Урок 1 Тема. Додавання двоцифрових чисел без переходу через десяток (загальний випадок). Розв'язування задач



Скачати 104.84 Kb.
Дата конвертації02.05.2016
Розмір104.84 Kb.


УРОК 1

Тема. Додавання двоцифрових чисел без переходу через десяток

(загальний випадок). Розв'язування задач.


Мета. Ознайомити із загальним випадком додавання двоцифрових чисел

без переходу через десяток.

Закріплювати вміння розкладати двоцифрові числа на розрядні

доданки.

Удосконалювати вміння розв'язувати прості та складені задачі.

Формувати математичні та ключові компетентності учнів.

Розвивати мислення, пам'ять, увагу, спостережливість.

Виховувати старанність, бажання піклуватися про молодших

вихованців навчального закладу та допомагати їм.
Групи компетентностей, що формуються: предметна (математична),

соціальна, комунікативна, інформаційна, продуктивної творчої

діяльності.
Учні повинні знати: переставну властивість дії додавання, навчальну пісню

«Додавання чисел».


Учні повинні вміти: розкладати числа на розрядні доданки, додавати круглі

десятки, додавати одноцифрові числа без переходу через десяток,

працювати з альбомом «Чарівний світ чисел».
Очікуваний результат: усвідомлення учнями принципу додавання

двоцифрових чисел без переходу через десяток, самостійне

розв'язання учнями прикладів даного виду та складеної задачі,

сформованність ключових компетентностей учнів відповідно до

мети уроку.

Тип уроку. Урок засвоєння нових знань.









Використані методи: словесні, проблемно – пошукові, інтерактивні,

репродуктивні, наочні, практичні.


Обладнання: картки для індивідуальної роботи, таблиця зі скороченим

записом задачі, підручник «Математика. 2 клас» (М. В. Богданович. –

Київ. Освіта, 2002), альбом «Чарівний світ чисел», магнітофон,

диск «Чарівний світ чисел», відеопроектор.



Структура уроку
І. Організаційний момент.
ІІ. Математична розминка.
1. Цікаві задачі.

2. Тренінг інтелекту.

3. Каліграфічна хвилинка.
ІІІ. Мотивація навчальної діяльності.
ІV. Оголошення теми та мети уроку.
V. Сприйняття і осмислення нового матеріалу.

1. Пояснення нового матеріалу.

2. Колективна робота. № 343.

3. Фронтальна робота. № 344.

4. Парна робота. № 345.

5. Самостійна робота.


VІ. Первинне застосування нових знань.

Поетапна корекція прикладів нового виду.


VІІ. Розвиток математичних знань.

1. Фронтальна робота над задачею 347.

2. Варіативна робота над задачею 348.
VІІІ. Підсумок уроку.
ІХ. Домашнє завдання.



Хід уроку
І. Організація класу.
Продзвенів дзвінок веселий

Станьте, учні, так, як треба.

Математика чекає

І на тебе, і на тебе.


- Розпочнемо наш урок разом із «ПіснеЗнайкою».
Робота в парах. Порадьтеся із сусідом по парті і домовтесь про те, хто

який куплет пісні буде співати.


Звучить пісня «Числа і цифри». Діти співають.

Глянь, крокуючи до школи:

Скільки всього є навколо!

Щось – одне, чогось – багато:

Як би все порахувати!

Все, що є і що було, -

Все на світі є число!

Кількість будь – чого, малята,

Числа можуть показати!
ІІ. Математична розминка.
1. Цікаві задачі.


  • Червона Шапочка йшла до будинку бабусі 1 годину, а її мама –

60 хвилин. Хто з них швидше прийшов до бабусі?


  • Готуючись до дня народження, Вінні – Пух купив 20 повітряних

кульок жовтого кольору і 1 десяток зелених кульок. Скільки

повітряних кульок купив Вінні – Пух?






2. Тренінг інтелекту.





А

Б

В

1.

8 + 3

60 + 30

2 + 7

2.

40 + 20

2 + 3

30 + 50

3.

6 + 1

10 + 80

4 + 4



3. Каліграфічна хвилинка.


  • Каліграфічно написати число 34 (один рядок).




  • Дати характеристику числу 34.



ІІІ. Мотивація навчальної діяльності.



  • Кожен, хто буде уважним на уроці, зможе навчитися усно додавати двоцифрові числа без переходу через десяток.




  • Для цього нам потрібно повторити:

  1. що нам відомо про дію додавання;

2) розкладання чисел на розрядні доданки;

  1. переставну властивість дії додавання.




  • Працюємо за планом.




1. Швидка допомога

«ПіснеЗнайки»
- Що нам відомо про додавання?
- Давайте звернемося за допомогою до «ПіснеЗнайки».
Звучить пісня «Додавання чисел».
Діти співають разом із «ПіснеЗнайкою», працюючи із сторінкою Альбома.



Що маємо знати ми про додавання?

Висвітлимо, друзі, для вас це питання.

Це – коли числа докупи складати,

Більше число буде в нас результатом.

Числа, які ми складаєм, - доданки,

Сума – це наш результат наостанку.



2. Розкладання чисел на

розрядні доданки

57 = 50 + 7

Розкладіть на розрядні доданки числа: 14, 71, 58.



3. Додавати числа можна

в будь – якому порядку
Застосовуючи переставну властивість дії додавання,

обчисліть приклади.


40 + 3 + 30 + 1 20 + 7 + 50 + 2 10 + 4 + 60 + 3
- Молодці! Мені приємно було вас слухати. Давайте поаплодуємо один

одному і подякуємо за співпрацю.


ІV. Оголошення теми уроку.
- Сьогодні на уроці ви будете вчитися усно додавати двоцифрові числа без

переходу через десяток, розв'язувати прості і складені задачі.


V. Сприйняття і осмислення нового матеріалу.

1. Пояснення нового матеріалу.

- Є числа 32 і 47. Їх потрібно додати. Як це зробити?







- Пропоную записати суму цих чисел і розкласти кожне число на десятки і

одиниці.
32 + 47 = 30 + 2 + 40 + 7


- Як зручно обчислити суму?
- Спочатку потрібно знайти суму чисел 30 + 40 = 70 і 2 + 7 = 9, а потім ці

суми додати: 70 + 9 = 79. Отже, сума дорівнює 79.


2. Колективна робота. № 343. Завдання: розглянь записи і поясни

розв'язання.



Висновок. Додаючи двоцифрові числа, десятки додають до десятків,

одиниці – до одиниць.



3. Фронтальна робота. № 344. Розглянь записи і поясни розв'язання.
4. Парна робота. № 345. Розглянь записи і поясни розв'язання.


  • Вивчення правила.


5. Самостійна робота.
В зошитах записати і розв'язати приклади: 15 + 42, 23 + 31.
Перевіривши розв'язання, виділяю три варіанти:
І варіант – учні, які правильно розв'язали приклади і можуть працювати

самостійно;


ІІ варіант – учні, які потребують допомоги, але згодом можуть працювати

самостійно;


ІІІ варіант – учні, які потребують значної допомоги.
Фізкультпауза «Капелюх мислителя»

Діти інтенсивно масують вушну раковину,

стимулюють точки позитиву.




VІ. Поетапна корекція прикладів нового виду.
І варіант. Завдання з поступовим ускладненням.
ІІ і ІІІ варіанти. Завдання з поступовим зменшенням міри допомоги з

виходом на самостійне розв'язання прикладів.


І етап
І варіант. Розв'яжи за підказкою.

62 + 33 12 + 84




32 + 45 45 + 23


З іншими учнями продовжується поетапна корекція прикладів нового виду.

Групова робота
На дошці записуємо і розв'язуємо приклади з детальним поясненням.

52 + 31 56 + 43


Перевірка І варіанта. Слухають всі.
ІІ етап
І варіант. Розв'яжи приклади без підказки.
46 + 31 82 + 11 73 + 26
ІІ варіант. Розв'яжи за підказкою.


36 + 12 = ... + ... 41 + 53 = ... + ...



ІІІ варіант. 52 + 31 = ..

Пояснюй так:

У числі 52 - .. десятків, .. – одиниць.

У числі 31 - .. десятки, .. – одиниця.






1 крок: десятки додаю до десятків.

5 дес. + 3 дес. = 8 дес. – це число 80.



2 крок: одиниці додаю до одиниць.

2 од. + 1 од. = 3 од. – це число 3.



3 крок: до десятків додаю одиниці:

80 + 3 = 83.

Отже, 52 + 31 = 83.

Перевірка всіх завдань. Слухають усі. Учні другого варіанту пояснюють

розв'язання.
ІІІ етап
І варіант. Добери цифри.
45 + 2.. = 68 2.. + 13 = 55

..4 + 23 = 77 34 + ..2 = 46


ІІ варіант. Розв'яжи приклади без підказки.

71 +13 25+ 14 27 +42



ІІІ варіант. Закінчи розв'язання прикладів.

36 + 12 = 40 + 8 = 48 41 + 53 = 90 ... 4 = ...




22 + 63 = 80 ... 5 = ... 26 + 32 = 50 ... 8 = ...

Перевірка всіх завдань. Слухають усі. Учні третього варіанту пояснюють розв 'язання.
ІV етап
Спільне завдання. № 346
Дівчатка – 1, 2 приклади: 35 + 41, 14 + 62.

Хлопчики – 3, 4 приклади: 33 + 33, 72 + 12.

Перевірка розв'язування прикладів і повторення висновку.





Фізкультхвилинка «Точки позитиву»

Вправу виконують в парах: одна особа сидить, друга стоїть ззаду

і масує точки позитиву партнера. Потім міняються ролями.
VІІ. Розвиток математичних знань.
1. Фронтальна робота над задачею № 347.
Фізкультхвилинка «Активна рука»

Підносимо руки і масажуємо невидиму гумку,

натискаючи на неї спереду, ззаду, з боків.
2. Варіативна робота над задачею № 348.
- Що означає число 36? число 42? число 11?

- Що запитує задача?

- Чи можемо одразу дати відповідь на запитання задачі? Чому?

- Що знаходимо в першій дії?

- Що знаходимо в другій дії?



Було

Прийняли

Стало

36 дівчаток
42 хлопчики

11 дітей





?


І варіант – розв'язує задачу самостійно.
ІІ варіант – користуючись планом розв'язування.
План розв'язування
1. Скільки дітей було в дитячому садку спочатку?

2. Скільки стало всього дітей в дитячому садку?


ІІІ варіанткористуючись коротким записом, планом розв'язування з

підказкою.








План розв'язування
1. Скільки дітей було в дитячому садку спочатку? ... + ... = ...(д.)

2. Скільки стало всього дітей в дитячому садку? ... + 11 = ...(д.)

Перевірка.
VІІІ. Підсумок уроку.



  • Як додаємо двоцифрові числа?




  • Обчисліть: 18 + 11, 13 + 26.




  • Як вважаєте, засвоїли ви додавання двоцифрових чисел?


«Прес» - відповіді.


Я вважаю ... .

... тому що, ... .

..., наприклад, ... .

Отже (тому), я вважаю (я переконана ) ... .

(я переконаний) ... .



ІХ. Домашнє завдання.
І варіант. Обчислити значення виразів № 349.

Скласти подібну задачу до задачі 350 і розв'язати її.


ІІ варіант. Скласти подібні приклади до № 349 і розв'язати їх.

Розв'язати задачу № 350.


ІІІ варіант. Обчислити значення виразів № 349.

Розв'язати задачу № 350.




База даних захищена авторським правом ©shag.com.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка