Урок етики в 6 класі Тема уроку: Яку роль відіграють емоції та почуття в житті людиниСкачати 58.16 Kb.
Дата конвертації15.04.2016
Розмір58.16 Kb.
#9934
ТипУрок
Урок етики в 6 класі

Тема уроку: Яку роль відіграють емоції та почуття в житті людини

Мета: навчити учнів пояснювати поняття « емоції» та «почуття», висловлювати своє судження про силу моральних почуттів; вчити наводити приклади почуттів та емоцій; обґрунтувати важливість знань про особливість своєї психіки, тобто темперамент; розвивати вміння розрізняти види почуттів; виховувати культуру почуттів.

Обладнання: виставка зразків дитячих захоплень; картки для індивідуальної роботи; уявний мікрофон, ілюстрації, що передають різні емоції людей.

Хід уроку

 1. Початок уроку. Актуалізація опорних знань учнів. Створення позитивної емоційної атмосфери уроку: Налаштовуємося на етику!

Учитель: Добрий день, діти! Посміхніться один одному! Дивіться, як стало ясно у класі, починаємо урок етики. На минулому уроці ви дізналися про те, як стати розвиненою людиною, які заняття розвивають людину. Ну, а рівень ваших знань з даної теми ми зараз перевіримо.

Етична розминка . Умови вам відомі: я викликаю одного учня для відповіді, а ви готуєте свої запитання.

Оголошую проблему для обговорення – Яку людину вважають розвиненою? • Які заняття розвивають людину?

 • Роль праці у духовному розвитку людини.

 • Як зробити наше дозвілля змістовним і цікавим?

Учитель: Підведемо підсумок. Уявний мікрофон : Продовжіть речення – Розвинена людина ( яка?)…

Сьогодні клас прикрашає виставка «Світ наших захоплень». Подивившись виставку, я багато дізналася про вас, побачила, що ви любите, що вас цікавить. А зараз ви коротенько розкажете про своє хобі. ( діти розказують про свої захоплення).

 1. Мотивація навчальної діяльності. Оголошення теми, мети і завдань уроку: Мені це цікаво!

Учитель: Сьогодні ми розглянемо тему «Роль емоцій та почуттів у житті людини». Хоча ми вже почали пізнавати себе, вчилися контролювати себе і свої вчинки, але ще не завжди вміємо культурно проявляти свої почуття і емоції. На уроці ви навчитеся пояснювати поняття «емоції » та «почуття», наводити приклади різних емоцій , висловлювати судження щодо культури почуттів. І, головне, після уроку ви зможете краще володіти своїми емоціями та почуттями.

 1. Робота над темою. Вивчення нового матеріалу: Нудьгувати ніколи!

Учитель: Відкрийте робочі зошити і запишіть тему уроку та план.

План


1.Що таке емоції.

2.Поняття про темперамент, типи темпераменту.

3.Що таке почуття. У чому сила моральних почуттів.

4.Як навчитися культури почуттів.Учитель показує на екрані фотографії людей. Що об’єднує героїв цих фото?

Учитель: Людина – це істота суспільна і вона може залишатися байдужою до навколишнього світу, до людей, що її оточують. Але байдужа людина – це не зовсім нормально. Краще спілкуватися з людиною в міру збудженою, схвильованою, ніж з бездушною лялькою. Предмети, довкілля, події, свідком або учасником яких стає людина, викликають у неї різні емоції. Що ж таке емоції?

Відкрийте свої етичні словнички і запишіть визначення.Емоції – переживання людини під впливом зовнішніх або внутрішніх подразників, душевне переживання відчуттів приємного або неприємного.

Радість, сум, страх, обурення, гнів – все це різні емоції. Саме завдяки емоціям ми одержуємо першу інформацію про ті чи інші речі, саме емоції оцінюють їх і багато в чому визначають наше до них ставлення надалі: що нам подобається, а що не подобається. Навіть стан здоров’я людини багато в чому залежить від того, які емоції – позитивні чи негативні – людина відчуває. Давайте послухаємо думку лікаря – консультанта з цього приводу.Лікар. Серед найнебезпечніших для здоров’я людини емоцій виділяються гнів і страх. Якщо людина постійно думає про щось неприємне, то йде шляхом хвороби. Емоції короткочасні і змінити їх може сама людина. Треба посилати організму позитивні імпульси і життя не буде виглядати тільки в сірих тонах. А ще треба пам’ятати про усмішку. Адже сміх – це дуже позитивна емоція. Під час сміху поліпшується циркуляція крові, активізується мозковий кровообіг. Тому, смійтеся на здоров’я!

Учитель. Дякуємо лікарю за поради. А ми продовжуємо далі.

 • Скажіть, будь ласка, чому люди неоднаково реагують в однакових ситуаціях?

Так, ми всі різні, навіть немовлята одні дуже спокійні, інші – ні. Тобто ми маємо індивідуальні особливості психіки Тому й поводимо себе по – різному. Одним словом, кожна людина має свій темперамент. Запишіть в етичних словничках визначення.

Темперамент – це особливості психіки людини, яка є основною причиною різної поведінки у різних людей.

Надамо слово біологу – консультанту, який проінформує нас про види темпераменту.Біолог. Учений Павлов виділив чотири типи темпераменту: холерик, сангвінік, флегматик і меланхолік. Сангвінік – людина з підвищеною реактивністю. У нього жива міміка і виразні рухи. За обличчям легко вгадати настрій. ( на екрані демонструються фото із зображенням сангвініків).

Холерик – неприборкуваний, нетерплячий, невгамовний, схильний до ризику, веселий та агресивний. ( на екрані демонструються фото із зображенням холериків). Флегматик – чутлива і емоційна особистість, його важко розсмішити або засмутити. Спокій не полишає його навіть за умови великих неприємностей. ( на екрані демонструються фото із зображенням флегматиків). Меланхолік - людина, яка має підвищену чутливість. Незначний привід викликає сльози. Схильний до емоцій страху. ( на екрані демонструються фото із зображенням меланхоліків).

Учитель: Дякуємо біологу за повідомлення. Ви повинні пам’ятати , що наявність будь – якого темпераменту не є чимось поганим або хорошим. Це норма, з темпераментом людина народжується. Отже, узагальнюючи поняття про емоції, ми підійшли до розгляду питання: Що таке почуття?

Запишіть у етичні словнички: Почуття – це емоції, що супроводжують оцінку певних суспільних явищ, вияв схвильованості, душевного піднесення, душевні переживання людини.

Почуття – це розум і орієнтація серця. Почуття здатне змінити людину. Кожен з нас має почуття, пов’язані з нашими батьками, прихильності до колективу, співчуття до хворих і т.д. Такі почуття називають моральними.

Як розглядається поняття почуття з психологічної точки зору нам повідомить психолог – консультант.Психолог. Психологи виділяють вісім груп почуттів, що є струнами душі.

Мелодія цих трьох груп – мелодія здоров’я • Інтерес, надія, подив;

 • Задоволення, радість, захоплення;

 • Любов, вдячність, зворушення.

У цій четвертій групі вже звучить печаль

 • Сором

 • Провина

 • Каяття

 • Докори сумління.

Чотири останні групи – мелодії хвороби

 • Горе, туга, печаль;

 • Страх, тривога;

 • Гнів, ненависть;

 • Ворожість, презирство, заздрість.


Учитель: Дякуємо психологу. І нарешті треба сказати про культуру почуттів. Одним із критеріїв культури почуттів є здатність керувати собою.


 1. Закріплення отриманих знань, набуття навичок.

Гра «Театралізація». Чотири бажаючі учні виходять до дошки, отримують картки, на яких написані види емоцій.

Завдання: Показати за допомогою міміки обличчя, рухів руками запропоновані емоції.
Вправа «Діалогічне спілкування». Учні розбиваються попарно і отримують карки з різними ситуаціями. Говорять діалоги, відповідно до настрою героїв.


 1. Підсумок уроку.

Учитель: Сьогодні на уроці ми говорили про такі поняття як емоції та почуття. Я бажаю, щоб у вашому житті відбувалися події, які викликали б тільки позитивні емоції. Пам’ятайте, всі ваші емоції супроводжують ваші вчинки, а вчинки повинні підпорядковуватися етичним нормам. Гарним вчинком буде вчинок, в основі якого лежить «золоте правило» моралі. Скажіть його собі ще раз.


 1. Домашнє завдання. Опрацювати параграф 13, виконати завдання в зошиті.


Скачати 58.16 Kb.

Поділіться з Вашими друзьями:
База даних захищена авторським правом ©shag.com.ua 2022
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка