Василик Ірина АнатоліївнаСкачати 360.44 Kb.
Дата конвертації17.04.2016
Розмір360.44 Kb.
Відділ освіти, молоді та спорту Криничанської РДА

Щорська середня загальноосвітня школа

Криничанського району Дніпропетровської області

Методична розробка


Кока-кола

і здоров’я


виконавець, вчитель хімії:

Василик Ірина Анатоліївна

Смт. Щорськ

2015 р.

З М І С Т

 1. Вступ

 2. Основна частина

  1. Теоретичний розділ

  2. Практичний розділ

  3. Використані джерела

 3. Висновки

Вступ


На екологічній карті ООН Україна зображена чорним кольором. Це колір країни, де мешкає нація, яка вимирає. За останні десятиліття екологічна ситуація на нашій планеті суттєво погіршилася. Так, природній радіаційний фон, до якого людина пристосовувалася на протязі тисячоліть, за останні 60 років, збільшився більш ніж у 50 разів. Організм людини за такий короткий термін не встиг пристосуватися до нього, що призвело до значного послаблення захисних сил організму та виникнення нових хвороб.

Зворотною стороною технічного прогресу є кислотні дощі, при яких вихлопні гази та отруйні речовини, викинуті у повітря, осідають на ґрунті. Промислові й хімічні відходи просочуються у ґрунтові води, попадаючи в продукти харчування. Крім цього, рослини вирощуються за допомогою хімічних добрив, гербіцидів, інсектицидів. Тварин кормлять антибіотиками та гормонами росту. Харчова промисловість переробляє продукти, позбавляючи їх всього цінного і корисного. Натомість у продукти добавляють синтетичні вітаміни, штучні консерванти, барвники, ароматизатори… подобається нам це чи ні – ми змушені вживати «хімічне варево».

Наші землі збідніли на мінерали, особливо на йод, селен, залізо, цинк, хром та багато інших. На Україні на сьогодні втрачено близько 60 % чорнозему. А оскільки земля не містить достатньої кількості мінералів, то зрозуміло, що вони не можуть бути присутні і у продуктах. Якщо 50 років тому пшениця містила 20-30 % білка, то сьогодні 8-10 %

Одним із головних факторів, що впливають на здоров’я людини є якість харчування. Наш організм – складний біохімічний механізм. Для того, щоб мати добре здоров’я – нам необхідні білки, жири, вуглеводи, вода, вітаміни, мінерали, амінокислоти і незамінні жирні кислоти. Дефіцит будь-якої речовини є критичним виникненням різних порушень в організмі людини. Корінні зміни, які відбулися не тільки в екології, а й у нашому харчуванні, спричиняють надзвичайно шкідливий вплив на наше здоров’я.

Людському організму щодня необхідно 13 вітамінів та 60 мінералів. Ми щодня недоотримуємо 60 -80% усіх компонентів необхідних для нормальної роботи організму. Оскільки більшість із них відсутня у їжі, наш організм забирає їх із кісток та інших життєво важливих тканин, тим самим «грабуючи» свої життєві ресурси. У процесі життя наш організм намагається взяти для себе усі речовини, необхідні для його здорового розвитку і нормальної діяльності. При відсутності будь-якого елементу організм «поглинає» найбільш доступний із тієї ж групи. Так, наприклад, якщо в організмі людини не вистачає кальцію, то його заміщає стронцій – 90. Стронцій-90 відкладається у кістках, в зубах і опромінює поблизу розташовані клітини. Він порушує діяльність організму і призводить до розвитку онкологічних захворювань. Якщо ж у організмі не вистачає калію, то його заміщає цезій-137, який так, як і стронцій-90 присутні в навколишньому середовищі, у воді, яку ми п’ємо. Цезій-137 концентрується у м’язах і у репродуктивних органах.

Якщо у їжі не вистачає йоду, то організм поглинає радіоактивний йод-131, який негативно впливає на щитовидну залозу, порушує її функцію, і з часом, викликає онкозахворювання цієї залози.

Звичайні (нерадіоактивні) елементи мають перевагу перед радіоактивними. І якщо у їжі, повітрі, воді присутні і ті і інші, то організм людини в першу чергу буде поглинали звичайні елементи. І тільки дефіцит основних елементів призводить до поглинання радіоактивних.

Організм людини може сам виробляти деякі вітаміни, але не може виробляти жодного мінералу. До того ж мінерали є біологічними активаторами, незамінними для усіх функцій організму.

Наші клітини постійно виробляють енергію і результатом цих процесів є кислотні залишки або ж шлаки. При порушенні їх виведення відбувається закислення організму, в разі чого послаблюється імунітет. Організм постійно шукає резерв лугу для нейтралізації кислоти і використовує для цього кістки і зуби (при не достатку кальцію). Тому, коли ми їмо кислу їжу, ми постійно витрачаємо кальцій. При дефіциті кальцію в організмі виникають умови для розвитку приблизно 150 захворювань.

Важлива роль кальцію у підтриманні імунітету ще в 1932 році Нобелівський лауреат Отто Вартбург довів, що онко найбільш активно розвивається там, де мало кисню. Кальцій робить організм лужним і починається краще засвоєння кисню. Тільки у слабко лужному середовищі з Рh = 7,0 – 7,45 клітини здорові і повноцінно працюють. Якщо Рh крові підіймається всього на 0,15 %, то засвоєння кисню збільшується на 65 %. Щоб організм залишався здоровим, йому необхідно постійно підтримувати лужну рівновагу. Це не можливо без кальцію. Підтримка організму у слабко лужному середовищі - його важлива біологічна функція. Це дуже важливо для профілактики онко. Кальцій, створюючи лужне середовище, збільшує можливість організму засвоювати кисень, насичуючи ним тканини. У таких тканинах процес утворення пухлин неможливий. Головна особливість онкоклітин у тому, що втрачають контроль над поділом. Вони діляться постійно, без зупину і починає рости пухлина. Але не у всіх. Клітини у нас поєднуються кальцієвими містками. Кальцій між клітинами з’єднує, склеює їх. Його ще називають клітинним клеєм. Якщо кальцію достатньо, він утримує змінену клітину від поділу, адже вона міцно «склеєна» з іншими, здоровими. Якщо Са-зв’язок між клітинами порушений або послаблений від нехватки Са, злоякісна пухлина починає безупинно ділитися, починає рости. Якщо кальцію достатньо, онкоклітина не почне ділитися, бо їй не дадуть здорові сусідні клітини, з якими вона міцно пов’язана. Ця властивість називається контактним тормозінням. Поки вони міцно тримаються одне за одну, онко людині не загрожує, навіть якщо з’явився вірус або інший фактор ризику.2.1. Теоретичний розділ

Вибір того чи іншого роду продуктів харчування обумовлений на сьогоднішній день декількома факторами: - образ життя споживача;

- його платоспроможність;

- стан здоров'я та пов'язані з цим обмеження в їжі.

Проблеми, пов'язані зі здоров'ям людини, в наші дні не завжди характеризуються генетичною спадковістю або схильністю до того чи іншого виду захворювання, а також впливом на організм факторів навколишнього середовища. Останнім часом все більший вплив на стан організму і його працездатність надають продукти харчування, що входять в щоденний раціон споживання, а якщо бути точніше - їх склад, який у свою чергу, рясніє переліком всіляких так званих харчових добавок, найпоширенішими серед яких є інгредієнти з індексом Е. 
Так чи безпечно споживання таких продуктів?

Проблемою є не тільки визначення асортименту найулюбленіших людиною напоїв згідно вікової градації, але і визначення найбільш необхідних напоїв з точки зору впливу на організм людини. В сучасному світі наявні безліч солодких сильногазованих напоїв, які завдають шкоду нашому організму.

      Напої виготовляються людиною з давніх часів через їх властивість тамувати спрагу, приносити свіжість, позитивно впливати на обмін речовин тощо. Первинне призначення напоїв тамувати спрагу з часом набуло цілого «букету» додаткових функцій. Так з’явилися напої лікувальні, дієтичні, охолоджуючі, тонізуючі, збадьорюючи, освіжаючі.

Ще декілька тисяч років тому древні єгиптяни і вавілоняни вміли готувати напої типу квасу, пива, про що свідчать  описання напоїв і способів їх приготування в різних роботах, що дійшли до нас. Такі описання зустрічаються у Гіппократа, Геродота і Теофраста, а пізніше у Діоксорида Галена.

В Китаї 30 тис. років тому охолоджували фруктові соки і пили їх як освіжаючі напої. Олександр Македонський під час походів у Персію і Індію вживав фруктові соки із снігом. Напої, що охолоджувались снігом, користувались великим успіхом і в Древньому Римі. В старовинних слов’янських джерелах називаються суто національними напої: огірковий розсол, сік квашеної капусти, морси, кваси, ягідні відвари, меди прості і з прянощами. Неможливо одночасно і детально дати вичерпну характеристику безмежному розмаїттю напоїв, але необхідно піклуватись про те, щоб споживання напоїв приносило максимум користі, щоб воно базувалось не тільки на звичках і традиціях, але і перш за все на знаннях, на сучасних наукових уявленнях про продукт. За роки існування культури споживання сильногазованих напоїв написана велика кількість книг, статей, досліджень. Напої вивчали і по сьогоднішній день продовжують вивчати як харчову сировину, яка потребує складної, різноманітної і копіткої роботи з дослідження впливу на організм людини.

Я зупинилася на дослідженні такого напою як Кока-кола – безалкогольного газованого напою, виробленого компанією Кока-Кола. Молодь часто п`є цей напій, але, на жаль, не часто замислюється над тим, як він впливає на здоров`я молодого організму. Дослідження спрямоване на виявлення негативних впливів Кока-Коли на організм людини. В основу роботи лягли Інтернет-дані, дослідження складу Кока-Коли, підтвердження і спростування різних міфів навколо цього напою.Об’єктом дослідження є:  напій Кока-Кола.

Предметом дослідження є: вплив Кока-Коли  на організм людини. 

Метою дослідження:  з`ясування впливу Кока-Коли на організм людини  в цілому.

Завданнями дослідження: - з`ясувати особливості напою Кока-Кола;

- вивчити історію розвитку напою;

- розглянути цікаві факти про Кока-Колу;

- визначити показання та протипоказання до вживання Кока-Коли;

- дослідити вплив Кока-Коли на організм людини;

- виокремити альтернативні способи використання Кока-Коли;

- дослідити якісний та кількісний склад напою;

- зробити висновок з проведених експериментів.

Історія виникнення напою

Напій «кока-кола» був вперше виготовлений в Атланті (штат Джоржія, США) 8 травня 1886 року. Його автор – фармацевт Джон Стів Пембертон, бувший офіцер американської армії. Назву цього напою придумав бухгалтер Пембертона Френк Робінсон.

Основні складові кока-коли були такі: три частини листя коки (із цього ж листя в 1859 р. Альберт Німан виділив особливий компонент (наркотик) і назвав його кокаїн) на одну частину горіхів тропічного дерева коли. Напій, що отримали, запатентували як лікарський засіб «від будь-яких нервових розладів» і почали продавати через автомат у найбільшій аптеці міста Джекоба в Атланті. Кокаїн на той час не був забороненою речовиною і про його шкоду для здоров’я нічого не було відомо. Кокаїн вільно продавався і його добавляли для задоволення і тонусу замість спирту – і кока-кола в цьому не була новинкою.

Спочатку напій купували в середньому 9 чоловік, виручка з продаж за 1 рік склала всього 50 доларів, а на виробництво було потрачено 70, тобто перший рік виробництво було збитковим. Але поступово популярність напою зростала, і прибутки від її продажу також. В 1888 р. Пембертон продав права на виготовлення напою. А в 1892 році бізнесмен Аса Гриччс Кендлер, який мав права на «кока-колу» створив компанію «The Coca-cola Company», яка займається виробництвом напою до цього часу.

В 1902 році з обігом в 12 000 доларів, кока-кола стала самим відомим напоєм США. Але наприкінці 1890 років суспільна думка повернулася проти кокаїну, а в 1903 році в газеті «New York Tribune» з’явилася розгромна стаття, яка стверджувала, що саме кока-кола винна у тому, що негри, які її надмірно вживали, із міських хащів почали нападати на білих людей. Після цього до кока-коли почали додавати не свіжі листя коки, а уже «вижаті», із яких був видалений увесь кокаїн. З того часу популярність напою лише зростала і вже через 50 років після винайдення кока-коли стала для американців національним символом. З 1894 р. кока-кола продається у пляшках, а з 1955 р – у банках.

Речовини, які входять до складу «кока-коли»:

Agva carbonatada – газована вода;

Aromas – ароматичні добавки, які саме не вказано.

Цукор, Е 150 d, Е 952, Е 951, Е 338, Е 211.

Замінник цукру (ас партам (Е 951) нічого корисного не несе і тільки підсилює шкоду коли. Аспартам заборонений у Євросоюзі дітям до 4-х років. В аспартамі міститься амінокислота фенілаланін. Фенілаланін «вимиває» із організму запаси серотоніну – одного із 3-х так званих «гормонів щастя». Зараз усі знають, що недостатність цього медіатора центральної нервової системи призводить до депресій, ненав’язливого бреду, паніці і невмотивованій злості.

Ще один компонент – ортофосфорна кислота, яка застосовується, тут як стабілізатор, смакова добавка разом з ароматизаторами – ваніліном, маслами гвоздики або лимона. Ортофосфорна кислота, яка входить до складу коли, погіршує всмоктування кальцію, вимиває його із організму. Це призводить до негативної дії на скелет, особливо у дітей, підлітків і жінок. Ця кислота набагато сильніша за хлоридну – спробуйте вилити до унітазу пляшку коли і через час він буде повністю відмитий від усього бруду та нашарувань. Звичайно концентрація кислоти не така велика, щоб від разового застосування завдати великої шкоди шлунку, але якщо вживати багато та часто, то шкода занадто велика. До того ж ця кислота занадто активна – зв’язує катіони – Ca, Mg, Zn і виводить із організму через нирки у вигляді відповідних солей. Але всі ці мікроелементи нам необхідні, вони виконують велику кількість надто важливих функцій в організмі. Особливо небезпечне вимивання кальцію із кісток, далі розм’якшення кісткової тканини, що називається остеопороз, порушення сну, роботи серця, погіршення осанки, болі у кістках та суглобах. Закислення організму веде до послаблення імунітету, бо «клітини-кілери» Т-лімфоцити, активні лише, коли рН=7.0-7.45 (тобто у слабко-лужному середовищі).

Підвівши підсумки: натуральні речовини у кока-колі – це вода і цукор, усі інші компоненти хімічні.

Масштаби вживання кока-коли неймовірні. Щосекунди у світі випивається 8 000 стаканів цього напою, а розлита у пляшки вся кола, вироблена за останні 100 років «огорнула» би Землю 4334 рази (якщо пляшками викласти навколоземну орбіту).

Особливо шкідлива кола при температурі більше 30?С. в таких умовах кола розпадається на формальдегід (сильна отрута і канцероген) і метанол. Той самий метиловий спирт, від якого сліпнуть і помирають. Зрозуміло, що ці речовини присутні у підігрітій колі у невеликих кількостях, але і п’ють деякі її не стаканами, а літровими пляшками.

Те, що вилита в унітаз пляшка коли очищає сантехніку – факт, перевірений багатьма. І не тільки унітаз, а й лобове скло машини, може служити дешевим засобом для виведення плям. Якщо занадто брудний одяг облити колою, засипати пральним порошком – відпере все!!! Можна тільки уявити, що відбувається у нашому шлунку від дії такого сильного «розчинника й очисника».

Люди, які працюють на виробництві коли знають, що вона виготовляється із порошку, який є сильним алергеном, тому працюють у захисному одязі і у масках.

Незважаючи на відому шкоду для здоров’я, вживання коли збільшується на усіх континентах. Але у самій Америці об’єм продаж коли зменшується.
2.2. Практичний розділ

Дослідницька частина «Якісний аналіз кока-коли»

Об’єктом дослідження - газована «Coca-cola»

Реактиви та обладнання: розчин нітратної кислоти (НNO3), таблетки активованого вугілля, штатив металевий, пристрій для отримання газу, спиртівка, сірники, пробірки, штатив для пробірок, універсальний індикаторний папір, металічний магній (Mg), карбонат кальцію (CaCO3), вапняна вода (Са(ОН)2), 1-% розчин арґентум нітрату (AgNO3), гідроксид натрію (NаОН), сульфат купруму (ІІ) (CuSO4).

Хімічні досліди з Кока-Колою

Вносимо подрібнені таблетки активованого вугілля у колбу з Кока-колою. Відбувається знебарвлення розчину (розчин набуває світло-коричневого кольору), фільтруємо його і використовуємо для подальших дослідів.

Реакція, що свідчить про наявність вуглекислого газу

У пристрій для отримання газів наливаємо 1-2 мл кока-коли. Одразу ж закриваємо пробкою з газовідвідною трубкою і підігріваємо вміст пробірки. Кінець газовідвідної трубки опускаємо у вапняну воду. При проходженні газу через вапняну воду відбувається помутніння розчину, утворюється осад CaCO3:

Спрямая со стрелкой 3а(ОН)2 + СО2 = CaCO3 + Н2О

Якісна реакція, що доводить присутність Н3РО4 у кока-колі

1-2 мл знебарвленої кока-коли наливаємо у пробірку, трохи підкислюємо НNO3 і добавляємо декілька капель AgNO3. Спостерігаємо утворення жовтуватого осаду, це якісна реакція на фосфат –іон:

Нпрямая со стрелкой 23РО4 + 3AgNO3 = Ag3РО4 + 3НNO3Висновок: утворення жовтуватого осаду свідчить про присутність у розчині ортофосфатної кислоти.

Проводимо досліди, які підтверджують хімічні властивості ортофосфатної кислоти, яка входить до складу кока-коли.Взаємодія з металічним магнієм: 1прямая со стрелкой 1-2 мл знебарвленої кока-коли наливаємо у пробірку і добавляємо магнієвий порошок

2 Н3РО4 + 3 Mg = Mg3 (РО4)2 + 3Н2

Спостерігаємо виділення водню і утворення осаду ортофосфату магнію.

Взаємодія з CaCO3:

1-2 мл знебарвленої кока-коли наливаємо у пробірку і додаємо CaCO3

2 Н3РО4 + 3 CaCO3 = Ca3(РО4)2 + 3Н2О + 3СО2

Спостерігаємо утворення вуглекислого газу і утворення осаду Ca3(РО4)2.

Універсальний індикаторний папір при опусканні у кока-колу отримує малиновий колір, що означає, що рН середовища 4-5.

Висновок: це кисле середовище. Дослідним шляхом ми довели, що у складі напою є ортофосфорна кислота і здійснили досліди, які свідчать про її хімічні властивості.

Хімічна реакція, яка свідчить про наявність цукру у розчині.

1-2 мл знебарвленої кока-коли поміщаємо у пробірку і добавляємо гідроксид (ІІ) купруму. З’являється синє забарвлення і осад розчиняється.Висновок: сахароза взаємодіє з гідроксидом (ІІ) купруму аналогічно гліцерину і глюкозі.

Спостереження взаємодії кока-коли і ковбаси.

Ми взяли 1 шматочок ковбаси і залили Кока-колою. Уже наступного дня ковбаса змінила початковий вигляд, а на третій день кока-кола повністю розклалася на світлу рідину і на коричневі хлоп’я. ковбаса перетворилася на безформний шматок, покритий рідиною.Висновок: схожі зміни відбуваються і у нас в організмі, коли ми п’ємо кока-колу. Н3РО4 пошкоджує внутрішню стінку шлунку, негативно діє на зубну емаль.

Очищення забруднених монеток за допомогою кока-коли:

Для досліду помістили декілька брудних монет в кока-колу. Через 2 дні монети чисті від нальоту і стали майже як нові.Видалення накипу із внутрішньої поверхні чайника:

Для очищення чайника від вапняного нальоту наливаємо кока-колу у чайник і залишаємо на ніч. Вранці, виливаємо кока-колу із чайника: чайник всередині чистий, вапняного нальоту немає.

Висновок: при дії на вапняний наліт (карбонати кальцію та магнію) Н3РО4, спостерігається характерне «закіпання» вуглекислого газу і поверхня очищується.

Виконавши дослідницьку частину по складу кока-коли, ми прийшли до висновку, що у складі кока-коли є: вуглекислий газ, ортофосфатна кислота, яка проявляє усі властивості кислот і цукор.Вплив кока-коли на організм людини

Конкретні претензії: • Калорійність напою занадто висока.

 • Висока кислотність (веде до руйнування зубної емалі).

 • Використання замінників цукру (фенілаланін).

Статистичні дані опитування учнів:

Всього у Щорській СЗШ 406 учнів, проведене анкетування у 100 учнів 5-11 класів, що складає 24,63 %.

Соціологічне дослідження містило наступні питання:

Купуючи продукти, чи звертаєте увагу на їх склад?

Чи знаєте, що означають харчові добавки, позначені Е?

Чи знаєте, як вони впливають на здоров’я?

Опитування показало, що 80 % не звертають увагу на склад і не знають як розшифровуються:

Е-стандарти

Буква «Е» на етикетці складу того чи іншого продукту харчування позначає відповідність європейському стандарту харчування, а цифровий індекс - сам вигляд добавки. Колись, назви цих хімічних речовин вказувалися у складі продуктів повністю, але через об'ємності назв була проведена заміна на літер та код. 


На сьогоднішній день не тільки на території РФ, а й у Європі використання Е-добавок у виробництві продуктів харчування заборонено. Але тільки деяких. 
Правом на заборону користується Європейська комісія, а перевірки на місцях, тобто на території харчових підприємств і магазинів проводить так звана інспекція продовольчо-ветеринарної служби і то - не скрізь. 
Яким же чином працює дана система? 
Випробування Е-добавок проводяться на тваринах і на людях в акредитованих європейських лабораторіях. При обліку відсутності негативних наслідків і впливів на організм добавки включають в список дозволених. В іншому випадку, при виявленні інспекторами продовольчо-ветеринарних служб при перевірці продуктів харчування тих, до складу яких входять заборонені Е-компоненти - проводиться вилучення. Періодичність такого роду перевірок припадає на один раз на півроку. Тобто в проміжні шість місяців при відсутності даних про шкоду тієї чи іншої добавки на підставі досліджень люди споживають в їжу невідомо що. 
Іронічність такого «живильного сценарію» на цьому не закінчується. Забороняються Е-компоненти при наявності загрози для життя, наприклад ті, які призводять до летального результату. У тіні залишається велика маса інших, або мало вивчених, або не характеризуються як «небезпечні». Тобто, якщо консерванти всесвітньо не визнані смертельними для споживання в їжу, то вони можуть вважатися безпечними. І це не єдиний приклад, що викликає, щонайменше, сумніви. 
Ось деякі приклади подібних Е-елементів, що додаються до складу вироблених в наш час продуктів харчування: 
Е102 - тартразин - барвник. На території нашої країни дозволено, але в заборонений на території Європейського Союзу. 
Вплив на організм: 
- Харчова алергія. 
Продукти харчування з вмістом тартразин: кондитерські вироби, цукерки, морозиво, напої. 
Е128 - червоний барвник Red 2G з канцерогенним ефектом, що використовується при виробництві сосисок з вмістом зернових і бобових більше 6% і виробів з подрібненого м'яса і додає рожевий колір продукту. Є генотоксичні з'єднання, тобто мають здатність викликати зміни в генах.

Вплив на організм (довготривалість періоду прояву реакції після моменту вживання): 


- Онкологічні захворювання; 
- Аномалії розвитку плоду; 
- Вроджені патології. 
Продукти із вмістом червоного фарбника Red 2G: ковбаси і сосиски (особливо дешеві). 
Е216 і Е217 - консерванти (пропіловий ефір і натрієва сіль).

Вплив на організм: 


- Харчові отруєння. 
Продукти харчування з вмістом даного виду консерванту: цукерки, шоколад з начинкою, м'ясні продукти, вкриті желе паштети, супи і бульйони. 

Е250 - нітрит натрію - фарбник, приправа і консервант, що використовується для сухої консервації м'яса і стабілізації його червоного кольору та заборонений в ЄС. 
Вплив на організм: 
- Підвищена збудливість нервової системи у дітей; 
- Кисневе голодування організму (гіпоксія); 
- Зменшення вмісту вітамінів в організму; 
- Харчові отруєння з можливим летальним результатом; 
- Онкологічні захворювання. 
Продукти із вмістом нітриту натрію: бекон (особливо смажений), солонина, сосиски, шинка, копчене м'ясо і риба. 
Е320 - антиоксидант для уповільнення окислювального процесу в жирових та масляних сумішах.
Вплив на організм: 
- Зростання вмісту холестерину в організмі. 
Продукти харчування з вмістом антиоксиданту Е320: деякі продукти з вмістом жиру; жувальні гумки. 
Е400-499 - загусники, стабілізатори для підвищення в'язкості продукту (більшість з них заборонені в РФ). 
Вплив на організм: 
- Захворювання травного тракту. 
Продукти з вмістом цих видів Е-добавок: йогуртові культури і майонези. 
Е510, Е513 і Е527 (з групи Е500-599) - емульгатори, що створюють однорідність при поєднанні нерозчинних між собою продуктів, наприклад, води і масла. 
Вплив на організм: 
- Діарея; 
- Збої в роботі печінки. 

Е951 - аспартам - синтетичний цукрозамінник. 
Вплив на організм: 
- Виснаження запасів серотоніну в корі головного мозку; 
- Розвиток маніакальної депресії, нападів паніки, насильства (при надмірному вживанні). 
Продукти із вмістом аспартаму: жувальні гумки, газовані напої (особливо імпортного виробництва).

Заборонені Е-добавки

На сьогоднішній момент можна навести лише приблизний список Е-добавок,

Е121 - барвник цитрусовий червоний; 


Е123 - барвник червоний амарант; 
Е240 - консервант формальдегід, класифікуючи який, можна віднести до тієї ж групи речовин, що і миш'як з синильною кислотою - смертельні отрути; 
Е116-117 - консерванти, активно використовуються при виробництві кондитерських та м'ясних виробів; 
E924а і Е924б - так звані «поліпшувачі борошна і хліба». 
А також заборонені такі добавки: Е103, Е107, Е125, Е127, Е128, Е213-219, Е140, Е153-155, Е166, E173-175, E180, E182, E209, E213-219, E225-228, E230-233, E237, E238, Е240, E241, E252, E253, E264, E281-283, E302, E303, E305, E308-314, E317, E318, E323-325, E328, E329, E343-345, E349, E350-352, E355-357, E359, E365-368, E370, E375, E381, E384, E387-390, E399, E403, E408, E409, E418, E419, E429-436, E441-444, E446, E462, E463, E465, E467, E474, E476-480, E482-489, E491-496, E505, E512, E519-523, E535, E537, E538, E541, E542, E550, E552, E554-557, E559, E560, E574, E576, E577, E579, E580, E622-625, E628, E629, E632-635, E640, E641, E906, E908-911, E913, E916-919, E922-926, E929, E942-946, E957, E959, E1000, E1001, E1105, E1503, E1521. 
І це далеко не весь перелік. Крім того, де гарантія в тому, що заборонені для виробництва Е-елементи не використовуються?

Е-добавки вважаються небезпечними

Харчові добавки Е105, Е126, Е130, Е131, Е143, Е152, Е210, Е211, Е330, Е447 - є факторами, що зумовлюють зростання злоякісних пухлин. 
Е221-226, Е320-322, Е338-341, Е407, Е450, Е461, Е466 - провокують утворення захворювань шлунково-кишкового тракту. 
Харчова добавка Е239 може викликати алергічну реакцію. 
Е171, Е320-322 - добавки, що викликають хвороби печінки і нирок. 
Крім цього заборонені в Європейському Союзі: E102, E104, Е110, E111, Е120, E122, E124, E126, E141, E142, Е150, E212, E250, E251, E311-313, E477.

Аналіз ринку продуктів харчування

Аналіз стану сучасного ринку продуктів харчування на предмет вмісту серед них небезпечних для здоров'я і життя людини харчових Е-компонентів показав, що більшість пропонованого асортименту містить в більшій чи меншій мірі вказані вище речовини. 
Як приклад можна навести деякий список брендів сучасного ринку харчування, серед яких виявлено Е-елементи, які становлять небезпеку для життєдіяльності індивіда: 
1. Серед газованих напоїв: 
- «Фруктайм Дюшес», а також «Фієста Дюшес», похідні від компанії Сoca-Cola (містять аспартам Е951); 
- Всі інші дочірні від виробника Coca-Cola; 
- «Лимонад»; 
- «Малина» (Салют-кола); 
- «Барбарис» (Асорті); 
- «Ситро» (Салют-кола) і ін 
2. Серед деяких спиртовмісних енергетичних напоїв: 
- «ABSENTER ENERGY» (містить стабілізатор Е414; регулятор кислотності, він же антиоксидант Е330; консервант Е211); 
- «JAGUAR» (містить консервант Е211, барвники); 
До цієї ж групи можна віднести і велику частину не містять алкоголю енергетиків, навіть якщо у складі і не фігурує буквений код «Е», радимо звертати увагу на назву умістів компонентів, інакше яким же чином виправдовується «енергетичне» дію на організм?! 
3. Серед чіпсів і сухариків: 
- «Lays» в маленькій упаковці (містить аспартам Е951); 
- «Pringles» (містить емульгатор Е471); 
- Сухарики «Кірієшки» (містить підсилювач смаку Е621, Е627, Е631, Е551, барвник Е100 та ін.) 
4. Серед кисломолочних продуктів: 
- «Активія» з додаванням чого-небудь, будь-то фрукти або злаки (у складі загусник Е1442); 
- «Растішка йогурт з фруктовим пюре» (той же загусник Е1442; барвники та ін) - продукт дитячого харчування! 
- «Даніссімо» (загусник Е1442, регулятори кислотності). 
5. Серед ковбасних виробів: 
- Ковбаса «Київський сервелат» ковбасного заводу «Канівської» (у складі якої виявлені стабілізатори і консервант нітрит натрію Е250); 
- «Любительська» варена того ж виробника (містить консервант-фіксатор забарвлення, а також нітрит натрію Е250); 
6. Серед марок морозива: 
Як приклад можна навести продукцію «Ласунка», де виявлені фарбник Е102, Е133, стабілізатори Е407, Е410, Е412, Е466, Е471. І це те, що їдять наші діти! 
7. Серед відомих виробників шоколаду: 
- «Міленіум» і «Alpen Gold» (містять Е476, стабілізатори); 
- «Несквік» (у складі виявлені Е124 і Е476). 
Споживач сьогодні повинен бути більш ніж пильний у своєму виборі і враховувати хоча б результати останніх досліджень у цій області, а також погоджувати свій раціон з переліком шкідливих і небезпечних речовин.

Із останніх новин: з 1 січня 2015 року у Волгоградській області Росії заборонено продавати «колу» особам до 18 років. За даними численних досліджень головною причиною сучасної «епідемії» ожиріння є саме солодкі газові напої. Учені під керівництвом Джоржа Брея, професора із Пеннінгтонського біомедицинського дослідницького центру (США), виявили, що щоденне вживання солодких газованих напоїв на протязі 6 місяців збільшує ризик розвитку метаболічного синдрому та жирового гепатозу печінки.

У спільному дослідженні учених із Італії та США під керівництвом П’єтро Мануеля Ферраро було показано, що у тих, хто вживав більше 1 порції «коли» в день, на 23 % більше ризик утворення каменів у нирках. Вживання кока-коли веде до миттєвого виведення кальцію з організму.

Японські вчені із університету Хіросакі довели, що вже через 2 години після того, як досліджувані випивали 1 банку кока-коли, кількість кальцію у сечі різко збільшувалася. Це пов’язано з тим, що в «колі» міститься велика кількість ортофосфорної кислоти. В результаті вживання великої кількості газованих напоїв розвиваються хвороби нирок та остеопороз.

Огляд, проведений Василісом Ціміходімосом та його колегами із Медичної школи університету Юанніни (Греція), доводить, що вживання великої кількості кока-коли веде до гіпокаліємії (зниження концентрації калію у крові). В легкій формі – це слабість, підвищена втомленість, біль у м’язах. Важка форма – некроз серцевого м’яза, нещодавно медичні новини писали, що дослідження вчених Гарвардської медичної школи про те, що вживання кока-коли веде до раннього статевого розвитку дівчаток. А за даними американських дослідників під керівництвом Карен Шліп, газовані напої в тому числі кока-кола впливають на вироблення статевих гормонів і у дорослих жінок. У тих, хто вживає більше 1 склянки кока-коли на день, рівень естрогену збільшується на 16 %. Підвищення рівня естрогену веде до розвитку онко молочної залози.

Згідно з даними British Dental Journal, кока-кола сприяє ерозії зубної емалі. У дослідженні під керівництвом професора Кетрін Такер із університету Тафтса доведено залежність міцності тазостегнових кісток у жінок від вживання коли. Це пов’язане із наявністю ортофосфорної кислоти у напої.

Упаковка напоїв також має значення. За повідомлення The Coca-cola Company, речовина що містить біс фенол А, використовується для внутрішнього покриття алюмінієвих банок, а пластикові пляшки виготовлені із РЕТ – поліетил-ентерефталату. Бісфенол А схожий за структурою на естрогени і впливає на репродуктивну функцію жінок і чоловіків, провокує розвиток пухлин. Нещодавно Європейське агентство за якістю продуктів харчування черговий раз переглянуло відношення до біс фенолу А та закликало зменшити щоденне вживання його з 50 мкг/кг маси тіла до 4 мкг/кг. Дані, опубліковані в журналі Hypertensions ученими Сеульського університету, свідчать, що кока-кола із банок сприяє підвищенню кров’яного тиску і частоти серцевих скорочень.

Фталати – компоненти РЕТ – упаковки також за структурою схожі на естрогени і підвищують ризик онко молочної залози та ендокринних порушень.

Кардіологи із Монако виявили, що надмірне вживання кока-коли веде до запаморочення, аритмії, тахікардії і відмиранню м’язів. Їх дослідження доводять, що солодкі напої (в тому числі кока-кола) є причиною 180 тисяч смертей щорічно, так як їх вживання веде до збиткової ваги, розвитку діабету, серцево-судинних захворювань та деяких видів онкології. Крім того, їх вживання пов’язане із ризиком розвитку сечокам’яної хвороби.

На сьогодні самі потужні виробники газованих напоїв – компанії Coca-cola та РeрsiCo змінили свою рецептуру, щоб не допустити на пляшках розміщення попередження про небезпеку виникнення онкологічних захворювань.

Кока-Кола – безалкогольний газований напій, вироблений компанією «The Coca-Cola Company».

Кока-Кола була визнана найдорожчим брендом у світі в 2005-2011 роках в рейтингу міжнародного дослідницького агентства Interbrand. Напій продається більш ніж в 200 країнах світу.

Рецепт Кока-Коли – таємний спосіб приготування напою. Згідно рекламної та маркетингової стратегії, закладеної Робертом Вудраффом, рецепт являє собою комерційну таємницю, відому лише декільком співробітникам, в основному керівникам. Згідно з однією з опублікованих версій, напій містить цукор, цукровий барвник (карамель), кофеїн, ортофосфорну кислоту, кукурудзяний сироп з високим вмістом фруктози, екстракт коки, екстракт горіхів коли, лимонний екстракт, ваніль і гліцерин. Відмінності Кока-Коли компанії Coca-Cola і напоїв конкуруючих компаній стосуються в основному змісту ванілі і кориці, а смакові відмінності різних марок – результати ароматичного сліду. Оскільки в листі коки міститься кокаїн, компанія Coca-Cola очищає від наркотику листя, призначені для виробництва напою. Листя коки імпортуються з Перу і Болівії, потім надходять в компанію  Stepan  Company, а в підсумку очищені листя йдуть на виготовлення Coca-Cola. Деякі стверджують, що цей процес не може витягти всі алкалоїди кокаїну з листя, тому, можливо, Coca-Cola містить певну залишкову частку стимулятору кокаїну.

15 лютого 2011 американське радіо шоу This American Life заявило, що їй вдалося розшифрувати фотографії рукопису рецепта, опубліковані 8 лютого 1979 у виданні AtlantaJournal-Constitution, згідно з яким, до складу сиропу для основи газованої води входять: рідкий екстракт листя коки; лимонна кислота; кофеїн; цукор; вода; сік лайма; ваніль; карамель; секретний інгредієнт Merchandise X7, який, у свою чергу складається з: спирту; апельсинового масла; лимонного масла; масла мускатного горіха; коріандру; ефірного масла квітів апельсинового дерева; коричного масла.

Точна формула натуральних спецій «Кока-Коли» (крім інгредієнтів, зазначених вище) є комерційною таємницею. Оригінальна копія формули зберігається в головному сховищі банку Sun Trust Bank в Атланті. Його попередник, компанія Trust Company, була страховиком IPO The Coca-Cola Company в 1919 році.

     Популярний міф свідчить, що тільки два керівника можуть мати доступ до формули, при цьому у кожного може бути доступ тільки до половини формули. Правда в тому, що хоча у Coca-Cola і є правило, що обмежує доступ лише для двох керівників, кожен з них знає формулу цілком, і іншим, на додаток до встановленим двом, був відомий процес виготовлення.

Перші відомості про південноамериканську рослину кока проникли в Європу ще в 1499 році. Перші трансатлантичні мандрівники розповідали, що індіанці жують листя коки, додаючи до них деяку кількість золи або вапна, а також вживають їх в їжу в товченому вигляді і змішаному з перепаленими раковинами. Наслідком цього є сильне нервове збудження, що дозволяє тубільцям безперешкодно виносити величезні переходи по важких гірських дорогах.

Ті ж самі функції виконували у африканських тубільців горіхи коли. Не дивно, що багато фармацевтів намагалися створити на основі цих рослин чудо-засіб від усіх хвороб. Одним з них був доктор Джон Пембертон з американського міста Атланта. У 1886 році йому вдалося приготувати мікстуру на основі витяжки з коки та коли. На смак вона булла дуже навіть непогана. Хороший смак означає наявність безлічі корисних властивостей – до такого дивного висновку прийшов доктор Пембертон, який вирішив чомусь, що новий сироп здатний допомогти людям, страждаючим від втоми, стресу і навіть зубного болю.

Не відкладаючи на потім, фармацевт відправився з тільки що винайденою мікстурою в найкрупнішу міську аптеку і в той же день були продані перші порції сиропу Кока-Кола, по п’ять центів за склянку. Однак це був ще не той напій, який добре відомий нам.

Справжня Кока-Кола з’явилася в результаті недбалості продавця аптеки. Він переплутав крани і випадково додав газовану воду замість звичайної. Отримана суміш покупцям припала до смаку. Правда, не відразу. За перший рік виробництва газованої води Пембертон витратив $ 79.96 на рекламу нового напою, але зміг продати Кока-Коли тільки на $ 50. Але якщо на початку продавалося всього лише по дев’ять двохсотграмових порцій на день, то в 1988 прибуток від продажу цього напою склала 1 мільярд доларів.

Нині Кока-Колу роблять і п’ють в 200 країнах світу. З давніх пір існує легенда про секретну формулою виробництва цього напою, що нібито зберігається в сейфі, ключ від якого передається з покоління в покоління. Це всього лише рекламний міф. Рецепт Кока-коли давним-давно вже відомий, і в даний час цінний не він, а бренд Кока-Кола.

Потужний виробник безалкогольних напоїв, у тому числі Кока-Коли,  один з лідерів українського ринку. Крім центрального офісу та виробництва в Київській області має представництва в 10 обласних центрах України, Сімферополі та Кривому Розі.

Компанія входить до групи «Кока-Кола Хеленік Ботлінг Компані». В Україні представництво відкрито в 1992 році. «Кока-Кола» стала однією з перших транснаціональних компаній, які виявили бажання працювати на українському ринку. «Кока-Кола  Беверджиз Україна» –підприємством з 100-відсотковим іноземним капіталом, це один з найбільших інвесторів в економіку України.

Компанія заявляє, що головні завдання її бізнесу–досягнення високої якості у виробництві, в роботі з персоналом, в обслуговуванні клієнтів, в діяльності всіх підрозділів, підтримка високих стандартів роботи на ринку. Для цього ефективно впроваджуються кращі методики роботи, використовуються ресурси і досвід компанії «Кока-Кола» в усьому світі.

Компанія «Кока-Кола» існує багато років. Тому люди з`ясували для себе безліч цікавих фактів по напій. Серед найбільш відомих та цікавих такі:

Кожну секунду у світі випивають 8000 склянок напоїв, вироблених компанією.

Величезний  знак «Кока-Коли», розміщений над павільйоном «Світ Кока-Коли» в Атланті, складається з 1407 звичайних лампочок та 1906 «погонних» неонових ламп. Висота знаку — 9 метрів, ширина — 8 метрів, вага — 12,5 тонн.

Якщо всією виробленою Кока-Колою заповнити басейн глибиною 180 сантиметрів, його довжина складе 33 кілометри, а ширина досягне майже 15 кілометрів. В такий басейн зможуть одночасно увійти 512 мільйонів людей.

Якщо всю вироблену Кока-Колу роздати в пляшках усім мешканцям планети, кожний з нас отримав би по 1500 пляшок.

Якщо всю вироблену більш як за сто років «Кока-Колу» розлити в пляшки, викласти в одну лінію і обвити нею навколоземну орбіту, то вона обгорне Землю 4334 рази.

Coca-Cola – найтриваліший спонсор  Олімпійських Ігор. Співпраця Coca-Cola з Олімпійським рухом почалося з 1928 року.

Якщо покласти в тарілку з Кока-Колою м’ясний стейк, то через 2 дні Ви його там не знайдете.

Щоб почистити раковину, слід вилити банку Кока-Коли і не змивати протягом години.

Щоб видалити іржаві плями з хромованого бампера машини, потріть бампер зім’ятим аркушем алюмінієвої фольги, змоченим в Кока-Колі.

Щоб видалити корозію з батарей в автомобілі, полийте батареї напоєм Кока-Коли, і корозія зникне.

Щоб розкрутити заіржавілий болт, змочіть ганчірку Кока-Колою і обмотайте нею болт на декілька хвилин.

Щоб очистити одяг від забруднення, вилийте банку Кока-Коли на купу брудного одягу, додайте пральний порошок і поперіть в машині як завжди. Кока-Кола допоможе позбутися  плям. Кока-Кола також ефективно очистить вікна в автомобілі від дорожнього пилу.

Для перевезення концентрату Кока-Коли вантажівка має бути обладнана спеціальними піддонами, призначеними для висококорозійних матеріалів.

Дистриб’ютори Кока-Коли вже 20 років використовують її для очищення моторів своїх вантажівок.

Найперші реакції організму на Кока-Колу викликані надходженням цукру,  адже дев`ять чайних ложок цукру (це щоденна рекомендована норма) потрапляють в шлунково-кишковий тракт, примушуючи підшлункову залозу викинути в кров значну порцію інсуліну. В результаті нестачі інсуліну, печінка активно переробляє прості цукри в жири. Тому організму доведеться випробувати стрибок інсуліну. Приблизно до 40 хвилин після вживання Кока-Коли завершується всмоктування кофеїну, і він здатний надати свою збудливу дію. Зіниці очей розширяться, підвищується артеріальний тиск, блокуються аденозинові рецептори. Це сприяє виникненню збудження і запобігає сонливості. Незабаром в організмі збільшиться виробництво гормону дофаміну, який стимулює центр задоволення мозку, викликаючи приємні емоції у відповідь на надходження напою. Не зовсім фізіологічні реакції. Але все-таки це підсумок одноразового прийому, а які можливі результати після тривалого вживання напою. Велика кількість цукру не може не надати дії на функціональну активність підшлункової залози та ендокринної системи. Крім того, тривале вживання такого насиченого розчину може прискорити  перебіг карієсу,  створюючи сприятливі умови для розмноження мікроорганізмів.

Крім цього регулярне вживання Кока-Коли може стати причиною ураження м’язових тканин, оскільки вживання «шипучки» в обсязі кілька літрів на день приводили до виникнення почуття втоми, втрати апетиту та до блокади провідності в серці. Такі ефекти викликані вимиванням калію, в результаті дії великих концентрацій глюкози і кофеїну. А низький рівень калію (гіпокаліємія) якраз і може стати причиною слабкості, аритмій серця або, навіть, паралічу. Постійне споживання газованих безалкогольних напоїв збільшує ризик захворювання на рак підшлункової залози майже в 2 рази. Фахівці Гарвардської школи охорони здоров’я у 2004 році опублікували результати восьмирічних досліджень підсолоджених цукром безалкогольних напоїв. Протягом 8 років вчені спостерігали за 52 тисячами жінок, які вживали солодкі безалкогольні напої. Дослідники порівнювали стан жінок з першої групи, які пили по одній стандартній пляшці солодкого безалкогольного напою в місяць зі здоров’ям тих жінок з другої групи, які вживали більше за одну пляшку щодня. Виявилося, що жінки з другої групи, частіше страждали на ожиріння. У другій групі хворих на діабет другого типу було значно більше.

В США, де вживання Кока-Коли та інших газованих безалкогольних напоїв висока, на діабет другого типу тільки за офіційною статистикою Міжнародної федерації діабету хворіє близько 8,6%. У зв’язку з цим різноманітні лимонади і всілякі Коли не рекомендується регулярно вживати ні дітям, ні дорослим, особливо вагітним і жінкам, які годують. Здорова доросла людина може інколи спожити чудо-напій, але захоплюватися ним не варто. 

     Напевно, багатьом цікаво, що ж це за інгредієнт, присутній у складі улюбленого напою,  якому під силу впорається з будь-якими забрудненнями. Відповідь на це питання дуже проста – це ортофосфатна кислота. Саме ця кислота здатна на багато що – вона знищує не тільки бруд, але й людські органи, а також зубну емаль.

Ця кислота міститься в будь-яких нешкідливих соках і навіть у кисломолочній продукції, але в набагато менших кількостях, ніж у Кока-Колі, тому руйнівний потенціал ортофосфорної кислоти у цьому напої у десятки разів вище, ніж у будь-якого соку.

У межах обраної теми були поставлені завдання, а саме:

дослідити вплив Кока-Коли на нігті. У багатьох джерелах мережі Інтернет зазначалося, що Кока-Кола здатна за 4 дні розчинити нігті; з`ясувати чи здатна Кока-Кола розчинити м`ясо.

Для того, щоб з`ясувати правдивість міфів про розчинення нігтів, нами був проведений експеримент. Посуд (баночку, місткістю 0,5 л.), наповнив Кока-Колою, потім опустив нігті у посудину. Відразу почали виділятися бульбашки навколо нігтів. Нігті плавали на поверхні та «шипіли» протягом 2 годин; згодом нігті набули коричневого відтінку та потонули. Після того протягом тижня жодних змін об’єкта дослідження не відбулося.

При виконанні іншого завдання – з`ясування здатності напою розчинити м`ясо, було з`ясовано, що м`ясо Кока-Кола також не здатна розчинити. При взаємодії Кока-Коли з м`ясом, останнє нейтралізувало напій, розклавши його на прозору речовину та мутний коричневий осад на дні.У перші 10 хвилин з випитим напоєм в організм надходить 10 чайних ложок цукру.

Звісно, якби вам довелося з’їсти стільки цукру в натуральному вигляді, вас би знудило на третій ложці. У Кока-Колі ж цю надмірну солодкість маскує фосфорна кислота.

Японські вчені з університету Хіросакі (Hirosaki University Graduate School of Health Sciences) довели, що фосфорна кислота дозволяє цукру краще засвоїтися та сприяє виведенню з організму кальцію. У результаті при вживанні великої кількості таких напоїв розвиваються захворювання нирок і остеопороз.

Через 20 хвилин вміст цукру в крові збільшується, що призводить до викиду інсуліну.

Печінка реагує на це шляхом перетворення цукру в жир. За даними численних досліджень, головний винуватець сучасної епідемії ожиріння – саме солодка газована вода. Вчені під керівництвом Джорджа Брея (George Bray), професора з Пеннінгтонского біомедичного дослідницького центру (США), з’ясували, що щоденне вживання літра солодкої газованої води підвищує ризик розвитку метаболічного синдрому (порушення обміну речовин, при якому відкладається жир на животі), збільшує ймовірність розвитку серцево-судинних захворювань та цукрового діабету.

Через 40 хвилин засвоєння кофеїну завершується, розширюються зіниці, підвищується артеріальний тиск.

Кока-кола містить від 95 до 160 мг кофеїну на літр. Огляд, проведений Василіс Ціміходімосом (VasilisTsimihodimos) і його колегами з Медичної школи університету Іоанніни (Греція), показує, що вживання такої великої кількості кофеїну через Кока-Колу може призвести до гіпокаліємії (зниження концентрації калію в крові). У легкій формі вона проявляється як слабкість, підвищена втомлюваність, біль у м’язах. У важкій формі цей стан може призвести до некрозу серцевого і скелетних м’язів. Крім того кофеїн, що міститься в Кока-Колі, викликає порушення сну.Через 45 хвилин посилюється вироблення дофаміну, гормону, що стимулює у мозку центр задоволення.

За таким же принципом на мозок діє героїн. Саме через це Кока-Кола може викликати звикання. Ось чому любителям цього напою хочеться пити його знову і знову.Через 1 годину фосфорна кислота зв’язує кальцій у кишечнику, посилюючи метаболізм.

Збільшується виділення кальцію з сечею. Вживання Кока-Коли пов’язане із втратою кальцію, і, як наслідок, розвитком остеопорозу. У дослідженні під керівництвом професора Кетрін Такер (Katherine Tucker) з університету Тафтса брали участь люди похилого віку – 1413 жінок і 1125 чоловіків. Виявилося, що вживання Кока-Коли (але не інших газованих напоїв) знижує міцність тазостегнових кісток у жінок. Автори пов’язують цей ефект з присутністю фосфорної кислоти.Більш ніж через годину із сечею виводяться магній і цинк, натрій, електроліт і вода.

Ви стаєте дратівливим або, навпаки, млявим. Дослідження італійських та американських вчених під керівництвом П’єтро Мануеля Ферраро (Pietro Manuel Ferraro) довели, що у тих, хто пив більше однієї порції Кока-Коли на добу, на 23% зростав ризик утворення каменів у нирках, ніж у тих, хто споживав менше однієї порції на тиждень.Не можна забувати і про вуглекислий газ.

Вуглекислий газ, який міститься у Кока-Колі, подразнює шлунково-кишковий тракт, а також викликає слабкість клапана, який знаходиться між стравоходом і шлунком. У результаті вміст шлунка потрапляє назад у стравохід, що викликає запалення і печію. Вуглекислий газ погано впливає на жовчний міхур і печінку.

І все ж не такий страшний чорт, як його малюють. Якщо у вас здорові нирки і вам подобається смак і підбадьорливий ефект Кока-Коли, вам не зашкодить одна баночка на тиждень. А щоб поповнити втрачений після прийому однієї баночки Кока-Коли кальцій, достатньо випити склянку кефіру або йогурту.


2.3. Використані джерела

1. Зв'язки з громадськістю у політиці та державному управлінні. / Под ред. В.С. Комаровського. - М.: РАГС, 2001.

2. Шарков Ф.І. Паблік рилейшнз. - М.: Академічний Проект; Ділова книга, 2007.

3. Чумиков О.М. Зв'язки з громадськістю: Навч. посібник. - М.: Справа, 2001.

4. http://www.cocacolahellenic.ru/messages/details/16

5. http://www.coca-cola.kz/index.php?p=art&id=107

6. http://www.compromat.ru/main/eda/cocapepsi.htm

7. www.foodsmarket.info / news / content.

8. www.inauka.ru

9. http://www.kpnemo.ru/other/2005/08/30/kak_byila_sozdana_coca_cola

10. Www. Proreklam. Ru / cola /

11. Http: / / www. Reeed. Ru / info _ coca - cola - kompanii. Php

12. Http: / / www. Stopusa. Info / articles / 030828_ Koka. Shtml

13. Http: / / ru. Wikipedia. Org /

14. Http: / /medpsyhology.pp.ua/vplyv- coca_cola.

Висновок


Фосфорна кислота, консервант, у великій концентрації міститься в напої, виявляє токсичну дію на клітини і сприяє вимиванню кальцію з кісток, а значить, остеопорозу. Особливо не варто зловживати напоєм особам із захворюваннями шлунково-кишкового тракту. Високий вміст даної кислоти також псує зубну емаль.

Напій містить чималу кількість кофеїну, тому при зловживанні може викликати нервове збудження і зневоднення організму.

Кока-Кола добре розчиняє кров і м’ясо, як показали експерименти. Цьому, зокрема, сприяють фосфорна і лимонна кислота. Тому Колу нерідко використовують спритні люди в пранні, в прибиранні для видалення жирних плям, крові, іржі, накипу і т.д. У цьому сенсі Кола, звичайно корисна. Однак про здоров’я не можна сказати того ж. Навряд чи напій, використовуваний як ефективний засіб для чищення, може нести благо, потрапивши в організм людини.

Один стакан звичайної Коли містить близько 9 ложок цукру — максимальну денну норму. Це немало, особливо якщо врахувати, що білий рафінований цукор сам по собі не має ніякої живильної цінності і до того ж сприяє вимиванню кальцію з кісток і зубів. Одночасне надходження великої кількості цукру до кров дає сильне навантаження на печінку і провокує великий викид інсуліну.

Хтось п’є дієтичну Коку, однак вона не більш корисна. Як і багато інших дієтичні газовані напої, вона містить аспартам. Це цукрозамінник, що викликає посилення серцебиття, головний біль, депресію і втому.

Кока-кола виготовляється на основі рослини Кола, з якого також роблять наркотик кокаїн. Виходить, що у напою багато спільного зі слабким наркотиком, тому вона викликає свого роду звикання і тимчасову легку ейфорію.

Сама по собі газована вода несе певну шкоду організму, а при частому вживанні викликає розлад шлунку і іноді панкреатит.

Крім цього регулярне вживання Кока-Коли може стати причиною ураження м’язових тканин, оскільки вживання «шипучки» в обсязі кілька літрів на день приводили до виникнення почуття втоми, втрати апетиту та до блокади провідності в серці. Такі ефекти викликані вимиванням калію, в результаті дії великих концентрацій глюкози і кофеїну. А низький рівень калію (гіпокаліємія) якраз і може стати причиною слабкості, аритмій серця або, навіть, паралічу. Постійне споживання газованих безалкогольних напоїв збільшує ризик захворювання на рак підшлункової залози майже в 2 рази.

Відомий напій може викликати онкозахворювання – стверджують американські правозахисники і вимагають заборонити один із компонентів напою – карамельний барвник. Влада Каліфорнії на законодавчому рівні постановила – або ж змінити рецепт «коли», або попереджати про небезпеку онкозахворювання на етикетках. До складу паралельного барвника «коли» входить 4- метилімідазол. Ця речовина викликає онко. Досліди на мишах підтвердили виникнення пухлин. Майк Якобсон (голова Центру використання науки в інтересах суспільства) вже подав петицію на заборону паралельного барвника. В Америці він також використовується для виготовлення соєвого соусу, кави, хліба та пива. Із офіційної заяви компанії Кока-коли: «…карамельний барвник у всіх наших продуктах є… ми попросили виробників карамелі зменшити у ній кількість 4- метилімідазолу».

Останнім часом все частіше піднімаються питання про те, чи є вживання Кока-Коли повністю безпечним для здоров’я, і чи може цей напій бути повноцінним елементом раціону здорової людини. Якої-небудь специфічної негативної дії на організм Кока-Коли офіційно не встановлено.

Однак, в цілому, вплив напою на здоров’я не відрізняється від подібного для аналогічних продуктів. Так, не рекомендується пити сильногазовані напої особам, які страждають на захворювання шлунково-кишкового тракту, зокрема, на гострий і хронічний гастрит, у тому числі і що супроводжується підвищеною шлунковою секрецією, на виразкову хворобу шлунка і дванадцятипалої кишки, на порушення з боку жовчовивідних шляхів, на хвороби підшлункової залози і на інші хвороби.

При тривалому вживанні Кока-Коли може проявитися алергія на її компоненти (у тому числі кропив’янка), яка тримається до 4 тижнів, оскільки ускладнюється відсутністю необхідної норми кальцію в організмі.

Надмірне вживання Кока-Коли погано впливає на весь організм в цілому.

У Національному інституті вивчення санітарного стану навколишнього середовища група вчених-дослідників, що займається вивченням впливу продуктів харчування на здоров’я людей, тривалий час проводила епідеміологічні дослідження впливу Кока-Коли на кісткові тканини людини. Висновок, до якого вони прийшли, був наступним – в Кока-Колі міститься фосфорна кислота, яка завдає шкоди кісткам, вона вимиває з них солі кальцію. Такий процес призводить до збільшення солей кальцію в крові, які в подальшому формують в нирках кристали і поступово утворюють каміння.

Складно знайти якусь користь в Кока-Колі, крім, можливо, її оригінального смаку та тимчасового підвищення рівня гормонів задоволення. Солодкі газовані напої – суміш цукру, хімії й газів – щоб швидше розподілити по організму шкідливі речовини. Кока-кола, наприклад, чудовий засіб від вапняного накипу й іржі.

Подумайте гарненько перш, ніж відправляти таку рідину в шлунок. До того ж газовані солодкі напої шкідливі й високою концентрацією цукру - в еквіваленті чотири-п'ять чайних ложок, розведених у склянці води. Тому не варто дивуватися, що, угамовуючи спрагу таким газуванням, ви через уже п'ять хвилин знову прагнете пити.    Неправильне харчування – пряма дорога до ожиріння, до серцевих захворювань, до хвороб шлунково-кишкового тракту. Перш, ніж з'їсти щось із наведеного вище списку, подумайте кілька разів. Шкідливі продукти скорочують життя людини, отруюють організм. Подумайте про своє майбутнє і майбутнє ваших дітей.База даних захищена авторським правом ©shag.com.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка