Урок з предмету «Я і Україна»



Скачати 80.26 Kb.
Дата конвертації29.04.2016
Розмір80.26 Kb.
Навчально-виховне об’єднання №5

ім. С. Єфремова


Урок з предмету

« Я і Україна»

2 клас


Тема. Права дитини. Декларація прав дитини.

Вчитель-методист

Буймістер О.В.

м.Хмельницький

2011-2012 н.р.

Я і Україна

2 клас

Тема. Права дитини. Декларація прав дитини.

Мета. Ознайомити учнів з Декларацією прав дитини. З’ясувати права та обов’язки дітей. Продовжити формування правових знань школярів. Виробляти навички правомірної поведінки, негативне ставлення до правопорушень. Виробляти вміння протистояти негативним впливам. Розвивати вміння висловлювати власні погляди і думки з різних питань. Виховувати почуття гідності, чуйності, доброти, любові до людей; почуття відповідальності за себе та свої вчинки.

Обладнання. Малюнки «Твої права», комп’ютер, комп’ютерна презентація, скриньки із дзеркалами, іграшковий мікрофон, додатки, таблиці, малюнки.

Хід уроку.

1. Організаційний момент.

- Дорогі діти ! Посміхніться мені, посміхніться один одному, посміхніться нашим гостям. Передайте частинку свого душевного тепла і гарного настрою один одному. Відчуваєте, як від ваших посмішок затишніше і світліше стало в класі. ( Слайд 1).


Дзвоник всім нам дав наказ:

До роботи взятись час!

Розпочнемо свій урок,

В правознавство зробим крок. ( Слайд 2).


Учениця.

Зараз почнеться незвичний урок.

Про це повідомив веселий дзвінок.

Вузлик не один сьогодні

Будемо в’язати,

На уроці нову тему

Будемо вивчати.

Тема хоч і непроста,

Та для нас цікава.

Будуть в ній нові слова,

Буде і забава.
2. Повідомлення теми і мети уроку.
1. Дослідження: « Хто найважливіша людина на землі? » ( Слайд 3).


  • А чи знаєте ви, хто є найважливішою людиною на Землі?

  • ...відповіді дітей.

  • Подивіться у скриньку і посміхніться найважливішій людині на планеті Земля. Кого ви там побачили? Діти по черзі заглядають у сриньку і бачать там себе ( на дні лежить дзеркало).

  • ....

  • Людина – найцініший скарб. Кожен з Вас – особистість, і саме такої людини , як ви, більше нема і не буде. Сьогодні ми будемо говорити про ваші права , права дитини ( Слайд 4), і обов’язки. Тобто, про права дитини. І дізнаємося, що таке «Декларація прав дитини».

  • Почитайте на слайді тему уроку. ПРАВА ДИТИНИ. ДЕКЛАРАЦІЯ ПРАВ ДИТИНИ. ( Слайд 5) . Додаток 1.

2. Вправа «Очікування» . ( Слайд 6).

Що ви очікуєте від сьогоднішнього уроку? ( учні висловлюють свою думку)

........


3.Гра «Мікрофон» ( Слайд 7).

-Подумайте, і скажіть, що таке право? ( міркування дітей)

Ви гарно міркуєте. І наші науковці отримали завдання, дізнатися визначення що таке «Права дитини». ( Слайд 8).

Хрищанович Даніла:

-Права дитини- це певні можливості, що надаються дітям ( до 18 років), для того, щоб жити і дорослішати. Додаток 2.
3. Вивчення нового матеріалу.

1.Вступна бесіда.

Дитина, як і кожна людина, від народження має свої права. Ці права записані у Декларації прав дитини. ( Слайд 9)

Допоможіть мені науковці, що таке «Декларація»?

Науковець Муха Максим:

-Декларація-документ, в якому викладено важливі правила, обов’язки людей. Додаток 3. ( Слайд 10 ).


2.Робота з підручником. ( Слайд 11).

-Розгорніть підручники на с.86.

І знайдіть відповіді на такі запитання:
- Коли була прийнята Декларація прав дитини?
- Ким прийнята Декларація прав дитини?
- Що перелічено в Деларації прав дитини?
Відповіді дітей.

1.Коли? ( Близько 50 років тому).

2.Ким? (ООН)

Допомога науковців.

Веляник Олег

ООН – Організація Об’єднаних Націй – міжнародна організація, завдання якої –підтримка миру і безпеки у всьому світі. ( Слайд 12). Додаток 4.

3. Що перелічено?

ній перелічено умови, за яких усі діти Землі будуть щасливими.


3.У підручнику перелічені права. Давайте знайдемо відповідні малюнки, що лежать у вас на партах і створимо Галерею прав.

Створення галереї прав. ( Слайд 13). Додаток 5.



  1. Усі діти мають право на повноцінне харчування.

  2. Усі діти мають право на осіту.

  3. Усі діти мають право на відпочинок і дозвілля.

  4. Усі діти мають право на любов і піклування.

  5. Усі діти мають право на медичну допомогу.

  6. Особлива турбота дітям-інвалідам.

  7. Жодна дитина не повинна бути скривджена і зневажена.

  8. Жодна дитина не повинна бути жертвою насильства або війни.

А таблиці яких прав ще є у вас на столах?

9.Жодна дитина не повинна бути примусово залучена до праці.

10. Всі діти рівні у своїх правах.


(Діти знаходять відповідні таблиці. Вивішують почергово їх на дошці.)
4.Та у дітей є не тільки права, а є ще й обов’язки. Давайте подумаємо і знайдемо відповідні обов’язки, до кожного вашого права.

Діти знаходять такі обов’язки і вивішують під кожними таблицями з правами. ( Слайд 14). Додаток 6.



Обовязки.


  1. Дотримуватись режиму харчування.Вживати продукти до кінця терміну придатності. Поважати працю кухарів.

  2. Сумлінно навчатись. Активно працювати на уроках. Готуватись самотужки. Старанно виконувати домашні завдання.

  3. Організовувати дозвілля так, щоб воно приносило користь і не заважало іншим. Дотримуватись правил моральної етики.

  4. З повагою ставитись до тих людей, які піклуються про вас.

  5. Цінувати і дбати про своє здоров’я. Виконувати приписи лікаря у разі потреби.

  6. Бути толерантним до людей-інвалідів. Поважати і допомагати їм.

  7. Поважати близьких та друзів. Не принижувати гідності кожної людини.

  8. Поважати і любити своє оточення. Ставитися до інших так, як би ви хотіли, щоб ставилися до Вас.

  9. Самому виконувати доступну роботу по самообслуговуванню.

  10. Поводитись так, щоб своєю поведінкою не порушувати прав іншої людини.



Фізкультхвилинка. (Слайд 15)
4.Закріплення вивченого матеріалу.
1.Гра « Оплески» ( Слайд 16)

Коли я називаю права, ви плещете в долоні, коли обов’язки - сидите рівненько.

Увага. Почали.
1.Усі діти мають право на повноцінне харчування.

2. Дотримуватись режиму харчування.Вживати продукти до кінця терміну придатності. Поважати працю кухарів.

3.Усі діти мають право на осіту.

4. Поважати близьких та друзів. Не принижувати гідності кожної людини.

5.Усі діти мають право на відпочинок і дозвілля.

6.Усі діти мають право на любов і піклування.



7.Самому виконувати доступну роботу по самообслуговуванню.

8.Усі діти мають право на медичну допомогу.



  1. Особлива турбота дітям-інвалідам.

  2. Поводитись так, щоб своєю поведінкою не порушувати прав іншої людини.

11..Цінувати і дбати про своє здоров’я. Виконувати приписи лікаря у разі потреби.

12.Жодна дитина не повина бути скривджена і зневажена.

13.Жодна дитина не повина бути жертвою насильства або війни.

14.Організовувати дозвілля так, щоб воно приносило користь і не заважало іншим. Дотримуватись правил моральної етики.



2. «В гостях у казки» ( Слайд 17)

1.Які права порушив Карабас-Барабас стосовно малих акторів?( Актори жили у тісній скрині, важко працювали на нього. А він постійно і привселюдно погрожував їм, що вб’є.)

(-Жодна дитина не повинна бути скривджена і зневажена

-Жодна дитина не повинна бути примусово залучена до праці.

- Жодна дитина не повинна бути жертвою насильства.)
2. А яке право дитини ігнорував Буратіно, коли його батько відправив до школи з новим Букварем? ( Слайд 18)

-Право на освіту.
3.Усім відома казка «Попелюшка». Які права були порушені стосовно попелюшки?

( Слайд 19)

(-Діти мають рівні права.

-Діти не повині примусово залучатися до праці.

-Діти мають право на любов і піклування.

-Діти мають право на відпочинок і дозвілля.)
3. Казковий зал суду. ( Слайд 20)

Ми на мить заплющимо очі і перенесемося у казковий зал суду, де відбувається судове засідання по справі Червоної шапочки і Вовка.


СПРАВА. Позивач: Червона шапочка

Відповідач: Вовк.

Справу веде суддя: Леськів Валентин Васильович.
Червона шапочка. Ваша честь! Ідучи по дорозі до хворої бабусі, я зустріла Вовка. Він сказав, що він чуйний, добрий, що він теж хоче провідати бабусю. Я йому повірила. Ми вирішили позмагатися: підемо різними дорогами, хто прийде швидше. А сам випередив мене, обманом забрався до хати, з’їв бабусю, а потім і мене.

Суддя. Відповідач, що ви можете сказати про таку заяву? Це правда?

Вовк. Ваша честь! Це правда! Але я був голодний, а я маю право на повноцінне харчування.

Суддя. Все зрозуміло! Навіть немає потреби йти в нарадчу кімнату! Оголошується рішення суду! Ви, шановний, порушили головне право дитини- право на життя!

По-друге, ви незаконно проникли в чужу оселю. Тому ви вважаєтесь винним у злочині. Суд зобов’язує вас вивчити права дітей і рекомендує харчуватися виключно рослинною їжею. Рішення прийнято!



Червона шапочка. В майбутньому, я не буду такою довірливою до незнайомих і не буду з ними навіть розмовляти!

Вовк. Буду виконувати рішення суду- буду вегетаріанцем!


  • Які права порушив вовк?

  • Чи прислухається Вовк до цього рішення?

4. Гра «З’єднай» (Слайд 21) . Додаток 7.

У вас на партах є додаток. З’єднайте стрілочки вірша з відповідними правами.


5. Так чи ні. ( Слайд 22)

-Усі діти мають право на любов і піклування. ( Так)

-Кожна дити має право їсти багато цукерок і чіпсів. ( Ні )

-Усі діти рівні в своїх правах. ( Так )

-Жодна дитина не повина мити посуд. ( Ні )

-Кожна дитина має право не обідати. ( Ні )

- Усі діти мають право на повноцінне харчуання. ( Так )

- Усі діти мають право на освіту. ( Так )

- Жодна дитина не повина прибирати свою кімнату. ( Ні )

- Жодна дитина не повина стати жертвою насильства. ( Так )



5.Підсумок уроку. ( Слайд 23)

Рефлексія.

Я знав...

Я дізнався...

Я був здивований...
Вчитель.

Друзі мої! Права дитини

Ми сьогодні вивчали старано..

Щоб знати

Добре, чи погано

Справедливо чи ні

Вчиняють з вами

В вашому житті.


І як підсумок уроку прозвучить вірш про ваші права. ( Слайд 24)

Я маю право жити на землі. – Монастирська М.

Творити, дихати, учитись.- Климчук А.

Примножувать багатсва всі її.- Дудник Я.

І Україною гордитись. – Стефанчук О.

Я маю право Україну восхвалять.- Давидюк О.

Боротися за неї , і за честь стоять.- Бабишин Н.

Безкрайнії її поля любити.- Трачук А.

І щовесни журавликів зустріти.- Миронюк О.

Я маю право на веселку і весну.- Храменок Н.

На щедру осінь і на тепле літо.- Толстюк А.

На зиму, так безмежно чарівну.-Луцюк А.

І на лани із стиглим житом.- Микитюк І.

На золотаве сонце в небесах.- Костяшкіна А.

Що щедро Україну зігріває.- Ситник А.

На соловейка спів в гаях.-Назарук Є.

І на любов батьків, безмежну і безкраю. – Ястремська В.

Додаток 8.


6. Домашнє завдання.

Підручник с.86-87.



Розповісти батькам, що нового дізнались на уроці. Створити своє власне жартівливе право дитини.
Дякую вам за гарну роботу. І на згадку про наш урок отримайте ілюстрацію ваших прав і обов’язків...







База даних захищена авторським правом ©shag.com.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка