Урок зі стройової підготовки Тема Стройові прийоми і рух без зброї. Заняття Практичне. Час проведення 45 хвСкачати 44.78 Kb.
Дата конвертації30.04.2016
Розмір44.78 Kb.
#27794
ТипУрок
ПЛАН-КОНСПЕКТ

ПРОВЕДЕННЯ ЗАНЯТТЯ З «ЗАХИСТУ ВІТЧИЗНИ»

ЮНАКАМИ-УЧНЯМИ 10-го КЛАСУ

Урок зі стройової підготовки

Тема 1. Стройові прийоми і рух без зброї.

Заняття 3. Практичне.

Час проведення – 45 хв.

Навчальне питання. Рух стройовим і похідним кроком.

Навчально-виховна мета:

  • Навчати учнів руху стройовим і похідним кроком.

  • Тренувати учнів у виконанні вивчених стройових прийомів.

  • Виховувати в учнів дисциплінованість, охайність, уважність та наполегливість.

Метод проведення: розповідь, демонстрування нового прийому, відпрацювання його виконання за елементами, тренування.

Місце проведення: стройовий майданчик.

Матеріальне забезпечення:

  • стройовий статут ЗСУ;

  • виносний комплект плакатів зі стройової підготовки;

  • дзеркало для особистої перевірки правильності виконання стройових прийомів.

Міжпредметні зв'язки. Фізична культура (10—11-ті класи).

ХІД УРОКУ

І. Вступна частина (10 хв).

1. Шикування, рапорт, привітання (1хв.)

2. Огляд зовнішнього вигляду, перевірка присутності учнів на заняттях (2хв)

3. Тренування з виконання стройових прийомів: підхід до начальника, повернення до строю (5хв.).

4. Оголошення теми, навчальних питань, порядку їх опрацювання (2хв)

II. Основна частина (30 хв).

Опрацювання навчального питання: Рух стройовим і похідним кроком (30 хв).Рух стройовим і похідним кроком (30хв)

Вчитель (4 хв.). «Стройовий крок – це один із найскладніших стройових прийомів, виконання кроком якого вимагає від учнів особливої зібраності, підтягнутості, координації рухів рук і ніг.

Стройовий крок застосовується:

1. Під час проходження підрозділів урочистим маршем;

2. під час виконання ними військового вітання під час руху;

3. під час підходу військовослужбовця до начальника та відходу від нього;

4. під час виходу зі строю та повернення на місце, а також під час занять зі стройової підготовки.

Похідний крок застосовується в усіх інших випадках.

Нормальна швидкість руху стройовим кроком – 110120 кроків за хвилину. Довжина кроку – 7080 см. Рух стройовим кроком починається за командою «Стройовим кроком – руш». За підготовчою командою слід подати корпус трохи вперед, перенести вагу тіла більше на праву ногу, зі збереженням, рівноваги; за виконавчою командою почати рух з лівої ноги повним кроком. Під час руху стройовим кроком голову та корпус тримати прямо, дивитись вперед. Під час руху похідним кроком ногу виносити вільно, не відтягуючи носка, і ставити її на землю, як під час звичайної ходьби; руками здійснювати вільні рухи біля тулуба.

Вчитель показує рухи стройовим кроком у цілому, потім окремо першої підготовчої вправи – руху руками на два рахунки. Подання команди «Рух руками, робираз!, робидва!». 3 метою ускладнення цієї вправи додання кроку на місці. Подання команди «Рух руками з кроком на місці, робираз, робидва». Звернення під час тренування особливої уваги на правильний рух і положення рук. Після засвоєння правильного положення рук під час кроку на місці – вивчення другої підготовчої вправи – руху стройовим кроком на чотири рахунки, на два рахунки. Після показу другої підготовчої вправи роздільно на чотири рахунки – розмикання учнів на два кроки і після їх повороту праворуч подання команди «Стройовим кроком, роздільно на чотири рахунки, кроком – Руш!». Після команди – здійснення рахунку «Раз, два, три, чотири...» Рахунок «Раз» має вимовлятися голосніше. Після відпрацювання другої підготовчої вправи на чотири рахунки – повторення руху на два рахунки, для чого подається команда «Стройовим кроком, роздільно, на два рахунки, крокомруш!», що супроводжується рахунком «Раз, два, раз, два» із паузою після руху на «Раз». Після цього подання команди для руху стройовим кроком на кожен рахунок без паузи.

Початок вивчення руху стройовим кроком учнями із темпом 6070 кроків за хвилину із подальшим збільшенням темпу руху до 110120 кроків за хвилину.Підготовчі вправи. Учні в одношеренговому строю слухають розповідь і виконують команди. Відпрацювання прийому з елементами (12 хв). Тренування руху стройовим кроком в цілому (14 хв).

Перша підготовча вправа: за рахунком «робираз» учні згинають руки в ліктях, рухаючи ними від плеча вздовж тіла так, щоб кисть руки піднімалась вище застібки поясу на ширину долоні й були на відстані долоні від тіла; водночас ліва рука відводиться назад до, упору в плечовому суглобі. Пальці рук мають бути напівзігнуті, а лікоть правої руки ледь піднятий. За рахунком «робидва» учні роблять рух лівою рукою вперед, а правою, починаючи від плеча, назад до упору.

Друга підготовна вправа: за попередньою командою «Кроком» учні подають корпус тіла трохи вперед, переносячи вагу тіла більше на праву ногу і утримуючи рівновагу. За командою для виконання «Руш!» та за рахунком «Раз» вони починають рух з лівої ноги повним кроком, виносячи ногу з відтягнутим носком (при цьому ступня розташована паралельно до землі) на висоту 1520 см від землі. За рахунком «Два, три» робиться пауза, щоб виправити помилки. За рахунком «Чотири» учні ставлять ліву ногу твердо на всю ступню, відриваючи в той же час від землі праву ногу з підтягуванням її на півкроку вперед до п'яти лівої ноги. Одночасно з кроком учні роблять рух правою рукою вперед, а лівою назад і стоять на лівій нозі з опущеними руками, права нога пряма, носком майже біля самої землі; За наступним рахунком «Раз» рух повторюється з правої ноги і так далі

III. Заключна частина (5 хв).

1. Закріплення вивченого матеріалу, стройових прийомів (3 хв). Питання для закріплення:

1) назвіть ситуації, коли застосовуються стройовий і похідний крок;

2) назвіть основні правила руху стройовим кроком.2. Оголошення домашнього завдання (1 хв).

3.Підбиття підсумків заняття (1 хв).
Каталог: Uroki
Uroki -> «Художньо-естетичне виховання школярів засобами мистецьких предметів»
Uroki -> Тема: Публій Вергілій Марон. Поема "Енеїда" як літературна обробка римської легенди про троянця Енея засновника Риму. Творче наслідування поем Гомера
Uroki -> Уроки сектоведения. Том Как узнать секту?
Uroki -> Практична частина програми
Uroki -> Урок Слово в житті людини. Краса світу і людської душі в художньому слові. Образне слово першоелемент літератури. Теорія літератури: образне слово
Uroki -> Загальні відомості про системне, службове та прикладне програмне забезпечення. Класифікація, основні функції та складові операційних систем. Поняття про ядро операційної системи, інтерфейс користувача, драйвери та утиліти
Uroki -> Температура повітря
Uroki -> Зв`язок споруд із природою. Садово-паркова архітектура, композиція
Uroki -> Уроки розвитку зв’язного мовлення у 4 класі Робота вчительки початкових класів

Скачати 44.78 Kb.

Поділіться з Вашими друзьями:
База даних захищена авторським правом ©shag.com.ua 2022
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка