Україн а чернівецька міська рада 26 сесія VII скликанняСкачати 30.77 Kb.
Дата конвертації10.09.2017
Розмір30.77 Kb.


У К Р А Ї Н А

Чернівецька міська рада

26 сесія VII скликання

Р І Ш Е Н Н Я


20.04.2017 № _____ м. ЧернівціПро звернення Чернівецької міської ради VII скликання

до Президента України, Верховної Ради України та Кабінету

Міністрів України щодо проведення референдуму про

заборону продажу сільськогосподарської землі
Вiдповiдно до статтi 26 Закону України «Про мiсцеве самоврядування», враховуючи пропозицію фракцій «Свобода», «Батьківщина», Чернiвецька мiська рада
В И Р І Ш И Л А :
1. Схвалити та направити звернення Чернівецької міської ради
VII скликанная до Президента України, Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України щодо проведення референдуму про заборону продажу сільськогосподарської землі (звернення додається).
2. Рішення та текст звернення пiдлягають оприлюдненню на офіційному веб-порталі Чернівецької міської ради в мережі Інтернет.
3. Організацію виконання цього рішення покласти на Чернівецького міського голову Каспрука О.П. та термiново вiдправити адресату.
4. Контроль за виконанням рішення покласти на постійну комісію міської ради з питань законності, прав і свобод людини, регламенту, депутатської діяльності, етики та запобігання корупції.


Чернівецький міський голова О. Каспрук

СХВАЛЕНОРішення Чернівецької міської

ради VІІ скликання

20.04.2017 № ____

Звернення Чернівецької міської ради VII скликання до

Президента України, Верховної Ради України та Кабінету

Міністрів України щодо проведення референдуму про

заборону продажу сільськогосподарської землі
Нещодавно група народних депутатів України внесла подання до Конституційного суду з вимогою визнати неконституційним мораторій на продаж земель сільськогосподарського призначення, який під спільним тиском селян був пролонгований Верховною Радою України до 2018 року. Також всупереч мораторію, у Верховній Раді зареєстровано законопроект про обіг сільськогосподарських земель, яким пропонусться де-факто торгувати землею вже з 1 липня 2017 року.

Прибічники вільного продажу землі сільськогосподарського призначення нібито відстоюють ринкові цінності та право селян розпоряджатися власним майном. Проте ці аргументи не можуть замаскувати справжніх намірів поборників «ринку землі» - скупити за безцінь родючі чорноземи та перетворити українських селян на найманців.

Очевидно, що за відсутності захисту власності та інвестицій, а також гострого дефіциту грошових коштів, навіть у вигляді кредитних ресурсів, єдине, до чого призведе право на продаж землі це скуповування земельних паїв великими іноземними агрохолдингами та корпораціями. Вже зараз зафіксовано факти тиску на малі сільськогосподарські підприємства та на сімейні ферми щодо відмови від землі. Скасування з 1 січня 2017 року спеціального режиму оподаткування для сільськогосподарських товаровиробників призвело до ще більшого занепаду i дефіцити коштів у фермерських господарствах.

Якщо закон, яким дозволятиметься продаж землі вже з 1 липня 2017 року буде ухвалено, фермери та селяни будуть поставлені в такі умови, коли їм нічого іншого не залишиться, як розпродати за безцінь свої паї та піти в найми до нових панів або їхати за кордон шукати кращої долі. Це призведе до остаточного знищення малих сільськогосподарських підприємств та сімейних ферм, масового зростання безробіття та посилення міграції, а також до загибелі сіл та селищ.З огляду на викладене, звертаємося до Вас та вимогаємо:

  1. Оголосити проведення Всеукраїнського референдуму і таким чином запитати у українців, чи вони хочуть дозволити продаж сільськогосподарської землі.

  2. Не допустити створення механізмів, що дозволятимуть торгувати землею сільськогосподарського призначення в обхід мораторію, зокрема за допомогою ухвалення закону про обіг сільськогосподарських земель, яким пропонустьcя де-факто торгувати землею вже з 1 липня 2017 року;

  3. Продовжити на 10 років мораторій на продаж земель сільськогосподарського призначення в Україні.

За дорученням депутатів

міської ради VІІ скликання
З повагою,

Чернівецький міський голова О. Каспрук


База даних захищена авторським правом ©shag.com.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка