Управління культури Миколаївської облдержадміністрації Обласна бібліотека для дітей ім. В. Лягіна «Дитячі бібліотеки області в цифрах і фактах. 2010 рік.»Сторінка1/6
Дата конвертації30.04.2016
Розмір1.33 Mb.
  1   2   3   4   5   6


Управління культури Миколаївської облдержадміністрації

Обласна бібліотека для дітей ім. В.Лягіна

«Дитячі бібліотеки області в цифрах і фактах. 2010 рік.»


Оглядово-аналітичний бюлетеньм. Миколаїв

2011

Обласна бібліотека для дітей ім. В. Лягіна як методичний центр організовувала протягом року свою діяльність на підтримку комплексного розвитку бібліотек, що обслуговують дітей в області, за допомогою вивчення їх стану, аналізу та прогнозу щодо цього розвитку і модернізації його у відповідності до вимог часу.

У звітному, 2010 році, бібліотеки для дітей області продовжували скеровувати свою діяльність у напрямках, обумовлених часом, з метою здійснення місії культурно-інформаційної та дозвіллєвої підтримки потреб юних читачів, їх родин, організаторів дитячого читання і пріоритетних груп користувачів.

Вектор розвитку бібліотек для дітей області – 2010 - це прозора діяльність та соціальна мобільність щодо швидкої адаптації до мінливого інформаційно-освітнього простору.

Одним з найважливіших провідних напрямків року є підтримка і просування читання як основи інтелектуального, творчого, особистісного розвитку дитини. На всеукраїнському рівні пріоритети цього напряму визначені в Концепції Державної цільової програми підтримки та розвитку читання на період до 2015р. Протягом звітного періоду було здійснено моніторинг проблем читання в сучасних умовах на всіх рівнях, завдяки чому відбулося поліпшення інформаційно-бібліотечного мультисервісу, пошуку і апробування нових форм обслуговування користувачів. Велась робота щодо встановлення діалогу і розширення взаємодії соціальних інститутів, що займаються проблемами підтримки читання в суспільстві. Враховуючи систему моніторингу стану бібліотечного обслуговування і запитів читачів, бібліотекарі намагались передбачити розвиток перспективного попиту на бібліотечні послуги, які б стимулювали і активізували у дітей стійкий інтерес до книги, бібліотеки, читання, відновлення традиційного сімейного читання.

Реалізація цього напрямку підтримувалась організацією та проведенням наступних заходів: • зональні семінари-практикуми для заступників директорів ЦБС по роботі з дітьми «Дитяча бібліотека сьогодні: нові можливості, нова якість обслуговування»;

 • двотижневі курси підвищення кваліфікації працівників ЦБС області, що обслуговують дітей, за темою: «Бібліотечно-інформаційне обслуговування дітей: актуальні та результативні форми роботи»;

 • щорічні курси підвищення кваліфікації для шкільних бібліотек Миколаївської області;

 • доповідь директора бібліотеки Жайворонок Т.А. «Дитячі бібліотеки: контури, проблеми, перспективи діяльності» на Раді директорів ЦБС області «Публічна бібліотека: формування культурно-інформаційного простору»;

 • доповідь директора ОДБ ім. В.Лягіна на тему «Сучасне бачення і тенденції розвитку стратегії підтримки дитини, яка читає, в бібліотеках Миколаївщини» на Всеукраїнському саміті директорів обласних бібліотек для дітей «Дитяче читання як феномен культурної спадщини», на базі Одеської обласної бібліотеки для дітей ім. Н.К. Крупської;

 • виступ заступника директора з наукової роботи Романченко О.Л. «Большие задачи для маленького читателя. Взгляд не постороннего» (о стратегии поддержки читающего ребенка в библиотеках Николаевской области) на 17-й міжнародній конференції «Крим-2010» «Бібліотеки та інформаційні ресурси у сучасному світі науки, культури, освіти і бізнесу»;

 • участь у засіданні колегії управління культури облдержадміністрації з питання «Про підсумки роботи органів і установ культури і мистецтв області у 2009 році та основні напрямки діяльності на 2010 рік, відповідно до Програми розвитку культури в Миколаївській області на 2008-2010 роки»;

 • організація виставки нової літератури під час сесії обласної Ради від 14 травня 2010 р.;

 • участь у засіданні міжрегіональної Ради директорів ЦБС області на базі ЦБС для дорослих м. Херсона, Євпаторійської ЦБС АР Крим «Наукові основи функціонування методичної служби: практичне втілення»;

 • творча зустріч медіаспеціалістів Центральної міської бібліотеки для дітей ім. Ш. Кобера і В. Хоменка та Обласної бібліотеки для дітей ім. В.Лягіна (до Всеукраїнського дня бібліотек);

 • обласний конкурс дитячого малюнка і плаката «З книгою – у майбутнє», в рамках гуманітарного проекту «Велике читання»;

 • обласний фестиваль-конкурс дитячої та юнацької творчості «Святий Миколай збирає таланти»;

 • обласний тур Всеукраїнського конкурсу «Найкращий читач 2010»;

 • щорічний регіональний конкурс «Найкращий відгук на сучасну дитячу прозу»;

 • флеш-моби до Дня відчинених дверей, присвячений Всеукраїнському Дню бібліотек.

Заходи викликали великий інтерес у всіх присутніх, оскільки теоретичні та практичні питання, що висвітлювались під час обговорення, були пов’язані з поновленням змісту бібліотечного обслуговування дітей та виявились дійсно корисними для подальшої спільної роботи.

Інформація про проведення заходів розміщена на сайті бібліотеки у розділі „Методичний портфель” - http://laginlib.org.ua/.


Пріоритети розвитку бібліотек для дітей області.

У звітному 2010 році бібліотеки області, що обслуговують дітей, продовжували свою роботу у напрямку моделювання діяльності бібліотек як сучасних інформаційних, культурно-освітніх центрів місцевих громад.

Впровадження електронних ресурсів у бібліотеках, що обслуговують читачів-дітей, якісно підвищило рівень обслуговування, відкрило користувачам цілий спектр нових, раніше недосяжних можливостей, кардинально видозмінило весь комплекс наявних інформаційних послуг. Зріс попит читачів на електронні і інформаційні ресурси.

У цілому, даючи оцінку минулому року, слід відзначити, що рік був творчо насиченим, багатим на вдалі бібліотечні та іміджеві заходи.

Пріоритетами діяльності бібліотек для дітей у 2010 році залишалися такі:


 • участь в реалізації загальноукраїнських, регіональних, районних, міських програм та акцій.

 • зміцнення і підтримка позитивного іміджу бібліотеки перед органами влади, депутатським корпусом, громадськими організаціями, навчальними закладами, пересічними громадянами, партнерських відносин з соціокультурними інституціями.

 • удосконалення системи роботи з дітьми, що мають обмежену мобільність і потребують корекційно-розвиваючого навчання, талановитими і з особливими потребами, розвиток рекреаційного і реабілітаційного потенціалу бібліотек.

 • здійснення активного впливу на загальну стратегію школи щодо навичок роботи з інформацією та розвитку читацької компетентності.

 • проектування та прогнозування власної роботи за допомогою моніторингової діяльності

 • забезпечення науково-методичної діяльності, здійснення постійного моніторингу проблем модернізації професійної освіти, адаптації знань і навичок бібліотечної роботи до нових, швидкоплинних потреб суспільства.

Подальше впровадження проектно-цільової та програмної діяльності застосовувалося як важіль ефективної інноваційної політики. Сьогодні досвід такої роботи мають Обласна бібліотека для дітей ім. В. Лягіна, ЦБС для дітей м. Миколаєва, Арбузинська, Баштанська, Жовтнева, Миколаївська, Новоодеська, Снігурівська РДБ, дитяча бібліотека комунального закладу „Бібліотечна мережа м. Вознесенська”. За минулий рік впевнені кроки в цьому напрямку були зроблені Березанською, Березнегуватською, Веселинівською, Єланецькою, Казанківською, Первомайською РДБ.

Протягом року удосконалювався внутрішній і зовнішній дизайн, орієнтований на потребу пересічних користувачів усіх вікових категорій в бібліотеках, що обслуговують дітей, визначався індивідуальний стиль подальшого розвитку, поступово поліпшувалась матеріально-технічна база - все це дозволило деяким бібліотекам стати бібліотеками нового типу, наприклад: • Центр підтримки освіти та пізнавального дозвілля (бібліотека для дітей КЗ «Бібліотечна мережа м. Вознесенська»);

 • Центр підтримки освітніх запитів дітей (Єланецька РДБ);

 • Центр дитячого читання (Снігурівська РДБ).

Незважаючи на досить плідну роботу за всіма напрямками бібліотечної діяльності і певні успіхи й досягнення бібліотек, що обслуговують дітей, є негативні явища, які впливають на якісне і кількісне поповнення бібліотечного фонду, інформатизацію, зміцнення матеріально-технічної бази – це недостатнє фінансування.
Мережа бібліотек.

2010 року в Миколаївській області працювало 1072 бібліотеки, що обслуговують дітей. З них 34 дитячі, 398 сільських, 605 шкільних, 35 міських ( в т.ч. 14 відділень при ЦБС для дорослих м. Миколаєва та ЦБ Вознесенської ЦБС).

Мережа бібліотек області, що обслуговують дітей, скоротилася: так, в поточному році закрито Володимирівську сільську самостійну бібліотеку для дітей Казанківської ЦБС.

Закрито 5 бібліотек-філій Доманівської ЦБС.Показники ефективності діяльності дитячих бібліотек області.

2010 року бібліотеками області було обслужено бібліотечною книгою та надано інформаційні послуги 151530 читачам, кількість книговидач по області складає 3231867 .

У порівнянні з минулим 2009 роком, по області спостерігається зменшення показників: читачів - на 1450 чол., книговидачі - на 26343 пр.

У цілому, в порівнянні з 2009 р., в області простежується тенденція різкого зменшення основних показників. Так, показник обслужених читачів набув зменшення у 15 районних ЦБС, серед яких: Доманівська (-808), Жовтнева (-608), Казанківська (-479), Врадіївська (-377), Миколаївська (-222), Очаківська (-130), Арбузинська (-125), Первомайська (-116) тощо.

Викликає занепокоєння зниження показника обслужених читачів і по районних бібліотеках для дітей в Миколаївській області. Взагалі по РДБ цей показник зменшився, на відмінну від минулого 2009 року, на 787 чоловік. Зменшення обслужених читачів спостерігається у 6 РДБ. А саме: в Доманівській (-551), Жовтневій (-148), Миколаївській (-191), Арбузинській (-101), Очаківській (-75), Казанківській (-130) тощо.

Показник значного зниження кількості обслужених читачів спостерігається в сільській місцевості. Так, цей показник на селі, у порівнянні з минулим роком, зменшився на 1911 читачів. Зменшення обслужених читачів сільської місцевості спостерігається у всіх ЦБС Миколаївської області: в Жовтневій (-460), Доманівській (-257), Веселинівській (-165), Снігурівській (-148), Казанківській (-109), Миколаївській (-104), Кривоозерській (-96), Первомайській та Новоодеській (-94), Березнегуватській (-90) ЦБС тощо. Лише у Новобузькій ЦБС (+210) та Березнегуватській ЦБС (+62) відбулося збільшення.

Зниження показника «обслужені читачі» спостерігається і в міських бібліотеках області, а саме: в ЦБС для дорослих м. Миколаєва (-478), у Врадіївській ЦБС (-157), Веселинівській ЦБС (-97) тощо. Приємно відмітити зростання цього показника у ЦБС для дітей м. Миколаєва (+621), КЗ «Бібліотечна мережа м. Вознесенська» (+107), у Миколаївській (+73) та Снігурівській (+44) ЦБС.

Щодо показника кількості книговидач, то у 17 районних ЦБС простежується його різке зниження, у порівнянні з минулим роком. Це Первомайська (-15056), Жовтнева (-14614), Доманівська (-11359), Врадіївська (-5618), КЗ «Бібліотечна мережа м. Вознесенська» (-5239), Єланецька (-3515), Новоодеська (-3192), Братська (-3109), Очаківська (-2890) та ін.

Збільшення показника книговидачі для дітей відбулося тільки в ЦБС для дітей м. Миколаєва (+14757), ЦБС для дорослих м. Миколаєва (+9096) та у двох ЦБС області – це в Баштанській (+5099) та Миколаївській (+6675).

Зменшення показника книговидачі спостерігається в 10 районних бібліотеках для дітей Миколаївської області: Березанській (-5740), Новоодеській (-4626), Доманівській (-1412), Врадіївській (-1277), Березнегуватській (-984), Братській (-900) та ін.

Стрімке зниження показника книговидачі для дітей відбувається на селі. Так, на відміну від минулого, 2009 року, показник книговидачі на селі по області зменшився на 22257 примірників. Зменшення цього показника відбулося у 12 ЦБС Миколаївської області: Жовтневій (-14813), Доманівській (-9947), Єланецькій (-3510), Первомайській (-2988), Новобузькій (-2963), Очаківській (-2417), Братській (-2209), Вознесенській (-1835) та ін.

Приємно відмітити, що є і зростання цього показника в сільській місцевості у 7 районних ЦБС області: Врадіївській (+9947), Казанківській (+7131), Баштанській (+4891), Березанській (+3537), Миколаївській (+3410), Новоодеській (+1434), Снігурівській (+924) та Лисогірській сільській бібліотеці для дітей (+242) Первомайської ЦБС.

Для бібліотек, що обслуговують дітей, такі показники мають важливе значення, бо є одними з визначних індикаторів ефективності роботи бібліотеки щодо залучення дітей та підлітків до читання та розвитку їх інформаційної культури.

Серед причин, що впливають на зменшення показників, треба відмітити об’єктивні: невисокий матеріальний рівень розвитку районів, складна соціальна та демографічна ситуація (зменшення кількості дитячого населення), це спричиняє до закриття бібліотек-філій в Миколаївській області; суб’єктивні: відсутність повноцінного комплектування, неповноцінна матеріально-технічна база, низький рівень розвитку комп’ютеризації та впровадження інтернет-технологій.


Методична допомога бібліотекам області у процесі формування і задоволення потреб читачів.

З метою організації безперервної освіти, підвищення кваліфікації та створення сприятливих умов для професійного спілкування, обласною бібліотекою для дітей ім. В.Лягіна спільно з управлінням культури облдержадміністрації, на базах Дитячої бібліотеки КЗ «Бібліотечна мережа м. Вознесенська» (27 квітня), Арбузинської (26 травня ) та Баштанської ЦБС (28 травня), у 2010 році були проведені зональні семінари-практикуми за темою «Дитяча бібліотека сьогодні: нові можливості, нова якість обслуговування».

Мета семінарів - практикумів:


 • організація співпраці в напрямку безперервної освіти, підвищення кваліфікації та створення сприятливих умов для професійного спілкування і контакту бібліотечних працівників області;

 • виявлення і поєднання пріоритетів у системному підвищенні кваліфікації бібліотечних спеціалістів різних районів області;

 • полегшення доступу до накопиченого бібліотечними спеціалістами районів досвіду в бібліотечній діяльності.

До кожного семінару працівники ОДБ ім. В. Лягіна розробили програму, згідно з якою директор обласної бібліотеки для дітей ім. В. Лягіна Жайворонок Тетяна Анатоліївна здійснює загальне керівництво семінарами-практикумами та представляє найважливіші провідні напрямки, пріоритети діяльності бібліотек - учасниць у минулому та поточному році за допомогою мультимедійної презентації на таку тему: «Дитяче читання як основа формування інтелектуального потенціалу підростаючого покоління. Реалізація Державної програми підтримки та розвитку читання на регіональному рівні».

На всі семінари-практикуми було заплановано ознайомлення з Обласним гуманітарним проектом «Велике читання» у бібліотеках районів, міст Миколаївської області, а також надання спеціалістами ОДБ ім.В.Лягіна (Романченко Оленою Леонідівною, заступником директора з наукової роботи та Наховою Тетяною Іванівною, завідуючою відділом маркетингу та перспективних методик) методичних рекомендацій щодо його впровадження. Всі учасники семінарів - практикумів отримали домашнє завдання щодо розроблення власного імідж – проекту «Бібліотека, про яку знають всі!», мета якого - позиціонування дитячої бібліотеки як об’єктивно затребуваної, реально необхідної суспільству соціально – культурної інституції, яка постійно розвивається.

З 18 до 29 жовтня 2010 року Обласна бібліотека для дітей ім. В. Лягіна та Обласний центр підвищення кваліфікації працівників культури провели двотижневі курси підвищення кваліфікації працівників ЦБС області, що обслуговують дітей, за темою: «Бібліотечно-інформаційне обслуговування дітей: актуальні та результативні форми роботи».

Мета: проведення безперервної бібліотечно-інформаційної освіти та необхідність професійного вдосконалення роботи бібліотечних фахівців в умовах змін інформаційного середовища, підвищення вимог суспільства до бібліотечно-інформаційної сфери.

Навчально-тематичний план здійснювався за такими модулями:

Тема 1. «Бібліотеки для дітей у місцевому співтоваристві.

Соціально-культурне проектування».

Тема 2. «Бібліотека для дітей в інформаційному просторі.

Інформаційні мережі, системи, програми».

Тема 3. «Інформаційно-бібліотечне обслуговування дітей, керівників дитячого читання. Формування інформаційної культури особистості».

Тема 4. «Розвиток читацької активності дітей та юнацтва.

Книговидання та література для дітей».

До участі в роботі курсів, у ролі викладачів, були запрошені доцент кафедри документознавства та інформаційних систем МФКНУКіМ, кандидат педагогічних наук Гич Г. М., директор Херсонської обласної бібліотеки для дітей Бардашевська А. І., заступник директора з наукової роботи Херсонської обласної бібліотеки для дітей Попова Н. Ф., заступник директора з наукової роботи Миколаївської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. О. Гмирьова Астапенко Т. С., директор ЦБС для дорослих м. Миколаєва Тверда Т. В., провідний фахівець НПБ м. Миколаєва Картузов К. М., методист центру підвищення кваліфікації працівників культури м. Миколаєва Петровська С. Н., а також спеціалісти Обласної бібліотеки для дітей ім. В. Лягіна та ЦБС для дітей м. Миколаєва.

9-10 грудня пройшли заняття курсів підвищення кваліфікації для шкільних бібліотекарів Миколаївської області.

Курси проходили на базі обласної бібліотеки для дітей ім. В.Лягіна, спільно з Миколаївським обласним інститутом післядипломної педагогічної освіти.

Під час проведення курсів були запропоновані консультації спеціалістів ОДБ ім. В. Лягіна за різними напрямками роботи: «Діти і бібліотека: нове бачення в контексті розширення доступу користувачів до інформації», «Довідково-інформаційні послуги бібліотеки навчального закладу в умовах інформатизації суспільства», «Сучасні вимоги до обліку бібліотечних фондів та бібліографічного опису документів», «Читацьке середовище дитини: родина, бібліотека, школа», «Удосконалення методики обслуговування читачів у бібліотеці навчального закладу», «Усі діти талановиті: засоби впливу бібліотеки на розвиток творчої діяльності школярів», «Удосконалення професійної компетентності бібліотекаря: стимулювання, сучасні методи навчання». Тематика лекцій відрізнялась різноманітністю, цільовим призначенням, змістовністю.

Знаковими в діяльності бібліотеки також були:

- участь у засіданні колегії управління культури облдержадміністрації з питання «Про підсумки роботи органів і установ культури і мистецтв області у 2009 році та основні напрямки діяльності на 2010 рік, відповідно до Програми розвитку культури в Миколаївській області на 2008-2010 роки» (24 лютого 2010 р.);

- організація виставки нової літератури під час сесії обласної Ради від 14 травня 2010 р.

Підсумки обласного конкурсу дитячого малюнка і плаката «З книгою - у майбутнє», який проводився в рамках гуманітарного проекту «Велике читання» та мав за мету розвиток читацької активності і популяризації читання серед дітей Миколаївської області.

У конкурсі взяли участь 106 учасників, віком від 6 до 14 років, з різних куточків Миколаївщини: міст Миколаєва, Вознесенська, Первомайська та районів: Арбузинського, Баштанського, Березанського, Березнегуватського, Веселинівського, Доманівського, Єланецького, Жовтневого, Казанківського, Миколаївського, Новобузького, Новоодеського, Очаківського, Снігурівського.

Найактивнішими були читачі Миколаївської обласної бібліотеки для дітей ім. В. Лягіна, Баштанської, Березанської, Снігурівської ЦБС.

До конкурсу учасники поставилися серйозно і відповідально. У цьому велика заслуга бібліотекарів, батьків, які надавали величезну допомогу і підтримку юним художникам.

Нелегко було обирати обласному журі (голова: Поддубна Л.О., заступник начальника, начальник відділу культурно-дозвіллєвих установ управління культури Миколаївської облдержадміністрації; члени журі: Жайворонок Т.А., – директор Обласної бібліотеки для дітей ім. В.Лягіна, Приходько О.К., – голова правління Миколаївської обласної організації Національної спілки художників України, Скиба С. І. – начальник управління у справах преси та інформації Миколаївської облдержадміністрації, Корнійчук В. А. – методист Обласної бібліотеки для дітей ім. В. Лягіна, Марущак В. І. – миколаївська дитяча письменниця, член національної спілки письменників України, працівник обласної бібліотеки для юнацтва, викладач 1 Української гімназії ім. М. Аркаса) - бо кожен учасник вкладав у роботу все своє вміння, свій талант, оригінально і цікаво її оформлював.Переможці нагороджені дипломами та подарунками.

Представлені на конкурс малюнки містять у собі найрізноманітніші, часом фантастичні, уявлення маленьких художників про роль книги у майбутньому. Цікаво та приємно було розглядати роботи, у яких світився промінчик добра, розуміння цього прекрасного світу, в якому ми всі живемо.

Усі малюнки цікаві, яскраві, талановиті, адже кожен з них мав свою родзинку!

Від березня до травня цього року на Миколаївщині проводився фестиваль-конкурс дитячої та юнацької творчості "Святий Миколай збирає таланти". 14 травня були підведені підсумки.

Цього року, у рамках цього фестивалю, був започаткований обласний фестиваль-конкурс дитячої та юнацької літературної творчості. Він був організований управлінням культури облдержадміністрації, обласним осередком Національної Спілки письменників України, Миколаївською обласною бібліотекою для дітей ім. В. Лягіна. До журі увійшли знані письменники і шановані особистості.

Голова журі: Анатолій Леонтійович Качан, – поет, наш земляк, заслужений працівник культури, лауреат державних премій ім. Лесі Українки, М.Трублаїні, Б.Нечерди, голова об'єднання дитячих письменників НСПУ, відмінник освіти України; відзначений нагородою Міжнародного Академічного Рейтингу "Золота Фортуна".

Члени журі: В'ячеслав Тимофійович Качурін – поет, голова Миколаївської організації НСПУ, лауреат державних премій ім. М. Ушакова та М. Аркаса.; Людмила Яківна Чижова – поетеса, лауреат премії ім. М. Аркаса; Віра Іванівна Марущак – журналіст, прозаїк, лауреат премії ім. М. Аркаса; Тарас Дмитрович Кремінь – поет, публіцист, кандидат філологічних наук.

У конкурсі мали взяти участь юні літератори у трьох вікових категоріях: від 8 до 11, від 12 до 16, від 17 до 22 років.

З усіх куточків Миколаївщини були надіслані творчі роботи від 45 хлопчиків і дівчаток: вірші, оповідання, казки.

12 – 14 травня в Миколаєві відбувся фінальний тур фестивалю-конкурсу "Святий Миколай збирає таланти", і на нього були запрошені всі учасники. Після урочистого відкриття юним поетам і прозаїкам була запропонована широка культурна програма: екскурсії до музеїв Миколаєва, до кращого в Україні зоопарку тощо. Діти взяли участь у майстер-класі, творчих зустрічах з письменниками А. Качаном і В. Качуріним, з задоволенням поспілкувались один з одним.

14 травня в урочистій обстановці відбулося нагородження переможців. Голова журі А. Качан, зокрема, сказав, що дитячі роботи свідчать про наявність великої кількості талановитих дітей і підлітків у нашому краї, закликав їх бути сміливими, якнайшвидше покінчити з учнівством і вийти на власну дорогу у творчості. Окремо він відзначив народження нового поета-гумориста – Власа Башинського зі Снігурівського району.

Шановні письменники поздоровили кожного з переможців, побажали їм успіхів у творчості і вручили дипломи й цінні подарунки.

Є надія, що літературний конкурс з наступного року стане всеукраїнським або й навіть міжнародним.

На розгляд колегіальних органів у 2010 році ОДБ ім. В. Лягіна були підготовлені матеріали за такими темами:Об’єднаних науково-методичних Рад обласних бібліотек

 • «Аналіз діяльності бібліотек області у 2009 р.»;

 • «Дитячі бібліотеки і соціальне партнерство: аспекти та особливості діяльності»

2010 року працівниками бібліотеки було здійснено 24 виїзди.

Серед них виїзди з метою обміну досвідом з бібліотечного обслуговування читачів-дітей: • Донецька обласна бібліотека для дітей ім.С.М.Кірова;

 • Кіровоградська обласна бібліотека для дітей ім.А.П.Гайдара;

 • Херсонська обласна бібліотека для дітей.

Здійснювались виїзди з метою вивчення стану роботи, надання методичної та практичної допомоги бібліотекам Миколаївської області з питань бібліотечного обслуговування читачів-дітей.

Протягом 2010 року методичною службою надавались консультації з найбільш актуальних тем та проблем бібліотечної справи. Консультації отримали не тільки бібліотекарі, але і вчителі, вихователі, студенти, учні. Запити здійснювалися як телефоном, так і безпосередньо у відділі маркетингу та перспективних методик ОДБ. У звітному році актуальними були такі питання: • „Стратегічний менеджмент у дитячій бібліотеці”

 • „SWOT-аналіз: практика впровадження в бібліотеці”

 • „Інноваційні бібліотечні технології на допомогу освітньому процесу”

 • „Програми розвитку дитячого читання в регіональному соціально-культурному контексті”

 • „Соціологічні аспекти читання дітей та підлітків” тощо.

Минулого року дитячі бібліотеки області взяли активну участь у проведенні Всеукраїнського моніторингу „Книга року – 2010” та флеш-мобі до Дня відкритих дверей, присвячений Всеукраїнському Дню бібліотек.
  1   2   3   4   5   6


База даних захищена авторським правом ©shag.com.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка