Урок мови починаймо. Нагадаємо правила уроку (слайд 3). Сидимо рівно. Пишемо гарно



Скачати 58.77 Kb.
Дата конвертації01.05.2016
Розмір58.77 Kb.
ТЕМА. Іменник. Повторення і закріплення знань.
МЕТА: узагальнити і систематизувати знання про іменник, відмінювання

іменників;

розвивати пам'ять, навчити самоконтролю, розвивати бажання добре

вчитися, уміння доводити правильність думки;

виховувати любов до природи.
Хід уроку

  1. Організаційний момент (слайд 2).

Ось дзвіночок нам дав сигнал –

Працювати час настав.

Тож і ми часу не гаймо,

Урок мови починаймо.

  • Нагадаємо правила уроку (слайд 3).

Сидимо – рівно.

Пишемо – гарно.

Слухаємо – уважно.

Відповідаємо – точно.

  1. Повідомлення теми уроку.

  1. Куди ступиш – всюди маєш, хоч не бачиш, а вживаєш. (повітря)

  2. Зелене страшило мокне у ріці,

гострі зуби в пащі, на спині – зубці,

і голодні очі зиркають з води –

там чатує грізний нільський … (крокодил )


  1. Що то за кіт: на зебру схожий,

Але зебру з’їсти може? (тигр)

  1. Летить – пищить, сяде – мовчить,

хто його вб’є, той свою кров проллє. (комар)

  1. Ховається кролик, втікає заєць:
    На полювання йде сіроманець. (вовк)

  2. Прилетить крихітка –
    Буде рада квітка
    І крихітку тую
    Медом почастує. (бджола)

  3. Звилась, як шнур,
    На шиї каптур.
    Сичить недобре
    Королівська ... (кобра)

  • Молодці! Отже, сьогодні ми будемо говорити про природу.

  1. Робота над завданнями уроку.

  1. Каліграфічна хвилинка. (слайд 5)

Пр ор ир ар од уд ед

Природа не храм, а майстерня, і людина в ній - працівник.



  • Поясніть цей вислів.

  1. Поетична хвилинка.

1 учень


Природо рідна, всі ми твої діти,

Про тебе дбати мусимо весь час,

Щоб все жило, щоб все цвіло довкола

Й не соромно тобі було за нас.


2 учень

Природо! Ти – наш другий дім,

Колиско мила, берегине славна.

Щоб нам у ньому затишно було,

Зусиль прикласти треба нам немало.
3 учень

Все на землі, все треба берегти –

І птаха й звіра, і оту рослину,

Не чванься тим, що цар природи ти –

Бо врешті, ти його частинка.
4 учень

Друже мій, люби життя,

Люби людей, природу,

А кривду кинь у забуття,

Як камінь в тиху воду.


  • До якої частини мови належить слово природа? (до іменників). Доведіть це.

  • Сьогодні на уроці ми будемо повторювати все, що вивчили про іменник, як частину мови, виконуючи різні цікаві завдання і вправи.

  1. Словниковий диктант.

  • Запишіть з продиктованих словосполучень іменники.

Смачний абрикос, лежить апельсин, пустельний верблюд, солодка кукурудза, очерет шумить, достигла пшениця, біла черемха, висока черешня.

Які слова ми записали? (словникові). Давайте перевіримо їх написання. (слайд 6)



  1. Мозковий штурм. (слайд 7,8)

  • Що ми знаємо про іменники?

  • Поставте до слів словникового диктанту питання і визначте істоти і неістоти.(слайд 9)

  1. Визначення числа іменників. (слайд 10)

Синичка, горобці, ворони, снігур, сойка, сороки, дятел, ластівки.

  • Яке слово зайве? Чому? (ластівки – це перелітні птахи).

  • А як ми допомагаємо зимуючим птахам? (зробили годівнички, насипаємо туди зерно).(слайд 11)

  1. Робота з підручником.

  • А тепер давайте уявимо, що ми у зимовому лісі.(слайд 12) Цієї пори там тихо. Давайте прочитаємо про це у тексті вправи 76.

(діти читають текст вправи вголос, вставляючи прийменники, а потім самостійно записують його у зошити).

  • Підкресліть головні і другорядні члени першого речення. Якими членами речення можуть виступати іменники?

  1. Фізкультхвилинка. (слайд 13,14)

  2. Визначення роду іменників.

  • Давайте нагадаємо, як визначити рід іменника. (слайд 15,16,17)

  • В лісі ми побачимо лісових мешканців. Ваше завдання – визначити їх рід.

Дуб, береза, сосна, ялина, клен, липа, бук, граб, ясен, каштан.(слайд 18)

  1. Робота в групах.

1 група

Випишіть іменники.

Спить зимовий ліс. Застигли могутні дуби. Липи розкинули тонкі гілки. Дрімають шумливі сосни.
2 група

Запишіть тільки назви істот.



Сніг, метелик, пшениця, ведмідь, їжак, річка, бджола, верблюд, джміль, Дніпро, риба, птах, кущі, зайчик.
3 група.

Поставте іменники в формі множини.

Зима , ліс, сніг, кущ, хмара, вовк, гілка.
4 група

Випишіть іменники, що означають назви явищ природи взимку.

Блискавка, метелиця, повінь, віхола, роса, грім, мороз, туман, хуртовина, пороша, веселка, листопад.


  1. Підбір власних назв. (слайд 19)

  • А тепер повертаємось додому. В багатьох з вас вдома є домашні улюбленці – тварини. Ваше завдання – підібрати кличку кожній тварині.

(перевірка завдання після самостійного його виконання).

  1. Узагальнення вивченого.

  • Отож, ми повторили все, що вивчили про іменник. А тепер давайте перевіримо свої знання за допомогою тесту.

1. Тест (слайд 20, 21, 22)

  1. Слова, що є назвами предметів, це – … .

  2. Іменники, що є назвами істот, відповідають на питання … .

  3. З великої букви пишуться … іменники.

  4. Іменники, до яких можна підібрати слова вона, моя – це іменники … роду.

  5. Який з іменників вживається тільки в однині: корова, сир, молоко.

  6. Який іменник вживається тільки в множині: голки, ножиці, нитки.

  7. Запиши антонім до іменника початок.

2. Взаємоперевірка і взаємооцінювання. (слайд 23)

V. Підсумок уроку. (слайд 24)

1.Робота в групах.

1 і 2 групи

Закінчити речення, дібравши одне слово з дужок)

Природа – це наше ( світло, багатство, море).

Від того, як ми будемо ставитися до природи, буде залежати наше (майбутнє, взуття, серце).

3і 4 групи

Скласти деформоване речення.

живе, Людина, природи. працює, і,серед,

природу, Вмійте, радіти. кожній, любити, стеблині,

2. Презентація роботи (слайд 25)



3. Ось і пролунав дзвінок, (слайд 26)

закінчився наш урок.

За роботу по заслузі,

Щиро дякую вам, друзі!



База даних захищена авторським правом ©shag.com.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка