Україна київська обласна міжвідомча координаційно- методична рада з правової освіти населенняСторінка1/4
Дата конвертації13.04.2016
Розмір0.56 Mb.
  1   2   3   4

УКРАЇНА

КИЇВСЬКА ОБЛАСНА МІЖВІДОМЧА КООРДИНАЦІЙНО-

МЕТОДИЧНА РАДА З ПРАВОВОЇ ОСВІТИ НАСЕЛЕННЯ

04071 м. Київ, вул. Ярославська 5/2, тел.462-53-91Р Е К О М Е Н Д А Ц І Ї № 1

31 січня 2012 року м. КиївПро підсумки роботи Київської

обласної міжвідомчої

координаційно-методичної ради

з правової освіти населення за 2011 рік

Заслухавши інформацію Ященко Н.В.– заступника голови обласної МКМР з правової освіти населення – начальника Головного управління юстиції у Київській області, Шаповал А.Г. – заступника начальника служби у справах дітей облдержадміністрації, Дудника О.А. – т.в.о. начальника відділу кримінальної міліції у справах дітей Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в Київській області Київська обласна міжвідомча координаційно-методична рада з правової освіти населення відзначає:


Впродовж 2011 року правоосвітня робота Київської обласної міжвідомчої координаційно-методичної ради з правової освіти населення (далі - МКМР), здійснювалась в напрямку реалізації положень Національної програми правової освіти населення, затвердженої Указом Президента України від 18.10.2001 року № 992/2001, Програми правової освіти населення Київської області на 2011-2014 роки, рекомендацій Всеукраїнської міжвідомчої координаційно-методичної ради з правової освіти населення, плану роботи Обласної МКМР та її рекомендацій.

Продовжується практика проведення виїзних засідань Київської обласної міжвідомчої координаційно-методичної ради з правової освіти населення на базі міських та районних МКМР з правової освіти населення області.

Так на виконання плану роботи Обласної МКМР 20 квітня 2011 року на базі Бучанської міської МКМР з правової освіти населення проведено виїзне засідання Обласної МКМР.

З урахуванням проведення в Україні податкової і пенсійної реформ, високого рівня підліткової злочинності у Київській області на засіданні розглянуто наступні питання: 1) масово-роз’яснювальна правопросвітницька робота з актуальних питань податкового законодавства як засіб формування високої податкової культури населення регіону; 2) про стан інформаційно-роз’яснювальної роботи Головного управління Пенсійного фонду України у Київській області; 3) про стан соціального захисту дітей і профілактики серед них правопорушень щодо протидії наркоманії, токсикоманії, алкоголізму, ВІЛ-СНІДу.

Традиційно оголошено проведення оглядів-конкурсів у 2011 році: 1) на краще забезпечення управліннями юстиції координаційно-методичної діяльності з правової освіти населення; 2) на кращу організацію діяльності міжвідомчих координаційно-методичних рад з правової освіти населення; 3) на кращу організацію правоосвітньої та правовиховної роботи у загальноосвітніх навчальних закладах; 4) на краще висвітлення правової тематики у засобах масової інформації області.

У роботі засідання взяли участь представники обласних державних установ, засобів масової інформації, начальники територіальних управлінь юстиції, голови районних та міських МКМР з правової освіти населення Київської області, голова постійної комісії Київської обласної ради з питань законності, правопорядку та боротьби з корупцією, голова Бучанської міської ради. За результатами засідання проведено прес-конференцію заступника голови та членів обласної МКМР за участю представників засобів масової інформації Київської області, під час якої висвітлено актуальні проблеми правового просвітництва населення.Стан масово-роз’яснювальної правопросвітницької роботи з актуальних питань податкового законодавства висвітлено начальником юридичного управління Державної податкової адміністрації в Київській області, деканом юридичного факультету Національного університету державної податкової служби України, начальником юридичного відділу Ірпінської об’єднаної державної податкової інспекції Київської області.

Під час обговорення даного питання учасниками засідання розглянуто результати діяльності державних та громадських інституцій Київської області та м. Буча щодо формування високої податкової культури, обізнаності громадян у податковому законодавстві.

Представниками державної податкової служби України наголошено, що на сьогодні впроваджується політика стимулювання добровільної сплати податків. І допомога платникам податків бути обізнаними, розуміти і усвідомлювати поняття «податки», «податкові зобов’язання» є важливим напрямом у справі побудови цивілізованих взаємин між державою і її громадянами.

В державних податкових органах функцію організації і проведення широкомасштабної роз’яснювальної роботи серед платників податків з питань податкового законодавства покладено на підрозділи масово-роз’яснювальної роботи та звернень громадян.

Одним із головних методів масово-роз’яснювальної роботи є проведення семінарів для платників податків. Це одна з найсприятливіших та доступних форм роз‘яснювальної роботи як для платників податків – юридичних осіб, так і підприємців-фізичних осіб. Семінари проводяться за участю провідних фахівців органів Державної податкової служби Київської області.

Підсумовуючи розгляд питання, члени Обласної МКМР дійшли висновку, що провороз’яснювальна робота серед населення є важливою як для платників податків, так і для податкових органів, оскільки є формою попереднього податкового контролю. Таким чином, органи державної податкової служби запобігають виникненню невмисних порушень податкового законодавства. А платник податків, правильно застосовуючи положення нормативних та законодавчих актів, запобігає нераціональним витратам, які могли б виникнути у разі застосування податковими органами санкцій за порушення законодавства.

За результатами розгляду зазначеного питання Обласною МКМР рекомендовано Державній податковій адміністрації в Київській області активізувати роботу щодо надання громадянам шляхом оприлюднення в засобах масової інформації, розміщення у спеціальних рубриках на веб-сайтах органів виконавчої влади роз’яснень з питань порядку надання адміністративних послуг та інших питань, що найчастіше порушуються громадянами у зверненнях до органів податкової служби області; забезпечити поширення інформаційних матеріалів (буклетів, брошур, листівок тощо) у загальнодоступних закладах (центрах культури, торгівлі, бібліотеках тощо) з актуальних питань податкового законодавства; проводити тематичні телефонні «гарячі лінії», правоосвітні семінари, зустрічі, «круглі столи» з представниками громадських організацій, фізичними та юридичними особами; в період декларування доходів проводити широку роз’яснювальну роботу з питань оподаткування серед громадян шляхом проведення семінарів, лекцій, виїзду мобільних бригад; проводити семінари в загальноосвітніх та вищих навчальних закладах області з питань отримання податкового кредиту за навчання, особливості оподаткування при отриманні банківських кредитів за навчання; забезпечити організацію проведення семінарів з актуальних питань податкового законодавства для працівників підприємств, установ, організацій області.
У висвітленні та обговоренні другого питання порядку денного (про стан інформаційно-роз’яснювальної роботи Головного управління Пенсійного фонду України у Київській області) взяли участь: перший заступник начальника Головного управління Пенсійного фонду України у Київській області, начальник Управління Пенсійного фонду України в м. Буча.

Під час обговорення зазначеного питання увагу присутніх зосереджено на тому, що з прийняттям Законів України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» і «Про недержавне пенсійне забезпечення» в 2004 році розпочато впровадження пенсійної реформи, сутність якої полягає в переході до трирівневої пенсійної системи: перший рівень – солідарна система загальнообов’язкового державного пенсійного страхування, другий рівень – накопичувальна система загальнообов’язкового державного пенсійного страхування, третій рівень – система недержавного пенсійного забезпечення.

З урахуванням зазначеного широка інформаційна робота щодо цілей пенсійної реформи та організації її впровадження, особливо щодо загальнообов’язкової накопичувальної пенсійної системи серед тих, для кого вона призначена - молоді віком від 18 років - має бути пріоритетною та постійною.

За результатами розгляду питання, Обласною МКМР рекомендовано Головному управлінню Пенсійного фонду у Київській області здійснювати активну інформаційно-роз’яснювальну роботу з питань пенсійного страхування мешканців Київщини; продовжувати висвітлення в засобах масової інформації матеріалів про стан пенсійного забезпечення в області та змін в законодавстві; забезпечити проведення зустрічей в трудових колективах, за місцем проживання громадян, виїзних прийомів; забезпечувати  безперервну роботу «гарячих» телефонних ліній; з метою інформування громадян з найбільш актуальних питань пенсійного законодавства сприяти розповсюдженню серед населення області професійних періодичних видань Пенсійного фонду газети «Пенсійний кур’єр» та журналу «Вісник Пенсійного фонду України».


Розглядаючи стан соціального захисту дітей і профілактики серед них правопорушень щодо протидії наркоманії, токсикоманії, алкоголізму, ВІЛ-СНІДу, заступником начальника служби у справах дітей облдержадмінстрації, начальником відділу кримінальної міліції у справах дітей Головного управління МВС України в Київській області, генеральним директором Київського обласного спеціалізованого психіатрично-наркологічного медичного об’єднання, головним позаштатним наркологом та психіатром головного управління охорони здоров’я Київської обласної державної адміністрації зазначено, що установами та службами області проводяться заходи, спрямовані на профілактику негативних явищ у підлітковому та молодіжному середовищі, пропаганду здорового способу життя, толерантного ставлення до людей, що живуть з ВІЛ/СНІД. Зокрема, діють спеціалізовані формування служб по роботі з ін’єкційними споживачами наркотиків: у містах Бровари, Біла Церква, Переяслав-Хмельницький.

Проводяться тематичні акції: «Цінуй своє життя», «Прояви турботу та обачливість»; тематичні виховні години «Бути здоровими – це наш обов’язок»; кінолекторії «Пошук істини», «Погляд на проблему» , тренінги для учнів загальноосвітніх навчальних закладів, дебатні програми «Молодь проти наркотиків», «Здоров’я дітей – здоров’я нації», молодіжні дискотеки, засідання круглих столів тощо.

З метою пропаганди здорового способу життя службою у справах дітей облдержадміністрації проводяться спільні проекти з дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ), Міжнародним Альянсом з ВІЛ/СНІД в Україні, за результатами яких проведено низку семінарів-тренінгів, дебатів щодо профілактики розповсюдження ВІЛ/СНІДУ, наркоманії, алкоголізму у тому числі серед дітей вулиці. До участі у семінарах запрошуються представники державних органів влади та громадських організацій.

З метою формування у дітей і підлітків життєвих навичок безпечної поведінки, спільно з Благодійним фондом молодіжної участі у дитячому підлітковому середовищі розповсюджується інформаційно-освітній журнал «Інформація, погляди, світогляд» (додається).

За результатами розгляду питання Обласною МКМР рекомендовано членам Обласної МКМР, Головному управлінню МВС України в Київської області, керівникам відповідальних установ, головам районних, міських МКМР з правової освіти населення проводити широку правоосвітню та правороз’яснювальну роботу, спрямовану на запобігання негативним проявам серед дітей та молоді області, зокрема, вживання наркотиків, психотропних речовин, алкоголю, поширення ВІЛ/СНІДу; з метою забезпечення правового захисту конституційних прав, свобод та інтересів дітей та молоді області та ін.
17 листопада 2011 року на базі Обухівської міської та районної МКМР з правової освіти населення проведено друге виїзне засідання Обласної МКМР.

На засіданні розглянуто наступні питання: 1) Діяльність закладів культури області щодо підвищення рівня правової освіти та правової культури різних верств населення; 2) Участь засобів масової інформації щодо забезпечення правової освіти населення; 3) Стан забезпечення конституційного права громадян на безоплатну правову допомогу.

У роботі засідання взяли участь представники обласних державних установ, засобів масової інформації, начальники територіальних управлінь юстиції, голови районних та міських МКМР з правової освіти населення Київської області, голова постійної комісії Київської обласної ради з питань законності, правопорядку та боротьби з корупцією, голова Обухівської районної державної адміністрації.

За результатами засідання проведено прес-конференцію заступника голови та членів обласної МКМР за участю представників засобів масової інформації Київської області, під час якої висвітлено актуальні проблеми правового просвітництва населення.Діяльність закладів культури області щодо підвищення рівня правової освіти та правової культури різних верств населення висвітлена в.о. начальника управління культури і туризму облдержадміністрації та директором Обухівської центральної районної бібліотеки.

Як зазначено доповідачами, розбудова в Україні демократичної, правової держави ставить на перший план вирішення загальнонаціонального завдання — суттєвого підвищення рівня правової культури громадян, подолання явищ правового нігілізму, створення морально-правового клімату в суспільстві, який би гарантував особі реальну свободу поведінки людини в поєднанні з відповідальністю перед суспільством, забезпечував її права, соціальну захищеність, повагу її гідності.

Значна роль у цьому належить закладам культури, які здійснюють свою діяльність у рамках Національної та обласної програм правової освіти населення, що дозволяє організовувати цілеспрямовану роботу з правової освіти серед різних верств населення, профілактики правопорушень, формування здорового способу життя, забезпечення вільного і всебічного розвитку особистості.

Цю роботу в області здійснює досить розгалужена мережа різних установ і організацій культури: будинки культури та клуби (829), бібліотеки (893), дитячі школи естетичного виховання (60), державні музеї (23), училище культури і мистецтв, курси пiдвищення квалiфiкацiї працiвникiв культури, центр народної творчості, центр охорони пам’яток історії, археології та мистецтва.

Активними учасниками правоосвітньої роботи є бібліотечні та клубні заклади. В бібліотечних установах створені всі умови для підвищення правових знань громадян та формування поведінки, яка б відповідала критеріям моральності і законності.

Бібліотеки сприяють створенню системи інформаційного забезпечення усіх громадян, а насамперед дітей і молоді. Читачами бібліотек області є понад 600 тис. жителів. Одним із основних джерел задоволення інформаційних потреб користувачів у галузі права є періодичні видання, котрі допомагають зреагувати на зміни, що відбуваються в законодавстві.Відповідно до рекомендацій, ухвалених Всеукраїнською міжвідомчою координаційно-методичною радою з правової освіти населення у травні 2011 року, у бібліотеках області створені центри регіонального інформування, спеціальні інформаційні куточки тощо, що містять необхідну для населення правову інформацію, в тому числі регіонального значення.

Бібліотеки області беруть активну участь у конкурсах на отримання грантів з метою оснащення їх комп’ютерами, зокрема, у конкурсі "Організація нових бібліотечних послуг з використанням вільного доступу до Інтернету", організованого Радою Міжнародних досліджень та обмінів (IREX) в рамках програми "Бібліоміст".

Так, переможцями двох раундів цього конкурсу стали Володарська та Білоцерківська, Бородянська та Броварська районні централізовані бібліотечні системи, в результаті чого кожна бібліотечна система, тобто центральна районна бібліотека, районна дитяча бібліотека та 2-3 бібліотеки-філії, отримали по 15 комп’ютерів з підключенням до Інтернету, ліцензійне програмне забезпечення, обладнання для об’єднання комп’ютерів в мережу, 4 принтери/сканери.

Таким чином заклади культури, поряд з іншими соціальними інститутами права, освіти, своїми специфічними засобами ефективно здійснюють правове інформування населення, сприяють підвищенню його правової свідомості і правової культури.

За результатами розгляду зазначеного питання Обласною МКМР рекомендовано: 1) Головному управлінню юстиції у Київській області сприяти розширенню мережі правових громадських приймалень шляхом їх створення та забезпечення роботи при центральних районних, міських та сільських бібліотеках, практикуючи надання безоплатної правової допомоги малозабезпеченим верствам населення; 2) управлінню культури і туризму облдержадміністрації вжити заходів щодо створення та подальшого розвитку Інтернет - центрів та куточків регіональної інформації з метою підвищення рівня поінформованості населення області; забезпечити організацію куточків правознавства, оформлення в бібліотеках книжкових виставок, тематичних полиць з метою популяризації літератури правової тематики, популяризації Інтернет – центрів та ін.

У висвітленні та обговоренні другого питання порядку денного (Участь засобів масової інформації щодо забезпечення правової освіти населення) взяли участь заступник начальника управління інформації та зв’язків з громадськістю облдержадміністрації та заступник генерального директора Київської державної регіональної телерадіокомпанії.

Під час обговорення зазначеного питання увагу присутніх зосереджено на тому, що здійснення правової освіти, правового виховання та підвищення правової свідомості передбачає створення системи навчання і виховання, направленої на формування нового вищого рівня правової культури, яка включає отримання системних знань про право, правопорядок, суспільні правовідносини.

Саме поширення правової інформації у газетах, телерадіоканалах, через мережу Інтернет є одним з найпотужніших і найвпливовіших засобів забезпечення доступу громадян до такої інформації.

Моніторинг регіональних ЗМІ Київської області свідчить, що друковані видання області приділяють значну увагу питанню правової освіти населення, створенню умов для набуття правових знань та навичок у їх застосуванні. Журналісти регіональних видань наголошують, що становлення в Україні правової демократичної держави потребує суттєвого підвищення правосвідомості громадян, їх правової культури, неухильного дотримання вимог законодавства та їх кваліфікованого застосування.

Під час засідання також відзначено роботу Київської державної регіональної телерадіокомпанії. Так, інформаційні телесюжети з правової тематики виходять в програмах „За Київським часом”, «Економічне коло», „Місце зустрічі „Хрещатик, 26”. Відбувається обговорення у прямому ефірі правових питань із залученням фахівців з права, освітянами, працівниками громадських організацій області, відділу громадських зв’язків ГУ МВС України в Київській області, служби у справах неповнолітніх, керівниками наркологічних медичних об’єднань, психологів.

Радіосюжети у програмах радіостанції «Голос Києва» присвячені питанням пенсійного забезпечення; житлово-комунальної сфери; реформування земельних відносин; держави і права, подолання дитячої безпритульності тощо. За результатами розгляду зазначеного питання Обласною МКМР рекомендовано: управлінню інформації та зв’язків з громадськістю облдержадміністрації продовжити організацію висвітлення правових питань в друкованих засобах масової інформації; активізувати співпрацю з електронними ЗМІ області щодо організації теле- та радіо- програм правової тематики та ін.

Розглядаючи стан забезпечення конституційного права громадян на безоплатну правову допомогу, першим заступником Головного управління юстиції у Київській області, деканом юридичного факультету Національного університету державної податкової служби України та начальником Обухівського міськрайонного управління юстиції Київської області зазначено, що зміст права на безоплатну правову допомогу, порядок реалізації цього права, підстави та порядок надання безоплатної правової допомоги, державні гарантії щодо надання безоплатної правової допомоги визначені в ухваленому 2 червня 2011 року Верховною Радою України Законі України «Про безоплатну правову допомогу» (далі - Закон).

З прийняттям Закону започатковано створення дієвого механізму реалізації конституційного права кожного на правову допомогу, що забезпечить належне виконання Україною її міжнародних зобов'язань у сфері прав людини та запроваджує європейські стандарти з надання правової допомоги та доступу до правосуддя.

Міністерством юстиції України та його територіальними органами постійно вживаються заходи із створення дієвого механізму реалізації конституційного права кожного на правову допомогу, належне виконання Україною її міжнародних зобов’язань у сфері прав людини, запровадження європейських стандартів у сфері надання правової допомоги та доступу до правосуддя.

З цією метою Головним управлінням юстиції у Київській області, районними, міськими, міськрайонними управліннями юстиції забезпечується робота мережі громадських приймалень з надання безоплатної первинної правової допомоги (у Київській області діє 31 громадська приймальня та 35 пересувних консультативних пунктів правової освіти населення), вжиття заходів щодо покращення організації їх діяльності.

Загалом, під час засідання визначено, що спільна робота органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, громадських організацій та благодійних фондів, науковців, практикуючих юристів, адвокатів, студентів-правників зі створення системи безоплатної правової допомоги засвідчує суспільну необхідність такої роботи, апробації запропонованої моделі в різних регіонах України, практичну можливість використання напрацьованих результатів роботи.

Підсумовуючи розгляд зазначеного питання членам Обласної МКМР, районним, міським МКМР, районним, міським, міськрайонним управлінням юстиції рекомендовано вживати організаційні заходи щодо створення дієвого механізму забезпечення конституційного права громадян на безоплатну правову допомогу; сприяти розширенню мережі громадських приймалень при органах виконавчої влади та місцевого самоврядування та ін.
Всі рекомендації Обласної МКМР надіслано для належного виконання членам ради, головам районних та міських МКМР, територіальним управлінням юстиції, органам державної влади, установам та організаціям області.

В цілому обласна МКМР та районні, міські МКМР з правової освіти населення протягом 2011 року опікувалися вирішенням актуальних та нагальних питань, пов’язаних з підвищенням правової освіти, правової культури населення, як-то: правовим інформуванням населення, підвищенням рівня правових знань молоді, надання безкоштовної правової допомоги малозабезпеченим громадянам тощо.


Члени обласної МКМР з правової освіти населення протягом 2011 року вживали заходи щодо виконання плану роботи обласної МКМР з правової освіти населення на 2011 рік та Рекомендацій, прийнятих на засіданнях ради.
Головним управлінням освіти і науки облдержадміністрації на курсах підвищення фахової кваліфікації педагогічних працівників (з усіх напрямів) продовжено проведення навчально-методичних семінарів, лекцій, навчальних тренінгів для методистів районних (міських) методичних кабінетів, керівників районних (міських) об'єднань учителів історії та основ правознавства: «Суспільно-політична ситуація в Україні», «Історія держави і права України», «Правове виховання в дошкільному навчальному закладі», «Споживча освіта як умова безпеки життєдіяльності особистості», «Конституційна реформа і розвиток Української державності», «Актуальні проблеми викладання курсу «Основи правознавства», «Формування правової свідомості учнів на заняттях курсів правознавчого спрямування», «Зміст, завдання, структура курсу «Права людини», «Теорія і методика навчання громадянської освіти»; «Соціально-правовий захист дитини».

Упродовж 2011 року Київським обласним інститутом післядипломної освіти педагогічних кадрів організовано та проведено ІІІ етап Всеукраїнської олімпіади з правознавства серед учнів загальноосвітніх навчальних закладів та ІІ етап Всеукраїнського конкурсу науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України з правознавства. Підготовлено команду учнів Київської області до участі у IV етапі Всеукраїнської олімпіади з правознавства та ІІІ етапі Всеукраїнського конкурсу науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України з правознавства.

Комунальним закладом «Центр творчості дітей та юнацтва Київщини» з 20 по 31 січня 2011 року проведено Декаду правових знань, з 1 по 8 лютого 2011 року проведено Тиждень права, у рамках яких проведено низку правоосвітніх заходів: вікторини з правових знань «Знати і діяти», конкурси «Правові знання – життєвий досвід», зустрічі з представниками правоохоронних органів та органів юстиції.

У районах та містах області методичними кабінетами відділів (управлінь) освіти здійснюється відповідна навчально-методична робота з педагогічними кадрами.

У лютому 2011 року організовано роботу постійно діючого консультативного пункту «Організація правоосвітньої роботи з учнями початкових класів» на базі загальної школи І-ІІІ ступенів № 5 м. Біла Церква та проведено курс лекцій «Компетентнісний підхід до формування творчої особистості засобами шкільного курсу правознавства».

У загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладах Київської області психологічною службою системи освіти з метою формування в учнів культури здорового життя розроблено та проведено практичні заняття з формування у школярів навичок здорового способу життя, психолого-педагогічні консиліуми («Профілактика негативних форм поведінки та формування навичок здорового способу життя», «Профілактика та попередження психопатій та інших розладів у дітей»), бесіди («Про збереження психосоматичного здоров'я»), тренінгові заняття («Здоров'я та здоровий спосіб життя»), уроки здоров'я, тематично-розвивальні заняття («Екологія душі»).

Для учнів загальноосвітніх навчальних закладів організовуються диспути, «круглі столи», конференції «Мої права», «Я і закон», «Міжнародні організації, що захищають права дітей», «По сторінках Конвенції ООН про права дитини», «Ти перебуваєш під захистом держави», «України. Що це означає конкретно?», «Які права й обов’язки визначає для тебе конституція України та національне законодавство?», «Сучасна демократія: що це таке?». Упродовж місячника проводяться конкурси малюнків, плакатів, рефератів на правознавчу тематику, творів-есе з прав людини, правові КВК, турніри юних правознавців, брейн-ринги.

У шкільних бібліотеках організовано постійно діючі куточки і виставки «Ти і закон», «Права і обов’язки учня», «Підліток і право», «Здоровий спосіб життя» тощо.

У загальноосвітніх школах області здійснюється викладання факультативних курсів за вибором: «Практичне право», «Права дитини», «Ми – громадяни України», «Права людини», «Мої права», «Вчимося бути громадянами», «Громадянська освіта».

У школах працюють ради профілактики, лекторські групи з правових знань, об’єднання учнівської молоді. Налагоджено співпрацю з працівниками правоохоронних органів, органів юстиції, служби у справах дітей, народними депутатами України, депутатами органів місцевого самоврядування. Традиційними є зустрічі учнів з юристами-практиками, представниками громадських організацій правозахисного та загально правового спрямування.

З метою забезпечення професійної орієнтації й працевлаштування молоді відділами, управліннями освіти райдержадміністрацій, міських рад підтримується співпраця з центрами зайнятості. Зокрема, на базі Білоцерківського міського центру зайнятості було проведено «Ярмарок вакансій» для учнів 9-11 класів. У 13-ти навчальних закладах міста встановлено профорієнтаційні електронні комплекси, де учні мають змогу отримати детальну інформацію про навчальні заклади та професії на ринку праці. Акція «Ярмарок професій» відбулася також у Баришівському, Тетіївському, Рокитнянському, Обухівському районах, м. Фастові Київської області.

Вихованців дошкільних навчальних закладів та учнів початкової школи було залучено до участі в рольових іграх, конкурсах правоосвітнього, правовиховного спрямування «Я і моя родина», «Добро починається з казки», «Я - маленький громадянин великої держави». На базі ЗОШ І-ПІ ступенів № 5 м. Білої Церкви продовжує діяти консультпункт «Організація правоосвітньої роботи з учнями початкових класів у загальноосвітній школі».

  1   2   3   4


База даних захищена авторським правом ©shag.com.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка