Урок мужності (2 клас) Тема. Герої не вмирають, доки живе пам’ять про нихСкачати 61.79 Kb.
Дата конвертації29.04.2016
Розмір61.79 Kb.


Підготувала

вчителька Лисецької ЗОШ І-ІІІ ст.

Конопельнюк Людмила Василівна


Урок мужності

(2 клас)
Тема. Герої не вмирають, доки живе пам’ять про них.

Мета: виховувати в учнів почуття любові до своєї Батьківщини, формувати почуття національної гідності на кращих прикладах мужності і звитяги, виявлених нинішніми захисниками Вітчизни, виховувати шану й повагу до героїв АТО.

Обладнання: національна атрибутика, фотографії героїв, малюнки учнів
Хід уроку

І. Організація уроку.
«Свою Україну любіть,

За неї Господа моліть…»

Т.Г.Шевченко.
ІІ.Оголошення теми уроку
Рідний край, рідна земля, Батьківщина, Україна … Які це прості й разом із тим прекрасні і святі для нас слова. Велика і священна любов до Батьківщини жила, живе й житиме в усіх чесних і щирих серцях її кращих синів і дочок.
Учень.Різні в світі є країни,

Різні люди є у світі,den-nezavisimosti-ukraina-4-600x406.png

Різні гори, полонини,

Різні трави, різні квіти. 

Є з усіх одна країна

Найрідніша нам усім, 

То — прекрасна Україна, 

Нашого народу дім. 

Там шумлять степи безкраї, 

Наче вміють говорити, 

Там  ясніше сонце сяє,

Там солодше пахнуть квіти.

Різні в світі є країни.

Гарні є і є багаті,

Та найкраще в Україні,

Бо найкраще в рідній хаті. 
  • Що для вас є Батьківщина? (Відповіді дітей)

  • Діти, я бачу, що ви справжні патріоти своєї країни. А які риси характеру притаманні патріоту? (Відповіді дітей)

  • Сьогодні ми будемо говорити про мужність. Що ж ми розуміємо під словом “мужність”? (Відповіді дітей)  


Мужність – це риса характеру людини, у якій поєднуються хоробрість, рішучість, витримка, відвага, сміливість.
ІІІ. Робота над темою уроку.


  1. Розповідь вчителя про Героя

На сторожі України стоять Збройні Сили України, весь український народ. Кожна п’ядь української землі охоплена кров’ю мільйонів наших предків, які захищали рідну землю від численних орд, загарбників, окупантів. Тому українська земля свята. За неї віддали життя найславніші лицарі нашого народу.

Але, нажаль, саме зараз над нашою Батьківщиною нависла загроза війни. Всі українці згуртувалися навколо цієї біди. Зараз, як ніколи, дуже важливо проявити свою громадянську позицію.

Неймовірну мужність виявляють наші українські захисники Батьківщини, проявляючи неабиякий героїзм у сучасній боротьбі за незалежність і цілісність нашої держави. Українські військові та добровольці, які беруть участь у антитерористичній операції на Донбасі, залишаються завжди вірними Присязі українському нородові, вони демонструють готовність віддати життя за мир і спокій в Україні. Ну хіба це не Герої?

Послухайте розповідь про справжнього Героя, нашого односельчанина.

Поринемо у його життєвий світ.

Сьогодні ми згадаємо нашого героя Володимира Овчарука, як мужню, сміливу людину, який не ховався за чужі спини, а пішов захищати рідний край, нас із вами.

Володя народився теплого, осіннього дня ovcharukbig.jpg

8 вересня 1979 року, в сім’ї сільської інтелігенції Овчарука Бориса Степановича, вчителя хімії та біології, та Лідії Михайлівни, вчительки математики та фізики. Хлопець завжди був відповідальним, товариським, виваженим, добрим і спокійним. Навчався з охотою, завжди його відповідь на уроках оцінювалась « відмінно».

Після закінчення дев’ятирічки продовжив навчання в Новоушицькому технікумі сільської механізації, потім закінчив Хмельницький національний університет - механічний факультет та військову кафедру. Одружився, мав гарну сім’ю, дружину, двох дітей. Жив у Хмельницькому, займався підприємницькою діяльністю.

На військову службу призвали 11 квітня 2014 року, мобілізували до 51 моторизованої бригади, яка знаходилася в Володимир – Волинському.

У кривавому бою 22 травня в Донецькій області під містом Волновахою в результаті нападу терористів на блок-пост українських військових загинуло 17 осіб. Серед них – командир взводу, молодший лейтенант Овчарук Володимир. У цих молодих хлопців стріляли точно і прицільно, не залишаючи шансу вижити.

321i.jpg

Поховали Володимира 27 травня в рідному селі Лисець. Провести його в останню путь прийшло чи не все село.

Усі від старого до малого не стримували сліз протягом похорону.

8 вересня, в день народження Володимира, у нашій школі відкрили Меморіальну дошку на честь Героя. Кожного ранку викарбуваний портрет Героя зустрічає і проводжає шкільну родину, нагадуючи про велику ціну миру.
  1. Бесіда з учнями

  • Які риси характеру були притаманні Володимиру?

  • Як вшанували Героя в рідному селі?

  • Що ми з вами робили у класі, щоб захистити наших бійців від ворога?


Учень. Діти всієї України пишуть листи українським воїнам і разом зі своїми малюнками відправляють їх на Схід. Серед солдатів навіть існує прикмета: якщо покласти у військову каску дитячий малюнок чи лист, то він обов’язково захистить від кулі ворога. Ми теж передали свої листи і малюнки воїнам.
Вчитель. Кожного дня під час АТО гине чийсь син, батько, брат, товариш… Давайте ж вшануємо тих, хто віддав своє життя, хвилиною мовчання.


  • Зараз я хочу звернутися до наших хлопчиків, майбутніх захисників Вітчизни, словами Василя Симоненка:


Виростеш ти, сину, вирушиш в дорогу,

Виростуть з тобою приспані тривоги,

Можна все на світі вибирати, сину,

Вибрати не можна тільки Батьківщину.
Пам’ятайте завжди ці слова. І якщо виникне така потреба, то не задумуючись віддайте свої сили і знання на захист нашої Батьківщини.

Давайте усі разом виготовимо із пластиліну обереги для наших Героїв на Сході і передамо їх волонтерами. А після уроків сходимо на могилу до нашого Володі Овчарука, занесемо квіти і вшануємо пам’ять про нього.


ІV. Підсумок уроку.

 Дорогою ціною дістається нам Незалежність. Я знаю, що пройдуть роки, змінюватимуться люди, покоління, але нам треба завжди пам'ятати своїх Героїв, які не шкодуючи свого здоров'я і життя, зберігають нашу Єдину країну! І від нас усіх залежить, щоб це залишилося у пам’яті наступних поколінь. Бо без пам’яті немає майбутнього.


Любі діти, я вдячна вам за вашу працю на уроці мужності, за те, що ви добре підготувалися, за те, що ви з любов'ю створювали оберіг для наших воїнів. Саме ви, діти, майбутнє нашої держави. Тож своїми знаннями, працею, здобутками збагачуйте її. Будьте гідними своїх предків, любіть рідну землю, бережіть волю і незалежність України, шануйте свій народ і нашу мову солов'їну.


prapor-strichka-kalina.jpg


Кордони не спинять польоту могутнього слова,
Хто серцем могутній - ні куля, ні шабля не вб’є.
За нас Батьківщина і рідна нескорена мова,
Не треба чужого, але й не відпустим своє.

За рідну домівку поклали життя вірні діти,
Герої, що завжди залишаться в наших серцях,
За землю, за матір зробили, що мали зробити,
Герої не гинуть, герої живуть у піснях.
prapor-strichka-kalina.jpg


База даних захищена авторським правом ©shag.com.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка