Урок за темою "Займенник"



Скачати 73.25 Kb.
Дата конвертації29.04.2016
Розмір73.25 Kb.
#26666
ТипУрок

Кириківська загальноосвітня школа


І – ІІІ ступенів

Підсумковий урок – КВК


у 6 класі за темою

Займенник”



Учитель Кузьменко О.М.
ТЕМА. Підсумковий урок за темою “Займенник”.

МЕТА: повторити й узагальнити знання учнів про займенник, закріпити уміння й навички, набуті під час вивчення цієї теми; розвивати пам’ять, мислення, увагу; виховувати інтерес та свідоме ставлення до вивчення мови.

ТИП УРОКУ: повторення й узагальнення знань, умінь і навичок.

МЕТОД ВЕДЕННЯ: КВК –урок.

ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ: кросворд, завдання для команд.

ХІД УРОКУ.

І. Вступне слово вчителя.


  • Сьогодні ми усі трохи схвильовані. Бо цей урок дещо незвичайний. У чесному змаганні зустрінуться знавці й умільці двох команд. Виграє та команда, яка заробить більше балів, показавши кращі знання і вміння, набуті під час вивчення теми “Займенник як частина мови. Судитиме ваше змагання справедливе і строге журі у складі... ( Учитель називає членів журі, серед яких можуть бути: колега-словесник, завуч, старшокласник, член учнівського парламенту ).

Тож почнемо, як годиться людям вихованим, із привітання команд своїм суперникам у змаганні.

ІІ. Лінгвістичне змагання на взірець КВК.



  1. Привітання команд. ( Максимальна оцінка – 12 балів ).

Орієнтовні привітання.

1). Усім присутнім - наш привіт,

Найкращі побажання.

Уся команда “Первоцвіт”

З’явилась на змагання.

Ми чесно готувалися до зустрічі з вами,

Старанно вчили правила,

Відмінки, орфограми.

Займенник добре вивчили;

Усі розряди знаємо.

І вас в турнірі чесному

Перемогти бажаємо.

Ми кличем вас не на двобій,

А швидше на розмову.

І хай вирішує журі,

Хто краще знає мову.

2). Ми – команда “Соколята” –

Виклик ваш приймаємо,

Як гідного суперника

Щиро вас вітаємо.

Всі бажаєм перемоги,

Адже зовсім не секрет,

Що у школі рідна мова –

Наш улюблений предмет.

Всі ми хочем досконало

Нею володіти.

А для цього нам немало

Треба знати й вміти.



2.”Розминка” команд ( по 3 запитання – відповіді ). ( Максимальна оцінка – 6 балів ).

  1. Конкурс капітанів: розгадати кросворд. ( Максимальна оцінка – 12 балів ).
















 

1

 

 






















 







 

2

 

 

3

 
















 

4

 

 

5

 

 

6







7







8




 

 

 

 

 

 

9

 

 




 







 




 

 

 

 

 

 

 

 







 







 




 

 

 

 

 

 

 

 







 







 




 

 

 

 

 

 

10

 

 




 







 




 

 

 

 

 

 




 







 







 




11

 

 

 

 

 

 

 




12

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 




13

 

 




 













14

 

 

 

 

 




 







15

 

 

 

 
















16

 

 

17

 





































18





















По горизонталі.

Питальний займенник, що вказує на особу.


  1. Особовий займенник 2-ої особи однини.

  2. Особовий займенник 1-ої особи множини.

  1. Особовий займенник 1-о особи множини у Р.в.

  2. Вказівний займенник.

  3. Означальний займенник.

  1. Особовий займенник 3-ої особи однини чол.. роду в Р.в.

  2. Присвійний займенник чол.. роду.

  3. Особовий займенник 3-ої особи однини чол.. роду в Р.в.

  4. Особовий займенник 2-ої особи множини

  5. Питальний займенник.

  6. Особовий займенник.

По вертикалі.

  1. Неозначений займенник.

  2. Займенник, що використовується для зв’язку частин складного речення.

  3. Частина мови, що вказує на предмет, ознаку чи кількість, але не називає їх.

  4. Займенник, що вживається для вираження запитання.

  5. Відносний займенник, що виражає кількість.

Розгадки до кросворда.

По горизонталі: 1. Хто. 2. Ти. 3. Ми. 9. Нас. 10. Цей. 11. Кожна. 12. Інший. 13. Ним. 14. Твій. 15. Його. 16. Ви. 17. Що. 18. Я.

По вертикалі: 4. Казна-що. 5.Відносний. 6. Займенник. 7. Питальний. 8. Скільки.


  1. Індивідуальне завдання ( по 1 учневі від команди ).

  • Запишіть на дошці займенники до запропонованих розрядів. ( Максимальна оцінка – 6 балів ).

1 учень: особові, зворотний, питальні, заперечні, відносні.

2 учень: неозначені, присвійні, вказівні, означальні.



  • Зробіть усне повідомлення на одну із тем:

“Займенник як частина мови”;

“Питальні та відносні займенники”. ( Максимальна оцінка – 6 балів ).



  1. Самодиктант ( письмова робота для всього класу ).

  • Хто швидше занотує в зошиті по 5 неозначених займенників, які пишуться:

а) разом; б) через дефіс; в) окремо,- той принесе для команди 9 балів.

  1. Фольклорний конкурс.

Яка з команд знає більше прислів’їв та приказок із займенниками. ( Учні по черзі з обох команд називають прислів’я. За кожне команда отримує по одному балу ).

  1. Індивідуальне завдання біля дошки. (Максимальна оцінка – 6 балів ).

  • Складіть речення, де б одні і ті ж займенники були:

а) особовими; б) присвійними.

1 учень – його; 2 учень – її.



  1. Конкурс “Хто швидше”. (Максимальна оцінка – 6 балів).

  • Складіть строфу вірша на тему “ Красуня зима”, вживаючи займенники. Хто не вміє складати віршів, напишіть вітання з Днем матері своєму класному керівникові. Вживайте займенники для виявлення ввічливості і пошани. (Поки учні творять, журі підбиває підсумки змагань).

ІІІ. Підсумок змагання. Оголошення команди-переможця.

ІV. Домашнє завдання.



Скласти 7 речень із займенниками різних розрядів. Для сильніших учнів додаткове завдання – зробити морфологічний розбір займенників у складених реченнях.
Скачати 73.25 Kb.

Поділіться з Вашими друзьями:




База даних захищена авторським правом ©shag.com.ua 2022
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка