Урок подорож в 1-а класі Павлуткіна Л. С. Вчитель методист Великодолинської зош№2 2014р



Скачати 66.13 Kb.
Дата конвертації29.04.2016
Розмір66.13 Kb.
 Відділ Овідіопольської райдержадміністрації

Комунальна установа

«Овідіопольський районний методичний кабінет»

Великодолинська загальноосвітня школа І-ІІІступенів



УРОК – ПОДОРОЖ

в 1-а класі





Павлуткіна Л. С.

Вчитель – методист

Великодолинської ЗОШ№2

2014р.



Тема : ОПРАЦЮВАННЯ ВІРША

А. КОСТЕЦЬКОГО «БУДЕ ДЕНЬ ВЕСЕЛИЙ»

( Слайд № 1)
Мета: узагальнити знання учнів;

вдосконалювати навички читання;

збагачувати словниковий запас учнів;

виховувати шанобливе ставлення до оточуючих.


Хід уроку

І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

1. Емоційне налаштування на урок ( Слайд № 2 )


«Треба всім нам привітатись»
Треба всім нам привітатись:

Добрий день.

Дружно весело сказати:

Добрий день.

Вліво-вправо повернемось,

Людям посміхнутись.

— Добрий, добрий, добрий день!

Як гостей у нас багато.

— Добрий день.

Всіх гостей ми привітаєм:

— Добрий день.

І здоров'я побажаєм.

— Добрий день.

Усміхнімось один одному, поглянем ласкаво.

Хай сьогодні в кожне серце наш урок додасть тепла.

ІІ. Мотивація навчальної діяльності




  • Наш урок розпочався з усмішки.

  • Тож нехай на ньому запанує атмосфера доброзичливості, щирості,

тепла і взаєморозуміння.

Щира усмішка, добре слово і хочаб краплиночка тепла мають дуже велику силу. І на сьогоднішньому уроці вони допоможуть нам пройти дорогою добра.



( Слайд №3)

Девіз нашого уроку :

Дорогою добра в житті ступай,

Образи вмій прощать і люте зло.

Бо ти – людина, завжди пам’ятай,

Роби добро, щоб менше зла було!

О, пам’ятай, Людино, не забудь,

Що кожне серце має добрим буть!
ІІІ. Актуалізація опорних знань (Слайд 4)


  • Діти , на уроках ми часто подорожуємо.

Вам подобаються такі незвичайні уроки?

Отож, сьогодні я хочу знову запросити вас у подорож.



Ми сьогодні помандруємо до Країни Доброзичливості

яка стоїть на берегах двох річок – Дякую і Спасибі.

І ніколи не висохне вода в тих річках, бо весь час поповнюється вона срібними крапельками добрих слів, які приносить вітерець від добрих людей.

Ранок у цій країні завжди починається з усмішки та доброго вітання.

Кожна ваша добра справа – це маленьке сонечко, що робить світлішим наше життя. Тож усі ваші добрі справи складімо в Торбинку Доброти

і візьмемо з собою в подорож Дорогою Добра.

( Учні називають добрі справи і складають у торбинку.)

- Чи можна вже цю торбинку зав’язати ?

( Ні. Людина ніколи не повинна зупинятись творити добро.

Ви у своєму житті ще зробите дуже багато добра,

і ця Торбинка постійно поповнюватиметься.)



  • Тож беремо з собою наших помічників –

старанність, уважність і спостережливість!

І – в путь!
- Подорож ми розпочнемо зі Стежини швидких слів. (Слайд № 4 )

1. Мовленнєва розминка ( Слайд №5 )

Ло – ло – ло – сонечко зійшло


Рі – рі – рі – тепло на дворі
Ись – ись – ись- в школі гарно вчись

2. Складання чистомовки
Ча – ча – ча - звірі граються в … (м’ячу)
Ці – ці – ці – нападаючі … (м’яча)
Чу – чу – чу – вовк ударив по … (вівця)
Ця – ця – ця - судить гру у них …(зайці)

3. Артикуляційна розминка ( Слайд №6)

Вітерець у лузі: ш-ш-ш-ш


Повзе вуж у траві : с-с-с-с
Прилетів жук : ж-ж-ж-ж
Заспівав комарик: з-з-з-з
Пролетів птах : шук-шук-шук-шук
Запихкав їжачок : пих-пих-пих-пих
Забриніла бджілка : дж-дж-дж-дж
Дзюркоче вода у струмочку : дз-дз-дз-дз
4. Скоромовка ( Слайд №7 )

Сидів горобець на сосні,-

Заснув - і упав уві сні.

Якби не упав уві сні.

Сидів би він ще на сосні.

5. - Що ж, тепер можемо рушати далі, де чекає нас Садок ребусних слів



(Слайд №8)
- Який знак ми використовуємо, щоб позначити звук на письмі? (букву)
Дуже швидко впорались ми з цим завданням. І нам вже час поспішати далі.
VI. Робота над темою уроку



  • Ось і ми біля Водопаду слів

Опрацювання вірша А. Костецького «Буде день веселий»
1.Знайди половинку ( Слайд № 21, 22 )


  • ска бо сон не

не жи ра ти

  • навко но кві нок

  • бу де вста це

  • ра мінь доб лий



2 Хвилинка відпочинку ( Слайд № 23 )

А зараз – невеличка зарядка для ваших очей, і – вирушаємо далі!



3. -На нашому березі зявилася Чарівна скринька ( Слайд № 24 )

- Давайте заглянемо , що в ній?
4. Розповідь учителя ( Слайд № 25 )
III. РОБОТА ЗА БУКВАРЕМ ( Слайд № 26)
1) Читання тексту вчителем.

— Кому адресований вірш?



2) Підготовка до виразного читання.

- Назвіть розділові знаки в кінці речень.

- Прочитайте окличне речення.

- Прочитайте питальне речення.


3. Зараз ми маємо перейти через Місток непрочитаних слів

Гра «Знайди і прочитай » ( Слайд № 27)


4. Гра « Бджілки » ( Слайд № 28 )

Самостійне напівголосне читання вірша учнями.

  • Який настрій викликає вірш? Чому?


5) Читання вірша учнями «ланцюжком».

— Яка головна думка цього вірша? .

— Як приємно бачити усміхнене обличчя, почути ласкаві,

звернені до тебе слова. І тоді настрій стає піднесеним, веселим.

Так само і людям приємно почути від вас лагідні, добрі слова.

Всі ви їх знаєте. Давайте пригадаємо їх якомога більше.

Це можуть бути слова вітання, пошани, подяки...
6. Гра « Плутанка »( Слайд № «29 )
7. Виразно читаємо ( Слайд № 30)
7. Робота зі “Скарбничкою мудрості” ( Слайд № 31)
Мозковий штурм “Павутинка доброти”

- Якою повинна бути людина, щоб її можна було назвати доброю?

Давайте пограємо в гру “Мікрофон”
(Співчутлива, не залишить у біді, допоможе, порадіє успіхам,

посміхається, поділиться, не буде сміятись з невдачі,

любить природу, доброзичлива, турбується про тварин,

не робить нікому шкоду)


  • Встаньте, діти, всі рівненько!

  • Поверніться обличчям до наших гостей.

Увага!

  • А тепер невеличке завдання для наших гостей:


Шановні гості! Доберіть риму до нашого віршика:

Всі ми плідно працювали,

Знання міцні здобували.

Ну, а ви нам у кінці

Скажіть, що ми …( Слайд №32).
8. Виконання завдань

— Ось ми й завершили навчання за Букварем.

Перевіримо ваші знання!

Скільки голосних звуків є в українській мові? (6)

А скількома буквами вони позначаються? (10)

Назвіть парні приголосні, непарні .

Який приголосний має секрет ?

IV. ПІДСУМОК УРОКУ

Чого ви навчилися за Букварем?

Подякуємо вашому першому підручнику за отримані знання!

Букварик радіє за вас і на згадку про себе , дарує вам за вашу працю

свій значок .

- Мене цікавить ваша думка про сьогоднішній урок.

- Чи сподобався вам урок?

- Потрібно сказати, який урок, але коротко, влучно, зрозуміло.

Цікавий! Веселий! Радісний! Повчальний! Творчий!

Список використаної літератури

1. Державний стандарт початкової загальної освіти. – К., 2005.

2. Програми для середньої загальноосвітньої школи. 1-4 класи. – К.: Початкова школа, 2006. – 462 с.

4. Липова Л., Ясинська А. Про експериментальні методи викладання. // Початкова школа. – 1997. – №5. – С. 58-62.

5. Логачевська С.П. Диференційоване навчання на уроках математики. // Початкова школа. – 2001. – №5. – С.18-22.

6. Савченко О.Я. Дидактика початкової школи: Підручник для студентів педагогічних факультетів. – К.: Генеза, 2002. – 496 с.

7. Савченко О.Я. Основні напрями реформування шкільної освіти. // Шлях освіти. – 1998. – №1. – С.2-6.

8.Савченко О. Я. Методика читання у початкових класах: Посіб. для вчителя. – К.: "Освіта", 2007. – 334 с.;

9.Сапун Г. М., Ткачов С. В., Ткачова Н. В. Читайлик. Посібник з читання для 1 класу. – Тернопіль: Підручники і посібники, 1997. – 64 с.;



10.Куріпка В. І. Навчальні ігри на уроках читання. 1–4 класи. – Х.: Вид. гр. "Основа", 2008. – 160 с.;


База даних захищена авторським правом ©shag.com.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка