«Уся – в музиці слова…» (М. Хороб) (до 60-річчя від дня народження Марії Вайно)Скачати 192.1 Kb.
Дата конвертації02.05.2016
Розмір192.1 Kb.
#32679

Надвірнянська центральна районна бібліотека

Організаційно-методичний відділ

«Уся – в музиці слова…»

(М. Хороб)

(до 60-річчя від дня народження Марії Вайно)

(Інформаційно-методичний лист)
http://styknews.info/sites/default/files/basic-foto/2011/03/22/author-image-215.jpg

Надвірна

2016

«Уся – в музиці слова…» (М. Хороб): до 60-річчя від дня народження Марії Вайно: інформ.-метод. лист / Надвірнянська ЦРБ; уклад. М. Кушнерчук; відп. за вип. Г. Волошин. – Надвірна, 2016. - 15 с.

Незабаром відома прикарпатська письменниця Марія Вайно відзначатиме 60-річний ювілей. «Поезія, проза, кіносценаристика Марії Вайно вирізняється на фоні сучасної української літератури і формою, і змістом, психологізмом та шляхетністю словесного мислення» - вважає голова Івано-Франківського осередку НСКУ Ю. Яковина.

Пропонуємо матеріал про життя, творчість письменниці, сценарій масового заходу.

Адресовано бібліотекарям.

Уклад.: М. Кушнерчук – провідний методист ЦРБ;

Відповідальна за випуск: Г. Волошин – директор ЦБС.
Тираж: 20 прим.

Біографія

Марія Едуардівна Вайно  народилася в с. Букачівці Рогатинського району Івано-Франківської області 13 березня 1956 року. Виросла в м. Калуші. По закінченні середньої школи вступила до Чернівецького державного університету. Отримала фах філолога, за спеціальністю: українська мова та література. Працювала вчителем, старшим викладачем Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу на кафедрі документознавства та інформаційної діяльності; співпрацювала з видавництвами як літературний редактор. Працювала редактором на Першому Національному телеканалі в м. Києві. Донедавна працювала в Івано-Франківському інституті мистецтв Прикарпатського університету, викладала сценічну майстерність.

Ще з шкільних років – з 4-го класу - друкує свої твори, постійно співпрацює з видавництвами. Автор біля двадцяти художніх книжок: поезія, проза, кіносценарії. Член Національної спілки письменників України, відповідальний секретар обласної організації НСПУ, член Національної спілки кінематографістів України (як кіносценарист), член правління Національної спілки кінематографістів України, лауреат літературних премій: ім.. В. Стефаника (2014 р.), міської ім. Івана Франка в галузі літератури (2002 р.), двічі лауреат Всеукраїнського конкурсу «Коронація слова» (в номінації «кіносценарій» (2000 р) та «роману» (2001 р).

Мешкає в Івано-Франківську.
Творчість Марії Вайно

Марія Вайно – «справжня письменниця», як висловився про неї Дмитро Павличко. Її талант багатогранний – поезія, проза, кіносценарії. Дебютувала збірками поезій «Терпкість» та новел «Паводок» у 1992 році. В невеликій за обсягом поетичній збірці намагалась відобразити світ переживань своєї ліричної героїні. «Марія Вайно додає до незмінно сучасної поезії свої барви, емоції, акценти, спалахи безоглядної щирості» - писав Я. Дорошенко. Про «Паводок» сама письменниця говорила: «То не оповіді, а якісь шматки долі, вирвані, відщеплені, покинуті скалками, вп»ялися в мою душу…».

Марія Вайно – талановитий новеліст, глибоко психологічна письменниця. Зізнається : «Моя стихія – новелістика». Для її новел характерними є «пошуки істини в людськім житті, пошуки гармонії в родині українській» (М. Василенко).

Основні теми її творчості – теми любові, зради, людської долі.

«Пише вона коротко, дужо і боляче» (М. Василенко), що особливо помітно після виходу її солідної, етапної збірки поезії й прози «Жінка з келихом дощу», «Згорток на лавці». Те ж саме стосується її попередніх речей «Свекрушина», роману в новелах «Теплий двір, або рапсодія струнного квартету». Хоча має в своєму письменницькому багажу збірку поезій «Терпкість», новел «Паводок», поезії і прози «Нитка Аріадни».

ЇЇ письму притаманна певна експресивність як суть і зміст творчості, адже вона має відчуття глибокої реальності, бо всі події зовнішнього світу вона перепускає через свої відчуття, через власне «Я».

Літературні критики стверджують, що у її малих творах, шкіцах, замальовках є щось від поезії в прозі Василя Стефаника, Гната Хоткевича, Шарля Бодлера, Моріса Метерлінка, хоча порівняння ці, звичайно умовні.

А ще Марія Вайно – одна з небагатьох представників сучасного письменства, хто займається жанром кіноповісті в новелах. ЇЇ кіносценарії – новаторство в українській літературі. Високу оцінку кіносценаріям М. Вайно дає Євген Баран: «Сей автор з тих, який знає, про Що пише і Що каже… Якби сьогодні ми мали українське кіно, то ці твори цілком могли би скласти основу добротного українського сімейного серіалу…». Кіносценарист М. Вайно володіє своєрідним баченням, глибоким драматичним психологізмом, має свою, манеру творчого самовираження. «Письменниця-кіносценарист виходить за межі традиційного і навіть перевершує себе. ЇЇ неможливо передбачити на завтра, вона не повторюється, а дається їй найвище, що було, є і буде на цій землі…» (Г. Муравська, м. Вінниця).

У 2015 році Марія Вайно проявила себе в іпостасі науковця, видавши навчальний посібник: „Сценарна майстерність: написання п’єси, написання сценарію” (кн. 1) та разом із професором Харківської державної академії культури Житницьким А. З. „Сценарна майстерність. Написання сценарію естрадно-масового театралізованого видовища (кн. 2)”
      Книги оригінальні тим, що це творча майстерня викладача і водночас митця-драматурга, а тому рекомендації, секрети творчої діяльності, деякі штрихи і окреслення дуже вагомі й цікаві. Дані  посібники стануть не тільки базою з вивчення дисципліни для студентів, а й цінителів у сфері театру, кіно, телебачення, різного роду театралізованих шоу та настільною книгою культурних закладів.

В передньому слові до книги Марії Вайно «Кусень світу» (вибрана та нова новелістика) доцент кафедри української літератури Прикарпатського університету Марта Хороб пише: «Без неї сучасний український літературний простір збіднів би як на Прикарпатті, так і у всеукраїнському просторі… Марія Вайно неповторна у різних своїх творах: у модифікації тем, проблем, у головних та другорядних чи епізодичних персонажах, у пафосі, настроєності, часопросторі».


Творчий доробок Марії Вайно:
1. Вайно М. Терпкість [Текст]: поезія / М. Вайно – Коломия: Світ,1992. – 96 с.

2. Вайно М. Паводок [Текст]: новели / М. Вайно – Івано-Франківськ, 1992. – 34 с.

3. Вайно М. Нитка Аріадни [Текст]: поезія, проза / М. Вайно – Івано-Франківськ: Лілея-НВ, 2001. – 1999. – 100 с.

4. Вайно М. Чоловік у кредит, або Четвертий варіант» [Текст]: кіносценарій психологічної драми / М. Вайно. – Івано-Франківськ: Нова Зоря, 2000. – 88 с.

5. Вайно М. Теплий двір, або Рапсодія струнного квартету» [Текст]: роман у новелах / М. Вайно. – Івано-Франківськ: Лілея-НВ, 2001. – 164 с.

6. Вайно М. Свекрушина [Текст]: кіносценарій / М. Вайно. – Івано-Франківськ: Нова Зоря, 2001. – 136 с.

7. Вайно М. Ти мій син [Текст]: кіносценарій / М. Вайно. – Івано-Франківськ: Симфонія форте, 2006. – 32 с.

8. Вайно М. Тепліьй двор, или Рапсодия струнного квартета [Текст]: роман в новеллах ; перевод с укр. С. Коршуновой / М. Вайно. – Ивано-Франковськ: Мисто НВ, 2006. – 176 с.

9. Вайно М. Жінка з келихом дощу» [Текст]: вибране / М. Вайно. – Івано-Франківськ: Лілея-НВ, 2006. – 452 с.

10. Вайно М. Згорток на лавці [Текст]: поезія / М. Вайно. - Івано-Франківськ: Лілея-НВ, 2006. – 64 с.

11. Вайно М. Теплий двір, або Рапсодія струнного квартету [Текст]: роман у новелах / М. Вайно. – Київ: Факт, 2008. – 216 с. с.

12. Вайно М. Шкіци на одвірках [Текст]: кіноповісті та новели / М. Вайно. – Івано-Франківськ: Місто НВ, 2011. – 128 с.

13. Вайно М. Пасіонарія [Текст] / М. Вайно. – Івано-Франківськ: Тіповіт, 2012. – 110 с.

14. Вайно М. Станіславські фрески [Текст] / М. Вайно. - Івано-Франківськ: Місто НВ, 2012. – 104 с.

15. Вайно М. Кусень світу [Текст] / М. Вайно. - Івано-Франківськ: Місто НВ, 2015. – 655 с.

16. Вайно М. Е. Сценарна майстерність [Текст]: написання п»єси; написання кіносценарію: навч. посібник. Кн.1 / М. Вайно – Івано-Франківськ: Місто НВ, 2015. – 232 с.

17. Вайно М.Е. Сценарна майстерність [Текст]: написання сценарію естрадно-масового театралізованого видовища: навч. посібник. Кн.2 /М. Е. Вайно, А. З. Житницький – Івано-Франківськ: Місто НВ, 2015. – 144 с.
Пропонуємо організувати та провести:

Книжкова виставка-досьє: «Я розкошую, коли я пишу…» (М. Вайно)

1р. Барви поезії Марії Вайно

2 р. «Моя стихія – новелістика» (М. Вайно)

3 р. Кіносценарії Марії Вайно – новаторське явище в літературі.

4р. «Пише вона коротко, дужо і боляче» (М. Василенко)
Тематичні полички:


 • «Моє життя – невиораний лан…» (М. Вайно)

 • Марія Вайно – обдарована, талановита, творча особистість.

 • Три літературні іпостасі Марії Вайно

 • Марія Вайно – глибоко психологічна письменниця

 • Марія Вайно – «справжня письменниця» (Д. Павличко)


Вікторина «Жінка з келихом дощу».


 1. Коли і де народилась Марія Вайно?

(13.03.56 р. в с. Букачівці Рогатинського р-ну)
2. Коли вийшли друком перші спроби пера?

(коли Марійці виповнилось 10 років)
 1. Назвіть першу книгу М. Вайно.

(поетична збірка «Терпкість» та збірка новел «Паводок», 1992 р.)


 1. Які кіносценарії М. Вайно знаєте?

(«Ти мій син», «Свекрушина», «Чоловік в кредит»)


 1. Основна тема творчості Марії Вайно.

(любов, зрада, людські долі, жіноче щастя)


 1. У якій книзі масштабно представлено новелістику авторки?

(«Кусень світу», 2015 р.).


 1. Лауреатом яких премій є М. Вайно:

(обласної ім.. В. Стефаника (2014 р.), міської ім.. І. Франка (2002 р.), Всеукраїнської «Коронація слова» (2000 р., 2001 р.)
«Я сильна. Я спрагла. Я знову щаслива…»

(М. Вайно)
(сценарій ракурсу літературного до 60-річчя від дня народження Марії Вайно)
В читальній залі влаштовано книжкову виставку «Я розкошую, коли я пишу…»
Читець:

Як я живу:

Багато я живу.

Тута іншому бути не можна:

Доля є,

Вередлива вельможа,Ми не рівня.

Я їй не служу –

Дорожу…

І тремчу, як втечуВ рокову неможливості прірву…

Може, щось я зробила невірно,

Але всім, що було, дорожу:

Сильним болем і сміхом лунким,

Тихим шепотом, повноголоссям,

Що було вже і що не збулося,

Що є згадкою - дорожу…
Ведучий. Марія Вайно… «Жінка з келихом дощу». Гарна, ніжна, світла людина. В її житті не все було просто, однак за все дякує Богу. Дуже любить своїх двох синів, своїх учнів, а ще віддавна закохана в літературу…
Ведучий. Марія Вайно народилась 13 березня 1956 року в с. Букачівці Рогатинського району. По закінченні середньої школи вступила до Чернівецького державного університету. Отримала фах філолога, за спеціальністю: українська мова та література. Працювала вчителем, старшим викладачем Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу на кафедрі документознавства та інформаційної діяльності; співпрацювала з видавництвами як літературний редактор. Працювала редактором на Першому Національному телеканалі в м. Києві. Донедавна працювала в Івано-Франківському інституті мистецтв Прикарпатського університету. Зараз – відповідальний секретар обласної організації НСПУ.
Ведучий. Писати почала з дитинства. Все її свідоме життя – «в музиці слова, в гармонії почуттів, у світі людських доль» - відзначає Марта Хороб. Як обдарована, талановита особистість, Марія Вайно однаково оригінальна і неповторна у поезії, прозі, кіносценаріях. А починалося все з поезій, що увійшли в збірку «Терпкість» (1992 р.). У своїй першій невеликій за обсягом книжечці авторка намагалась відобразити світ своїх переживань, думок, почуттів через ліричну героїню. Вірші, написані в традиційній манері, підкуповують щирістю, свіжістю, ніжністю. В чотирьох розділах збірки – «Задума», «Обручка», «Терпкість», «Я вдячна долі» червоною ниткою струмує любов. Любов як Дар і Хрест, любов як суть, як вічне і благородне почуття.
Читець.

Я вдячна долі, що тебе люблю,

Але чомусь від неї хочу – більше…

Тому аж захлинаюся у віршах,

Аби не захлинутись наяву –

Занадто якось…

Я тебе люблю…
Читець.

Я так нікого не любила,

Я так нікого не чекала…

Я ниць перед тобою впала

І ледь від болю не зомліла,-

Солодкий біль мого спасіння.

Я, попеліючи, живою

Здригнулась, ставши знов собою,

Пізнавши диво-воскресіння…

Та… Тільки крадене те щастя,

Чуже,

Солодке – з гіркотою,Чиєсь,

Із тугою сліпою

Мені на долю не удасться –

Руки


порубані

у щастя…
Ведучий. «Марія Вайно додає до незмінно сучасної поезії свої барви, емоційні акценти, спалахи безоглядної щирості. У неповторному асоціативному мереживі, в несподіваних поетичних образах своєрідно відтворене світло й тіні цього життєдайного почуття, завжди оповитого принадною невловимою таїною», - писав в анотації до книги М. Вайно «Нитка Аріадни» Ярослав Дорошенко.


Читець.

Є кохання – мов квіти

Прекрасні. Лиш їх не зривай!

Є кохання – мов вітер –

Он той буревій навісний, - не питає:

Увірветься та в душу. Оголить беззахисну. Все позриває,

І напоїть дощем чи то щасть, чи то сліз…

Є кохання: приклалися дві половини із ран,

Затягнулись – і міцно вросли в свою долю.

Є кохання – забава: то пані і пан

У житейській ріці – це нова переправа.

Є кохання – як злет. Як падіння (бо рабське воно).

Є кохання – як власність, а є – милосердя покора.

Є кохання таке, що наділить собою весь світ,

Є зернятко маленьке – пагінчик безвольний, кволий.

Є таке, як отрута, а є – як спасення зело,

Порятунок: встромившись на лезо,

благаючи Бога,

(Навіть страшно!) Лиш так обіймаєш

кохане тепло

І падеш до плеча

палача,


Що не вартий того…
Ведучий. Марія Вайно говорить: «Моя стихія – новелістика». Праця, яка мене не тримає за руки… Слухаю. Окреслюю образ, думку. Все має тонкі риски… Кожна з них – свою вагу… Поспішаю мовити, аби не закорявіло моє і чиєсь чуття… Це мій світ важливого…». В малих епічних формах, в різновидах малої прози: новелі, образках, шкіцах, замальовках відчувається її хист новеліста, мистецтво новелістичного мислення. ЇЇ новели відзначаються глибоким психологізмом, в цих коротких оповідях – людські долі, людське життя з його болями, горем і радощами, щастям і невдачами.
Читець: дві новели з книги «Кусень світу» (2015 р.)
Ведучий. Письменник Михайло Василенко так характеризує творчість Марії Вайно: «Глибоко психологічна письменниця. Пише вона коротко, дужо і боляче. Хода її письма надривна, якась, можна сказати, експресіоністична». У її прозі – вважає Ольга Слоньовська - «…все правдиве, цілісне, життєве». А ще відзначає мову творів письменниці: «Такою мовою може приємно здивувати читачів не кожен художній текст сучасної української літератури. Чудова, м»яка, соковита, дивовижно запашна, як отава копиці з-під різдвяного снігу».
Ведучий. «Марія Вайно неповторна у різних своїх творах: у модифікації тем, проблем, у головних та другорядних чи епізодичних персонажах, у пафосі, настроєності, часопросторі. Але про що б вона не писала, це хвилює кожну людину, родину, кожну жінку… над цим усім панує Любов» - вважає кандидат філологічних наук Марта Хороб.
Читець: уривок з роману в новелах «Теплий двір, або Рапсодія струнного квартату».
Ведучий. Третя іпостась Марії Вайно – кіносценарист. Її кіносценарії наповнені силою духу, мають велике виховне значення. «Якби сьогодні ми мали українське кіно, то ці твори цілком могли би скласти основу добротного українського серіалу» - вважає літературний критик Євген Баран. А голова Івано-Франківського осередку НСКУ Юліан Яковина впевнений, що «кіносценарії Марії Вайно : «Ти - мій син», «Чоловік у кредит, або Четвертий варіант», «Свекрушина», «Франсуаза» - новаторське явище в літературі».
Інсценізація уривку з любого кіносценарію.
Ведучий. Марія Вайно викладала в інституті культури Прикарпатського університету ім.. В. Стефаника сценічну майстерність. Набутий досвід, знання передавала учням. У 2015 р. видала навчальний посібник у двох книгах «Сценічна майстерність», аналогу якому в Україні немає. Друга книга видана у співавторстві з А. Житницьким.
Перегляд відеосюжету «Сценарна майстерність від Марії Вайно»
Ведучий.: «Три літературні іпостасі пані Марії живуть між собою в мирі, злагоді й доповнюють одна одну: сценарний виклад тексту, насиченість оповіді дією - від прози, величава романтика та ліричні образки-ремарки - від поезії, значущі діалоги та несподівані захоплюючі сюжетні повороти - від написаних романів» (Ю. Яковина)
Ведучий. Творчість Марії Вайно належно поцінована. Вона – лауреат Івано-Франківської міської премії ім. І. Франка (2002 р.), обласної ім. В. Стефаника (2014 р.), двічі лауреат Всеукраїнського конкурсу «Коронація слова» (в номінації «кіносценарій» (2000 р.) та «роману» (2001 р.).
Ведучий. Тож Марія Едуардівна Вайно – талановита, обдарована, творча людина, «без якої сучасний український літературний процес збіднів би як на Прикарпатті, так і у всеукраїнському просторі». (М. Хороб). ЇЇ поезія, проза, кіносценаристика на фоні української літератури вирізняється манерою, несхожою на інших, формою, змістом, психологізмом та шляхетністю. Недаремно Дмитро Павличко у листі до неї написав «Ви – справжня письменниця».
Читець.

Моє життя – невиораний лан,

Зерно зрослось із серцем непосіяне.

Забутий кимось світ душі – талант,

Що десь у горла розірвавсь із мріями.
Літа пройшли. Чи півжиття пройшло?

І живоття пече жагою-муками.

Воскреснути живій, та чи дано?

Чуттям.


Відлунням.

Голосом.


Хоч…

Звуками…
Ведучий. Бажаємо Марії Едуардівні міцного здоров»я. Хай ллються через край келиха її нові творчі здобутки, а серце і надалі переповнює Любов!


Деякі публікації про М. Вайно та її творчість.


 1. Книжка вчительки: [Презентація збірок Марії Вайно, поетеси-вчительки СШ24 м. Івано-Франківська]// Рідна земля. – 1993.- 19 берез.

 2. Слоньовська О. Терпкість верби плакучої: [рец. на зб. М. Вайно «Паводок» і «Терпкість»]/ О. Слоньовська //Поліття. – 1993.-№13-14 квітн.

 3. Олійник В. Куточок поезії: [про творчість М. Вайно] і вірші: Україні; Рідне; Материне; Розійшлись; Споконвічне/В. Олійник// – Калуське віче. – 1993.- 11 верес.

 4. Сповідь душі: [про письменницю, вчительку укр. мови та літ. pагальноосвітн. шк.. №25 м. Івано-Франківська М. Е. Вайно]// Дзвоник. – 1995.- 18 трав.

 5. Баран Є. Троянда цвіте. Самітня… : [про кн.. М. Вайно «Терпкість» і «Паводок»] / Є. Баран // Перевал.- 1997.- № 2.- с.192-193

 6. Заник В. «І тільки схлип той  – в моєму вірші»: [про нову книгу М.Вайно «Нитка Аріадни»] /В. Заник // Зах. кур’єр. – 1999. – 17 груд.

 7. За «ниткою Аріадни» – у світ образів і метафор: [про презентацію нової збірки поезій і прози вчительки з Івано-Франківська Марії Вайно]// Галичина. – 1999.- 17 груд.

 8. Яковина Ю. Марія Вайно: «Ця притягальна сила кіно…»: [розмова з поетесою     про кінематограф] / Ю. Яковина //Зах. кур’єр. – 2000. – 11 лют.

 9. Михайловський Р.  «Ниткою Аріадни» крізь лабіринти доль: [про зб. поезій М. Вайно «Нитка Аріадни»] /Р. Михайловський // Калуське віче. – 2000. – 19 лют.

 10. Яковина Ю. Слово зі столиці повернулося коронованим: [кіносценарій М. Вайно став лауреатом Всеукраїнського конкурсу «Коронація слова»] /Ю. Яковина // Захід. кур’єр. – 2000. – 22 груд.

 11. Писуляк С. Кіносценарій Марії Вайно – лауреат конкурсу: [зустріч з читачами в Надвірнянській ЦРБ] / С. Писуляк // Нар. Воля.- 2001. – 10 квіт.

 12. Яковина Ю. «Чоловік в кредит» від Марії Вайно: Інтерв’ю з прикарпатською поетесою/ Ю. Яковина //Зах. кур’єр. – 2001. – 22 черв.

 13. Іванців В. «Четвертий варіант», або диплом лауреата: [поетеса М. Вайно стала переможницею Всеукраїнського конкурсу романів та кіносценаріїв «Коронація слова»] / В. Іванців //Високий замок. – 2001.- 19 січ

 14. Лауреати у жанрі роману: [«Коронація слова» – дипломант у жанрі роману Марія Вайно за роман «Теплий двір, або Рапсодія струнного квартету»]// Українське слово. – №1.- с. 15

 15. Яковина Ю. Любов непереможна: Інтерв’ю з письменницею Марією Вайно// Зах. кур’єр. – 2002. – 31 травня.

 16. Михайловський Р. Кіносценарії Марії Вайно «Чоловік в кредит», «Свекрушина», «Ти мій син! – нове слово в українському кінематографі / Р. Михайловський // Дзвони Підгір’я. – 2003.- 19 квіт.

 17. Про жінку «із келихом дощу»: [про творчий вечір письм. Марії Вайно] // Репортер. – 2006.- 2 листоп. – с. 6

 18. Яковина Ю. Кіносценарії готуються до старту: [про кінотворчість М. Вайно]/ Ю. Яковина // Захід пост. – 2006. – 21 груд. – с. 81

 19. Халус О. Божий дар відчувати кордони землі і серця: [літературний портрет поетеси М, Вайно] /О. Халус// Укр. cлово. – 2007. – 17-23 січ. – с. 9.

 20. «Жінка з келихом дощу»: [М. Вайно – поетеса і кінодраматург, двічі лауреат конурсу «Коронація слова», лауреат премії ім.. Івана Франка].// Салон +. – 2007. – 19 лип. – с. 11.

 21. Кулик С. Неординарний митець Марія Вайно/ С. Кулик// Івано-Франківський оглядач. – 2009. – 3 вересня (№34). – с. 14

 22. Павличко Д. Ви – справжня письменниця: [лист з арх. Письменниці] /Д. Павличко// Вечірній Івано- Франківсь. – 2009.- 31 груд (№24). – с. 4

 23. Герасименко Н. Роман у новелах Марії Вайно «Теплий двір, або Рапсодія струнного квартету / Н. Герасименко//Вечірній Івано-Франківськ. – 2009. – 31 груд. (№42). – с. 4

 24. Вайно М. Відчувати – то важливо дуже…: [розмова з письм. Записала М. Войцехівська-Павлишин]// Вечірній Івано-Франківськ. – 2009. – 31 груд. (№ 42). – с. 4.

 25. Шалкітене І. Філософія серця: [про творчість М. Вайно в Народному домі №1 з нагоди 55-річчя] / І. Шалкітене// Вечірній Івано-Франківськ. – 2011. – 17 берез. (№10). – с. 11

 26. Яковина Ю.  Кіносценарії Марії Вайно /Ю.  Яковина // Вечірній Івано-Франківськ. – 2009. – 31 груд. (№42). – с. 4

 27. Мончук О. 45 хвилин поезії від Марії Вайно: [ в Івано-Франківській шк.. №25 на літ. зустрічі з кінодраматургом, новелісткою і поетесою] / О. Мончук //Галичина. – 2-11. – 20 груд. (№191). – с. 8

 28. Клід Я. Творчість, що тішить…: [театр. колектив міського Будинку вчителя з малою виставою «Тепер відпросися на щастя» за романом М. Вайно «Теплий двір, або Рапсодія струнного квартету»] / Я. Клід// Вечірній Івано-Франківськ. – 2011. – 15 груд. (№46). – с. 12

 29. Турелик Л. Якщо є рай, то він – любов…: [про кн.. М.Вайно «Шкіци на одвірках»] /Л. Турелик// Галичина. – 2-11. – 1 жовт. (№146). – с. 8

 30. Воронова К. Літературна майстерня Марії Вайно: [відбулася в ОУНБ ім.. Івана-Франка] /К. Воронова – 2-11. – 22 груд. (№47). – с.12

 31. Осташ І. Втілення кіносценарію як літературного жанру в психологічній драмі Марії Вайно «Ти мій син!» / Ірина Осташ // Еврика-ХІІ: зб. студент. наук. праць. – Івано-Франківськ, 2011. С. 64-88.

 32. Вайно М. Кіноформа годиться для читання…: [розмова з членом Івано-Франківського осередку НСКУ, письм., кіносценаристом] /записав Ю. Яковина // Галичина. – 2012.- 18лют (№25). – с. 7

 33. Слово тремке і дотичне: [про літ. майстерню М. Вайно та її вихованицю Н. Головатчук] // Світ молоді. – 1012. – 8 берез. (№10). – с. 12

 34. «Я люблю людей»: [творча зустріч з письменницею М. Вайно в мистецькій вітальні «Берегиня» Городенківської ЦРБ ] // Край. – 2013. – 1 берез. – с. 4

Інтернет-ресурси:


Марія Вайно — Вікіпедія

https://uk.wikipedia.org/wiki/Марія_Вайно


Марія Вайно - поет, прозаїк, кінодраматург | Офіційний ...

mariyavaino.if.ua


Сценарна майстерня. Марія Вайно

screenplay.com.ua/authors/?id=64
Каталог: wp-content -> uploads -> 2015
2015 -> Навчальний посібник Харків нфаУ 2011 (07) к 15 Рецензенти: В. О. Тюріна
2015 -> Київська духовна академія української православної церкви київського патріархату новітні релігійні та містичні рухи: системний аналіз Збірник наукових праць
2015 -> Положення про підготовку науково-педагогічних І наукових кадрів { Із змінами, внесеними згідно з Постановами км n 960 ( 960-2000-п ) від 14. 06. 2000 n 1124 ( 1124-2004-п ) від 27. 08. 2004 n 254
2015 -> Положення про організацію освітнього навчального процесу Миколаїв-2015 ббк 74. 202 П 52 Затверджено вченою радою Миколаївського національного університету імені В. О
2015 -> Міністерство освіти І науки україни технолого-економічний коледж миколаївського національного аграрного університету
2015 -> Матеріали VІІІ міжнародної науково-практичної конференціїз питань патріотичного виховання молоді
2015 -> Гарбадин Андрій Стефанович робоча програма

Скачати 192.1 Kb.

Поділіться з Вашими друзьями:
База даних захищена авторським правом ©shag.com.ua 2022
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка