Великий маг України Микола ГогольСкачати 462.39 Kb.
Сторінка1/4
Дата конвертації29.04.2016
Розмір462.39 Kb.
  1   2   3   4
ПОЛТАВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ

ІМЕНІ В. Г. КОРОЛЕНКА

НАУКОВА БІБЛІОТЕКА
Інформаційно-бібліографічний відділ

Великий маг України

Микола Гоголь
Бібліографічний покажчик
Полтава, 2011

Життя і творчість М.В.Гоголя яскравий приклад нащадкам любові до історії і культури українського народу, єднання російської та української культур, скріпленою у віках спільною долею.

Народився Микола Васильович Гоголь 1 квітня (20 березня за старим стилем) 1809 року в селі Великі Сорочинці (тепер Миргородського району) на Полтавщині. Батько його був праправнуком полковника козацького війська часів Богдана Хмельницького Остапа Гоголя. Пізніше знаменитий нащадок звеличить його до легендарної постаті й оспіває в образі Тараса Бульби. Дитинство майбутнього письменника минуло в с. Василівці (тепер Гоголеве) в маєтку батьків.

Багато місць на Україні пов’язано з перебуванням Миколи Гоголя. Вони – наша національна святиня, кожен дотик до них допомагає розумінню особи Гоголя, наближає нас до його творчості.

З життям та творчістю М.В.Гоголя тісно пов’язане село Диканька. Диканька – районний центр, прославлений в творах М.В.Гоголя. Це тут, серед українських селян, він черпав оригінальні сюжети, яскраві романтичні і гумористичні образи для своїх повістей та оповідань.

Це їхню тонку, образну, іскрометну народну мову він підслухав і вклав у вуста своїх героїв. Не випадково свою першу книгу видатний письменник назвав "Вечори на хуторі біля Диканьки". Римські друзі називали його, "синьйор Нікколо", а для людськості він просто – Гоголь, великий чародій слова, прозорливець з даром проникати в найпотаємніші глибини людської душі.

Земля України, це вона вигодувала, викохала Гоголя, і то не лише фізично, а – духовно, з дитинства наділивши його красою своєї поезії, буянням пісенної творчості, епічною величавістю дум, фантастичністю казок, переказами й легендами, дивовижно щедрою барвистою образністю – всіма багатющими плодами народного духу.

Велику роль у формуванні майбутнього письменника відіграв Ніжин. У передмісті Ніжина, Магерках, Гоголь часто відвідував знайомих селян, розмовляв з ними, слухав їх розповіді. 1826 року він почав вести "Книгу всякої всячини, або підручну енциклопедію", куди записував українські народні пісні, оповідання, вирази, виписував цитати з "Енеїди" Котляревського та інших книг.

Цього часу стосуються і його перші літературні спроби: вірші, балади, віршована трагедія "Розбійники", "Брати Твердиславичі – слов’янська повість", сатира "Дещо про Ніжин, або Дурням закон не писаний". У ліцеї Гоголь пише ідилію "Ганц Кюжельгартен", видану в Петербурзі 1829 року.

Нині у старовинному корпусі ліцею розмістився Ніжинський педагогічний інститут імені М.В.Гоголя. Над входом – меморіальна дошка, напис на якій повідомляє, що у цих стінах вчився Гоголь.

Усе життя Гоголя можна назвати дорогою. Як свідчать спогади сучасників лише в дорозі він захоплювався, відчував натхнення і приплив нових сил. Дороги вели Гоголя до Москви і Петербурга, Рима і Парижа, Гамбурга та Єрусалима. Однак усі шляхи починалися з його рідного дому, з України, сюди завжди повертався думкою і душею. Навіть прихід у світ майбутнього письменника пов’язаний із дорогою. Є легенда, за якою Микола Гоголь народився прямо у степу на повозі, яка застряла в березневих коліях. Мабуть, у цьому є сенс, бо, майже не все життя письменник провів у дорозі. У нього ніколи не було своєї сім’ї, тому Гоголь був дуже відданий своїм батькам і сестрам.

Помер М.В.Гоголь 21 лютого 1852 року. В усьому світі зараз надзвичайно широкий інтерес до творчості Миколи Гоголя. Виходять з друку його книги, ставлять на сцені його п’єси, знімають кінофільми за мотивами його творів.

В неповторній єдності комічного і трагічного був виражений гуманістичний пафос Гоголя. Відкривши світу "всю Русь" перш за все її смішні і трагічні, драматичні сторони, – Гоголь створив книги, що є оригінальним відкриттям в художній літературі.

Бібліографічний покажчик «Великий маг України. Микола Гоголь» містить понад 300 бібліографічних описів з 2001 по 2011 роки.

Покажчик рекомендовано науковцям, вчителям, краєзнавцям, студентам, учням шкіл та всім, хто цікавиться життям й творчістю Великого сина Полтавщини – Миколи Гоголя.
1. Загадки смерті Миколи Гоголя [Текст] // Зарубіжна література. – 2004. – №37. – С.22-24.

2. Изучение творчества Н.В.Гоголя в школе [Текст] : Пособие для учителя / Под ред. Самойленко Г.В. – Киев : Рад. шк., 1988. – 272 с.

3. VII Міжнародні Гоголівські читання [Текст] : Зб. наук. праць / Полтав. держпедуніверситет ім. В.Г.Короленка. – Полтава, 2004. – 246 с.

4. Проблеми сучасного літературознавства [Текст] : Збірник наукових праць. Вип. 11 / Одеський нац. ун-т ім. І.І. Мечнікова. Філолог. фак. – Одеса : Маяк, 2002. – 297 с. – Текст укр., рос. мовами.

5. Яким бути ювілею Миколи Гоголя (До 200-ліття з дня народження письменника) / спілкувалася Надія Онищенко [Текст] // Слово Просвіти. – 2006. – №38. – С.12-13.

Інтерв'ю з Павлом Михедом, керівником Гоголезнавчого центру при Ніжинському державному університеті ім. Миколи Гоголя.
6. "Мысли о географии" Николая Гоголя [Текст] // Краєзнавство. Географія. Туризм. – 2006. – №34. – С.3-5.

7. Національна непритомність у художніх наративах М.Гоголя та Г.Квітки-Основ'яненка [Текст] // Наративні практики української ідентичності: доба Романтизму : Монографія / М.А.Скринник. – Львів : Каменяр, 2007. – С.229-267.

8. Під благословенною зорею. До 200-ліття від дня народження Миколи Васильовича Гоголя [Текст] // Всесвітня літ-ра в середн.навч.закладах України. – 2007. – №9. – С.2.(обкл.).

Родові герби сім'ї Гоголів .Фото матері та батька М.В. Гоголя, заповідник-музей М.В.Гоголя.
9. Українська гоголіана [Текст] // Образотворче мистецтво. – 2007. – №3. – С.96-99.

Ілюстрації до творів Гоголя.
10. Наратор з народу в українських повістях Миколи Гоголя [Текст] // Наративні моделі українського письменства / М.П.Ткачук. – Тернопіль : ТНПУ; Медобори, 2007. – С.32-54.

11. Зарубіжна література за новою програмою [Текст] : 7 клас. 2 семестр. – К. : Шк. світ, 2008. – 128 с. – (Б-ка "Шкільного світу").

12. [Материалы к изучению повести Гоголя "Шинель"] [Текст] // Зарубіжна література: Додаток до газ. "Шкільний світ". – 2008. – №22-24. – C.39-55.

13. Українська гоголіана [Текст] // Образотворче мистецтво. – 2008. – №4. – С.100-105.

Ілюстрації українських художників: Віталія Мітченка, Миколи Компанця, Юрія Чаришникова до творчості М.В.Гоголя. До 200-річчя письменника М.В.Гоголя.
14. Абрамович, С. Д. Творчість В.Г.Короленка: питання про національний образ світу ("Сон Макара" та спадщина Гоголя) [Текст] / С. Д. Абрамович // Феномен В.Г.Короленка. – Полтава, 2004. – С.108-113.

15. Авенариус, В. П. Гоголь - гимназист: Первая повесть биографиеской трилогии [Текст] / В. П. Авенариус. – М. : Всесоюзный молодежный кн. центр, 1990. – 170 с. – (Популярная б-ка для молодежи.).

16. Александрова, Г. "Портрет" Миколи Гоголя і "Художник" Тараса Шевченка: загадка таланту і світу мистецтва [Текст] / Г. Александрова // Дивослово. – 2006. – №3. – С.55-58.

17. Алексеев, П. П. "Проблемы изучения творчества Николая Гоголя: итоги и перспективы" [Текст] / П. П. Алексеев // Русский язык и литература в учебных заведениях. – 2007. – №5. – С.80.

18. Алефіренко, Л. Б. Художній переклад як відображення взаємодії мов і культур (на матеріалі творів М.В.Гоголя) [Текст] / Л. Б. Алефіренко // Через опанування іноземних мов, культур і демократичний вибір до взаєморозуміння, співробітництва та стабільності на планеті ХХI століття : Матеріали міжнародної науково-практичної конференції, 23-24 жовтня 2002 р. / Рада ректорів вищих навч. закладів Полт. регіону; Полт. держ. пед. ун-т імені В.Г. Короленка; Полт. ін-т економіки і права; Полт. обл. ін-т післядипломної пед. освіти ім. М.В. Остроградського. – Полтава, 2003. – С.67-74.

19. Арват, Н. Н. Троичность в поэме Гоголя "Мертвые души" [Текст] / Н. Н. Арват // VII Міжнародні Гоголівські читання. – Полтава, 2004. – С.169-172.

20. Арват, Н. Н. Троичность как авторское своеобразие построения гоголевских текстов (Гоголь Н.В. "Старосветские помещики") [Текст] / Н. Н. Арват // Мова і культура. – 2001. – Т.ІV№В.3. – С.9-12.

21. Балабко, О. Римське щастя Миколи Гоголя [Текст] / О. Балабко // Київ. – 2005. – №11. – С.138-145.

Про життя М.В.Гоголя в Італії та листування з килишньою його ученицею сімнадцятирічною Марією Балабіною.
22. Балабко, О. Римське щастя Миколи Гоголя [Текст] / О. Балабко // Київ. – 2005. – №12. – С.118-143.

23. Баландина, Н. Д. Плутовство как примечательная особенность вербального поведения героев пьесы "Игроки" Н.В.Гоголя [Текст] / Н. Д. Баландина // VII Міжнародні Гоголівські читання. – Полтава, 2004. – С.172-176.

24. Баліна, К. Н. Втілення в образі Тараса Бульби в однойменній повісті Гоголя кращих рис запорозького козака. 7 клас [Текст] / К. Н. Баліна // Зарубіжна література в школах України (Київ). – 2008. – №9. – С.48-50.

25. Баптіг, Л. Г. Повість М.Гоголя "Тарас Бульба". Конспект уроку [Текст] / Л. Г. Баптіг // Всесвітня література та культура в навчальних закладах України. – 2007. – №3. – С.28-29.

26. Барабаш, Ю. Гоголезнавство в Україні і поза нею [Текст] / Ю. Барабаш // Слово і час. – 2005. – №4. – С.3-9.

27. Барабаш, Ю. "Пушкін" як текст у гоголівському контексті [Текст] / Ю. Барабаш // Слово і час. – 2006. – №5. – С.3-10.

28. Барабаш, Ю. Франкові причинки до української гоголіяни [Текст] / Ю. Барабаш // Дивослово. – 2007. – №1. – С.45-49.

Про І.Я.Франка як гоголезнавця.
29. Барабаш, Ю. "Уроки етнографії для Гоголя": давні дискусії в сучасній рецепції [Текст] / Ю. Барабаш // Київська Русь( укр. пош). – 2007. – №7. – С.102-124.

30. Барабаш, Юрій Якович Вибрані студії. Сковорода. Гоголь. Шевченко [Текст] / Юрій Якович Барабаш. – К. : Вид. дім "Києво-Могилянська академія", 2007. – 744 с.

31. Баранова, Т. О. Сорочинський ярмарок. Засідання, присвячене творчості М.В.Гоголя [Текст] / Т. О. Баранова, Г. В. Коміренко // Зарубіжна література в школі. – 2008. – №6. – С.51-55.

Літературна вітальня по творах М.В.Гоголя:"Сорочинський ярмарок", "Тарас Бульба", "Мертві душі".
32. Батіг, Л. Г. Наш безсмертний Гоголь. Конспект уроку з вивчення повісті "Тарас Бульба". 7 клас [Текст] / Л. Г. Батіг // Зарубіжна література в школах України (Київ). – 2005. – №10. – С.38-40.

33. Безобразова, Л. Безеквівалентна лексика в творах М.В.Гоголя та І.П.Котляревського [Електронний ресурс] / Л. Безобразова, О. Тупиця ; ПДПУ імені В.Г.Короленка. – Полтава : ПДПУ. – 8 с.

34. Безобразова, Л. Безеквівалентна лексика у творах М.В.Гоголя та І.П.Котляревського [Текст] / Л. Безобразова, О. Тупиця // Рідний край : Наук. публіцист. художньо-літературний альманах / Полт. держ.пед. ун-т ім. В.Г.Короленка. – Полтава : АСМІ, 2006. – №1(14). – С.59-62.

35. Безобразова, Лариса Вибране [Текст] / Лариса Безобразова. – Полтава : АСМІ, 2008. – 516 с. – Бібліогр.: с.493-510 (224 назви).

36. Белая, А. С. Социокультурная информация средствами языка в поэме Н.В.Гоголя "Мертвые души" [Текст] / А. С. Белая // VII Міжнародні Гоголівські читання. – Полтава, 2004. – С.182-183.

37. Белинская, О. Е. Языковая организацимя лирических отступлений Н.В.Гоголя [Текст] / О. Е. Белинская, Л. И. Борох // VII Міжнародні Гоголівські читання. – Полтава, 2004. – С.176-178.

38. Бицько, О. К. Створити підгрунтя для вивчення теми. Матеріал до вступного уроку за творчістю М.Гоголя [Текст] / О. К. Бицько // Всесвітня літ-ра в середн.навч.закладах України. – 2004. – №3. – С.19-22.

39. Бицько, О. К. Методичні рекомендації до проведення оглядового уроку з вивчення творчості М.Гоголя (9 клас) [Текст] / О. К. Бицько // VII Міжнародні Гоголівські читання. – Полтава, 2004. – С.223-228.

40. Білякова, Л. Вся гоголівська чортівня - родом з Василівки [Текст] / Л. Білякова // Україна і світ сьогодні. – 2006. – №28-29. – С.12-13.

М.В.Гоголь і Полтавщина. Полтавська область активно готується до 200-річчя від дня народження автора "Ревізора" і "Мертвих душ".
41. Бовсунівська, Т. Портретні міфологеми в петербурзьких повістях Миколи Гоголя [Текст] / Т. Бовсунівська // Українська мова та література. – 2004. – №20. – С.35-37.

42. Боднар, И. Е. Сравнение в языковой картине мира Н.В.Гоголя (на материале поэмы "Мертвые души") [Текст] / И. Е. Боднар // VII Міжнародні Гоголівські читання. – Полтава, 2004. – С.179-182.

43. Борщ, Ж. В. Педагогічні погляди М.В.Гоголя [Текст] / Ж. В. Борщ // VII Міжнародні Гоголівські читання. – Полтава, 2004. – С.237-240.

44. Бражникова, Л. Є. "Так ось вона Січ". Компаративний аналіз повістей М.Гоголя "Тарас Бульба" та А.Кащенка " За козацьким порогом " [Текст] / Л. Є. Бражникова, І. С. Сітало // Зарубіжна література в навчальних закладах. – 2004. – №8. – С.19-23.

45. Братко, В. Український фольклор і твір Миколи Гоголя "Тарас Бульба" [Текст] / В. Братко // Всесвітня література та культура в навчальних закладах України. – 2009. – №1. – С.10-12.

46. Братко, В. О. Образ, герой, характер в історичній повісті Миколи Гоголя "Тарас Бульба" [Текст] / В. О. Братко // VII Міжнародні Гоголівські читання. – Полтава, 2004. – С.219-222.

47. Братко, В. О. Історична та фольклорна основи повісті М.Гоголя "Тарас Бульба" [Текст] / В. О. Братко // Зарубіжна література в школах України (Київ). – 2006. – №6. – С.15-18.

48. Братко, В. О. Залучення творів живопису під час вивчення повісті М.Гоголя "Тарас Бульба". Міжпредметні зв'язки. 7 клас [Текст] / В. О. Братко // Зарубіжна література в школах України (Київ). – 2007. – №5. – С.18-21.

49. Братко, В. О. Компаративний аналіз творів українського фольклору і повісті М.Гоголя "Тарас Бульба" [Текст] / В. О. Братко // Зарубіжна література в школах України (Київ). – 2007. – №7. – С.15-17.

50. Братко, В. О. Залучення творів живопису під час вивчення повісті М.Гоголя "Тарас Бульба". 7 клас [Текст] / В. О. Братко // Всесвітня література та культура в навчальних закладах України. – 2008. – №9. – С.31-34.

51. Бровар, Д. Пророцтво Гоголя [Текст] / Д. Бровар // Літературна Україна. – 2004. – №40. – С.1,4.

Про державну незалежність України пророкував М.В Гоголь у 1834-1835 роках.
52. Булава, В. Правда, не загублена з віками [Текст] / В. Булава // Зоря Полтавщини. – 2009. – №15-16. – С.6.

Про історію хвороби і смерті письменника. До 200-річчя М.В.Гоголя.
53. Булава, З. Использование произведений Н.В.Гоголя на уроках русского языка (Дидактический материал. 7 класс) [Текст] / З. Булава // Всесвітня літ-ра в середн.навч.закладах України. – 2008. – №3. – С.62-64.

54. Бульвинская, О. И. Набоков об абсурде в "Шинели" Гоголя и "Превращении" Кафки [Текст] / О. И. Бульвинская // Всесвітня література та культура в навчальних закладах України. – 2006. – №2. – С.26-29.

55. Бусел, С. У ніч перед Різдвом із героями М.Гоголя [Текст] / С. Бусел // Зарубіжна література. – 2003. – №47. – С.8-11.

56. Бусел, С. В. У ніч перед Різдвом із героями М.В.Гоголя [Текст] / С. В. Бусел // Позакласний час. – 2006. – №23-24. – С.32-34.

57. Быцько, О. К. "Портрет" Н.В.Гоголя как зеркало художественных замыслов писателя [Текст] / О. К. Быцько // Всесвітня літ-ра в середн.навч.закладах України. – 2006. – №5. – С.46-50.

58. Василевський, П. Іван Франко і Микола Гоголь [Текст] / П. Василевський // Літературна Україна. – 2006. – №32. – С.8.

59. Вигодованець, Н. "Вечори на хуторі біля Диканьки" Миколи Гоголя в науковій інтерпретації Івана Сенька [Текст] / Н. Вигодованець // Науковий вісник Ужгородського університету. – Ужгород, 2005. – С.173-177. – (Філологія ; Вип.11).

60. Віценя, Л. В активному русі ! Готуємося до ювілею Миколи Гоголя [Текст] / Л. Віценя // Зоря Полтавщини. – 2008. – №153. – С.3.

Інтерв'ю з директором музею М.В. Гоголя Лідією Єнко.
61. Власенко, С. Полтавщина - край Гоголя, Петра I, Кочубея і Мазепи [Текст] / С. Власенко // Берегиня. – 2008. – №1. – С.26-30.

62. Власко, І. В. Ім'я Гоголя на карті України. Урок-подорож із використанням новітніх технологій [Текст] / І. В. Власко // Гуманітарні науки. – 2008. – №1. – С.186-191.

63. Вовк, Я. Г. Сервантесівські традиції в "Мертвих душах" М.Гоголя [Текст] / Я. Г. Вовк, Г. В. Філь // VII Міжнародні Гоголівські читання. – Полтава, 2004. – С.68-70.

64. Воеводина, А. В. Образы архитектуры в произведениях Н.В.Гоголя [Текст] / А. В. Воеводина // VII Міжнародні Гоголівські читання. – Полтава, 2004. – С.136-138.

65. Войтенко, В. Знімається кіно "Тарас Бульба" - 1 чи "Тарас Бульба" - 2? [Текст] / В. Войтенко // Слово Просвіти. – 2007. – №14. – С.10-11.

Конфлікт між українським й неукраїнським у душі Гоголя.
66. Волик, Л. "Кулінарні" прстрасті Миколи Гоголя [Текст] / Л. Волик // Полтавський вісник. – 2008. – №18. – С.5.

67. Волик, Л. Педагогічні погляди Миколи Гоголя [Текст] / Л. Волик // Шлях освіти. – 2008. – №3. – С.51-55.

68. Воропаев, В. Будьте не мертвые, а живые души. (О романе "Мертвые души Н.В. Гоголя) [Текст] / В. Воропаев // Зарубіжна література: Додаток до газ. "Шкільний світ". – 2006. – №12. – С.16-20.

69. Галкіна, Н. В. Українське козацтво у повісті М.Гоголя "Тарас Бульба" та однойменній опері М.Лисенка [Текст] / Н. В. Галкіна, Н. Л. Тхай // Зарубіжна література в школах України (Київ). – 2007. – №11. – С.33-34.

70. Гальонка, О. Чарівна українська ніч. Літературно-музичні фрагменти за творами Миколи Гоголя [Текст] / О. Гальонка // Шкільний світ. – 2005. – №21-24. – С.16-19.

71. Ганніч, Н. Люди - господарі своєї долі. Урок компаративного аналізу повістей "Шагренева шкіра" О. де Бальзака і "Портрет" М.Гоголя [Текст] / Н. Ганніч // Зарубіжна література: Додаток до газ. "Шкільний світ". – 2008. – №41-42. – С.24-27.

72. Гдовська, Б. Жанрова своєрідність та мова " Вибраних місць із листування з друзями" М.В.Гоголя [Текст] / Б. Гдовська // Література. Відкритий урок. – К. : Вид- во Плеяди, 2003. – Вип.7- 8. – С.111-115.

73. Глєбова, Ю. А. Використання наочності при вивченні повісті М.В.Гоголя "Тарас Бульба" [Текст] / Ю. А. Глєбова // VII Міжнародні Гоголівські читання. – Полтава, 2004. – С.206-210.

74. Гоголь, Н. В. Размышления о божественной литургии [Текст] : Духовные сочинения / Н. В. Гоголь. – К., 1999. – 144 с. : ил. – Примеч.:с.92-97.

75. Гоголь, Н. В. Пушкин [Текст] / Н. В. Гоголь // Зарубіжна література: Додаток до газ. "Шкільний світ". – 2005. – №6. – С.11-12.

Классики о классиках.
76. Голуб, В. М. Парад героїв. Свято до 200-річчя М.В. Гоголя [Текст] / В. М. Голуб // Зарубіжна література в школі. – 2007. – №13-14. – С.45-49.

77. Голуб, О. Б. Турнір "Найрозумніший". 8 клас [Текст] / О. Б. Голуб // Зарубіжна література в школі. – 2008. – №6. – С.44-48.

"Мертві душі" М.В.Гоголя.
78. Горак, Р. Так ніколи і не написана стаття... [Текст] / Р. Горак // Дзвін. – 2004. – №7. – С.119-126.

Іван Франко про Миколу Гоголя.
79. Грабовская, Н. А. Выставить все мерзости человеческой жизни "на всенародные очи". Урок-суд как форма углубленного изучения художественного произведения ( на материале поэмы Н.В.Гоголя "Мертвые души" [Текст] / Н. А. Грабовская, О. К. Корсакова // Русская словесность в школах Украины. – 2007. – №2. – С.33-37.

80. Григоренко, О. В. Розвиток образу чорта у малій прозі Гоголя (На матеріалі збірки "Вечера на хуторе близ Диканьки") [Текст] / О. В. Григоренко // VII Міжнародні Гоголівські читання. – Полтава, 2004. – С.142-144.

81. Гурець, М. П. Краєзнавчий аспект творчості Гоголя [Текст] / М. П. Гурець // Зарубіжна література в школах України (Київ). – 2007. – №11. – С.35-36.

82. Гурець, М. П. Творчий шлях Гоголя: краєзнавчий аспект [Текст] / М. П. Гурець // Всесвітня література та культура в навчальних закладах України. – 2008. – №1. – С.38-39.

83. Гусев, В. А. Пушкин и Гоголь как мифологические фигуры и доминантные символы русской культуры [Текст] / В. А. Гусев // VII Міжнародні Гоголівські читання. – Полтава, 2004. – С.24-28.

84. Гусєв, В. А. Пушкін, Гоголь, Шевченко як міфологічні фігури й домінантні символи національних культур [Текст] / В. А. Гусєв // Гуманітарні науки. – 2006. – №1. – С.110-118.

85. Денисов, В. Д. Изображение козачества в раннем творчестве Н.В.Гоголя [Текст] : Новые гоголеведческие студии. Вып. 3 (14) / В. Д. Денисов ; Ин-т лит-ры им. Т.Г. Шевченко НАН Украины;Таврийский нац. ун-т им. В.И. Вернадского; Крымский центр гуманитарных исследований; Москов. городская центр. б-ка; Мемориал. центр "Дом Гоголя". – Симферополь-К., 2005. – 150 с. – Библиогр. в конце глав.

86. Денисова, Л. Историческая основа повести "Тарас Бульба" [Текст] / Л. Денисова // Все для вчителя. – 2008. – №8. – С.85-86.

87. Джулай, Ю. В. Поема М.В.Гоголя "Мертви души": рефлексії в стилі постструктуралізму (Частина друга) [Текст] / Ю. В. Джулай // Наукові записки. Теорія та історія культури. – К. : Видавничий дім "Києво-Могилянська Академія", 2005. – Т. 40. – С.15-20.

88. Джулай, Ю. В. Поема М.Гоголя "Мертві душі": рефлексія в стилі постструктуралізму [Текст] / Ю. В. Джулай // Наукові записки. Теорія та історія культури. – К. : Видавничий дім "КМ Академія", 2004. – Т. 24. – С.16-21.
  1   2   3   4


База даних захищена авторським правом ©shag.com.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка