Управління освіти, молоді та спорту Дунаєвецької рда ку дрр



Сторінка1/6
Дата конвертації16.04.2016
Розмір0.96 Mb.
  1   2   3   4   5   6




Управління освіти, молоді та спорту Дунаєвецької РДА

КУ ДРР «РМК»

Смотрицька ЗОШ І-ІІІ ст. ім..М.Смотрицького


Т.В. Боднар

Т.Є. Катеренюк

Цікаво навчаємось і

розважаємось у ГПД





Посібник для вихователів ГПД,

вчителів початкових класів


2015 р

http://mehelp.ru/wp-content/uploads/2012/06/17.gif


Укладачі : Боднар Тетяна Василівна, вихователь ГПД Смотрицької ЗОШ І-ІІІ ступенів

ім.М.Смотрицького;



КатеренюкТетянаЄвгенівна, вихователь ГПД Смотрицької ЗОШ І-ІІІ ступенів

ім.М.Смотрицького


Рецензенти : Заторжинська В.М.,

методист КУ ДРР «РМК»;



Павлевич Л.М., керівник районного МО

вихователів ГПД


Рекомендовано до друку науково-методичною радою

КУ ДРР «РМК» ( протокол № 4 від 23.12.2014 р.)

У посібнику подано матеріали для проведення занять та виховних годин на ГПД.

Посібник рекомендовано вихователям ГПД , вчителям початкових класів.



Передмова

Виховання учнів у сучасній школі здійснюється у контексті національної і загальнолюдської культури,охоплює весь навчально-виховний процес,ґрунтуєтьсяна свободі вибору мети життєдіяльності та поєднуєінтереси особистості,суспільства,держави і нації.

Сучасний період розвитку суспільства в нашій незалежній державі надає значні можливості для оновлення змісту освіти, що дає змогу формувати духовно багаті покоління людей. Ідеалом виховання є гармонійно розвинена, високоосвічена соціально активна й національно свідома людина, наділена глибокою громадською відповідальністю, високими духовними якостями, родинними й патріотичними почуттями, є носієм кращих надбань національної та світової культури, здатна до саморозвитку і самовдосконалення.

Нині особливо актуальним є фундаментально- методологічне положення видатного українського психолога Г.С.Костюка про те,що виховувати - означає проектувати поступове становлення якостей особистості та керувати здійсненням накреслених проектів. Ефективність формування творчої національно-свідомої особистості підвищується,якщо використовувати сучасні підходи,новітні технології; співпрацю, співдіяльність, співтворчість вихователя й учня. Запропоновані у посібнику заняття, виховні заходи розроблено з врахуванням вище згаданих вимог.


Посібник рекомендовано для вихователів ГПД,вчителів початкових класів.

САМОПІДГОТОВКА З ЛІТЕРАТУРНОГО ЧИТАННЯ у 2-Х КЛАСАХ.

Мета:закріпити вивчений на уроках матеріал;сприяти розвитку пізнавальної активності учнів; розвивати та вдосконалювати вміння самостійно працювати, спостерігати, порівнювати; формувати навички раціонального використання часу;виховувати відповідальність, охайність , працелюбність, стимулювати інтерес до роботи.

Обладнання: мультимедійна дошка,презентації, підручники, малюнки лисиці і журавля, маски лисиці і журавля , виставка книг І.Франка, конверти з картками комах , фотографії комах .
Хід заняття

І. Організаційний момент

Вихователь. Любі діти, у наш клас

завітали люди щирі,

привітайте в добрий час

гостей з радістю і миром.

Розпочнемо нашу самопідготовку з предмету «Літературне читання». Пригадайте , будь ласка, що було задано додому?( один учень говорить, вихователь записує на дошці)

1.Психогімнастика.літо в розпалі, багато саме планують відпочинок, прагнучи оздоровити своїх дітей, мріючи бачити їх бадьорими, засмаглими. але зб

 ─ Потисніть руки один одному, усміхніться одне одному й подаруйте чудовий настрій.



2. Мовна розминка для покращення дикції.

Вихователь. Тепер, діти , давайте ми проведемо мовну розминкудля покращення дикції :

Ця-ця-ця — жила собілисиця. Вель-вель-вель – жив собі журавель. Лем-лем-лем — зустріласялисиця з журавлем. Али-али-али— вони заприятелювали.



Вихователь.Яку нову тему, діти , ви вивчали сьогодні на уроці читання? (Вступ до теми «Казковий дивосвіт»)

- Які казки вміщені в цьому розділі ? ( Авторські )Чому їх називають авторськими ?( У кожної казки є автор) - Які ще є казки, крім авторських ? ( Народні ) - Давайте перевіримо , які українські народні казки ви знаєте ? За малюнком вам потрібно відгадати назву казки.



http://ocka3ke.ru/sites/default/files/styles/large_tale/public/kolosok_1.jpgУкраїнська народна казка «Колосок»

http://www.audiobooks.ua/pimages/60/300/4120.jpg
Українська народна казка «Солом’яний бичок»
поделка сказка репка из модулей схема сборки
Українська народна казка «Ріпка »

українська література. тема: \'\'скарби усної народної творчості
Українська народна казка «Рукавичка»

Вихователь. Молодці учні !Ви вірно відгадали назви українських казок.

- Як називається казка , яку ви читали на уроці читання ?



  • Вона народна чи авторська ? ( Авторська)

  • Хто її автор ?

  • Вірно. Іван Якович Франко.

  • Хто такий Іван Якович Франко ?( Український письменник та поет)

Вихователь.Вірно ! Всі Франка ми величаєм,Твори ми його вивчаєм. Він -великий наш казкар, поет, Гляньте — ось його портрет.Іван Франко написав дужебагатотворів для дітей. Давайте закріпимо ваші отримані на уроці знання про І.Я.Франка.


Бесіда за запитаннями.

— У якому селі народився Іван Якович Франко ?



  • У сім’ї кого він народився ?

  • Яку збірку він видав для дітей ?

  • Які ще його твори ви можете назвати ?

Виставка книг І.Франка .

Тепер , діти, зверніть свою увагу на виставку творів І.Франка. ( показ)


Вихователь. Давайте перейдемо безпосередньо до обговорення казки «Лисичка та журавель».

- Хто головні герої казки? ( Лисичка та журавель)



( «Колобок», «Лисиця та їжак», «Лисичка-сестричка та вовк-панібрат», «Рукавичка», «Котик та Півник», Пан Коцький»)лисичка-сестричка
«Мікрофон»

— Якою у казці виступає лисичка?(Хитрою , підступною, нещирою,улесливою, хижою )


- Які риси характеру ви помітили у Журавля ? ( Доброта , гостинність, довіра , ввічливість)



Вихователь. Як по-іншому називають журавлів в Україні ? ( лелека, бузьок, бусол ,чорногуз). Українці називають журавликів веселиками весною , коли ті повертаються з теплих країв у рідні місця. Птахи несуть із собою тепло, радість, життя.Журавель- птах, якийздавна є символом українського села, йогощастя, достатку, благополуччя.
Вихователь. Перед тим , як безпосередньо виконувати домашнє завдання , давайте ми пригадаємо незрозумілі слова , які зустрічалися в казці і пояснимо їх (на дошці)

Призволяйся – пригощайся.

Пісним голосом – незадоволено.

Облизня спіймавши – ні з чим.
ІІ.Самостійне виконання домашнього завдання з літературного читання.

Вихователь . Розгорніть підручники на сторінці 105, попрацюйте над казкою «Лисичка і Журавель.» Прочитайте казку напівголосно і зверніть увагу на запитання в кінці казки.

Сторінки бережно гортаєм,

Всі тексти з радістю читаєм.

Ми будемо натхненно працювати,

Щоб на питання правильно відповідати.


  1. Напівголосне читання казки.

1.1. Індивідуальна робота(вихователь допомагає читати учневі, який повільно читає )

2 . Аналізказки з елементамивибірковогочитання і бесіди.

.Вихователь.Перед тим як виступати, артистиобов'язковопроводятьрепетиції, щоб знати, коли, хто і як говорить. — Подумайте, яким голосом говорить лисичка. А яким — журавель? — Знайдіть і прочитайте у казці місце , якимбулочастування у лисички. —Знайдіть і прочитайте у казцімісце, як пригощав журавель.

3 .Спостереження за особливостямибудовиказки. Стислийпереказкожноїчастини. —З яких частин складається казка ?

Фізкультхвилинка

Все у лискивже в порядку, вийшлалиска на зарядку. Лапки — вгору, лапки — вниз. Й роззираласягетьскрізь. І на місці поскакала, і присіла, і вставала , головою покрутила , Вітрячка вона зробила . Потім лапки опустила І взялась собі до діла.4. Виразнечитання в особах.( маски)5.Робота над прислівям. Роз’єднайте прислів’я і прочитайте: Не копай ямиіншому ,бо саму неїупадеш.Якечастуваннятакейдякування.

—Яке прислів'яможе бути заголовком до нашої казки ? ІІІ.Підсумок самопідготовки з літературного читання.


  • Над змістом якої казки ми працювали ?

  • Чого вона вас навчила ?( бути добрими, доброзичливими, розумними , ввічливими ) ( 5 хвилин перерви. Діти готуються до природознавства . Звучить пісня про Україну)

САМОПІДГОТОВКА З ПРИРОДОЗНАВСТВА у 2-Х КЛАСАХ.
І.Організаційний момент

Дивний світ навколо мене,

Хочу я його пізнати.

Буду старанно у школі

Природознавство вивчати.
c:\users\пользователь\desktop\животные\кузнечик (2).jpg


Вихователь. Продовжимо нашу самопідготовку з предмету «Природознавство». Пригадайте , будь ласка, яке домашнє завдання було задано? ( опрацювати ст..108-109 підручника) - Яку тему ви вивчали сьогодні на уроці ?


  • Що цікавого ви дізналися ?

Вихователь. Важко на нашій планеті знайти місце , де б не було комах. Комахи живуть у водоймах , ґрунті, на рослинах . Одні повзають по землі , а інші літають.

Ми з вами за допомогою загадок пригадаємо , які є комахи.



бабочка

1.Відгадування загадок .

На дорозі лежить квітка, Пелюстки згортає, Я хотів її підняти , А вона літає ( метелик )



пчела

Цямаленька трудівниця


Мед збирає як годиться. Все у вулик, все у соти,
Не цурається роботи!( бджілка )
По травичці,по землі
Коні бігають малі.

Іподром у них луг,

Не поставиш їх у плуг.

Серед лісу горбик-дім,


тисячі живуть у нім.
Працелюбні ці комахи:
добрі, щирі розумахи …( мурахи ) c:\users\пользователь\desktop\животные\муравей.jpg

Чорний, як ворон,


Рогатий, як бик,
А крила розправить — Реве, як ведмідь. (Жук.)жук

Вихователь. Що об’єднує усіх цих комах ? ( Кожна комаха має 6 ніг.)

2.Розповідь вихователя. Цікаве про комах.

Існує понад мільйон різних видів комах. Більшість із них має шість ніг, пару вусиків, одна-дві пари крил і тіло, що складається з трьох частин :голови, грудей, черевця. Найбільша в світі за розмахом крил –метеликТізанія. Розмах його крил досягає приблизно 30,5 см




Одні з найменших комах на Землі – це Оси-мімариди. Серед них є «велетні» завдовджки 5,4 мм і мізерні пігмеї – 0,12 мм!



ІІ. Самостійне виконання домашнього завдання (с.108-109)

Вихователь. Розгорніть підручники на сторінці 108, прочитайте самостійно у підручнику текст - розповідь Сонечка Семикрапочки . 1.Колективне обговорення прочитаного матеріалу.

— Про кого ви читали в тексті? — Якої пори року прокидаються комахи? Вихователь. Розгляньте фотографії метеликів у верхній частині с.108. — Як називаються метелики , зображені у підручнику ? ( На малюнку у підручнику зображені метелики : кропив’янка, лимонниця та денне павичеве око).

- Що виможете про них сказати ? (Вони перші з’являються навесні) — Як зимують ці метелики? ( Кропив'янки, лимонниці й денне павичеве око перезимовують у вигляді дорослих метеликів )

— Як зимують переважна більшість метеликів? (переважна більшість метеликів зимують у вигляді яєць, личинок або лялечок ) — Поміркуйте, які почуття викликає у вас поява навесні перших метеликів

Вихователь. Роздивіться і розкажіть, кого із комах, зображених на фотографіях у нижній частині с.108 , потрібно оберігати? Чому ? — Хто зображений на першому малюнку? ( Бджілка) — Чому потрібно оберігати бджілок ?( Вони корисні комахи. Запилюють рослини , збирають мед ) - Хто зображений на другому малюнку? Чому потрібно оберігати мурах? ( Мурахи – санітари лісу.) - Хто зображений на третьому малюнку?(попелиці ) Вони шкідливі чи корисні? Яку шкоду рослинам приносять попелиці ?


  • Які комахи знищують попелиць ? ( сонечко) - Які ще шкідливі комахи ви знаєте ? Яка від них шкода ? ( шкодять рослинам , переносять інфекційні хвороби) - Розкажіть,які ще зміни відбуваються навесні в житті комах ? ( масове розмноження )

Вихователь. Поява комах навесні — це весняне явище у живій природі.

Фізкультхвилинка

(Пісня Наталії Май «Метелик»)432020

2. Робота в парах
На партах конверти з картками із зображенням комах. Розкластиїх у групи «Шкідливі і корисні»

ІІІ. Підсумок самопідготовки

«Мікрофон»

  • Сьогодні я дізналась про …

  • Новими для мене були відомості про найбільшого в світі метелика з розмахом крил 30, 5 см (майже розмір підручника )

  • Новим для мене було дізнатися про найменшу в світі комаху - Осу-мімариду.

Вихователь . Молодці учні ! Ви сьогодні дуже добре та старанно працювали. Дуже Вам дякую!Сподіваюсь , що на наступних уроках ви отримаєте лише хороші, позитивні оцінки.

Презентація проекту:



«КОЗАЦЬКОМУ РОДУ НЕМА ПЕРЕВОДУ!»

Мета: розширювати знання учнів про славне минуле українського народу, про козаччину; закріпити знання, здобуті на заняттях ГПД, формувати уявлення про життя на Запорозькій Січі; зацікавити учнів історією нашого народу; виховувати почуття патріотизму, бажання захищати свою Батьківщину.xx66: любовь к украинцам

Обладнання: українські костюми; курені;музичне оформлення; вишиванки; рушники; старовинний посуд; атрибути ;картки; мультимедійна дошка.
ХІД ЗАХОДУ

Беруть участь учні ГПД, їхні батьки, учителі. На сцені — курені, розставлені невеличкі ослони, лави.



Вчитель. Доброго дня шановні учасники семінару,гості,запрошені.Один філософ писав: «Людина,яка не знає минулого,не може мати майбутнього».Враховуючи сьогоднішню ситуацію в країні,ми,вчителі,як ніхто інший,маємо знайомити своїх вихованців із славним минулим нашої держави,її героями.Цим самим виховувати патріотизм,бажання захищати свою Батьківщину.З цією метою,я разом із своїми вихованцями ГПД вирішила створити проект «Козацькому роду нема переводу».А починалося все так.

Учениця. Я запитала Тетяну Василівну,хто такі козаки?Що означає це слово?

Учень. А я зацікавився їх життям.

Учениця. І вона запропонувала нам довідатися,хто такі козаки,де вони жили,чим займалися,що їли ,в що одягалися,про що співали і як розважалися.

Вчитель. Це і був підготовчий етап нашого проекту.А ось так виглядав його основний етап.

Учениця. Я довідалася,що слово козак,можливо,походить від слова «коса».

Учень. Я разом з мамою за допомогою інтернету дізнався,що козаки були сміливі,привітні,любили волю.

Учениця. Я в бібліотеці знайшла інформацію про те,що козаки одягалися в грубу сорочку,кирею.

Учень. А я дізнався,що козаки любили куліш,печене м’ясо,квас.

Учень. А мені батько розповів,що козаки жили в куренях за порогами Дніпра,тому й звалися запорожцями.

Учениця. А ще козаки любили співати,танцювати,жартувати.А понад усе любили свою неньку – Україну.

Вчитель.Зібрану інформацію ми узагальнили і оформили у формі проекту. Який зараз і пропонуємо вашій увазі.

Ведуча

Сім’я, родина, рід — які слова святі.

Вони потрібні кожному в житті.

. Якщо зміцніє хоч одна родина —

Міцніша стане наша Україна.
Ведучий

Сьогодні цю презентацію ми починаємо,'

Де про славу козацьку згадаємо,

Аби не за бути історію роду

І бути гідними свого народу.

Ведуча. Кожна держава повинна дбати про недоторканність своїх кордонів, забезпечення миру на своїй території. Наша держава миролюбна, але має дбати про розвиток власної армії.

  1. й учень

Щоб війни не знати,

Щоб у мирі жить,

Українська армія

На посту стоїть.




  1. й учень

Літаки у небі,новини білоцерківський районний будинок дитячої та юнацької творчості дзига

В морі кораблі —


Бережуть кордони

Рідної землі.




  1. -й учень

Армія незламна,

Армія міцна —

Україну милу

Береже вона.



  1. ша учениця

Український хлопче, майбутній солдат.

Очима історії ти поглянь назад.

Бо багато крові пролилось колись,

Щоб твої мрії сьогодні збулись.



  1. га учениця

Будь же гідний, хлопче, пам’яті такої.

Знай, що Батьківщину треба захищати

І в час небезпеки, як хоробрий воїн,

Відзовись, як кличе Україна-мати!



Учень

Любі друзі! Хоч маленькі,

Ми вже добре знаєм,

Що зовемось українці


Й українських предків маєм.

Батько, мати, брат, сестричка


І всі члени роду —

Всі належать до одного


Українського народу.

Українцем я зовуся


І цим іменем горджуся,

Бо козацький в мене рід


Здавна славний на весь світ.

Ведучий. Сьогодні ми повернемося у минуле, зокрема у XV століття. Це був час, коли всю нашу землю загарбали і поділили між собою сусідні держави. Скрутно жилося українському народові під пануванням чужинців.

Волелюбні люди не могли стерпіти неволі. Вони залишали домівки і родини, тікали в степи за дніпровські пороги. Ці люди гуртувалися, полювали на дикого звіра, а на зиму поверталися додому.

х почали називати козаками. Можливо, це слово походить від татарського «кайзак», що означає «вільний чоловік». Їх називали запорожцями тому, що жили козаки за порогами Дніпра у куренях.

Ведуча. Які риси характеру притаманні козакам?

  1. й учень. Козакам були властиві добродушність, безкорисливість, щедрість, щира дружба. Особливо цінували вони особисту свободу. Через те козаки частіше обирали люту смерть, ніж ганебне рабство.

  2. й учень. Мандрівники відзначали гостинність, привітність і чесність козаків. Можна було залишити на вулиці гроші, не боячись, що їх украдуть.

Ведучий.Запорожці боронили народ і рідну землю від ворожих переслідувань і дбали про те, щоб український народ був вільним і мав власну державу. Не один козак віддав своє життя за рідний край і народ.
  1   2   3   4   5   6


База даних захищена авторським правом ©shag.com.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка