Урок Приклади послуху Ісуса Богу Отцю Базовий вірш посланняСкачати 116.9 Kb.
Дата конвертації01.05.2016
Розмір116.9 Kb.


Матеріал Біблійної школи «Помазання Достатку і Надлишку», м.Київ

Клас: «Слава»
Частина 1. Послух Господу Ісусу
Урок 3. Приклади послуху Ісуса Богу Отцю
Базовий вірш послання: «і впокоряться люди Мої, що над ними кличеться Ім'я Моє, і помоляться, і будуть шукати Ім'я Мого, і повернуть зо злих своїх доріг, то Я вислухаю з небес, і прощу їхній гріх, та й вилікую їхній Край» (2 Хроніки 7:14).
План

Повторення основних моментів 2 уроку

Вступ

1. Віфанія: події в храмі2.Лазар помер

3.Прохання братів


Повторення основних моментів 2 уроку
Навіть народжений згори в своєму розумі не має постійного вільного бажання бути слухняним Господу Ісусу. Увага! Це говорить про те що:

послух Господу не досягається просто через бажання бути слухняним.

Увага! Поки у народженого згори духу ще є недостатньо оновлений розум, а саме розум, що містить в собі мудрість земну, душевну, бісівську, маючи таку мудрість в розумі, він буде переживати вплив світу цього і диктатуру волі того, чия це мудрість. Давайте трохи скажемо про цю мудрість.

Мудрість земна - це порядок цінностей занепалої ангельської істоти, це його пріоритети, це відображення його характеру, його гордості і пихи.

Отже, поки в розумі у народженого згори є залишки цієї мудрості, сам по собі в своєму розумі він не зможе бажати бути слухняним Господу. Це говорить нам про те, що: • послух Господу народженим згори може досягатися тільки через цілеспрямовану смиренність.

Слово від Духу: «Смирення для душі (розуму), що має мудрість земну, гордовиту і самолюбну, - це неминучий стрес і конфлікт, який виражається в її спротиві».

 • Апостоли, говорячи про народжених згори, говорять про дух людини, а не про душу і тіло.

 • Народжений згори і сповнений Святого Духа дух не грішить і не хоче цього робити, оскільки він сповнений Святого Духа Божого.

 • Народжений згори дух повинен докладати зусиль у смиренні душі або того, що виходить з неї.

 • Послух Богу Отцю Ісус досягав через цілеспрямовану смиренність Своєї душі.

 • Син Божий Ісус упокорював з волею Божою ті бажання і рішення, які виходили саме з Його душі. Його дух завжди був у згоді з Духом Отця і Його волею, в періодичному смиренні потребувала тільки душа.

 • Послух Богу Отцю Ісус досяг через цілеспрямовану смиренність Своєї душі.

 • Смиренність душі не досягається без знання волі Господа.

Душа народженого згори, перебуваючи під впливом мудрості земної, постійно щось йому пропонує або якось реагує на події. І, коли у людини немає знання волі Господа, то пропоноване його розумом може виглядати цілком хорошим і навіть важливим, але це поки немає знання волі Божої.

 • Базова смиренність - це підпорядкування бажань душі волі Божій.

 • Якщо те, що виходить з розуму не змиритися з волею Божою, воно буде відводити від волі Божої.

 • Послух, навіть у народженого згори, не може бути сам по собі, оскільки розум і тіло прагнуть до протилежного.

 • Послух Господу народженим згори досягається тільки через цілеспрямоване підпорядкування бажань душі волі Духа Господа.


Вступ
З другого уроку ми дізналися, що саме через смирення волі Господу, що виходить з душі, досягається послух Господу. Відзначимо деякі важливі особливості послуху Господу, безпосередньо з послуху Господа Бога Отця.
1.Віфанія: події в храмі
Читаємо з Євангеліє від Апостола Марка: «Потому ввійшов Він до Єрусалиму, і в храм. А оглянувши все, як година вже пізня була, Він пішов у Віфанію з Дванадцятьма»(Від Марка 11:11).З прочитаного видно, що, увійшовши в храм Отця, Ісус не робив ніяких дій, Він ходив і дивився. Питання: «Навіщо Ісус оглядав все в храмі?»

Оглядав не Ісус, оглядав Бог Отець, а Ісус вислухав. І слухав не те, що Він бачив очима, а те, що відбувалося в Його дусі, у Дусі Його Отця. Так, те, що Він бачив у храмі Божому, викликало обурення і у Нього Самого, але Він не дозволяв переживанням із Його душі управляти Його волею, Він упокорював їх в очікуванні вказівок від Бога Отця. У цьому є яскравий приклад того, як мудро діяти, бачивши те, що викликає обурення душі.
 • Що б не відбувалося навколо, не поспішайте в слухняності своїй душі: перше і останнє слово має бути за Духом Божим.


«…Відповів же Ісус і сказав їм: Поправді, поправді кажу вам: Син (це стосується всіх Божих дітей) нічого робити не може Самвід Себе, тільки те, що Він бачить, що робить Отець; бо що робить Він, те так само й Син робить» (Від Івана 5:19).

Також у книзі Старого Завіту написано: «…так промовляє Господь, Бог, Святий Ізраїлів: Коли ви навернетесь та спочинете, то врятовані будете, сила вам буде в утишенні та в сподіванні. Та ви не хотіли, і казали (це те, що виходило з душі): О ні, бо на конях втечемо, тому то втікати ви будете, На баских ми поїдемо, тому стануть баскими погоничі ваші!» (Ісая 30:15-16).

Що б не відбувалося навколо, Ісус не слухав витікаючого з душі і говорив робити це тим, кого закликав. Ось, що Він сказав Савлу, закликаючи його на служіння Йому:«Але підведися, і стань на ноги свої. Бо на те Я з'явився тобі, щоб тебе вчинити слугою та свідком того, що ти бачив та що Я відкрию тобі. Визволяю тебе від твого народу та від поган, до яких Я тебе посилаю» (Дії Апостолів 26:16-17) Звучить дивно, але:


 • ви не можете як служити, так і бути в благословення для того, від кого ви залежите, оскільки ви підете на компроміс з істиною, щоб догодити йому.

Поки людина в своєму розумі залежить від людей, вона не може нести безкомпромісне слово, вона буде слухати людей, а не Духа Божого.

Повертаємося до подій з Ісусом. Син Божий Ісус подивився на все, що відбувається в храмі, і, вийшовши, знову пішов до Віфанії, де провів ніч. І, можливо, побачене в домі Отця не давало Йому спокою, тому Він провів час у молитві до Отця, від Якого, отримавши настанови, прийняв рішення вранці повернутися в храм. Читаємо: «І прийшли вони в Єрусалим. А як Він у храм увійшов…» (Від Марка 11:15). Стоп. Внесемо трохи ясності: будь-яка неправильна і неузгоджена зі священиками дія будь-кого у храмі стане відомою у всьому Ізраїлі, у всіх синагогах, оскільки священики і книжники храму - це центр управління всіма синагогами Ізраїлю. У Своєму розумі Ісус про це знав, але, при цьому шанував волю Отця вище можливої реакції священиків і книжників. Увага!

І ось, що Він почав робити, увійшовши в дім Отця: «…то став виганяти продавців і покупців у храмі, і поперевертав столи грошомінам та ослони продавцям голубів.І Він не дозволяв, щоб хто річ яку носив через храм» ((Від Марка 11:15-16).Це не були дії, засновані на реакції Його душі, душа прекрасно розуміла наслідки, і вона, напевно, була проти, це були дії у слухняності вказівкам Духа Бога Отця. Особливість перша:
 • послух Господу по відношенню до душі безкомпромісний.

Марно чекати, що те, що в світі цьому, буде вести вас до послуху Господу. Все, що в світі цьому, спрямоване на те, щоб через душу відвести ваш погляд від послуху Господу.


2.Лазар помер
У наступному прикладі представлено послух врозріз з громадською думкою. Читаємо: «Був же хворий один, Лазар у Віфанії, із села Марії й сестри її Марти. А Марія, що брат її Лазар був хворий, була та, що помазала Господа миром, і волоссям своїм Йому ноги обтерла. Тоді сестри послали до Нього, говорячи: Ось нездужає, Господи, той, що кохаєш його»(Від Івана 11:1-3). Увага! Те, що передали сестри Лазаря Ісусу, це не було просто інформацією, як сповіщення: «Нехай Ісус буде в курсі». Ні. Вони, буквально, волали до Його допомоги: «…той, що кохаєш його…»(Від Івана 11:3), вони звали Його прийти і помолитися за Лазаря, вони вірили в те, що, якщо Він помолиться за нього, то Лазар одужає.

Читаємо далі: «Як почув же Ісус, то промовив: Не на смерть ця недуга, а на Божу славу, щоб Син Божий прославився нею» (Від Івана 11:4).

Питання: «Чому Ісус так відповів на прохання прийти і помолитися за зцілення Лазаря?». У той момент, коли Йому говорили про хворобу Лазаря, Ісус, як завжди, слухав Дух Отця. Так, можливо, в душі Він вже бажав піти і помолитися, але Він знав, що те, що виходить з душі, не є світлом істини. Слухаючи, Він чекав, що з цього приводу скаже Бог Отець. І перше, що Він прийняв від Духа Отця, це те, що: «…Не на смерть ця недуга…» (Від Івана 11:4). Те, що Він почув від Отця, говорило Йому про хворобу, але не говорило, що Йому зараз треба йти. Тому Ісус, сказавши слово віри, залишився там, де був, і продовжував займатися тим, чим займався, абсолютно не думаючи і не переживаючи за те, що буде далі з Лазарем і його сім'єю. Ісус повністю довіряв Богу Отцю: «Батько знає про хворобу Лазаря, Я довіряю Йому, і Я залишуся там, де Я зараз перебуваю».

Далі написано: «А Ісус любив Марту, і сестру її, і Лазаря. А коли Він почув, що нездужає той, то зостався два дні на тім місці, де був» (Від Івана 11:5-6).

Питання: «Чому Він пробув на тому місці два дні?».

Тому що Бог Отець два дні з приводу Лазаря більше нічого не говорив, Він говорив про інше, але не про Лазаря. Можливо, вночі при настанні третього дня Ісус в молитві отримав вказівку від Отця піти і помолитися за Лазаря. Увага! Це не було бажання Його душі, це було бажання Його Отця.

Читаємо: «Після ж того говорить до учнів: Ходімо знову в Юдею. Йому учні сказали…»(Від Івана 11:7-8).Те, що Йому сказали учні, виходило з їх душі, яка пам'ятала всі погрози на адресу Ісуса, тому й сказала:«…Учителю, таж допіру юдеї хотіли камінням побити Тебе, а Ти знов туди підеш?» (Від Івана 11:8).Їх душа пам'ятала погрози релігійних іудеїв, тому не прагнула туди йти.


 • Син Божий Ісус перебував під постійним тиском, який іде,як з Його душі, так із душ оточуючих Його іудеїв.

Ісус, уже маючи вказівку від Бога Отця, і розуміючи, що учні, ведені душею, знаходяться в страху, відкриває їм, чому при всіх зовнішніх факторах Він вирішив це зробити. Він дав їм повчання, в якому є важливі особливості послуху Господу.«Ісус відповів: Хіба дня не дванадцять годин? Як хто ходить за дня…»(Від Івана 11:9),або, коли на вулиці світло. Питання: «Світло для кого?». Для душі, коли вона через органи чуття бачить усе що відбувається і приймає рішення. Але, звичайно, Ісус не говорив про світло фізичного світу і не говорив про душу, Він говорив про світло від Духа Божого і про дух людини. Він мав на увазі: «Хто слухає Духа Божого, Який є істинне світло життя, в будь-якій ситуації, «…не спіткнеться, цьогосвітнє бо світло він бачить…» (Від Івана 11:9).»


 • Слухаючи Дух Отця, Ісус залишався у світлі Отця і світлом для слухачів Його.

Читаємо далі: «А хто ходить нічної пори…»(Від Івана 11:10),або, хто в цім світі не вслухається Духа Божого,«…той спіткнеться, бо немає в нім світла»(Від Івана 11:10).Увага! Єдине, що могло зберігати Його дух від постійних тисків на Нього, - це прагнення бути слухняним волі Бога Отця - «мати світло». Ісус постійно тримав у фокусі Своєї уваги Дух Отця, і те, що виходило з Нього. Вихідне ж з Духа Отця проливало світло як на те, що виходило з душі Ісуса, так і на що виходить із душ оточуючих Його іудеїв (Від Івана 6:64).
 • Саме так дух контролює те, що виходить з душі, тримаючи у фокусі уваги те, що виходить від Духа Божого.

Написано: «Мій сину, прислухуйся до моїх слів, до речей моїх ухо своє нахили! Нехай не відійдуть вони від очей твоїх, бережи їх в середині серця свого! Бо життя вони тим, хто їх знайде, а для тіла усього його лікування. Над усе, що лише стережеться, серце(дух) своє стережи, бо з нього походить життя.» (Приповісті 4:20-23).
 • Дух людини завжди когось або щось слухає.

Але тільки увага до Духа Святого наповнює дух людини світлом істини щодо всього, що відбувається:«Яка дорога Твоя милість, о Боже, і ховаються людські сини в тіні Твоїх крил: вони з ситости дому Твого напоюються, і Ти їх напуваєш з потока Своїх солодощів, бо в Тебе джерело життя, в Твоїм світлі побачимо світло» (Псалми35:8-10).
 • Син Божий Ісус дивився на все і слухав все через те, що виходить з Духа Отця у світлі Духа істини.

Послух Господу з світом цим конфліктний.

Послух Господу в світі цьому можливий у разі наступу на волю світу цього.

Послух Господу буде відбуватися тільки при затвердженні і насадженні Царства Господа.

Давайте скажемо: «Я прийшов на цю землю творити волю Небесного Отця».

Сказавши це і роблячи це, ви вступаєте в конфлікт з душею і світом, з яким вона контактує.
 • Душа не покаже Богом затверджений шлях життя, за яким людині йти, душа пристосовує людину у цьому світі. Шлях, приготовлений Богом, знає тільки Дух Святий в дусі людини.

Дивлячись на учнів, Він бачив, що з Його настанови вони нічого не зрозуміли, тому продовжив, але тільки вже зрозумілими для їхнього розуму словами:«Оце Він сказав, а по тому говорить до них: Друг наш Лазар заснув, та піду розбудити Його. А учні сказали Йому: Як заснув, то він, Господи, видужає. Та про смерть його мовив Ісус, вони ж думали, що про сонний спочинок Він каже. Тоді просто сказав їм Ісус: Умер Лазар» (Від Івана11:11-14).Ісус вирішив іти молитися за Лазаря не тому, що Він цього хотів, а тому, що цього хотів Бог Отець.Отже, ще одна особливість послуху:
 • послух Господу не слухає все підряд, він слухає того, кому він слухняний.

Послухайте дивовижний вислів Івана Христителя після того, як ведені душею дали йому зрозуміти, що він став непопулярним, як Ісус: «…Іван відповів і сказав: Людина нічого приймати не може, як їй з неба не дасться» (Від Івана 3:27). Іншими словами, це висловлювання звучить так:
 • людина повинна прагнути тільки до того, що уготовано для неї Богом.

Ось, як подібну мудрість представляє мудрість Божа: «Їсти меду багато не добре, так досліджувати власну славу неслава» (Приповісті 25:27).


3.Прохання братів
Читаємо наступний приклад: «Після цього Ісус ходив по Галілеї, не хотів бо ходити по Юдеї, бо юдеї шукали нагоди, щоб убити Його»(Від Івана7:1).З прочитаного складається враження, що Ісус боявся іудеїв, тому й не ходив по Юдеї, але це не так, ми вже знаємо, що Ісус не слухав Своєю душею, Він слухав Духу Отця. І якщо Він кудись не йшов, то це говорить про те, що туди не йшов Батько.

Продовжуємо читати: «А надходило свято юдейське Кучки. І сказали до Нього брати Його: Піди звідси, і йди до Юдеї, щоб і учні Твої побачили вчинки Твої, що Ти робиш. Тайкома бо не робить нічого ніхто, але сам прагне бути відомий. Коли Ти таке чиниш, то з'яви Себе світові. Бо не вірували в Нього навіть брати Його»(Від Івана 7:2-5).Це були брати Ісуса не по вірі, а брати Ісуса по Його Матері, це були діти Марії та Йосипа. Тобто, це виходило від близьких Йому людей. Ісус же розумів, чому вони так кажуть, тому спокійно ставився до їхніх слів.

Питання: «Чим керувалися брати Ісуса, або, правильніше запитати, звідки виходила їх пропозиція Ісусу?». З їхнього розуму. Їх душа пропонувала їм сказати, і вони говорили. Його брати в даному випадку - яскравий приклад людини, веденої тим, що виходить з її душі.

Питання: «У такому разі, кому вони були слухняні?». Тому, чия мудрість формує їх рішення.

Питання: «А чия мудрість переважала в їх розумі?». Земна, тілесна та демонська або занепалих ангелів темряви.

І це було очевидно не один раз, написано: «Бож казали вони: Він духа нечистого має. І поприходили мати Його та брати Його, і, осторонь ставши, послали до Нього і Його викликали» (Від Марка 3:31-32). Марія і Його брати навіть не хотіли увійти до приміщення, де Він спілкувався з людьми. Звичайно, на душевному рівні це ранило Ісуса, адже Він їх любив, але Він слухав Дух Отця.

І далі Він проливає світло: «А Він їм відповів і сказав: Хто Моя мати й брати? І поглянув на тих, що круг Нього сиділи, і промовив: Ось мати Моя та браття Мої! Бо хто Божу волю чинитиме, той Мені брат, і сестра, і мати» (Від Марка 3:33-35). Це дуже радикальна і тверда заява, в якій немає шансів на компроміс, і в якій проглядається ще один важливий аспект слухняності Господу:


 • у слухняності Господу воля Бога Отця - визначальна у всьому.

А тепер давайте прочитаємо, що Ісус відповів Своїм братам на їхню пропозицію йти в Юдею: «А Ісус промовляє до них: Не настав ще Мій час…» (Від Івана7:6). Іншими словами: «Дух Отця в Мені поки нічого з цього приводу не говорить». І продовжив: «Ідіть на це свято, Я ж іще не піду на це свято, бо не виповнився ще Мій час. Це сказавши до них, Він зоставсь у Галілеї. Коли ж вийшли на свято брати Його, тоді й Сам Він пішов, не відкрито, але ніби потай …» (Від Івана 7:8-10). Ісус залишався там, де відбулася розмова, поки не отримав вказівку від Отця йти на свято, як сказав Господь в одній із Своїх настанов: «…Я завжди чиню, що Йому до вподоби» (Від Івана 8:29). Це ще раз говорить нам, що:
 • тобто є те, що завгодно душі, і є те, що завгодно Духу Божому.

Питання: «Чи хотів дух Господа Ісуса бути слухняним Духу Отця?». Так.

Питання: «Чи завжди душа Ісуса хотіла бути слухняною Духу Отця?». Ні. Інакше, Йому б не потрібно було упокорювати Свою душу.

Отже, відзначимо деякі важливі особливості слухняності Господу.Перша особливість: послух Господу відносно душі має бути безкомпромісним.

 • Друга особливість: послух Господу не слухає все підряд, він слухає того, кому він слухняний.

Третя особливість: у слухняності Господу воля Бога Отця - визначальна у всьому.

www.remez.biz.uaКлас «Слава». Урок 3. Сторінка зБаза даних захищена авторським правом ©shag.com.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка