Тренінгове заняття «бережіть здоров’я знайомство. ВправаСкачати 243.88 Kb.
Дата конвертації01.05.2016
Розмір243.88 Kb.
#32555
ТРЕНІНГОВЕ ЗАНЯТТЯ «БЕРЕЖІТЬ ЗДОРОВЯ

Знайомство. Вправа «Бінго».

Мета: познайомити учасників тренінгу, створити умови для ефективної співпраці, створити доброзичливу атмосферу, сприяти згуртованості групи, показати важливість власного вибору та залежність здоров`я від конкретних дій та вчинків особистості.

Хід вправи: кожен учасник отримує силует Бінго.

На голові вписує своє ім.`я,

права рука – улюблене заняття та страва,

ліва рука – що означає бути здоровим?,

права нога – що я роблю, щоб бути здоровим,

ліва нога – дії, які шкодять моєму здоров`ю.

На наступному етапі учасники презентують себе.

Запитання для обговорення:


 1. З якою метою виконувалась ця вправа?

 2. Чи виникали труднощі? Які?

 3. Чи може вам ця вправа у чомусь допомогти, як саме?

Вправа „Колесо життя"

Мета: окреслити аспекти здоров'я, показати багатогранність поняття здоров'я.

Хід вправи: намалювати велике коло, в центрі поставити велику крапку.

Поділити коло на 6 рівних частин, кожну спицю підписати. Тренер запитує учасників, як вони розуміють указані поняття і надає пояснення.ФІЗИЧНЕ ЗДОРОВ'Я - визначають такі чинники, як індивідуальні особливості анатомічної будови тіла, фізіологічні функції організму в різних умовах існування, генетична спадщина, рівень фізичного розвитку органів і систем організму.

До сфери ЕМОЦІЙНОГО (психологічного) здоров'я відносять індивідуальні особливості психічних процесів і властивостей людини, наприклад, збудженість, емоційність, чутливість.ДУХОВНЕ здоров'я залежить від духовного світу особистості, сприйняття складових духовної культури людства — освіти, науки, мистецтва, релігії, моралі, етики. Свідомість людини її ментальність, життєва само ідентифікація, сенс життя, оцінка власних здібностей і можливостей в контексті існуючих ідеалів і світогляду - все це визначає стан духовного здоров'я індивіда.

СОЦІАЛЬНЕ здоров'я особистості залежить від економічних чинників, стосунків з сім'єю, державними, громадськими, приватними організаціями, через які відбуваються соціальні зв'язки - праця, відпочинок, побут, соціальний захист, охорона здоров'я, безпека існування.

ЕКОЛОГІЧНЕ здоров'я - ставлення особистості до навколишнього середовища, взаємозв'язок з природою.

ПРОФЕСІЙНЕ здоров'я - стосується професійної діяльності особистості. можливість реалізувати себе ( найкраще коли моє хобі - це моя робота ).

Завдання учасникам:

Поставте на кожній спиці точки, які відповідають вираженості вашого здоров'я таким чином, щоб біля центру розмістилася найменша ступінь вираженості, а біля великого колеса - з найбільшим ступенем вираженості

Духовне (неактивний - активний);

Емоційне (нестійкий-стійкий);

Фізичне (нездоровий-здоровий);

Соціальне (одинокий - товаристський);

Професійне (незадоволений-задоволений);

Екологічне (не бережливий-бережливий).З'єднайте ці точки.

Запитання:

 1. Чи утворилось коло?

 2. Як ви думаєте, чому не отворилося коло?

 3. Що показує виконання цього завдання?

 4. В якому аспекті життя ви найблагополучніші?

 5. Які сфери вашої життєдіяльності ви хотіли б удосконалити?

 6. Яким чином ви це можете зробити?

Коментар тренера

Кожна зі спиць утримує наше колесо у рівновазі, кожна вимагає нашої уваги. Нам необхідно розвивати спиці, які визначають основні сфери життєдіяльності рівномірно, щоб прожити життя гармонійно і благополучно.Вправа „Фактори здоров`я"

Фізичний чи психічний стан, коли відсутні дискомфорт чи біль, що дозволяє конкретній людині функціонувати якомога ефективніше і довше в середовищі, в якому вона опинилася, відповідно до випадку чи вибору, найбільш близько наближений до поняття здоров'я.Здоров`я залежить від таких основних факторів

 • спадковості - 20 %

- екології - на 20%

 • рівня медицини - на 10%

- способу життя - на 50%

Спосіб життя - це той чинник здоров'я, який майже цілком залежні від нашої поведінки. Так що половина здоров'я залежить від тебе.Вправа на активізацію

Хід вправи:

Учасники об'єднуються у малі групи по три особи. Двоє учасників, що стоять по краях, повертаються обличчям один до одного, беруться за руки і піднімають їх, таким чином утворюючи символічний „будинок". Третій учасник стає між ними - в середину цього „будинку"( він є господарем ). Тренер залишається без „будинку". За сигналом ведучого „господарі" залишають свої „будиночки" і займають місця в інших „будиночках". Той з учасників, хто не встиг зайняти місце, стає ведучим. Коли звучить слово „будиночок", двоє учасників, не розмикаючи рук, шукають нового „господаря". Той з учасників, хто залишився без „будинку", стає ведучим. Коли звучить слово „цунамі", всі учасники змінюють свої ролі : одні створюють нові „будиночки", інші встають господарями.Вправа „Кроки по шляху до здорового способу життя"

Мета: активізувати бачення учасниками того, які їх дії ведуть до поліпшення

здоров'я, формувати свідоме ставлення до власного здоров'я та життя.Хід вправи: вирізати сліди з кольорового паперу на яких писати конкретні

дії, які сприяють здоровому способу життя.

Кожна група презентує свій „шлях".

Вправа „Освітні програми щодо громадського здоров'я"

Мета: ознайомити учасників з освітніми програмами, які спрямовані на сприяння та популяризацію громадського здоров'я.

Хід вправи: Від зусиль кожного залежить громадське здоров'я

Це розповідь про чотирьох осіб, які називались УСІ, ХТОСЬ, КОЖНИЙ І НІХТО. Треба було виконати якесь дуже важливе завдання та УСІ були впевнені, що ХТОСЬ це зробить. КОЖНИЙ міг це зробити, але НІХТО не зробив. ХТОСЬ розгнівався, тому що це було завдання КОЖНОГО. УСІ вважали, що КОЖНИЙ може виконати це та НІХТО не зрозумів, що Усі цього не зроблять. Закінчилося тим, що УСІ обвинувачували КОГОСЬ , коли НІХТО не виконав того, що КОЖНИЙ міг зробити САМ.Підсумки роботи

Хід проведення: учасники отримують по три стікери. На кожному дають відповідь на запитання:

Перший стікер(червоний) – що дізналися нового?

Другий стікер(жовтий) - що дізналися корисного?

Третій стікер(зелений) – який висновок зробив для себе?ДОРОГА В ПРІРВУ

(рольова гра з проблем наркоманії)1-й ведучий. Наша розмова сьогодні присвячена проблемам величезної ваги, тому що від їх вирішення залежить не просто майбутнє, щасливе життя суспільства, а життя взагалі. Ми поговоримо про наркоманію.

2-й ведучий. Наркоманія – хвороба особлива, багато в ній зовсім не зрозумілого нам. Чому, наприклад, вона виникає, в основному, в молоді? Чому в однієї молодої людини не виникає пристрасті до вживання наркотику, а інша без цього зілля не може існувати?

1-й ведучий. Мабуть, причин багато. Але все-таки головним винуватцем трагедії є сам наркоман. Тому треба не замовчувати проблеми наркоманії, а говорити про страхітливі наслідки цієї біди.

2-й ведучий. Представляє запрошену групу учасників та повідомляє про те, що всім їм можна задавати питання.

1-й ведучий. Звертається до залу і пропонує розібратись з трактуванням окремих слів, понять.

 1. Які речовини називають наркотиками?

 2. Що таке наркоманія?

 3. Розкрийте зміст абревіатури СНІД.

 4. Як СНІД передається?

 5. Що таке “група ризику”?

 6. Хто до неї входить?

2-й ведучий. Скільки їх, доріг в безодню. Із соку маку виготовляють морфій, героїн, лауданум – це опійна наркоманія. Опійна наркоманія розвивається надто швидко. Морфіністи через невеликий проміжок часу втрачають вагу, старіють, пропадає статевий потяг, розвиваються захворювання печінки і нирок.

1-й ведучий. Існує наркоманія, пов’язана із вживанням препаратів коноплі. В ній є речовини, які викликають яскраві галюцинації. Гашиш, анаша, маріхуана – це все наркотичні речовини, які містяться в різних видах коноплі. В таких хворих посилюється апатія, на передній план висувається психічна залежність.

2-й ведучий. Однією з найдавніших є кокаїнова наркологія. У кокаїністів досить часто буває галюцинація, переоцінювання власних можливостей, апатія, відсутність апетиту.

1-й ведучий. Можна навести величезну кількість назв наркотичних засобів, але результат їх дій один. Наркомани, які звикли збуджувати себе зіллям, стають соціально небезпечними, йдуть на все, щоб придбати необхідний для них препарат. Злодійство, проституція, вбивство – всі засоби для них добрі. Мало хто з наркоманів доживає до зрілого віку.

2-й ведучий. А скільки знаменитостей стали жертвами пагубної звички!

“Поліцейський”

Ця історія трапилася рано-вранці 3 жовтня 1849 року. На землі лежав виснажений чоловік, який іноді подавав слабкі ознаки: щось белькотів, злякано оглядався, несподівано усміхався. Поліцейський довго дивився на чоловіка, ніяк не міг зрозуміти, що з ним трапилося: нібито і п’яниця, але не зовсім типовий. Раптом поліцейський зрозумів. Це ж був наркоман. Їх тут стало з’являтися багато. Поліцейський заніс чоловіка в лікарню. Той був без свідомості і, не приходячи до тями, помер. Лише через деякий час з’ясувалось, що це був великий американський письменник Едгар Аллан По (1809-1849).

1-й ведучий. Приблизно в 1984-1985 роках розпочалась епідемія не вивченої на той час хвороби, яка вражала імунну систему організму, в результаті чого людина ставала беззахисною перед будь-яким мікроорганізмом – СНІД.

2-й ведучий. Наркоманія страшна, бо людина, яка стала на її шлях, втрачає людське обличчя. Але сьогодні наркоманія страшна і СНІДом, оскільки наркомани користуються не стерилізованими шприцами.

1-й ведучий. Західно німецький журнал “Шпігель” (“Дзеркало”) надрукував інтерв’ю з двома наркоманами, з якого стають зрозумілі шляхи поширення СНІДу серед наркоманів.

(Далі розмова продовжується як інтерв’ю).Журналіст. Де ви берете гроші на наркотики?

Мартин. Краду.

Бригіта. Пропоную себе за 5 марок.

Журналіст. Чи є у вашому життя ще щось, крім наркотиків?

Бригіта. У мене – нічого. Я йду або на панель, або сплю, або знаходжусь в кімнаті і дивлюся в стелю.

Мартин. З того часу як я перестав красти, я майже весь час знаходжусь в кімнаті і дивлюся в стіну, чекаю, поки прийде Бригіта, щоб можна було купити чергову дозу героїну.

Журналіст. Вас не лякає, що під виглядом героїну вам дадуть щось не те?

Мартин. Така небезпека існує. Подруга знайомого нещодавно померла після інфекції.

Журналіст. Завтра те ж саме може трапитись з вами...

2-й ведучий. Ця розмова з кореспондентами “групи ризику” ще раз примусила кожного з нас задуматись над змістом життя кожного.

1-й ведучий. Наркоманія – це жахливо. В профілактиці наркоманії немає поганих чи хороших методів, усі засоби добрі, якщо вони попереджують це зло.

2-й ведучий. Ось і все. Наша розмова підійшла до завершення. І кожному з нас потрібно вчитися, працювати і дбати про себе, своє життя.

Здоровя – найвища цінність

(виховний практикум)

Мета: Привернути увагу учнів до збереження власного здоров’я найвищої цінності життя. Виховувати почуття відповідальності за власну поведінку. Формувати позитивну інформацію за здоровий спосіб життя.

Основні ідеї: Практикум повинен стати уроком громадянської зрілості, уроком свідомого вибору свого життєвого шляху. Вчитель повинен відзначити, що здоров’я людини у її власних руках, а здоров’я нації залежить від здоров’я кожного.

Обладнання: Технічні засоби (відео, слайди), таблиці, учнівські зошити.

План практикуму:

 1. Вступне слово волонтерів. Визначення теми практикуму. Міні- лекція.

 2. Виступи гостей (лікар, батько). Відповіді на запитання.

 3. Проведення міні-вікторини. Відповіді на запитання.

 4. Проведення тесту “Шкідливі звички”. Обговорення результатів тестування та підведення підсумків його.

 5. Підведення підсумків.


Міні-вікторина


Відповіді учнів на запитання – “так” (червона картка) чи “ні”(зелена картка).

Питання: Вірус імунодефіциту людини (ВІЛ) передається через:

 • рукостискання;

 • спільне з ВІЛ-інфікованим користуванням верхнім одягом;

 • обійми;

 • спільне користування фонтанчиком для питної води;

 • спільне користування голками та шприцами для ін’єкції;

 • чхання та кашель;

 • плавання в басейні;

 • рушники, мило, мочалку;

 • статеві зносини без використання презервативів;

 • домашніх тварин;

 • посуд, їжу;

 • туалети (унітази);

 • статеві зносини з використанням презерватива;

 • спільне користування голками для проколювання вух.

Тест “Шкідливі звички”


Як ти вважаєш: яке твердження правильне, а яке хибне.

 1. Тільки чоловіки можуть заразитися ВІЛ-інфекцією.

 2. Запобігти СНІДу можна, утримуючись від випадкових статевих зносин.

 3. Якщо ви сильні та здорові, ви не можете заразитися на ВІЛ-інфекцію.

 4. Куріння сигарет зумовлює швидке старіння.

 5. Особа може заразитися ВІЛ, здаючи кров.

 6. Вагітні матері, які інфіковані ВІЛ, можуть передати його плоду.

 7. Є окремі люди, котрі мають імунітет до СНІДу.

 8. Аналіз крові може показати, що людина інфікована ВІЛ.

 9. Мити руки перед їжею не потрібно.

 10. Спиртні напої шкодять здоров’ю.

 11. Куріння “травки” не вважається вживанням наркотику.

 12. Займатися спортом - необхідно для здоров’я.


СЦЕНАРІЙ ЗАХОДУ ПРО ПАЛІННЯ

"Хто сказав, що паління – це …?"

Ведучий: Хтось не може уявити своє життя без їжі…

(за кулісами чути звук посуду та голос: "Эй, офіцианте! Мені,будь ласка , добавки!")

Ведучий: Хтось навіть не думає про те, яким би це життя було без ніжних і скандальних жінок…

(за кулісами чути звук жіночої сварки)

Ведучий: Деякі стверджують, що життя взагалі не має сенсу без драйвової музички…

(за кулісами звучить фрагмент живого концерту)

Ведучий: Інші до цього всього закладають горілочки(за кулісами чути звук наливання, дзвін чарок зі смачним сальцем та солоним огірочком… У-у-у-у! Ковтайте слину, далі буде!.. А потім (за кулісами чути звук -запальничка, затягування затягаються солодкувато-гірким та легким, загадковим димком. Поступово починається кайф… Ось він приємно наповнює тіло, розслабляє м’язи та думки…

(за кулісами чути голос: "Ах ти ж гидотамала! Знову куриш?",, дзвінкий ляпас.)

Дитячий голос: Мама…

(за кулісами голос: "Ану покинь! Малий ще!"

Папа…


Ведучий: І все! Прощавай рідний кайф, воля, свобода слова та дії, повага в очах друзів і всі такі інші дорослі речі. О,Боже! Треба щось з цим робити. Негайно!

Ведучий: Через такий кайфолом проходить, пройшов або пройде кожен з нас, безбаштових юних романтиків. Таке зворушливе: "Як ти могла!" та "Побачу – уб’ю!" торкає молоду душу аж до самої глибини та штовхає нас ловити кайф "на ничкє".

Хіба ж вони, такі розумні, дотепні та досвідчені дорослі зрозуміють, що таке "перший раз"! Ніколи! Вони вже забули, що кілька років тому самі були такими, самі хотіли доторкнутися до того, що заборонено. І чим суворіше була заборона – тим більше до того тягнуло. (за кулісами дитячий голос: " А палити – шкідливо!")

Кажете, забороняєте? Добре! Доообре… Тоді дайте please грошей на жувачки та інші продовольчі невинно-яскраві та смачні прибамбаси, які використовуються проти вельмишановних батьків із страшно-стратегічною метою – зажувати. Щоб не тягло, як від паровоза… ну, або паровозихи…! Маємо те, що треба! Поїхали далі…

Отже, дим – стовпом, понти – навиворіт, а "старіки" – ні сном, ні духом. Подвійний кайф! "А курити – шкідливо!" Хто це?… Отже, подвійний кайф!Ведучий: Ось і прошло веселе літо… На жаль. Бо так добре було – сядеш на березі, покуриш до усмаку, так, що аж комірець загортається та очі приємно дуріють, і швидесенько з цього пекла на сонці у холоднючу воду. То дурниці, що коли пливеш, то дихаєш, неначе пес божевільний… То дурниці, що спроби пірнути та вхопити принаймні за ногу а-а-абалдєнну дівку з сусіднього парадного кінчаються шаленими хапаннями повітря, якого не вистачає. То пройде! Вилізеш, витереш руки, витягнеш пакаван цигарок і підпалиш одну – все, красота! Чи не так? Палиш – то ти, значить, дорослий і самовпевнений! Отже, дорослі та самовпевнені відповідають на питання:
(фон вулиці)

Журналіст: Як Ви ставитеся до специфічного аромату, який залишають сигарети Вашого коханого?

Голос молодої дівчини: Він не палить. Мені подобається аромат тютюна, але… більше мені подобається аромат справжнього чоловіка. Без домішувань…

Голос: " А палити – шкідливо!" Та, чорт забирай, хто тут?

(за кулісами звучить ритмична оркестрова музика).

Журналіст: 25% курців швидше за все помруть від раку, серцево-судинних захворювань, інсульту.

Курці живуть на 10-15 років менше, чим ті, хто не палить.

На 20% збільшується ризик виникнення раку легень в тих жінок, що палять, які ще й приймають протизаплідні пігулки.

Ті, хто живе з курцем піддає себе не меншій небезпеці, ніж сам курець.

Найближче оточення схильне до раку легень на 30% більше, чим усі інші.

Причиною смерті одного з десятьох мертвих - є паління.

Особливо страждають діти. У сім’ї де курять, підвищується на 20% ризик захворювання дітей бронхіальною астмою, бронхітом, запаленням легень. Вагітні жінки, що палять на 20% підвищують можливість передчасних пологів і піддають нащадка значному ризику захворювань нервової системи.

Паління може стати причиною таких захворювань як атеросклероз, гіпертонічна хвороба, гастрит, гастроентероколіт, рак легень, хронічний бронхіт, емфізема, коронарна хвороба.(музична пауза – 5 сек)

ВЕДУЧИЙ: Нікотин - один із найсильніших відомих отрут, у господарстві використовується як інсектицид. Після проникнення сигаретного диму в легкі, нікотин потрапляє в мозок уже через сім секунд. Постійне і тривале паління тютюну призводить до передчасного старіння. Порушення живлення тканин киснем, спазм дрібних судин роблять характерну зовнішність курящого - жовтуватий відтінок зіниць і шкіри, передчасне її зів'янення.

Крім того, при палінні з’являється помітний запах із рота, запалюється горло, червоніють ока.(музична пауза – 5 сек)

ВЕДУЧИЙ: Світ шоу-бізнеса… Неймовірна галактика зірок та хаосу почуттів і емоцій. Вирує, кипить, крутиться, невпинно рухається вперед, відкриває нові сузір’я та гасить старі комети.

Це – стихія. Непердбачувана та дивовижна. Це місце, де народжуються мрії та розбиваються серця. Це простір потворної убогості та шаленого багатства. Це небо для сильних крил…

Нестримний рок-н-рол та логічна попса, стильна класика і природня аутентика. Початківці чи професіонали, режисери чи актори, виконавці чи композитори – всі вони люди. І паління цигарок також поруч з ними.

(інсценізація бесіди журналіста з солісткою групи "ESPERANZA" Надьою)

ЖУРНАЛІСТ: ". Нарешті мені вдалося спіймати відому команду "ESPERANZA" на роботі, на репетиції і зараз я отримаю можливість поговорити із солісткою цієї команди Надьою. Вона ще не знає, про що я її буду питати, але… Привіт, Надя!

Надя: Привет…Я вибачаюсь, що буду говорити російською, бо сил нема…

ЖУРНАЛІСТ: Так, нема ніяких проблем…

Надя: Окєй!

ЖУРНАЛІСТ: Над чим ви працюєте, до чого ви готуєтесь, або репетиції проходять просто для підтримки форми?

Надя: Седьмого числа на Майдане Нэзалэжности будет акция десятилетия Революции на граните и я всех приглашаю туда, потому что это будет грандиозное зрелище, хороший звук, хорошая сцена, интересные исполнители. Мы готовимся именно к этому выступлению.

ЖУРНАЛІСТ: А які перспективи на майбутнє: фестивалі, грандіозні акції?

Надя: Ну, в ближайшее время намечается "Майбутнє України" во Львове, потом финал "Перлин сезону"…

Вообще мы – фестивальные люди, мы же любим тусоваться и на любом фестивале у нас новые знакомства появляются. Это очень интересная жизнь. Я бы пожелала самому лучшему другу такой жизни.ЖУРНАЛІСТ: Отже, Надія бажає свому ліпшому другу або подрузі яскраз такого життя, фестивального, веселого, рок-н-рольного, отже молода команда "ESPERANZA" швидко робить свої оберти у цьому світі шоу-бізнесу. А зараз ми переходимо дооо… Скажи будь ласка, як у вас в команді ставляться до шкідливих звичок?

Надя: Що ти маєш увазі?

ЖУРНАЛІСТ: Я маю на увазі те, що дуже багато підлітків зараз приваблюються тим, що можна стати доросліше, розумніше, мудріше і все інше, мати якісь привілеї в очах своїх друзів, мати якісь переваги над своїми друзями через те, що вони палять цигарки, або п’ють вино, горілку або вживають якісь наркотики, "переходять в інші світи", як вони кажуть… давай почнемо з паління цигарок. Як ти ставишся до паління?

Надя: Курение… ну что можна сказать? Я занимаюсь свободным дыханием, мне нравится здоровый образ жизни, я фанатка здорового образа жизни. Конечно же в этом абсолютно не находится места для сигарет.

ЖУРНАЛІСТ: Ти жодного разу не навіть не спробувала палити? Не палила зовсім? Жодного разу?

Надя: Ну почему, мне было 13 лет, я была в санатории. И мне предложили сигарету. "Феникс", по-моему… ну что-то ужасное, невкусное, противное. Я попробовала, у меня поплыла земля под ногами и я поняла, что это не для меня. Эти ощущения мне совершенно не интересны.

ЖУРНАЛІСТ: Отже, ці відчуття для такої співачки як Надія, солістки групи "ESPERANZA" не цікаві. Паління, відходження землі з-під ніг, і все таке інше, що зв’язано з цією шкідливою звичкою для неї не цікаво. А також я сподіваюсь, що можна зробити такий висновок, що для того щоб співати також не можна палити, тому що це якось впливає на голос, впливає на тембр голосу і на інші цікаві речі, які мають бути у нормального вокаліста. Чи не так?

Надя: Несколько месяцев назад я начала заниматься бодифлэксом. Это интересная дыхательная система, при которой буквально в первую неделю очищаются лёгкие. То есть я, как некурильщик, скажем так, как человек, который выкурил в жизни одну сигарету, у меня, тем не менее, были веделения в горле –всегда так бывает, когда начинаешь заниматься таким дыханием, то есть лёгкие очищаются от ненужных частичек, микрочастичек, которые скапливаются за всю жизнь. Я представляю, сколько всякой гадости выходит у людей, которые курят, если они начинают заниматься каким-то свободным дыханием и хотят себя посвятить здоровому образу жизни.

ЖУРНАЛІСТ: … ось так! Ага! Тут іще один член колективу - Влад, клавішнік Влад хоче сказати пару слів… Влад, що ти думаєш з приводу паління цигарок?

Влад: Думаю, что это, конечно плохо. Бросать надо, кто курит!

ЖУРНАЛІСТ: А чому треба кидати паління?

Влад:: Ну кто живёт на пятом этаже без лифта – тот меня поймёт!Если в двадцать лет можно было выпить бутылку водки и выкурить три пачки сигарет то сейчас выпиваешь сто грамм, выкуриваешь две сигареты – и всё! И уже чувствуешь, что года берут своё…

ЖУРНАЛІСТ: Ось такі справи, ось такі висловлення, ось такі думки з приводу паління. Але у нас ще…

Влад:: Курите марихуану! Это лучше.

ЖУРНАЛІСТ: Навіть так! Але в нас ще є члени колективу: ось я їх бачу, ось вони ось вони підходять…

Надя (до журналіста): Признайся, ты сам куришь или нет?

ЖУРНАЛІСТ: Бачьте, які каверзні питання мені задають з боку групи! З боку цієї чудової команди "ESPERANZA" яка грає кльовий рок-н-ролл. Гммм… Да! Я палю (кх) палю, страшенно палю, дурний, палю…

Надя: А теперь перед всеми попробуй как-нибудь извиниться, ретироваться, сказать что ты обязательно начнёшь новую жизнь

ЖУРНАЛІСТ: Так, якщо я стану розумним, я обов’язково почну нове життя, але я дурний, тому я зречений в цьому житті, тому я буду палити!

Надя: Вот это! Этим бы я и обьяснила большинство мнений людей. То есть все отлично понимают, что это плохо, что это вредит здоровью, но говорят: "ну, конечно, надо бросать всё такое, но я не могу – у меня нет силы воли", или "не сейчас – а немножко позже" – это дело откладывается или признаётся собственная глупость. В любом случае это всего лишь отговорки. Бросать курить надо!

ЖУРНАЛІСТ: Добре! Зараз ми ще запитаєм ще двох членів цього колективу. Ось прямує до нас трохи стомлений соло-гітаріст команди Сергій Шматок – відомий музикант України. Що він думає з приводу паління цигарок, тримаючи в руках цигарку?

Сергій Шматок: Тут больше конечно минусов. Это значит постоянный хронический бронхит, транзилит и все прочие "иты", заложен нос, я не слышу тонких запахов, то есть целый мир чувств проходит мимо моей жизни. С другой стороны, хороший бокал пива, а потом не закурить сигарету – это все равно, что сьесть вкусный суп без хлеба или без соли. Но и самое главное, конечно, это зависимость, это несвобода. Потому что когда я засыпаю, я думаю, что меня утром ждёт не красное-ясное солнышко, а черный кофе и сигаретка. Если вы не начинали курить – то лучше и не начинайте.

ЖУРНАЛІСТ: Сергій, скажіть будь-ласка, як ви почали палити?

Сергій Шматок: Это было в шестнадцать лет. У меня была первая неразделённая любовь, девушка, которая мне очень нравилась. Я её полюбил, она меня – нет. Я знал, что она любит курящих… когда я попадал в её поле зрения – тут же вытягивал сигарету. Мне хотелось сделать ей назло – а ты не любишь некурящих, ты любишь курящих – из чувства протеста. Шестнадцать лет -–это возраст максимализма…Был такой момет – пятнадцать лет, а я сам очень маленького роста – и комсомольский значок. Я казался сам себе и в глазах окружающих взрослее.То же самое сигареты… Вроде бы взрослее! В то время были колхозы, и в музыкальном училище Глиера мы ездили "на картошку" в колхоз,- чувствовал себя таким работягой, пролетарием после пяти часов занятия на баяне в музыкальном училище. А тут картошка, тут свежий воздух, плюс ещё прямо на поле нам привозили еду. И после обеда, по примеру наших старших товарищей, я так блаженно чувствуя себя пролетарием, рабочим или крестьянином затягивался сигаретой. Помню это было "ВК", "Орбита". Вот с этого началось, но вообще конечно я со временем лёгкие нагрузил. У меня хронический бронхит… В принципе удовольствие от сигареты получаешь только тогда, когда редко куришь; чем позже ты днём закуришь – тем больше удовольствие… Меня отец как-то увидел с сигаретой, а я ему сказал: "Папа, это Славутич, (тогда это была козырная сигарета) больше не буду, бекар!" А бекар это на музыкальном языке – отмена. И папа спрашивал, проверял: "Серёжа, Славутич – бекар?". Я говорю: "Бекар, папа, бекар!"Ну а потом когда мы с ним были на рыбалке, на лодке, в Кончей Заспе, у него кончились сигареты. Он мучался, а я при нём не курю, прячусь. Он так мучался, потом: "Чёрт с тобой, давай сигарету!"Наркотики я к счастью не пробовал и не хочу пробовать. Когда меня спрашивают, пробовал ли я наркотики, я говорю, что предпочитаю здоровые радости – стакан хорошей водки и красивую женщину.

ЖУРНАЛІСТ: Ооо! Супер! Але я хотів би трохи повернутися до твоїх слів про те, що в колгоспі, коли ти закурював, це було відчуття якоїсь єдності з цим пролетаріатом, з цим робітничим класом, тобто ти не відчував себе самотнім. Так?

Сергій Шматок: Да. Сигарета – она как-бы обьединяет. Когда допустим в компании все закуривают, а ты не куришь, то выглядишь белой вороной. Вот многие девушки берут сигарету "за компанию" – чувство единения, чувство, что ты в компании, в тусовке. Но с другой стороны, многие молодые девушки берут сигарету тогда, когда им просто нечего сказать. Когда она неинтересный собеседник. Проще, конечно, глубоко затянуться, сделать загадочный взгляд, "себе на уме", и свои тупые, бессмысленные глаза, бессмысленный взгляд спрятать за поволокой табачного дыма.

ЖУРНАЛІСТ: Отак! Звернить увагу, це каже людина, це каже справжній чоловік, справжній рок-гітаріст Сергій Шматок. Він каже про дівчат, які палять цигарки, ховаючи цим недостатню для розмови кількість мозоку!

Сергій Шматок: Вообще я хочу сказать, что есть разные способы стимуляции и много способов достижения наслаждения и удовольствия. Но наркотики, алкоголь, никотин – это мнимое и левое удовольствие. Юноши, девушки! Господь нам подарил высшее наслаждение в жизни – любовь. Пик любви – оргазм. Слаще и лучше этого удовольствия, поверьте, в мире нет. Поэтому лучше занимайтесь любовью, но не забывайте про безопасный секс!

ЖУРНАЛІСТ: Ось так сказав цей справжній чоловік, цей герой гітари, той, який відчуває і кохає жінку так, як він відчуває гітару.

Голос: Отака-то біда, малята!

Ведучий: Скільки людей – стільки і бажань, прагнень, думок та звичок. Ти почув і ти почула, що таке паління. Зроби свій вибір. І будь в змозі відповісти за цей крок. Це – твоє життя. Ти маєш право робити так, як ти хочеш. Вибирай! Сам скажи, що таке паління!

Заняття: «Шкідливі звички. Паління».
Мета

 • попередити і поінформувати про згубний вплив шкідливих звичок на репродуктивне здоров’я

Тривалість

1 година 45 хвилинКількість учасників

15-20 осібПідготовка до заняття

 • підготувати необхідні матеріали (ватман – 4 листи, маркери)

Хід заняття

 1. Попросити учасників пригадати та назвати якомога більше шкідливих звичок. 1. Записавши всі перелічені шкідливі звички, підвести учасників до думки, що паління є найбільш розповсюдженою шкідливою звичкою. 1. Розділити учасників на 2 команди.Дати на підготовку 15-20 хвилин. По закінченню часу провести дебати на тему “Паління – це скоріш погано, ніж добре”. 1. Після дебатів підбити підсумок та подати свої аргументи, якщо вони не були згадані.

Допоміжна інформація

Паління – одна з головних причин виникнення хвороб серця. Серцевий ритм у курців в середньому на 10-20 ударів на хвилину швидший ніж у некурців. Таким чином, протягом року серце курця робить на 5-10 млн. ударів більше ніж серце некурця.

Особливо шкідливе паління для жінок. Кожна жінка народжується з вже готовим набором яйцеклітин, які, на відміну від чоловічих сперматозоїдів, не поновлюються протягом життя. Нікотин здійснює негативний вплив на яйцеклітини. Таким чином, чим більше цигарок випалює жінка, тим більше вірогідність запліднення пошкодженої яйцеклітини та народження дитини з вадами.

Більше 80% захворювань на рак легень припадає на курців. Загалом, курці хворіють у 3,5 рази частіше ніж некурці. Вірогідність захворіти на рак легенів у них на 70% вища ніж у тих, хто не палить.

Але набагато небезпечнішим є пасивне паління. Дим, який утворюється при згорянні сигарети не фільтрується та містить у 3-4 рази більше канцерогенних речовин. І саме цей дим забруднює повітря протягом 12 хвилин, поки тліє сигарета.

Моментальними негативними наслідками паління є: посилення серцевого ритму, підвищення тиску, подразнення гортані, підшлункової залози, потрапляння канцерогенів до легенів, зниження температури тіла.Потенційні негативні наслідки паління: рак легенів, ротової порожнини, стравоходу, гортані, підшлункової залози та жовчного міхура; захворювання серця; хронічний бронхіт; пожовтіння зубів; проблеми з потенцією.
Каталог: wp-content -> uploads -> 2015
2015 -> Навчальний посібник Харків нфаУ 2011 (07) к 15 Рецензенти: В. О. Тюріна
2015 -> Київська духовна академія української православної церкви київського патріархату новітні релігійні та містичні рухи: системний аналіз Збірник наукових праць
2015 -> Положення про підготовку науково-педагогічних І наукових кадрів { Із змінами, внесеними згідно з Постановами км n 960 ( 960-2000-п ) від 14. 06. 2000 n 1124 ( 1124-2004-п ) від 27. 08. 2004 n 254
2015 -> Положення про організацію освітнього навчального процесу Миколаїв-2015 ббк 74. 202 П 52 Затверджено вченою радою Миколаївського національного університету імені В. О
2015 -> Міністерство освіти І науки україни технолого-економічний коледж миколаївського національного аграрного університету
2015 -> Матеріали VІІІ міжнародної науково-практичної конференціїз питань патріотичного виховання молоді
2015 -> Гарбадин Андрій Стефанович робоча програма

Скачати 243.88 Kb.

Поділіться з Вашими друзьями:
База даних захищена авторським правом ©shag.com.ua 2022
звернутися до адміністрації

увійти | реєстрація
    Головна сторінка


завантажити матеріал