишити, відданість меті допоможе не зупинятися і йти уперед.

Прийми рішення завжди і у всьому займати активну позицію. Трудися, виховуй в собі якості, які допоможуть тобі стати хорошим лідером. Не здавайся, пам'ятай, ти можеш бути прикладом для інших.ЛІДЕРСЬКИЙ АВТОРИТЕТ

У кожної людини є можливість стати лідером, але не в кожного розвинуті лідерські здібності. Отже, існує дві категорії лідерів: • Лідери, у яких є необхідні природжені здібності. Однак це не означає, що вони обов'язково стануть успішними. Навіть їм доведеться неабияк постаратися: вчитися і дисциплінувати себе, щоб досягнути висот.

 • Лідери, у яких лідерські здібності не були виявлені, але завдяки наполегливій праці над собою, вони досягли успіху в житті: зустріли хороших вчителів, навчилися чогось у них і стали схожими на них.

Навчання, практика і дисципліна допоможуть стати лідером будь-якій людині. Навіть інертні, пасивні та безініціативні люди досягнуть результату, якщо вчитимуться і розвиватимуть необхідні якості в собі. http://yalynskaya.ru/wp-content/uploads/2012/08/liderstvo2.jpg

Справжній лідер завжди шукає нові вершини, які потрібно підкорити, помічає проблеми, які необхідно вирішити. Він бачить наперед. Коли у нього немає проблем, він сам створює їх. Вирішивши одну, він шукає іншу, підкоривши одну вершину, шукає наступну. Вчися бачити вершини, які потрібно підкоряти.

Успішним лідером може стати той, у кого є авторитет. Від нього залежить продуктивність людини.

Буває, що у лідера є здібності, але немає авторитету. У такому випадку цьому лідеру доведеться потрудитися, щоб заслужити його.Авторитет, що визначається не впливом на людей, а дорученнямhttp://nss.in.ua/images/biblioteka/rabota_biznes_dengi/group-purchase.jpg

Буває, що людина стала лідером не тому, що володіє здібностями і діловими якостями, що гідна і заслужила авторитет, а лише тому, що її призначили виконувати доручення. Це формальне лідерство. Такий лідер не має влади.

А тобі потрібен справжній авторитет. Справжній лідер добровільно бере на себе відповідальність.

Авторитет за впливом

Така людина здатна впливати на інших, спонукати їх до дій. Друзі довіряють такому лідеру і готові слідувати за ним, виконувати будь-які доручення і прохання.Авторитет за продуктивністю

Він визначається за результатами праці, плодами, різними досягненнями: хтось приносить більше плодів, хтось менше. Якщо хтось досягнув більших результатів, ніж ти, то, ймовірно, його авторитет вищий твого. Отже, ця людина має те, чого немає у тебе.

Припустимо, ти робиш щось уперше, тоді як інший виконував це вже багато разів. Тобі, як розумному, потрібно звернутися до досвідченої і знаючої людини, щоб вона навчила тебе. Але перш, ніж зробити це, потрібно визнати її авторитет.

Не закривай очі на успіх інших людей, скористайся ним. Візьми від успішної людини те, що тобі потрібно. Вчися у тих, хто досягнув того, чого ти прагнеш, намагайся перейняти найкраще, чого немає у тебе. Адже те, що ти шукаєш, вже є у когось. Тобі потрібно погодитися з цією істиною, знайти потрібну людину і навчитися тому, що знає вона. Здобувай знання, щоб застосовувати їх у своїй справі. Це допоможе приносити тобі великі плоди.

Люди, які домагаються успіху, визнають авторитет за продуктивністю.

Нерідко людину, яка говорить про свої досягнення, називають гордою. Але це не завжди правда. Вона всього-на-всього говорить про те, чого досягла своєю працею.

Коли ж хтось говорить про себе з перебільшенням, – хвалиться. Якщо ти бажаєш бути добрим прикладом для інших, потрібно говорити про себе істину. Ділися з людьми своїм досвідом, знаннями, переживаннями як своїм «товаром», і цим зможеш надати їм неоціненну послугу.

Найкращий спосіб дізнатися, успішний той чи інший лідер, – подивитися на його помічників. Неможливо досягти успіху без послідовників.Авторитет заслуженого досвіду

Він приходить в результаті життєвого досвіду і досягнень.

У житті кожної людини були вчителі і наставники, про яких згадують з повагою і вдячністю. Можливо, сьогодні вони нічого нового не можуть тобі сказати, але те, що вони зробили в минулому, спонукає тебе шанувати їх.


 • Завдання

Порівняй і проаналізуй якості пасивного і активного лідера.


Пасивний лідер

Активний лідер
 • Уникає вини чи відповідальності.

 • Бачить причини, що перешкоджають справі.

 • Відчуває, що не контролює ситуацію.

 • Зосереджується на проблемах.

 • Його зупиняють проблеми і перешкоди.

 • Орієнтований на проблеми шукає недоліки.

 • Йому важко вибирати і приймати рішення.

 • Боїться ризику, труднощів і випробувань.

 • Опирається змінам.

 • Живе минулим.

 • Страждає від надмірного внутрішнього стресу.

 • Швидко вичерпується енергія.

 • Має негативну самооцінку і низьку самоповагу.
 • Бере відповідальність за вчинки.

 • Націлений на те, що «я можу».

 • Відчуває, що контролює ситуацію.

 • Зосереджуються на вирішенні.

 • Шукає альтернативу і вміє скористатися вдалим випадком.

 • Орієнтований на можливості шукає переваги і ресурси.

 • Легко робить вибір і приймає рішення.

 • Випробування і ризики його вдосконалюють.

 • Відкритий до змін.

 • Дивиться в майбутнє.

 • Втішається внутрішнім спокоєм.

 • Має постійний запас енергії.

 • Має позитивну самооцінку і

 • високу самоповагу.

РОЗВИТОК ЛІДЕРСЬКОГО ПОТЕНЦІАЛУ

Часто в житті нам доводиться долати труднощі і перешкоди, та завдяки їм ми можемо виявити свої найкращі якості, розкрити таланти і приховані можливості. Випробування допомагають нам змінюватися, вони навчають, загартовують і зміцнюють нас.

Своїм неправильним ставленням до проблем люди не досягають успіху в житті і самі винні в тому, що не розвиваються.

Щоб жити довго, щасливо, успішно потрібно докладати зусилля, старатися. А робимо ми це тоді, коли приходять труднощі. Вонижиттєві уроки і наданий шанс перетворити свої слабкі сторони в сильні. Тому потрібно змінити своє ставлення до них і не боятися їх.http://cikave.org.ua/wp-content/uploads/2011/12/impuls.jpg

Провівши ряд досліджень, вчені прийшли до висновку, що звичайна людина використовує всього лише 2% здібностей свого головного мозку. Якщо ж вона використовує 5% здібностей, її вважають генієм. Уяви, як багато їх у тебе, і яким потенціалом ти наділений. Слово «потенціал» походить від латинського роtentia і означає «сила, міць». У тебе є сила, і важливо, щоб ти розумів і повірив у це.

Щоб розкрити свій лідерський потенціал, спробуй зробити наступне: 1. Визнач, наскільки ти ініціативний

Як часто у тебе виникають нові ідеї і пропозиції? Чи здатний ти втілювати їх?

Ідеї не народжуються самі по собі. Вони приходять, коли розмірковуєш і розвиваєш своє мислення. Це допомагає побачити нові шляхи до досягнення мети і вказує способи вирішення проблем.

Навіть якщо в якійсь справі ти проявив ініціативу і зазнав поразки, то наступного разу з подібної ситуації вийдеш переможцем. Так сталося з Едісоном, який винайшов лампу розжарювання. Він помилявся і терпів невдачі близько тисячі разів, але був переконаним, що вони лише наближають його до здійснення ідеї, та досягнув своєї мети. Завдяки наполегливості і терпінню Едісона, сьогодні людство користується електричними лампами.

Пам'ятай, невдача не завжди означає кінець чогось. Вона може стати сходинкою до успіху, але це залежатиме від тебе. Навіть якщо у житті спіткала смуга невдач, продовжуй вірити в себе і творити щось нове.

Справжній лідер завжди проявляє ініціативу. Він сміливо заявляє про себе, готовий відповідати за наслідки своїх дій. Це самостійна людина, яка не чекає чиєїсь команди або підказки.

Розвивай свій лідерський потенціал, вчися самостійно приймати рішення і брати на себе відповідальність. Проявляй ініціативу, прагни досягнути результату. Скільки б разів ти не падав, вір у здійснення своєї справи. Штовхай себе вперед, до подальшого зростання.2. Дисциплінуй себеhttp://4brain.ru/liderstvo/images/lider.png

Слово «дисципліна» означає обов'язкове підпорядкування встановленого порядку, певним правилам.

Порядок – це правильний, налагоджений, організований стан або певна послідовність чогось.

Самодисципліна – слідування прийнятим для себе правилам, звичкам до самостійно встановленого порядку. Це необхідна умова для розвитку твого потенціалу. Кожен із нас повинен навчитися керувати собою, контролювати свої дії і вчинки.

Організованість і дисциплінованість – це якості, які характеризують справжнього лідера.

Немає такого почуття, яким би людина не могла управляти. Не можна бути рабом емоцій або, наприклад, ліні, яка заважає рано прокидатися. Можливо, в деяких сферах життя ти вже здобув перемогу, але, мабуть, ще залишилися сфери, над якими потрібно попрацювати.

Дисциплінуй себе, проявляй самовладання. Те, наскільки ти зможеш перемогти себе, свої думки і почуття, визначить рівень твоїх майбутніх перемог.

Людям властиво розслаблятися і багато відпочивати. Але якщо ти виявиш бажання досягти висот, потрібно навчитися контролювати себе. Зазнавши поразки чи невдачі, природною реакцією буває розчарування і бажання все кинути. Але саме в таких випадках необхідно володіти собою. Щоб підготувати себе до успіху, треба вміло приймати виклики в житті. Люди, які під час випробувань нарікають і скаржаться на весь світ, не зможуть стати успішними. А той, хто ставить підвищені вимоги до себе, працює над собою, – долає труднощі і здобуває перемогу одну за одною.

Друже, контролюючи власні почуття і бажання, можна розкрити свій прихований потенціал, знайти нові можливості. Ти зможеш робити те, чого раніше не робив. Бажання дисциплінувати себе дозволить провести в тобі величезну роботу. Так, формуючись як особистість, здобудеш все, що знадобиться у майбутньому. Той, хто контролює свої емоції, пристрасті, знаходить в собі безліч хороших якостей: любов, лагідність, довготерпіння, стриманість. Адже справжній лідер не ображається, не рветься до гніву, у нього прекрасні стосунки в колективі. Він стримує свої емоції, вміє слухати інших; приймаючи рішення, враховує різні точки зору.http://img.lady.ru/data/aphoto/c/a/1/38365/main/662eeb399c8e758daa7a3fd7ca98d316.jpg 1. Відчувай свободу і будь вільним

Це означає ні від кого і ні від чого не залежати. Ніщо і ніхто не повинен володіти тобою. Наприклад, дехто залежить від їжі або перегляду телепередач. Є такий вислів: «Все нам можна, та не все на пожиток». Хтось залежний від друзів. Звичайно, немає нічого поганого в тому, щоб мати їх, але мати – не означає залежати від них, від їхньої думки. Для цього потрібно володіти собою, завоювати самого себе.

 • Ось історія одного хлопця

Якось одна сім'я змінила місце проживання, переїхавши в інше місто. Юрі, старшому синові, треба було переводитися в нову школу, шукати друзів і звикати до всього нового. Для юнака це завдання було не з легких.

Перший день у новій школі був дійсно важким і незвичним. Класний керівник люб'язно представив Юрка класу. Проте хлопець помітив, що однокласники чомусь не поспішали з ним знайомитися. А вже після уроків до нього підійшли хлопці його нові однокласники. Вони сказали, що для того, щоб стати своїм, йому потрібно довести всім свою силу, захищаючи «честь і гідність класу». Мовляв, через це проходить кожен хлопець, який наважується переступати поріг їхнього класу. Виявляється, Юрі слід було вийти на поєдинок з хлопцем з паралельного класу велетнем Максимом, і, звичайно, перемогти його.

Такі «бойові ринги», як правило, відбувалися неподалік школи, на майданчику за густими заростями. Хлопці були твердо переконані, що новачок одразу погодиться. Адже він неодноразово повторював, що для нього дуже важливо мати нових друзів у класі. Крім того, Юра був високого зросту, відрізнявся спортивною статурою, зовсім не справляв враження заляканого слабкого «маминого синка».

Проте відповідь новачка пролунала однозначно твердо: «Ні! Битися я не буду, що б там не було!».

Однокласники здивувалися і чітко пояснили Юрі, що з ним в класі ніхто не буде розмовляти і дружити. І так буде продовжуватися до тих пір, поки він не погодиться вийти на «ринг». Всі дівчатка були приголомшені рішенням однокласника і не могли зрозуміти, чому цей хлопець є таким впертим і непохитним у своєму рішенні. У школі для Юри почалися важкі часи: однокласники його ігнорували, одночасно кидаючи навздогін образливі слова.

Однак незабаром стався випадок, який все розставив на свої місця. Одного зимового дня, повертаючись зі школи, Юра проходив повз озеро, де взимку школярі часто грали в хокей. Проте цього разу там панувала паніка: всі голосно кричали і намагалися швидше вибігти на берег. Зупинившись і придивившись, хлопець побачив дивну картину: на середині озера тріснув лід, велетень Максим щосили борсався у воді, намагаючись вхопитися за краєчок льоду. Він голосно кричав про допомогу. Всі розгубилися ніхто, крім Юрка, не кинувся на допомогу. Хлопець обережно пробрався, повзучи на животі, подав бідоласі обидві руки і допоміг вибратися на лід. Через хвилину велетень стояв на березі, трясучись від холоду, і з переляку не міг сказати ні слова...

Юра виграв поєдинок, до якого заохочували його хлопці. Хоча він зробив це зовсім не на «ринзі» і не під овації однокласників. Він виявився мужнім, але мужнім по-справжньому, бо не піддався на провокації підлітків, які поводилися підступно і зухвало. Адже справжня мужність проявилася тоді, коли потрібно було ризикувати життям, рятуючи потопаючого...

Хлопець розумів: «Мужність проявляється не тоді, коли ми можемо дати відповідь противнику, а коли вміємо відстояти перед ним свої погляди». А піддатися підбурюванням хлопців означало для нього не що інше, як проявити слабкість.

Юрко умів володіти собою і не був залежним від думки однокласників.4. Творчо підходь до невдач

Зазвичай невдачі і поразки пригнічують людей, знищують їх як особистість. Та успішний лідер ніколи не піддається розчаруванням. У труднощах і невдачах він завжди знаходить щось позитивне.

Творчий підхід до невдач – це вміння отримувати корисне з будь-яких життєвих ситуацій. Замість того, щоб впадати в депресію, творчо стався до проблем і усвідомлюй, що ні сльози, ні переживання не зламають тебе. Не дозволяй обставинам вивести себе із рівноваги; знай, що якщо якась ситуація з’явилась у твоєму житті, значить, необхідно її пройти. Шукай позитивне в усьому, що з тобою відбувається, використовуй свій потенціал, піднімайся на новий рівень, відкривай для себе джерела, які будуть живити тебе. Несприятливі обставини допоможуть тобі стати лідером без сліз. http://b2bis.ru/image.php?id=2978

Творчо підходячи до невдач і розчарувань, зможеш забути про страх і виявиш, що справа, якою займаєшся, приносить радість і насолоду. Вона надихає і робить щасливим тебе. Адже відповідальність за свій успіх несеш тільки ти.

Вміння залишатися спокійним у критичних ситуаціях сприяє твоєму розвитку. Не можна впадати в паніку і впускати у серце сумнів, цим ти відкриваєш двері для свого падіння.

Можна уникнути безлічі проблем, якщо дивитися на труднощі як на чергову сходинку до успіху. Розвивай мудрий підхід до невдач: запитуй себе, що необхідно зробити, щоб ситуація змінилася?

Ніколи нікого не звинувачуй. Справжні лідери контролюють свої слова, дії і вчинки, шукають способи подолання перешкод. Намагайся стати таким, і будеш завжди переможцем.

5. Будь людиною слова

Чи можеш назвати себе людиною слова? Чи надійний ти? Перш ніж друзі довірятимуть тобі, необхідно навчитися ставити підвищені вимоги до себе. Тільки в такому випадку вони бажатимуть бути такими, як ти.

Трагедія нашого суспільства полягає в тому, що люди не вміють відповідати за свої слова і вчинки. Мало таких, кому достатньо сказати один раз, і вони виконають доручення. Намагайся бути прикладом надійної і відповідальної людини.

Є певні рівні успіху, яких неможливо досягти без відповідальності. Недисциплінованість, ненадійність, невірність в словах і вчинках – це те, що постійно тягне людину назад. Іноді, приймаючи рішення, ми вже на наступний день забуваємо про нього.

Постійно працюй над собою. Навіть якщо тобі знадобляться роки, щоб виховати в собі почуття відповідальності за слова і вчинки, не шкодуй часу, трудись, і це обов'язково принесе плоди. За людиною, словам якої можна довіряти, завжди слідують інші. Нехай надійність стане твоїм способом життя, тоді зможеш від других вимагати того ж.

Недисциплінована людина не може бути успішною. Важливо, щоб твоє «так» завжди було «так», і незважаючи, яких зусиль це буде коштувати. Якщо ти щось пообіцяв, але в силу якихось причин не можеш стримати слово, обов'язково попередь про це того, кому дав його. Самодисципліна розвиває потенціал людини, а надійність і старанність допомагає їй досягти успіху. Ніхто не бажає мати справу з ненадійними, навіть якщо вони дуже здібні і талановиті. Завжди приваблюють менш здібні, але надійні люди.6. Будь мудрий у взаєминах з людьми

Реалізація твоїх ідей та здійснення планів залежать від того, як ти поводиш себе в різних ситуаціях, від твоєї здатності правильно реагувати і поступати. Діяти за шаблоном, як прийнято, – немудро. Тому розумний лідер будує відкриті і довірливі відносини з людьми. Він бажає всім тільки добра, вірить, що й інші бажають йому цього ж.

Щирість і відвертість – головне у висловлюваннях і діях. Скритність, побоювання, нечесність – не наші друзі. Тому довіряй ближнім, і вони довірятимуть тобі.

Терпляче стався до всіх. Легко сприймай недоліки інших, завжди пам'ятай, що ти теж недосконалий. Не поспішай «побивати камінням» того, хто сьогодні дратує тебе. Завтра він може стати твоїм вірним другом.

Часто люди впадають у крайність, не знають, як діяти в певній ситуації, турбуються про те, що інші подумають про них. Проте ніхто не зможе стати успішним до тих пір, поки не звільниться від подібних переживань. У всіх вчинках потрібно керуватися не думкою оточуючих, а любов'ю.


 • Розповім один випадок:http://technology-gold.ru/img/62-40.jpg

Одного разу проходили змагання, і для Олексія забіг розпочався досить вдало: він впевнено тримався другим. До фінішу було вже недалеко, як раптом він, озирнувшись назад, помітив, що в хлопця, який біг за ним слідом, щось сталось із ногою. Олексій зупинився, щоб допомогти товаришу. А той, тим часом, рвонув вперед і випередив Олексія, зайнявши замість нього призове місце. Олексій трохи не плакав від образи. А тато, який все це бачив, сказав:

Я думаю, синку, ти справжній лідер.

Але я прийшов тільки четвертим! схлипнув Олексій.

Ти поставив допомогу товаришеві вище перемоги у спорті. Вміти творити добро, не думаючи про себе, це найвища перемога, яку тільки може здобути людина, сказав батько. Я пишаюся тобою, сину! Саме так поводять себе лідери. У той час як інші прагнуть завоювати світову першість і отримати нагороду, твоїм головним прагненням повинна бути любов до людей і бажання їм допомогти. Так проявляється в житті любов...

Мудрість у взаєминах з людьми полягає саме в тому, щоб бути терплячим і дарувати любов. Спробуй розвивати ці цінні якості.

7. Будь упевнений в собі

Деякі люди порівнюють себе з іншими і впадають у смуток від того, що нічого не досягли у житті. Цього не повинно бути.

Впевнений лідер, думаючи про людину, яка досягла успіху, радіє за неї і ні в якому разі не порівнює себе з нею. Ніколи не обмежуй себе, думаючи, що успіх є для тебе недосяжним.

Вір у себе, вір в те, чим займаєшся, вір, що досягнеш висот. Нехай успішність інших людей стимулює тебе, – якщо вони змогли домогтися високих результатів, отже, і «я можу».http://cs10149.vk.com/u5194985/-1/x_c16f5ef5.jpg

Справжній лідер впевнений у тому, що виконує своє покликання. Його не відволікають другі справи. Він вірить у свої можливості, поважає те, що довірено йому, зберігаючи впевненість і спокій у серці. Невдачі інших не зупиняють його.

8. Будь оптимістом

В житті трапляються поразки і невдачі, тому прийми рішення ніколи не сумувати, не шкодувати і не засуджувати себе. Завжди зберігай позитивне мислення. Зазнавши невдачі, не зупиняйся, а продовжуй вірити, що все буде добре, й отримаєш те, у що віриш.

Пам’ятай, що є сила в правильному мисленні. Думай позитивно і отримаєш перемогу над багатьма проблемами, виграєш більшість битв, навіть не вступаючи в них. Дивлячись на обставини, завжди шукай вихід, а не перешкоди. Налаштуй себе оптимістично. Друзі знайдуть в тобі підтримку, підбадьорення, зможуть довіряти тобі свої переживання і проблеми. Це допоможе здійснити покликання, і іншим буде легко з тобою.

Все, що відбувається у житті, загартовує тебе, тому завжди вір у себе. Ніколи не говори, що ти не зможеш щось виконати. Краще сказати: «Я не знаю, як зроблю це, але вірю, що впораюся із завданням». Ніколи не здавайся! Вчися боротися і протистояти труднощам.9. Формуй свій характер

Більшість людей легко ранимі і часто зазнають поразки. Лише зовні виглядають сильними, тоді як всередині повністю розбиті, слабкі духовно. Намагайся бути стійким, щоб досягнути результату в житті. Постійно працюй над собою, над своїм характером, щоб в будь-яких ситуаціях зберегти мир і спокій у серці. http://www.worldmagik.ru/files/29.10.2011/lawlider/lawlider.jpg

Пам’ятай, від твоєї реакції залежить те, що відбувається навколо. Іноді можна «потонути» в оплесках і захопленні людей. Похвала потрібна нам, щоб підтримати у важкі моменти. Однак не слід думати про неї, щоб не пишатися, тому що це призводить до падіння. Спокійно реагуй на критику й на похвалу.

Справжній лідер поважає і добре ставиться до кожної людини.ЗАПАМ’ЯТАЙ: Великими не народжуються, ними стають.
  1   2   3
База даних захищена авторським правом ©shag.com.ua 2022
звернутися до адміністрації

увійти | реєстрація
    Головна сторінка


завантажити матеріал