Тварини навесні



Скачати 54.49 Kb.
Дата конвертації29.04.2016
Розмір54.49 Kb.


Тема уроку: Тварини навесні
Мета уроку:

  • З’ясувати зміни у житті комах, птахів, звірів навесні;

  • Розвивати у дітей уяву, вміння фантазувати;

  • Розробити проект «Ластівка сільська»;

  • Виховувати любов та бережливе ставлення до природи.


Обладнання:

  • Предметні картинки із зображенням тварин;

  • ІКТ;

  • Підручник «Я і Україна».



Хід уроку:

  1. Організація класу.

  1. Привітання до гостей.

  • Доброго ранку травам росистим.

Доброго ранку квітам барвистим.

Доброго ранку сонечку ясному.

Людям усім і усьому прекрасному.


  1. Перевірка домашнього завдання.

  1. Фронтальна бесіда.

  • Яка пора року настала?

  • Назвіть весняні місяці.

  • Які зміни відбулися у неживій природі?

  • Які зміни відбулися у житті рослин?

  1. Актуалізація опорних знань.

  1. Робота з ілюстрованим матеріалом «Тварини» за допомогою ІКТ.





  • Яку загальну назву можна дати цим зображенням? (Тварини)

  1. Оголошення теми уроку.

  • Сьогодні ми будемо вивчати про зміни у житті тварин навесні.

  1. Робота над темою уроку.

  1. Розповідь учителя.

  • Із настанням весни з’являються зміни у житті тварин.

  1. Робота із загадкою.

З квіт збираю я пилок.

Ще яскраві крильця маю,

Безтурботно я літаю.

(Метелик)



  1. Розгляд ілюстрації за допомогою ІКТ. (Слайд «Метелик»).




  • Чи бачили ви в природі цих метеликів?

  • До якої групи тварин належить метелик? (Комахи)

  1. Розповідь учителя + використання ІКТ. (Слайд Комахи)





  • Навесні комахи оживають, вилазять із-під кори дерев.

  1. Робота із загадкою.

По лісових доріжках

Біжить клубок з голками

На коротеньких ніжках.

(Їжак)




  • До якої групи тварин належить їжак? (Звірі)

  • Про зміни у житті звірів навесні ви дізнаєтесь самостійно.

  1. Самостійна робота з підручником «Я і Україна», с. 120

  2. Перевірка змісту прочитаного.

  • Хто прокидається від зимового сну? (Слайд «Ведмеді. Їжаки. Борсуки.»)





  • У кого змінюється колір шерсті? (Слайд «Зайці. Білки»)





  • Коли народжуються у звірів малята? (Наприкінці зими, на початку весни)

  1. Фізкультхвилинка. Розминка «Тропічний дощик».

  2. Продовження вивчення нового матеріалу.

  1. Робота із загадкою.

  • Ось хатинка, в ній – співак.

Як цю пташку звати?

(Шпак)

  • До якої групи тварин належить шпак? (Птахи)

  1. Розповідь учителя + робота з ІКТ.

  • З настанням весни у ліси переселяються птахи, які зимували біля осель. (Слайд «Птахи»)













  1. Колективна робота з підручником с. 122.

  2. Розповідь учителя.

  • Налякані птахи можуть залишити своє гніздо, і тоді пташенята загинуть. (Слайд «Не руйнуй пташиних гнізд»)

  1. Перевірка та складання проекту «Ластівка сільська»


Привітала нас піснями із весною.

І живе із нами під стріхою одною.

Скрізь цей птах літає,

Безліч мошок поїдає.

За вікном гніздо будує.

Тільки в нас він не зимує.



Ткачук Софія

Ластівка сільська – невеликий птах ряду горобцеподібних. Це перелітний птах, що мешкає в Європі, Азії, Африці, Америці. Відрізняється довгим хвостом з глибоким розрізом у формі вилки та вигнутими гострими крилами.

Політ швидкий, маневровий, за деяких погодних умов літає біля самої землі, воду може пити з поверхні водойм на льоту.



Лавринець Максим

Гніздо будують в травні. Вони збирають землю та багно, скріплюють його своєю слиною. Грудочки землі перекладаються соломинками або волоссям – виходить дуже міцна, відкрита зверху споруда, прикріплена боком до вертикальної поверхні. У середині гніздо вистеляється м‘якими травинками, пір’ям.

Тонконог Назар

Перед відльотом величезні зграї ластівок збираються разом у кінці вересня і в жовтні. Вони відлітають у світлий час доби, летять досить повільно, вночі відпочиваючи в очеретяних заростях.

Самойленко Анастасія




  1. Ластівка день починає, а соловей кінчає.

  2. Де ластівка не літає, а на весну додому повертає.

  3. Ластівка весну починає, ще й осінь закликає.

  4. Одна ластівка весни не зробить.

  5. Першій ластівці завжди холодно.

Шинкаренко Анна

  1. Закріплення вивченого матеріалу.

  1. Робота в малих групах.

І група. Завдання: Відшукайте зайве.

Навесні оживають павуки, джмелі, мухи, метелики.



ІІ група. Завдання: Відшукайте зайве.

Журавель, горобець, ластівка, соловей, лелека – повертаються з теплих країв.



ІІІ група. Завдання: Чи правильне твердження?

Борсук та їжак змінюють колір шерсті?



  1. Підсумки уроку.

  1. Використання методу «мікрофон»

  • Що запам’яталось найбільше?

  • Що взяли корисного для себе?

  • Як треба ставитися до тварин?

  1. Домашнє завдання.

  1. с. 119 – 124 (підручник) – прочитати статтю.

  2. с. 43 (зошит) – виконати завдання.


База даних захищена авторським правом ©shag.com.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка