Вечір до дня толерантностіСкачати 116.63 Kb.
Дата конвертації02.05.2016
Розмір116.63 Kb.
#34138
ВЕЧІР ДО ДНЯ ТОЛЕРАНТНОСТІ
1. Здрастуйте!

Вклонившись, ми сказали один одному.

Здрастуйте!

Просто здрастуйте, більше нічого не сказали.

Через що на краплину радісніше зробилося життя?
2. Цими словами Володимир Солоухін чудово показав, наскільки звичайні формули привітання зв'язують нас один з одним, зміцнюють контакти, наближають нас до радості людського спілкування. Так і дотримання правил етики допомагає відчути себе максимально вільно, не задавати неприємності іншим.
1. Окрім формули привітання зміцнюють контакти, наближають нас до радості спілкування й інші слова. Серед них - і компліменти.

2. Щож значить саме слово "комплімент"?

1. У тлумачному словнику української мови написано, що це "приємні слова". Отже, говорити компліменти, це значить говорити приємні слова.

2.У середньовічних лицарських романах про короля Артура розповідається, що на королівських банкетах лицарі для того щоб заполонити серце своєї дами робили заради неї великі подвиги і говорили їй багато компліментів.

1.І в наш час також поширені компліменти. Ми вживаємо їх заради того, щоб показати наскільки ми поважаємо людей, наскільки ми виховані.

2.Кожна людина своєрідна. У кожної своя вдача, характер, захоплення, смаки. Але щоб бути завжди у повній красі, треба , навчитись правил культурної поведінки - тільки тоді людина буде для людей.

1.Учень може вчитись добре, навіть відмінно, але в побуті він неакуратний, з товаришами грубий. То скажіть, така людина може бути культурною?

2.Звичайно, ні. Давним-давно слова ввічливості і правила поведінки ніхто не придумував навмисно, вони складалися поступово. В кожній країні свої правила поведінки. Ось, наприклад, в Японії вважають що негарно подавати руку: правила ввічливості

потребують певного поклону.

1.Ми, люди, маємо те, що об'єднує нас, вирізняє з ряду інших живих істот. Це розум у поєднанні з морально-етичними нормами. І найперший обов'язок людини - творити добро. То що ж таке добро?

2.Добро - найбільш загальне поняття моралі, категорія етики, яка характеризується чутливим, дружнім ставленням до людей. Водночас це все позитивне в житті людей , що відповідає їх захопленням, бажанням, мріям.

1.Письменник, вчений Білецький - Носенко писав: " Думай добре, роби добро - і буде добре". Робити добро треба, бо людина, яка не відчуває приязні до інших людей, руйнує себе як особистість. Отже, робіть один одному добро, приємне, говоріть компліменти.

2. „Любов виникає з любові: коли я хочу, щоб мене любили я сам перший люблю”. Ці слова відомого українського мудреця-гуманіста Григорія Сковороди, на моє переконання найбільш влучно відображають проблему взаєморозуміння, тобто толерантності. 1

1.Толерантність передбачає всього лише нормальні цивілізовані стосунки між людьми. Вона припускає усвідомлення того, що світ і соціальне середовище багатомірні, а отже, і погляди на цей світ різні, вони не можуть і не повинні зводитися до одноманітності або бути на чиюсь користь.

2. Поняття толерантності у різних мовах відрізняється смисловими відтінками, що зумовлено культурними та ментальними особливостями.

1..До прикладу, у французькій мові цей термін означає повагу до свободи іншого, у китайській -уміння проявляти великодушність, в арабській бути толерантним означає бути терпимим.

2. Аналізуючи культурну спадщину нашого народу, що ґрунтується в основному на „філософії серця", можна з переконанням засвідчити, що толерантність у сприйняті українця співвідноситься з поняттям поваги й любові.

1. Можна сказати, що толерантність - єдине незабруднене джерело планети, з якого люди вгамують спрагу толерантних стосунків.

2. Толерантне ставлення людини

Збереже планету від негод,

Розрубає мотлох павутини,

Переріже нитку перешкод.

Толерантне ставлення до всього

Збереже, врятує і спасе,

Допоможе вгледіть перемогу ,

Допоможе витримати все.

Будь завжди нестримним вільнодумцем,

Свої мрії пензлем намалюй.

Освіти життя яскравим сонцем,

Толерантний всесвіт намалюй.

1 Так передала своє бачення толерантності Тетяна Михайлова

2.Отже, кожний із нас має прагнути до самовдосконалення, бути добрим, порядним, чесним, ввічливим, поважати себе і оточуючих... 1. Одним словом - бути толерантним.

2. Отже, давайте вчитись говорити компліменти. І що у нас з цього вийде, зараз побачимо. Я запрошую вийти ____ бажаючих.

(виходять)

Ось вам листівки, кожен бере ту частинку, яка йому сподобалась.

Зараз спробуємо віднайти іншу частинку листівки. Так у нас утворилися пари.

1. Ваше завдання : зробити крок до свого партнера і сказати комплімент. Говорити і робити кроки по черзі, комплімент не повторювати. 2

2.Молодці. Справилися із завданням.

1. Продовжуємо говорити компліменти.

2.Запрошую з кожного класу по 2 представники - хлопця та дівчину.

1.Ваше завдання: уважно подивіться на свого товариша, подумайте який комплімент і за що ви зможете йому сказати. Одному із вас зав'яжуть очі і говорити комплімент він буде із зав'язаними очима. (зав'язують очі, міняють місцями)


 1. Будь ласка, починаєм говорити компліменти.

1. Як бачимо, ми вміємо говорити компліменти, коли захочемо.

2. Хочеться надіятися , що хороші, щирі слова ви будете говорити один одному кожний день , і будете уникати лайливих слів.

1.Чи не найшановніший з усіх піснярів Булат Окуджава: ніжний і тонкий лірик, вдумливий філософ і мрійник, який водночас уміє бачити гірку правду життя і водночас відгородитися від неї романтикою спогадів, може у буденному віднайти прекрасне

написав "Давайте говорить друг другу компліменти".

2. Я пропоную послухати цей твір

Звучить вірш Б.Окуджави.

1. Давайте говорити один одному компліменти! І я пропоную символом сьогоднішньої нашої зустрічі і символом компліментів обрати сердечко, бо тільки добре і чуйне серце здатне на компліменти.

А

Отже, давайте вчитись говорити компліменти. І що у нас з цього вийде, зараз побачимо. Я запрошую з кожного класу по 2 учні. (виходять)Ось вам листівки, кожен бере ту частинку, яка йому сподобалась.

Зараз спробуємо віднайти іншу частинку листівки. Так у нас утворилися пари. Перед вами лежать паперові кружки, намистинки. Ви повинні взяти намистинку і написати гарну рису вашого товариша - одну, дві, три. А для того, щоб було легше ви дивитесь

на підказку. Закінчуємо і даруємо один одному намистинки.

Хто скільки отримав? Скільки гарних рис ви побачили одне в одному. Давайте

попробуємо прокоментувати, чому саме такі-риси ви підібрали для товариша.
2

Ми зробили перший крок, почали говорити компліменти. Але сказати щось приємне може ввічлива, вихована людина. Ця риса в людині цінується споконвіку. Підтвердження цього – вислови видатних людей про вихованість, ввічливість. Вам було завдання підготувати вислови видатних людей. І що ми бачимо? Будь ласка,

представте свої плакати.
1

Молодці. Гарно попрацювали. Дякую всім. А як ви справилися з іншим домашнім завданням - комплімент товаришам з паралельного класу?

2

Продовжуємо говорити компліменти. Запрошую з кожного класу по 2 представники - хлопця та дівчину. 3Ваше завдання: уважно подивіться на свого товариша, подумайте який комплімент і за що ви зможете йому сказати. Одному із вас зав'яжуть очі і говорити комплімент він буде із зав'язаними очима. (зав'язують очі, міняють місцями)

Будь ласка, починаєм говорити компліменти.

1

Я знову запрошую по два учні від класу.Дівчата стають ось тут. Завдання хлопців: зробити крок і сказати комплімент. Говорити і робити кроки по черзі, комплімент не повторювати.

Ми роздавали сердечка учасникам-переможцям. Хто має по декілька сердечок - прошу вийти сюди. У вас добре, чуйне серце, ви вмієте робити компліменти. Ось і вам

сказали ми комплімент, а оце в нагороду.

1

Тоді давайте говорити компліменти один одному не соромлячись, говоріть їх щодня, побільше. Це так приємно і не так уже складно, ми переконалися в цьому сьогодні.2

Дякуємо за участь.

ГАРНІ РИСИ (КОМПЛІМЕНТИ)


щирість

щедрість

доброзичливість

доброта

скромністьтактовність

надійність

працьовитість

комунікабельність

рішучість

сміливість

почуття гумору

вірність


ласкавість

ніжність


охайність

Вихованість

Інтелігентність

Порядність

Інтелектуальність

Чесність

Ввічливість

Відповідальність

Кмітливість

Відвертість

Впевненість

Уважність

Привітність

Чуйність

Терплячість

Довіра

АктивністьВрівноваженість

Справедливість повага до старших 4

Принциповість неординарність

Готовність прийти на допомогу


Симпатичність мужність

Оптимізм веселість

Дивовижність пунктуальніст
ІІ-й варіант

1. ведучий - Добрий вечір, дорогі друзі!

2 ведучий - Ми раді вас вітати на нашому вечорі .

!. „Любов виникає з любові: коли я хочу, щоб мене любили. Я сам перший люблю". Ці слова відомого українського мудреця-гуманіста Григорія Сковороди, на моє переконання найбільш влучно відображають проблему взаєморозуміння, тобто толерантності.

2. Толерантність передбачає всього лише нормальні цивілізовані стосунки між людьми. Вона припускає усвідомлення того, що світ і соціальне середовище багатомірні, а отже, і погляди на цей світ різні, вони не можуть і не повинні зводитися до одноманітності або бути на чиюсь користь.


 1. Поняття толерантності у різних мовах відрізняється смисловими
  відтінками, що зумовлено культурними та ментальними
  особливостями.

 2. До прикладу, у французькій мові цей термін означає повагу до
  свободи іншого, у китайській -уміння проявляти великодушність,
  в арабській бути толерантним означає бути терпимим.

1. Аналізуючи культурну спадщину нашого народу, що ґрунтується в основному на „філософії серця", можна з переконанням засвідчити, щзо толерантність у сприйняті українця співвідноситься

3 поняттям поваги й любові.

2.Можна сказати, що толерантність - єдине незабруднене джерело планети, з якого люди вгамують спрагу толерантних стосунків.

1. Толерантне ставлення людини Збереже планету від негод, Розрубає мотлох павутини, Переріже нитку перешкод. 5

Толерантне ставлення до всього Збереже, врятує і спасе, Допоможе вгледіть перемог}' Допоможе витримати все. Будь завжди нестримним вільнодумцем, Свої мрії пензлем намалюй. Освіти життя яскравим сонцем, Толерантний всесвіт намалюй.

Толерантне ставлення до всього Збереже, врятує і спасе, Допоможе вгледіть перемог}' Допоможе витримати все. Будь завжди нестримним вільнодумцем, Свої мрії пензлем намалюй. Освіти життя яскравим сонцем, Толерантний всесвіт намалюй.

2. Так передала своє бачення толерантності Тетяна Михайлова


 1. Отже, кожний із нас має прагнути до самовдосконалення, бути
  добрим, порядним, чесним, ввічливим, поважати себе і
  оточуючих...

 2. Одним словом - бути толерантним.
 1. Я пропоную провести конкурси і пересвідчитися, чи є серед нас
  такі люди.

 2. Отож почнемо !

І. Перший конкурс називається „Ніжні слова".(проводить конкурс)

Для його проведення необхідно 3 юнаки і 3 дівчини. Пари стають один навпроти одного на відстані. Лише сказавши ніжне слово, юнак може зробити 1 крок. Хто швидше підійде до своєї леді, той і виграє . Але слова не повторювати. Готові? розпочали.

2.Привітаймо наших переможців аплодисментами.


 1. Для проведення слідую чого конкурсу необхідно 3 учасники.
  Запрошуємо бажаючих.

 2. Скажіть, будь ласка, що необхідно для спілкування між людьми ?

1. Звичайно, знання мови і в першу черг)' найпоширеніші форми звертання. 6
2. Наші учасники отримують бум агу, ручки. їхнє завдання : за 1 хв. Написати на своїх листочках найпоширеніші форми звертання. Хто сформулює їх найбільше, той і переможе.

1. Переможцем конкурсу вийшов . Вітаємо !

2.Для слідую чого конкурсу нам необхідно 2 учасники.


 1. Ось вам, шановні, по 3 речення, але вони не закінчені. А ось
  продовження цих речень. Ваше завдання : якнайшвидше вірно
  закінчити речення.

 2. Молодці. Вітаємо переможця.

1. Звичайно, знання мови і в першу черг)' найпоширеніші форми звертання.
 1. На цей конкурс запрошуємо тих, хто полюбляє морозиво. Нам
  необхідно 2 пари. За кожне хороше слово про нашу школу
  учасники отримують право на 1 ложечку морозива.

 2. Хто ж у нас перший з"їв морозиво ?
 1. Ваші вітання переможцям.

 2. У і 1 ст. в Римській імперії правив імператор Марк Аврелій. Він
  постійно вів війни і разом з тим був філософом. Вважав, що перед
  обличчям світового закону всі люди рівні - вільні і раби, греки і
  варвари, чоловіки і жінки. Марку Аврелію належить ряд
  висловлювань. Деякі пропоную зараз обговорити.
 1. Він говорив : „Гідність людини полягає в тому, щоб любити тих,
  хто її ображає".

 2. І ще одне його висловлювання : „Найкращий спосіб помсти - не
  відповідати злом на зло".

 3. І .Отже питання до присутніх : „Чи могли б ви керуватися в житті цими рекомендаціями давнього філософа ?" 7

 4. Прошу висловити з цього приводу свою думку, (запитує у присутніх)
 1. Дякуємо за вашу участь в обговоренні.

Ми переконалися, що серед нас є хороші, добрі, чуйні люди.

 1. Тільки злагода, взаєморозуміння, взаємоповага вміння поважати
  думку іншої людини, яка відрізняється від твоєї власної, готовність
  допомогти іншим, творити добро, подолання особистого егоїзму
  принесуть щастя і впевненість у майбутньому.

 2. Ми бажаємо всім від душі - будьте толерантні.

1. Я ж хочу прочитати вірш Ніни Бущак, учениці Білоцерківської


школи „Вчимося жити разом".

Поряд нас живе багато - Вислухати вмій людину,

Рідні, друзі, мама, тато... І дорослу і дитину,

Тож доводиться учитись, Будь веселим, ґречним,


Як усім порозумітись. чемним.

Свою думку має кожен, Для оточення приємним,

Може з іншою не згоден, Щоб усі жили ми в мирі,

Та повинен поважати, Треба думки мати щирі,

Прислухатись і зважати. Мати добре серце в грудях,

І хороше бачить в людях. Хтось тебе образив, може, Грубіянить перехожий -Не бери до серця близько, Не спускайся теж так низько.

2. Тож добре вдумайтеся у зміст цих слів, заглянуть у себе і ,якщо
потрібно, змінюйте себе на краще. А ми завершуємо наш вечір.


 1. Тільки злагода, взаєморозуміння, взаємоповага вміння поважати
  думку іншої людини, яка відрізняється від твоєї власної, готовність
  допомогти іншим, творити добро, подолання особистого егоїзму
  принесуть щастя і впевненість у майбутньому.

 2. Ми бажаємо всім від душі - будьте толерантні.

1. Я ж хочу прочитати вірш Ніни Бущак, учениці Білоцерківської
школи „Вчимося жити разом". 8

Поряд нас живе багато - Вислухати вмій людину,

Рідні, друзі, мама, тато... І дорослу і дитину,

Тож доводиться учитись, Будь веселим, ґречним,


Як усім порозумітись. чемним.

Свою думку має кожен, Для оточення приємним,

Може з іншою не згоден, Щоб усі жили ми в мирі,

Та повинен поважати, Треба думки мати щирі,

Прислухатись і зважати. Мати добре серце в грудях,

І хороше бачить в людях. Хтось тебе образив, може, Грубіянить перехожий -Не бери до серця близько, Не спускайся теж так низько.

2. Тож добре вдумайтеся у зміст цих слів, заглянуть у себе і ,якщо потрібно, змінюйте себе на краще. А ми завершуємо наш вечір.

1. Дякуємо за увагу.9
Скачати 116.63 Kb.

Поділіться з Вашими друзьями:
База даних захищена авторським правом ©shag.com.ua 2022
звернутися до адміністрації

увійти | реєстрація
    Головна сторінка


завантажити матеріал