Урок №62 алгебра 7 клас Тема уроку : Розв'язування задач Мета уроку: формувати вміння виконувати побудову графіка функції, заданої формулою



Сторінка1/8
Дата конвертації30.04.2016
Розмір1.01 Mb.
  1   2   3   4   5   6   7   8


УРОК №62 алгебра 7 клас

Тема уроку: Розв'язування задач

Мета уроку: формувати вміння виконувати побудову графіка функції, заданої формулою

«по точках ”; відпрацьовувати навички „читання” графіків функції.

Розвивати мислення, мовлення, пам’ять.

Виховувати любов до математики.



Тип уроку: закріплення нових знань.
ХІД УУРОКУ
І ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
Вступне слово вчителя. Перевірка готовності учнів до уроку.
ІІ ПЕРЕВІРКА ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ

1. Питання до класу

  • Зобразіть координатну площину.

  • Що таке координатні осі, початок координат?

  • Що таке абсциса, ордината, координати точки?

  • Що таке графік функції?

ІІІ ЗАКРІПЛЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ

2. Робота за підручником

-- Виконуємо № 911. Побудуйте графік функції; а) у= 2 х+1 , якщо -3 х 6;

3

б) у=-х, якщо -5 х 4


--Виконуємо №913.

Функція у = 5 –х задана на множині цілих чисел, що задовольняють умову -7 х 7.

Побудуйте графік цієї функції.
--Виконуємо №920.

Визначте, чи належать графіку функції дані точки.


а) у = 1 , А (7; 1), В (6; 0), С ( 3; 1 )

х-6 3


--Аналогічно виконуємо б), в).
--Далі виконуємо № 923

Побудуйте графік функції та опишіть її властивості.


ІV ПІДСУМОК УРОКУ

  1. Що нового ви дізналися на уроці?

  2. Що таке координатні осі, початок координат?

  3. Що таке графік функції?

VI ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ


Повторити параграф 22, виконати №910, №914, №919, №922.


УРОК №22 геометрія 7 клас
Тема уроку: Рівність геометричних фігур. Рівні трикутники
Мета уроку: Закріпити знання учнів про рівність геометричних фігур.

Розвивати мислення, пам’ять, увагу, мовлення.

Виховувати любов до математики.
Тип уроку: комбінований

ХІД УРОКУ:
І Організаційний момент

ІІ Перевірка домашнього завдання

Збираються зошити з виконаним домашнім завданням



ІІІ Вивчення нового матеріалу
1. Слово вчителя.

-- На малюнку зображено два трикутники. Уявіть, що один з них накреслений на папері, а другий –на прозорій плівці. Переміщаючи плівку, другий трикутник можна сумістити з першим. Кажуть: якщо дані трикутники можна сумістити рухом, то вони рівні. Рівними один одному бувають не тільки трикутники, а й відрізки, кути, кола та інші фігури.

--Зображені на малюнку фігури також рівні, бо їх можна сумістити, перегнувши аркуш по прямій l. А фігури, зображені на іншому малюнку, не рівні, їх не можна сумістити.

--Для позначення рівних фігур використовують знак рівності „=”. Наприклад, АВ=КР,

А = В, АВС= КРТ.
Якщо кожна з двох фігур дорівнює третій, то перша і друга фігури також рівні.

--З рівними фігурами часто доводиться мати справу багатьом фахівцям.


V Закріплення вивченого матеріалу
--Виконуємо №327.

--Далі виконуємо №328.

--Виконуємо №331
IV Підсумок уроку


  1. Які фігури називаються рівними?

2. Яким знаком позначається рівність фігур?

3. Сформулюйте властивості відношення рівності фігур.

4. Сформулюйте ознаку рівності двох кіл.

V Домашнє завдання
Опрацювати § 11; виконати № 329.
УРОК №23 геометрія 7 клас
Тема уроку: Рівні трикутники
Мета уроку: Закріпити знання учнів про рівність геометричних фігур.

Розвивати мислення, пам’ять, увагу, мовлення.

Виховувати любов до математики.
Тип уроку: комбінований

ХІД УРОКУ:
І Організаційний момент

ІІ Перевірка домашнього завдання

Збираються зошити з виконаним домашнім завданням



ІІІ Вивчення нового матеріалу
1. Слово вчителя.

-- На малюнку зображено два трикутники. Уявіть, що один з них накреслений на папері, а другий –на прозорій плівці. Переміщаючи плівку, другий трикутник можна сумістити з першим. Кажуть: якщо дані трикутники можна сумістити рухом, то вони рівні. Рівними один одному бувають не тільки трикутники, а й відрізки, кути, кола та інші фігури.

--Зображені на малюнку фігури також рівні, бо їх можна сумістити, перегнувши аркуш по прямій l. А фігури, зображені на іншому малюнку, не рівні, їх не можна сумістити.

--Для позначення рівних фігур використовують знак рівності „=”. Наприклад, АВ=КР,

А = В, АВС= КРТ.
Якщо кожна з двох фігур дорівнює третій, то перша і друга фігури також рівні.

--З рівними фігурами часто доводиться мати справу багатьом фахівцям.


V Закріплення вивченого матеріалу
--Виконуємо №339

--Далі виконуємо №341

--Виконуємо №342
IV Підсумок уроку


  1. Які фігури називаються рівними?

2. Яким знаком позначається рівність фігур?

3. Сформулюйте властивості відношення рівності фігур.

4. Сформулюйте ознаку рівності двох кіл.

V Домашнє завдання
Повторити § 11; виконати № 340.

УРОК №67 алгебра 7 клас

Тема: Контрольна робота № 7 з теми „Функція”.

Мета: Виявити рівень знань засвоєння обов’язкових знань та вмінь з теми „Функція”,

передбачених програмою з математики та ступінь сформованості навичок.

Розвивати пам’ять, мислення, увагу.

Виховувати любов до математики.



Тип уроку: контроль знань та вмінь.

Форма проведення: тематична контрольна робота.

ХІД УРОКУ

І ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

ІІ УМОВА КОНТРОЛЬНОЇ РОБОТИ
І варіант

1. Функцію задано формулою у=-2х +7. Визначте:

а) значення функції, якщо значення аргументу дорівнює 6;

б) значення аргументу, при якому значення функції дорівнює -9;

в) чи проходить графік функції через точку А(-4; 15).

2. Побудуйте графік функції у=3х-2. Користуючись графіком, знайдіть:

а) значення функції, що відповідає аргументу 2;

б) значення аргументу, при якому значення функції дорівнює -5;

в) при яких значеннях аргументу функція набуває додатних

значень?


3. Знайдіть координати точок перетину графіків функцій у=3х-1 та у= -х-1.

4. Не виконуючи побудови, знайдіть координати точок перетину графіка функції

у= 0,5х-3 з осями координат.


ІІ варіант

1. Функцію задано формулою у=8х-3. Визначте:

а) значення функції, якщо значення аргументу дорівнює 2;

б) значення аргументу, при якому значення функції дорівнює-16;

в) чи проходить графік функції через точку В(-2; -13)?

2. Побудуйте графік функції у= -2х+5. Користуючись графіком, знайдіть:

а) значення функції, що відповідає аргументу 2;

б) значення аргументу, при якому значення функції дорівнює -1;

в) при яких значеннях аргументу функція набуває від’ємних

значень?


3. Знайдіть координати точок перетину графіків функцій у=х+3 та у=2х+6.

4. Не виконуючи побудови, знайдіть координати точок перетину графіка функції

у= -0,8х+4 з осями координат.
ІІІ Підсумок уроку

IV Домашнє завдання
Повторити §

УРОК №28 геометрія 7 клас

Тема уроку: Контрольна робота №3

Мета уроку: Перевірити рівень засвоєння знань та вмінь, передбачених програмою, із

зазначених тем.

Розвивати мислення, мовлення, пам’ять.

Виховувати любов до геометрії.


ХІД УРОКУ
І Організаційний момент

ІІ Хід контрольної роботи
І варіант
1. Накресліть тупокутний трикутник і проведіть його медіани.
2. Два кути трикутника дорівнюють 87 і 56. Знайдіть третій кут.
3. Периметр трикутника дорівнює 62 см. Знайдіть довжини його

сторін, якщо одна з них довша за другу в 2 рази, а за третю — на 8 см.


4. Кути трикутника пропорційні числам 3, 4 і 5. Знайдіть кути

трикутника.


5. Накресліть прямокутний трикутник.
ІІ варіант
1. Накресліть довільний трикутник і проведіть усі його висоти.
2. Два кути трикутника дорівнюють 130 і 25. Знайдіть третій кут.
3. Периметр трикутника дорівнює 85м. Знайдіть довжини його

сторін, якщо одна з них коротша за другу в 2 рази, а за третю — на 1 м.


4. Кути трикутника пропорційні числам 2, 3 і 4. Знайдіть кути

трикутника.


5. Накресліть тупокутний трикутник.
ІІІ Підсумок уроку
VІ Домашнє завдання

Повторити § 9-12.



Контрольна робота №3 з геометрії 7 клас з теми

«Трикутник та його елементи»


І варіант



  1. Завдання:

Накресліть тупокутний трикутник і проведіть його медіани.




  1. Розв’язати задачу.

Два кути трикутника дорівнюють 87 і 56. Знайдіть третій кут.




  1. Розв’язати задачу.

Периметр трикутника дорівнює 62 см. Знайдіть довжини його

сторін, якщо одна з них довша за другу в 2 рази, а за третю — на

8 см.



  1. Розв’язати задачу.

Кути трикутника пропорційні числам 3, 4 і 5. Знайдіть кути

трикутника.


  1. Завдання.

Накресліть прямокутний трикутник.



Контрольна робота №3 з геометрії 7 клас з теми

«Трикутник та його елементи»
ІІ варіант


  1. Завдання.

Накресліть довільний трикутник і проведіть усі його висоти.




  1. Розв’язати задачу.

Два кути трикутника дорівнюють 130 і 25. Знайдіть третій кут.




  1. Розв’язати задачу.

Периметр трикутника дорівнює 85м. Знайдіть довжини його

сторін, якщо одна з них коротша за другу в 2 рази, а за третю —

на 1 м.



  1. Розв’язати задачу.

Кути трикутника пропорційні числам 2, 3 і 4. Знайдіть кути

трикутника.


  1. Завдання

Накресліть тупокутний трикутник.



УРОК №32 геометрія 7 клас

ТЕМА УРОКУ: Третя ознака рівності трикутника.

МЕТА УРОКУ: Домогтися розуміння учнями змісту третьої ознаки рівності трикутників

та ідеї її доведення; формувати первинні вміння застосовувати третю

ознаку рівності трикутників для розв’язування задач.

Розвивати мислення, мовлення, пам’ять.

Виховувати любов до геометрії.


ХІД УРОКУ

І Організаційний момент
ІІ Перевірка домашнього завдання
ІІІ Вивчення нової теми


  1. Повідомлення теми і мети уроку.




  1. Вступне слово вчителя

Вам уже відомі дві ознаки трикутників. Знаючи властивості рівнобедреного трикутника, можна довести ще одну ознаку.

ТЕОРЕМА: Якщо три сторони одного трикутника дорівнюють відповідно

трьом сторонам другого трикутника, то такі трикутники рівні.
Пригадавши й дві інші ознаки рівності трикутників, можна зробити такий висновок. Трикутник визначається (задається) однозначно:



  1. Двома сторонами і кутом між ними;

  2. Стороною і двома прилеглими кутами;

  3. Трьома сторонами.



IV Закріплення вивченого матеріалу
Виконуємо № 422-428
V Підсумок уроку

  1. Сформулюйте третю ознаку трикутників.

  2. Сформулюйте першу і другу ознаку трикутників.

  3. Як слід зрозуміти що трикутник – фігура жорстка?


V Домашнє завдання
Опрацювати §14. Виконати №421, №425.

УРОК №69

Тема уроку: Розв’язування рівнянь.

Мета уроку: Закріпити і узагальнити знання дітей з даної теми. Вдосконалювати вміння і

навички.


Розвивати мислення, мовлення, пам’ять.

Виховувати любов до алгебри.



ХІД УРОКУ

І Організаційний момент
ІІ Перевірка домашнього завдання


  • Яке рівняння називають лінійним рівнянням із двома змінними? Наведіть приклади таких рівнянь.

  • Що називають розв’язком рівняння з двома змінними?

  • Які рівняння з двома змінними називають рівносильними?

  • Сформулюйте основні властивості рівнянь.



ІІІ Закріплення вивченого матеріалу
1. Робота з підручником

Виконуємо №995

Далі виконуємо № 996, № 998, № 1000.
Виконуємо № 1010.
IV Підсумок уроку
V Домашнє завдання
Повторити § 24, виконати №997, № 999.


Урок №9 алгебра 7 клас

Дата: ___________

Тема: Розв’язування задач за допомогою рівнянь

Мета: Навчити учнів перекладати задачу зі звичайної мови на мову

алгебраїчну (створити математичну модель задачі); скласти відповідне

цій задачі рівняння і правильно трактувати його розв’язок.

Розвивати мислення, мовлення, пам’ять.

Виховувати любов до алгебри.
Тип уроку: засвоєння нових знань
ХІД УРОКУ:
І Організаційний момент
ІІ Перевірка домашнього завдання


  1. Питання до класу




  1. Які рівняння називають лінійними?

  2. Які рівняння називають рівняннями першого степеня?

  3. Скільки коренів може мати лінійне рівняння?

  4. Скільки коренів може мати рівняння першого степеня?



ІІІ Вивчення нового матеріалу


  • Створення математичної моделі даної задачі;

  • Розв’язування відповідної математичної задачі;

  • Аналіз відповіді.




  1. Робота з підручником.

Відкрийте підручник на сторінці 32.

Виконуємо задачі №125, № 130, № 134, № 136.
IV Підсумок уроку


  1. Наведіть приклади задачі та її математичної моделі.

  2. Які бувають математичні моделі?


V Домашнє завдання
Опрацювати 4, виконати № 131

УРОК № 6 геометрія 8 клас
Дата: ____________
Тема: Розв’язування задач. Самостійна робота.

Мета: удосконалювати вміння і навички учнів при розв’язуванні задач з теми

«чотирикутники»;

розвивати мислення, мовлення, пам’ять;

виховувати любов до геометрії.



ХІД УРОКУ:

І Організаційний момент.
ІІ Перевірка домашнього завдання


  1. Питання до класу:




  1. Що називається чотирикутником?

  2. Що називається паралелограмом?

  3. Що називають висотою паралелограма?

  4. Назвіть властивості паралелограма.

  5. Назвіть теорему (ознаки паралелограма.



ІІІ Закріплення вивченого матеріалу


  1. Робота з підручником:

Відкрийте підручник на сторінці 27.

Виконаємо задачу 77.
IV Самостійна робота.
І варіант


  1. За даними рисунка 19 доведіть,що чотирикутник ABCD — паралелограм.




  1. У чотирикутнику ABCD AB=CD, AD=BC. Знайдіть кути чотирикутника, якщо кут A втричі більший за кут B.


ІІ варіант


  1. За даними рисунка 20 доведіть, що чотирикутник ABCD — паралелограм.




  1. У чотирикутнику ABCD сторони AB і CD паралельні. Знайдіть периметр чотирикутника, якщо AB=CD=9см, AD=4см.

V Підсумок уроку
VI Домашнє завдання

Повторити 1-3. Виконати задачу 83.


Урок № 5 алгебра 7 клас

Дата: _______________

Тема: Лінійні рівняння

Мета: формувати поняття лінійного рівняння з однією змінною і рівняння першого степеня з однією змінною та формувати вміння учнів розв’язувати лінійні рівняння з однією змінною

Розвивати мислення, мовлення, пам'ять.

Виховувати інтерес до алгебри

Тип уроку: комбінований

Хід уроку:

І Організаційний момент

ІІ Перевірка домашнього завдання


  1. Питання до класу

  • Які рівняння називаються рівносильними?

  • Сформулюйте основні властивості рівнянь.

  • Від чого походить назва науки « алгебра»


ІІІ Вивчення нового матеріалу
Рівняння виду , називається лінійним рівнянням із змінною х.








Має один корінь

Має безліч коренів

Не має коренів




  1. Позбуваються знаменника

  2. Розкривають дужки

  3. Переносять члени зі змінними в ліву частину рівняння. А інші — в іншу

  4. Зводять подібні доданки


IV Закріплення вивченого матеріалу

  1. Робота з підручником

88 _________________________________________________________________________



_____________________________________________________________________________

_____________________________________________________________________________

94 _______________________________________________________________________



__________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
V Підсумок уроку

  • Які рівняння називають лінійними?

  • Які рівняння називають рівняннями першого степеня?

  • Скільки коренів може мати лінійне рівняння?

  • Скільки коренів може мати рівняння першого степеня?

VI Домашнє завдання

Опрацювати § 3. Виконати № 93


УРОК №6 алгебра 8 клас
Дата: _________
  1   2   3   4   5   6   7   8


База даних захищена авторським правом ©shag.com.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка