Україна Міністерство освіти і науки УкраїниСторінка1/3
Дата конвертації11.04.2016
Розмір0.56 Mb.
#383
  1   2   3


Україна

Міністерство освіти і науки України

Інститут інноваційних технологій і змісту освіти

Чернівецька філія

58001 м. Чернівці, вул. Червоноармійська, 5/4, тел./факс (0372) 551708,

e-mail: fiitzo@yandex.ru

„ 20 ” червня 2013 р. № 23Директору Депертаменту освіти і науки,

молоді та спорту Чернівецької ОДА

Начальникам управлінь освіти Чернівецької

міської ради, Кельменецької, Глибоцької,

Сторожинецької райдержадміністрацій,

відділів освіти Новодністровської

міської ради, райдержадміністрацій

Завідувачам ММК, РМК, РМЦ

Директорам загальноосвітніх,

позашкільних навчальних закладів

Педагогічним працівникам, учням, батькам

Методичні рекомендації та поради щодо відзначення

95 років від дня народження В. Сухомлинського (1918 – 1970),

українського педагога

На виконання Указу Президента України № 926/2010 від 30 вересня 2010 року „Про заходи щодо забезпечення пріоритетного розвитку освіти в Україні”, Указу Президента України № 927/2010 від 30 вересня 2010 року „Про заходи щодо розвитку системи виявлення та підтримки обдарованих і талановитих дітей та молоді”, Указу Президента України № 56/2010 від 6 січня 2010 року „Про деякі заходи щодо сприяння вирішенню актуальних питань молоді” Чернівецька філія Інституту інноваційних технологій і змісту освіти Міністерства освіти і науки України пропонує Вам для використання у практичній роботі з педагогічними працівниками, учнями, батьками методичні рекомендації та поради щодо відзначення 95 років від дня народження В.О. Сухомлинського (1918 – 1970), українського педагога.


Життєвий шлях В. О. Сухомлинського

Зовнішньо біографія Василя Олександровича Сухомлинського мало чим відрізняється від біографій багатьох його однолітків і сучасників. Він – педагог, що повністю сформувався в умовах радянської дійсності, – йому не довелося, як відомим радянським педагогам старшого покоління, перебудовувати свій світогляд.

Народився В.О. Сухомлинський 28 вересня 1918 року в селі Василівці Василівської волості Олександрійського повіту Херсонської губернії (тепер Онуфріївський район Кіровоградської області) в бідній селянській сім'ї. Тут пройшли його дитинство і юність. Як і всі селянські діти, він пішов у школу в рідному селі і в 1933 року закінчив семирічку. Влітку 1933 роки мати проводила молодшого сина Василя до Кременчука. Спочатку Сухомлинський подався в медичний технікум, але незабаром пішов звідти, поступив на робітфак, достроково закінчив його і був прийнятий в педагогічний інститут.

З 1935 р. починається довгий і славний педагогічний шлях В.О. Сухомлинського. В 17 років він став вчителем заочної школи недалеко від рідного села. Перевівся в Полтавський педагогічний заочником і закінчив його в 1938 року.

Закінчивши інститут, В.О. Сухомлинський повертається в рідні місця і працює викладачем української мови і літератури в Онуфрієвській середній школі. В 1941 року добровольцем йде на фронт. В січні 1942 року молодший політрук Сухомлинський був важко поранений, захищаючи Москву. Тільки чудом залишився живий. Уламок снаряда залишився в його грудях назавжди. Після довгого лікування в госпіталі на Уралі він просився на фронт, проте комісія не могла визнати його навіть обмежено годним. В.О. Сухомлинського призначили директором середньої школи в Уфі. Як тільки рідні місця були звільнені, він повернувся на батьківщину і став завідуючим райно. Проте вже в 1947 року Сухомлинський попросився назад в школу.

У 1948 року В.О. Сухомлинський стає директором Павлиської середньої школи і беззмінно керує нею протягом 22 років до кінця своїх днів.

У 1948 року це була звичайна, рядова школа, до того ж ще і майже зруйнована за роки війни, знаменитою її зробив Сухомлинський.

Педагогу, як і філософу, потрібні десятиріччя, щоб сформувалися його світоглядні принципи, склалися педагогічні переконання. Багато років пішли на це і в Сухомлинського. І ось, коли, здавалося б, настав час розквіту його духовних сил і таланту, прийшло 2 вересня 1970 року і В.О. Сухомлинського не стало. За свою педагогічну працю він був нагороджений двома орденами Леніна, багатьма медалями СРСР.

З 1958 року В.О. Сухомлинський – член-кореспондент Академії педагогічних наук РСФСР, з 1958 р. – Заслужений вчитель УРСР. У 1968 року йому було присвоєно звання Героя Соціалістичної праці. В тому ж році він обраний член-кореспондентом Академії педагогічних наук СРСР.

В.О. Сухомлинський – автор багатьох наукових, публіцистичних і художніх творів (41 монографій і брошур, більше 600 статей, 1200 розповідей і казок).

Василь Сухомлинський — один із найвідоміших педагогів і дитячих письменників ХХ століття. Основні його праці розпорошені по газетних і журнальних публікаціях, немало їх зібрано і упорядковано в численні тематичні збірки та у тритомному і п'ятитомному (українською й російською мовами) виданнях вибраних творів "неутомимого" трударя педагогічної ниви". Твори В.О. Сухомлинського відомі у виданнях різними мова­ми народів світу від болгарської до японської. Загальний тираж його книг складає близько 4 млн. екземплярів на різних мовах народів світу. Його спадщина розглядається (вивчається) в провідних університетах і педагогічних інститутах Європи, окремі статті та уривки з фундамен­тальних праць друкуються в педагогічних журналах Польщі, Німеччини, Чехії, Словаччини, Румунії, Австрії, Іспанії, Фінляндії та інших країн. Його ідеї, науково-методологічні розробки, практичний досвід сьогодні активно та успішно втілюються в освітньо-виховних системах європейських країн, Японії, Америки.

Усі праці В.О. Сухомлинського дають переконливе уявлення не тільки про різносторонність педагогічних підходів автора, але і про цілісність всього його педагогічного мислення, таку цілісність, яка подібна моноліту, з якого неможливо вилучити жодної частини, не порушивши єдності цього сплаву.Каталог: attachments -> article
article -> Формування позитивної мотивації навчання одна з основних умов виховання та розвитку особистості молодших школярів
article -> Положення про майстер-клас І. Загальні положення Майстер-клас одна з форм методичної роботи з педагогічними кадрами, яка є методом передачі досвіду, майстерності, шляхом показу прийомів роботи. Мета діяльності
article -> Формування природничо-наукової компетентності студентів педагогічного училища майбутніх вчителів початкових класів приходько С. В
article -> Методичні рекомендації до семінарських занять з дисципліни «Культурологія»
article -> Картка уроку вірші зарубіжних поетів про дружбу І кохання. Р. Бернс «Любов». Поетизація високого почуття, розкриття його сутності Коли любиш, то таке багатство відчуваєш, стільки
article -> Методичні рекомендації за останні роки у більшості країн Західної та Центральної Європи відбулися докорінні зміни у законодавстві, яке стосується спеціальної освіти
article -> Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України
article -> Формування ціннісних орієнтацій і ставлень особистості як основа її життєвої позиції
article -> Маюнова Лариса Олексіївна


Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3
База даних захищена авторським правом ©shag.com.ua 2022
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка