Україні заборонили китайських курейСкачати 163.98 Kb.
Дата конвертації24.04.2016
Розмір163.98 Kb.
health.unian.

net

Україні заборонили китайських курей

Державна карантинна служба України ввела заборону на імпорт з Китаю і Непалу м`яса птахів і продуктів з них.


Заборону на ввезення введено з 19 лютого, Україна оголосила про заборонні заходи 17 лютого, говориться у повідомленні. Підставою, яку назвала Україна, за словами китайського Мінкомерції, є «виявлення високопатогенного «пташиного» грипу у цих двох країнах». http://glavred.info/
consumers.

unian.net

Держспоживстандарт забракував третину перевірених яєць


Інспектори державного нагляду Держспоживстандарту за минулий рік перевірили близько 2 млн. штук яєць птиці на загальну суму 756,8 тис. грн. Вимогам нормативної документації (НД) не відповідало близько 615 тис. шт. Яєць, що становить 32%, вартістю 286,5 тис. грн. Загалом було проведено 64 перевірки підприємств, на 55 з яких встановлено порушення, повідомила УНІАН прес-служба Держспоживстандарту.

Зокрема, 3 підприємства порушили вимоги НД за органолептичними показниками (шкаралупа яєць була забруднена), на 2 – порушено періодичність або обсяг визначення показників безпеки. На 14 перевірених підприємствах було виявлено незадовільне або відсутнє маркування яєць, ящиків (не вказана категорія яєць, нечітке маркування, відсутня дата сортування, назва виробника). Виявлені порушення на 3 підприємствах стосувалися метрологічних норм і правил (незабезпеченість засобами вимірювальної техніки, їхнє використання із простроченими термінами повірки), відповідної НД не було на 2 підприємствах.

Основними причинами порушень вимог НД під час виробництва яєць була незадовільна організація періодичного контролю за показниками їхньої безпеки, неналежний приймальний контроль продукції, недотримання вимог щодо маркування яєць та  транспортної тари, незадовільне метрологічне забезпечення виробництва, незабезпеченість НД.

Так, на одному із миколаївських підприємств три партії яєць не відповідали вимогам НД щодо маркування: неправильно вказані умови зберігання продукції в холодильній камері, не зазначено категорії яєць, відсутній надпис: „Харчові”, відсутня дата сортування яєць та ін. В результаті інспектори Держспоживстандарту видали підприємству приписи про усунення порушень, про заборону реалізації 3 партій продукції,  склали два протоколи про адміністративні правопорушення та застосували штрафні санкції на суму 1,4 тис. грн.


Загалом протягом 2009 року було видано 34 приписи про заборону реалізації партії яєць, 14 приписів про заборону всієї продукції. Загальна сума штрафів становила 84,3 тис. грн.


portal.rada.

gov.uaЗаконопроектом (реєстр. №  6001) пропонується внести зміни до ст. 38 Закону "Про безпечність та якість харчових продуктів", відповідно до яких інформація про наявність чи відсутність у харчових продуктах генетично модифікованих організмів на етикетці харчового продукту має вказуватися лише у тому разі, якщо частка генетично модифікованих організмів в харчовому продукті перевищує 0,9% від загальної маси продукту в одиниці упаковки.

Висловившись на підтримку документа, народні депутати, зокрема, зазначили, що у проекті варто було б  передбачити  обов‘язкове маркування лише тих харчових продуктів, що містять ГМО, а позначка "без ГМО" при маркуванні всіх без винятку харчових продуктів не потрібна.

Проект закону (реєстр. № 6001-1) передбачає внесення змін до Законів "Про безпечність та якість харчових продуктів" та "Про захист прав споживачів" в частині відміни обов´язкової позначки "без ГМО" при маркуванні харчових продуктів. Під час засідання зазначалося, що проектом пропонується на етикетці харчового продукту вказувати інформацію про наявність у ньому зареєстрованих в установленому порядку ГМО або їх складових, які було вироблено із зареєстрованих в Україні ГМО, у порядку, що затверджується Кабінетом Міністрів України.

Члени Комітету, зокрема, звернули увагу на те, що доцільно погодитися із положенням проекту, за яким в обов‘язковому порядку слід маркувати лише ті харчові продукти, які містять або складаються з ГМО, не вказуючи позначку "без ГМО" при маркуванні всіх без винятку харчових продуктів. Такий підхід, за словами народних депутатів, відповідає нормам етикетування харчових продуктів, отриманих з використанням ГМО, Європейського Союзу. Зокрема, Регламентом (ЄС) № 1829/2003  Європейського Парламенту з 2004 року у країнах Європейського Союзу для етикетування харчових продуктів, що містять ГМО, введено норму, відповідно до якої етикетуванню підлягають продукти, що містять 0,9%  і більше ГМО.

Відповідні пропозиції направлено до Комітету з питань охорони здоров‘я, який визначено головним при опрацюванні документа до першого читання.


health.unian.

net

У Вінницькій області викрили нелегальні аптеки


В ході оперативно-профілактичних відпрацювань працівники Липовецької податкової міліції виявили відсутність ліцензії у двох аптеках Іллінецького району Вінницької області.

Як передає кореспондент УНІАН, про це повідомили у прес-центрі обласного Управління податкової міліції.

За повідомленням, на пропозицію надати відповідні документи на право реалізації ліків та медичних препаратів аптекарі обох закладів пояснили, що усі дозвільні документи знаходяться у власника, який є спільним в обох аптеках. Однак, власник мережі ліцензій на право діяльності обох аптечних кіосків пред’явити податківцям також не зміг – їх у нього не було.

Провадження господарської діяльності без одержання відповідної ліцензії стало підставою для вилучення лікарських засобів із незаконного обігу до прийняття рішення відповідно до закону.


З початку нинішнього року податківцями встановлено 4 факти порушень ведення господарської діяльності в аптечних закладах Вінниччини.


health.unian.

net

Канадські учені створили "коктейль молодості"


Дослідники з університету Макмастер (Канада) розробили коктейль з інгредієнтів, які випереджають основні аспекти процесів старіння організму, пише видання "Фокус".

Учені з`ясували, що створений ними комплекс біологічно активних добавок дозволяє протистояти ключовому процесу старіння - фізичній дисфункції. На прикладі лабораторних мишей зафіксовано, що новий склад підвищує активність клітин, що підтримують енергію мітохондрій, запобігаючи роботі вільних радикалів, які вважаються основною причиною старіння організму.

Як пояснюють фахівці, більшість причин природної смерті людини з віком і розвитку хронічних хвороб, зокрема діабету другого типу, раку, серцевих порушень, пов`язана з активністю вільних радикалів. Ці шкідливі речовини також приводять до запальних процесів і аутоіммунних розладів, повідомляє АМИ-ТАСС.

Випробувана канадськими фахівцями вітамінна суміш складається з фолієвої кислоти, вітамінів В1, С, D і E, ацетилсаліцилової кислоти, бета-каротину, часнику, імбиру, гінкго билоба, женьшеню, екстракту зеленого чаю, магнію, мелатоніну, калію, риб`ячого жиру і лляної олії.http://podrobnosti.ua/health/2010/02/19/667093.html

consumers.

unian.net

У Чернівцях виявили нелегальний цех з виробництва побутової хімії


У Чернівцях працівники податкової міліції виявили підпільний цех з виробництва побутової хімії, продукція якого реалізовувалася на Буковині та за її межами.

Як повідомили кореспонденту УНІАН в Управлінні податкової міліції ДПА в Чернівецькій області, власник підпільного цеху, житель Чернівців розгорнув нелегальне виробництво в покинутому корпусі заводу. На момент появи правоохоронців цех працював на повну потужність, однак підприємець не зміг чітко пояснити відсутність дозвільних документів на здійснення такого виду діяльності, а також – чому миючі засоби виготовлялися в невідповідних санітарно-епідеміологічних умовах.

Сировину, готову продукцію та обладнання орієнтовною вартістю понад 100 тис. грн. конфісковане. Приватного підприємця притягнуто до адміністративної відповідальності
consumers.

unian.net

«Укрзалізниця» хоче уніфікувати ціни на послуги


«Укрзалізниця» має намір уніфікувати ціни на послуги, що надаються пасажирам на залізничному транспорті.

Як передає кореспондент УНІАН, про це сьогодні повідомив журналістам заступник начальника Головного пасажирського управління “Укрзалізниці” Іван КАРПЯК.

«Відповідно до постанови Кабміну, ціни на послуги встановлюються постачальником послуг, а у нас послуги надають шість залізниць, тобто шість залізниць встановлюють ціни», - сказав він.

І.КАРПЯК нагадав, що відповідно до законодавства, постановою Кабінету міністрів послуги, які надаються при перевезенні пасажирів залізничним транспортом України, підпадають під вільні ціни і не регулюються державою, крім тарифів на перевезення пасажирів, що встановлюються відповідно до регламенту Кабміну.

«Тому «Укрзалізниця» працює над уніфікацією цін на послуги, щоб не було жодних непорозумінь, тому що, звичайно, виникають питання - чому, наприклад, в одному поїзді чай коштує 1,50 грн., в іншому - 2-2,50 грн.», - сказав він.

За даними І.КАРПЯКА, «Укрзалізниця» надає при перевезенні пасажирів понад 100 різних видів послуг у поїздах і на вокзалах. Зокрема, послуги з оформлення і продажу квитків, послуги камер схову, сервісних центрів, багажних перевезень, носильників, експрес-передач, кімнат відпочинку, кімнат матері та дитини, замовлення вагонів-салонів, вагонів-автомобілевозів і багато інших.economics.

unian.net

У Києві під час повені можливі проблеми з якістю питної води


Перший заступник голови КМДА Анатолій ГОЛУБЧЕНКО запевняє, що профільні служби столиці тримають на контролі ситуацію щодо якості води у Дніпрі.

Як повідомили УНІАН у прес-службі КМДА, за його словами, «якість води у Дніпрі – це питання державного масштабу. Основні рішення по ньому мають прийматися Держводгоспом і рибною інспекцією. Проте ми теж долучилися до вирішення цього питання. Я вже доручив Головному управлінню з питань надзвичайних ситуацій розглянути усі можливі варіанти попередження проблеми”. Як зазначив А.ГОЛУБЧЕНКО, у разі необхідності міська служба готова залучити до роботи плавучу насосну станцію «Роса-300», за допомогою якої можна перекачати воду з Десни, де вона чистіша, до Дніпровської водозабірної станції.

“Адже у разі поганої якості води в Київському водосховищі вода береться саме з Десни. Тож кияни можуть не хвилюватися за якість питної води», – сказав А.ГОЛУБЧЕНКО.

За інформацією Головного управління з питань надзвичайних ситуацій столиці, розглядається також можливість залучення спеціальної техніки – криголому.

Як повідомляв УНІАН, 17 лютого прем`єр-міністр Юлія ТИМОШЕНКО на засіданні уряду повідомила, що дано доручення Мінпаливенерго, Мінагрополітики, Мінтрансзв’язку, Держводгоспу і Держкомрибгоспу підготувати спільно перелік заходів щодо можливого запобігання наслідкам прогнозованої паводкової стихії з визначенням обсягів і фінансування. Крім того, за її словами, місцевим органам влади буде доручено виконувати положення вже розробленого противопадкового плану заходів.

Вона відзначила, що першочерговими заходами мають стати забезпечення стабільного функціонування водних об`єктів Дніпровського каскаду, а також залучення криголамної техніки для руйнування крижаного покриву на Дніпрі.


Укргідрометцентр не прогнозує навесні повені, яка б значно перевищувала норму.


ogo.ua

Загалом було проведено 62 перевірки, на 35 з яких встановлені порушення. Зокрема, щодо фізико-хімічних показників було виявлено 11 випадків порушень, відсутність сертифікату відповідності – у 5 випадках, порушення вимог щодо маркування та пакування – у 27 випадках.

До невідповідності готової продукції вимогам НД призвели порушення технологічної дисципліни під час виробництва, незадовільна організація приймального контролю та недоліки підготовки виробництва.

За результатами перевірки якості питної фасованої води 2009 року на 24 підприємствах було заборонено 26 партій продукції, видано 31 постанову про застосування штрафу на загальну суму 44 тис. грн. та адмінштрафу – 4,4 тис. грн.

Також інспектори державного нагляду Держспоживстандарту України за минулий рік перевірили близько 53,4 тис. дал мінеральної води на суму 729,5 тис. грн. Вимогам чинної НД не відповідало 9,1 тис. дал (17%) продукції вартістю 132,7 тис. грн. Із 41 перевірки підприємств на 18 було встановлено порушення.

Результати перевірки встановили по 2 випадки порушень за фізико-хімічними показниками, умовами зберігання та відсутність сертифіката відповідності. Недотримання вимог НД щодо маркування і пакування були виявлені у 14 випадках.

Основними причинами браку мінеральної води були незадовільна організація контролю якості продукції, недоліки підготовки виробництва, незадовільна організація приймального контролю, порушення технологічної дисципліни під час виробництва та недостатній контроль маркування готової продукції.

Так, на миколаївському підприємстві під час перевірки 36 дал мінеральної питної води вартістю 240 грн. на етикетці продукту було виявлено неправильно вказаний хімічний склад води, глибину свердловини (150 м замість 38 м) та ін. За виявлені порушення підприємство отримало приписи про їхні усунення, про заборону реалізації партії продукції, про заборону реалізації всієї продукції. Також складено протокол про адміністративне правопорушення та застосовано штраф на суму 2,3 тис. грн.


Крім того, за 2009 рік держнагляд Держспоживстандарту заборонив реалізацію 24 партій мінеральної води на 18 підприємствах, видав 20 приписів про заборону реалізації всієї продукції, застосував штрафів на загальну суму 22 тис. грн. На відповідальних осіб було накладено адміністративних штрафів на загальну суму майже 3 тис. грн.


economics.

unian.net

Киянам зменшили оплату ЖКП на 3 млн. грн.


«Київ збирає податки. І саме за рахунок цих податків і передбачається боротьба з форс-мажорами, прибирання вулиць. Якщо сьогодні такий форс-мажорний снігопад, то саме за Перерахунок, який провели столичні ЖЕКи за ненадані або надані не в повному обсязі послуги з прибирання снігу з прибудинкових територій Києва, склав 3 млн. грн.

Про це повідомив міністр з питань житлово-комунального господарства Олексій КУЧЕРЕНКО сьогодні на брифінгу перед «гарячою» телефонною лінією Кабінету міністрів.

«Перерахунок був зроблений по 56% жителів комунальних будинків. Загальна сума перерахунку, за моїми даними, на сьогодні склала 3 млн. грн. Це буде 7% від суми платежу», - сказав він.

Міністр уточнив, що невелика сума перерахунку пояснюється тим, що не по кожному будинку були закладені відповідні витрати в тарифі.

«Виключно жителі можуть відстежити, що було закладено ЖЕКом в цій квартирній платі і наскільки адекватними були розрахунки», - додав він. О. КУЧЕРЕНКО вважає, що не всі проблеми міста, включаючи і форс-мажорні обставини – випадання великої кількості снігу, мають вирішуватися за кошти його жителів. Рахунок таких витрат бюджетів має бути передбачений порятунок міста від стихії», - пояснив він. Зокрема, міністр зазначив, що в Києві 17 тис. паркувальних місць. «Якщо взяти мінімум 10 грн. за добу, я виходжу на суму 60 млн. грн., яку бюджет міста мав зібрати. Коли я поцікавився, скільки реально одержав бюджет, виявилося не 60 млн. грн., а шість».

«Якщо ви збираєте такі кошти з нас, то слід за рахунок цих джерел чистити сніг, і прибирати, відстежувати, що відбувається на дахах будинків. Саме в цій площині ми допомагатимемо місцевій владі вирішувати місцеві питання», - сказав О. КУЧЕРЕНКО.


Як повідомляв УНІАН, за даними першого заступника міністра з питань житлово-комунального господарства – начальника Держжитлокомінспекції Олександра МАЗУРЧАКА, якщо оцінювати суму перерахунку за ненадані послуги з прибирання снігу в цілому по Києву, то «це дуже великі кошти». За його розрахунками, якщо робити перерахунок навіть по 10 грн. від квартплати за місяць, враховуючи, що в Києві 10 тисяч будинків, а в кожному будинку по 70-100 квартир, то загальна сума становитиме мільйони гривень.


ogo.ua

Хто ухвалив закон?
Подав його до парламенту Андрій Павловський. Він – депутат від Блоку Юлії Тимошенко, син теж депутата, був викладачем Київського політеху, сам син депутата.
На запитання, навіщо висунув таку ідею, Андрій стверджує: до нього звернулося відразу декілька екологічних громадських організацій.
“Ми до цього довго йшли. Ще у 2002 році Україна підписала картахенську “Угоду про обов’язкове інформування про склад продуктів”, але підкоригувати під неї наше законодавство ми довгий час не могли”, – каже Павловський.
“Свідомо”: Хтось заважав вашому законопроекту?
Андрій Павловський: “Лобісти транснаціональних компаній, які вважають, що ми аборигени і можемо їсти абсолютно все. Після того, як я подав законопроект ще навесні, близько 20 компаній зверталися до мене з різного роду пропозиціями. Це такі гіганти, як “Данон”, “Нестле”, “Макдональдс” та інші”.
Ухвалили законопроект 375 з 450 депутатів. У повному складі голосували комуністи і Блок Литвина. Найбільше тих, хто не натиснув кнопку “за” – у фракції автора закону, в БЮТі. Не підтримали ідею 25 соратників Тимошенко. У тому числі – Євген Сігал, творець бізнесу “Гаврилівські курчата”. Та Олег Бабаєв, який раніше очолював “Кременчукм’ясо”, – це один з найбільших в Україні виробників м’ясних і ковбасних виробів.
У Партії регіонів не натиснули на кнопки 23 депутати, у “Нашій Україні – Народній самообороні” – 12.
Насправді позначка про наявність ГМО повинна стояти на кож­­ному продукті, де такі організми є, ще з липня минулого року. Таку вимогу запровадив уряд Тимошенко. (У 2007-му аналогічну ідею спочатку прийняв, а потім скасував уряд Віктора Януковича). Відразу після запровадження вимоги “Свідомо” з’ясувало, що фактичного контролю за цим з боку Держспоживстандарту немає – бо уряд не виділяє гроші на лабораторні дослідження.
За останні півроку на полицях магазинів побільшало товарів з зеленим значком “Без ГМО”. Чи це правда, чи це тільки так пишуть, а що всередині – ніхто не слідкує? Ось що дали наші нинішні пошуки.
Чи став контроль кращим?
Хороша знахідка номер один. Збільшилася кількість лабораторій Держспоживстандарту, де переві­ря­ється вміст ГМО. Ще півроку тому та­ких лабораторій було п’ять. Зараз їх 13 по всій Україні.
Київ
Вінниця
Волинь
Житомир
Івано-Франківськ
Сімферополь
Дніпропетровськ
Донецьк
Луганськ
Харків
Кіровоград
Кривий Ріг
Суми
Погана знахідка номер один. Грошей на дослідження уряд далі не виділяє. “Вгадайте, скільки грошей на перевірку дали 2009 року? Нуль”, – повідомило джерело. Усі дослідження роблять самі виробники – за свої гроші. І результати цих перевірок, у тому числі інформація, в яких продуктах знайдені ГМО, належить виробникам. Тобто не оприлюднюється.
Хороша знахідка номер два. Та­ких замовників більшає. Все більше компаній добровільно і за свій кошт перевіряють, чи немає ГМО в їхніх продуктах або сировині, яку вони закуповують. Про це свідчать дані, які нам надали в центральній лабораторії Укрметртестстандарту у Києві:

Рік    Перевірено зразків    Знайдено ГМО


2007    413    90
2008    1177    97
2009    1609    67

З цієї таблиці видно, що кількість продуктів чи сировини, які досліджуються, стає більше, а кількість ГМО, що у них виявляють – менше.


Звісно, це не обов’язково озна­чає, що знижується вміст ГМО у продуктах, які не перевіряються. Взагалі дослідники визнають, що продуктів все одно перевіряється ду­же мало.
“80% цих тестів – це сировина, з якої виготовляють продукцію. Все інше – готові продукти. Краще перевіряти те, з чого їх виготовляють, аніж виловлювати ГМО вже потім”, – зазначає керівник центральної лабораторії Руслан Голубець.
Тобто більшість продуктів, які ми їмо, не тестується ані урядом, ані виробниками. Це погана знахідка номер три.
При цьому вже три роки Міністерство охорони здоров’я не може скласти перелік продуктів, де можуть бути ГМО. Хоча така інформація була б корисна споживачу.
Ось цей перелік із всесвітньої бази “Gmo-Compass”:
Вітамінізовані напої
Алкогольні напої
Хлібобулочні вироби
Випічка
Пекарський порошок, розпушувач для тіста
Пиво
Бланманже
Бульйонні кубики
Ранкові сніданки з зернових, мюслі
Бульйони
Вершкове масло
Сири
Жувальна гумка
Чипси
Шоколад
Кола
Кондитерські вироби
Консервовані, швидкозаморожені продукти, напівфабрикати
Кукурудзяні пластівці
Десерти
Пряники в шоколаді
Соуси, кетчупи, заправки
Яйця
Енчілада (мексиканський млинець з гострою м’ясною начинкою)
Риба
Рибні консерви
Заморожені продукти харчува­ння
Фруктовий сік
Фруктові заготовки
Фруктовий шербет
Фруктовий йогурт
Пряники
Імбирні пряники
Салати
Шинка
Мед
Хумус (паста з турецького горо­ху)
Морозиво
Дитяче харчування
Дитячі суміші
Варення
Лимонад
Маргарин
Мармелад
Марципан
Картопляне пюре
Майонез
М’ясні та ковбасні вироби
Молоко
Місо (соєва паста, використову­ється в приправах і для японських су­пів)
Мюслі
Мюслі у плитках, козинаки
Макарони
Горіхова нуга-крем
Паста (вермішель)
Листкове тістечко з джемом
Піца
Картопля фрі
Картопляні чипси
Готові соуси
Готові сухі супи
Консервовані фрукти та овочі
Лосось
Солоні снеки
Сосиски та заморожене м’ясо
Безалкогольні напої
Соєві напої
Соєве молоко
Соєвий соус
Пряне фігурне печиво
Міцні алкогольні напої
Харчові добавки
Такос
Темпе (індонезійська булочка з сої)
Тофу
Томатний кетчуп
Томатна паста
Томатне пюре
Коржі
Овочеві соки
Рослинна олія
Вино

Відповідно, в інших продуктах ГМО не буває.


“Якщо вам цікаво, я можу знайти звіт про те, де ми знаходили ГМО за останні три роки”, – клацаючи мишкою на своєму робочому комп’ютері, керівник центральної лабораторії роздруковує результати досліджень.
Де знайшли ГМО в Україні (дані центральної лабораторії Укрметртестстандарту)
Харчові продукти:    2007    2008    2009
- вареники    —    —    2
- ковбаса    22    5    1
- конди­терські вироби (шоколад)    4    2    2
- пельмені    24    11    -
- інше    13    3    5
Всього    63    21    10

За даними лабораторії, ці ГМО-компоненти у продуктах походять зі США, Нідерландів, Аргентини, Росії, Китаю, Іспанії, Ізраїлю та України. Дивіться, які складові можуть містити ГМО (складові вказують на упаковках продуктів):

Сировина:    2007    2008    2009
- патока мальтозна    1    —    2
- соєвий лецитин    3    1    -
- борошно соєве    3    4    -
- соєвий білок    5    6    3
- соєвий текстурат    5    3    4
- зерно кукурудзи    7    46    25
- фосфатидний концентрат    2    2    1
- соєвий концентрат    —    6    -
- соєвий шрот    —    1    1
- соєві боби     —    6    1
- замінник молока    —    1    -
- фарш м’ясний    —    —    4
- глютен кукурудзяний    —    —    1
- харчова добавка    —    —    1
- комбікорм    —    —    3
Всього    26    76    46

Є й хороша знахідка номер три. Оскільки цього не робить уряд, ми вирішили самостійно протестувати кілька популярних продуктів на наявність ГМО. Такі випробування – не з дешевих. Кожен тест коштує 630 гривень. Ми звернулися за допомогою до міжнародної організації підтримки журналістських розслідувань SCOOP. Вона профінансувала тести.


Ще ми навмисно обрали для тестування пельмені і ковбасу. Як свідчили результати досліджень та експерти, у них найчастіше міститься ГМО – соєвий білок.
Вітрини з ковбасою у супермаркеті двох популярних мереж, де ми вирішили зробити закупки, виглядали малоінформативно. У декілька рядів викладені надрізані шматки. На голочках лише назва та ціна. Зрідка пишуть ґатунок. Жодної позначки про наявність або відсутність ГМО немає. Позначки “Без ГМО” побачили на деяких упаковках вареної ковбаси і пельменях.
Ми придбали чотири шматки ков­­баси і чотири пакети пельменів. Обов’язковий критерій – напис на упаковці про вміст соєвого білку (пам’ятаєте, цей компонент – з групи ризику). Ось їхні назви:
Пельмені “Сибірські”, ПП “Дригало” (Київ)
Пельмені курячі заморожені “Гер­кулес”, ЗАТ “Геркулес” (Донецьк)
Пельмені фірмові “Три ведмеді”, ТОВ “Євроморозпродукт” (Київ)
Пельмені “Продзапас”, ТОВ “Єв­ро­морозпродукт” (Київ)
Ковбаса варена другого сорту “Мінсь­ка”, ТМ “Тарас Бульба” (Ки­їв­сь­ка область, Яготинський район)
Ковбаса варена першого сорту “Докторська Нова”, ПП “Колос” (Чер­нівці)
Ковбаса варена першого ґатунку “Докторська Плюс”, ПП “Український бекон” (Донецька область, Костянтинівський район)
Ковбаса молочна “По-Тульчинськи”, ТМ “Тульчин” (Вінницька область, Тульчин)
Здали в центральну лабораторію Укрметртестстандарту. Дати відповідь нам пообіцяли за тиждень.

То чи є ГМО у пель­менях і ковбасі?
За тиждень у відділі видачі доку­мен­тів нам віддали вердикт. На офі­­ційному бланку Укрметртест­стан­дарту стверджується: “Зразки про­дукції не містять генетичномоди­фіковану дезоксирибонуклеїнову кислоту (ДНК)”. Тобто “Без ГМО”.
Ось такий висновок. Хоча без тотальної перевірки всіх продуктів харчування він стосується лише цих чотирьох видів пельменів і ковбаси.
Олександр АКИМЕНКО, бюро журналістських розслідувань “Свідомо”


База даних захищена авторським правом ©shag.com.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка