Традиційний сценарій весілляСкачати 381.69 Kb.
Сторінка1/3
Дата конвертації29.04.2016
Розмір381.69 Kb.
#23199
  1   2   3
Кожна пара планує весілля за власним сценарієм. Торжество по Вашому бажанню може прийняти найоригінальнішу і незвичайну форму. Гуляють весілля по-різному. Хтось - на природі, хтось - в ресторані, хтось - на теплоході з циганами і замовленими "зірками". Але як би не видозмінювалася форма весільного торжества, зміст його залишається приблизно однаковим. Звичайно, дотримати всі тонкощі старовинних весільних обрядів і традицій досить складно і навряд чи необхідно. Кожен вибирає щось особливо для себе важливе.

Традиційний сценарій весілля

У народі не дарма говорять: зіграємо весілля. Не відзначимо, не проведемо, саме зіграємо. Бо справжнє весілля - спектакль. А хто в нім головний? Скажете, жених і наречена? І помилитеся. Головний тут - режисер!

Перед весіллям

Майбутні молодожони за традицією останній вечір перед одруженням проводять окремо. Раніше дівочий вечір проходив в крузі родичок і подружок. Зараз наречена присвячує його перукарні, весільному наряду. Своє прощання з холостяцьким життям молода людина відзначає урочисто.

Жених проводить його з близькими товаришами, серед яких обов'язково повинен бути його свідок. Слід застерегти жениха від вживання цього вечора спиртних напоїв: наступного дня він виглядатиме так, як ніби його зняли з хреста, і все одруження буде зіпсовано. Та і нареченій неприємно йти під вінець з людиною, страждаючою з похмілля.

Російський звичай свідчить, що жених не повинен бачити наречену напередодні весілля. Зараз це має сенс хоч би для того, щоб красиво забрати наречену з будинку.

Викуп нареченої

Весільний ранок починається з викупу нареченої. Витоки цієї традиції йдуть в далеке минуле. Це відгомін якнайдавнішого звичаю, коли, для того, щоб не відбулося кровозмішення, дружину брали з іншого племені або роду. І майже завжди вони були лютими ворогами племені або роду жениха. Добути дружину можна було або боєм, або в результаті тривалих переговорів.

Жених відправляється за своєю нареченою з "дружиною". Родичі і друзі нареченої на шляху жениха створюють самі різні перешкоди, а іноді - цілі фортеці. Саме їх і треба з успіхом подолати женихові. Старовинний обряд викупу нареченої супроводжується різними жартівливими конкурсами і завданнями. В даний час "викупляють" наречену зазвичай квітами, різними солодощами. Можна "викупляти" наречену і грошима.

За традицією жених зі свідком і своїми друзями їдуть "викупляти" наречену, яка в цей час знаходиться в будинку батьків. Біля входу в будинок його зустрічають подружки і знайомі наречені, які хвалять наречену і вимагають від жениха "викуп" за наречену. Як відкупний можуть бути фрукти, цукерки, шампанське, торт, іноді гроші.

Найголовніше у викупі - це фантазія. Все залежить від жениха, а головне, від його дружки. У хід можуть йти фальшиві гроші. Наприклад, купюри доларові сувенірні (такі бувають вкладиші від жуйок), можна зробити ксерокопію сторубльовок. Можна зробити ляльку: зверху і знизу покласти справжні паперові гроші, а усередині - прості фантики. Можна нарізувати величезні папірці з написом: "гроші", "багато грошей", "ну дуже багато грошей". Причому для викупу можна скористатися пастками-фразами. Наприклад, дружка говорить: "Ми вам даємо сто тисяч, берете?" Подружка "Беремо". Усукують фальшиві гроші, примовляючи: "Ми вам запропонували, ви погодилися, тепер беріть. А якщо вам наші гроші не подобаються, ми не винні".

Можна перефарбувати монети в золотий колір і запропонувати викуп золотом, а отримавши згоду подружок нареченої, - висипати цю дрібницю на стіл.

Потім жених підходить до дверей квартири, де його чекає наречена і церемонія викупу повторюється знов. У дверей кімнати нареченої жениха зустрічають найближчі подруги нареченої.

Царський указ

Бажано свідкові і подружкам нареченої приготувати на ватмані, або щільному картоні красиво оформлений викуп в текстовій формі. Де відобразити основні випробування добра легіня. Все це скрутити в рулон і оформити в старовинного царського указу.

Сходи ласкавих слів

Тамада:


Ніжні слів на світі багато

І наречена їх гідна.

По сходинках ти крокуй

Її ніжно називай.

Женихові пропонується перше випробування. Він повинен піднятися по сходах (якщо будинок багатоповерховий - до першого поверху). На кожній сходинці сходів жених абияк ласкаво називає свою суджену. Завдання можна ускладнити, написавши на кожній сходинці яку-небудь букву і запропонувавши женихові почати відразу саме з цієї букви. Якщо ж він не може придумати нічого на дану букву, свідок і решта друзів жениха платять викуп. Після того жених переходить на наступну сходинку і так далі

Сходи питань

На шляху жениха виникає перешкода - сходи. Кожна сходинка сходів несе в собі випробування для жениха. Перейти з однієї сходинки на іншу він зможе тільки тоді, коли відповість на поставлене питання. Питання, що ставляться, можуть бути найрізноманітнішими і несподіваними. Привожу далеко не повний перелік такого роду питань. Що ще запитати у бідного розгубленого жениха :), вам підкаже ваша фантазія і відчуття гумору.

" Назви день, коли Ви познайомилися зі своєю нареченою?

" Де відбулася така знаменна подія?

" А чи пам'ятаєш ти годину вашого першого побачення?

" Який розмір взуття носить твоя звужена?

" А який у неї об'єм талії?

" Назви повне ім'я своєї майбутньої тещі.

" У який день ти поздоровлятимеш свою майбутню тещу з днем народження?

" Назви найулюбленіші квіти своєї нареченої.

Які чоловіки подобаються твоєю судженою більше всього: красиві, розумні, сильні або щедрі?

" Що більш охоче п'є твого тестя - чай або горілку?

" Якого кольору ока у твоєї нареченої?

" Назви улюблений колір твоєї коханої.

" Назви улюблену пору року твоєї коханої.

" Що вважатиме за краще твоя наречена: вечеря при свічках, похід на дискотеку або чаклунство над новим кулінарним рецептом?

" Де вважає за краще вона відпочивати: на морі, в горах, в лісі?

" Назви улюблені духи своєї нареченої.

" Яку кухню віддає перевазі твоя майбутня дружина: китайську, європейську або російську?

" Що вважає за краще кохана вранці: газету або каву в ліжко?

" Що буде для дружини на першому місці: сім'я або робота?

" Скільки дітей хоче мати твоя наречена?

" Що вона любить більше всього: читати, шити, готувати або щось ще?

" Яке блюдо твоя наречена ні за що не стане є?

" Яку річ вона ні за що не надіне?

" З якою твариною асоціює тебе твоя майбутня дружина?

" Чи снишся ти своїй нареченій уві сні?

" Чи вірить твоя кохана в гороскоп?

" Який улюблений предмет був у твоєї нареченої в школі?

" Яке ласкаве прізвисько було у твоєї нареченої в дитинстві?

" Назви перше слово, яке вимовила твоя майбутня дружина.

" Чи пам'ятаєш ти слова, якими освідчувався в коханні своїй нареченій?

" Як вважає твоя дружина: хто буде в будинку господар?

" Що вона любить більше: морожене або тістечка?

" Як ти думаєш - якщо представитися така можливість, поїде твоя дружина відпочивати на курорт без тебе чи ні?

" Яка тварина хоче мати удома твоя майбутня дружина?

" Яка мрія була у неї в дитинстві?

" Чим твоя наречена любить займатися більше всього на світі?

" Чи любить вона займатися спортом?

" У якому століття вона хотіла б народитися?

" На кокой щоці у твоєї коханої родимка?

" Яке прізвище носитиме твоя дружина після весілля?

" Скільки у неї подруг?

" Чи любить вона розмовляти по телефону?

" Як вона реагує на комплементи незнайомого чоловіка?

" Скільки часу твоя майбутня дружина проводить перед дзеркалом?

" Назви її улюблену марку автомобіля?

" Чи любить вона танцювати?

" Яку марку вина віддає перевазі твоя наречена?

" Якби твоя наречена зловила золоту рибку і та пообіцяла виконати будь-яке бажання, то яке бажання вона загадала б?

" Яка книжка була у твоєї майбутньої дружини коханої?

" Хто її улюблений кіногерой?

" Чи згодна твоя наречена з твердженням, що з милим рай і в курені?

" Що твоя обраниця любить більше: дарувати подарунки або отримувати їх?

" Які якості твоя обраниця не терпить в чоловіках?

" Що вважає за краще твоя наречена у вихідний день: посидіти біля телевізора, піти в театр або поїхати на природу?

" Який у не по життю девіз?

" Яку музику слухає твоя кохана більш охоче за все?

" Охарактеризуйте свою майбутню дружину в трьох словах.

" Хто її улюблений письменник?

Якщо жених не знає правильної відповіді на питання або відповідає не зовсім точно, то платить викуп. Випробування закінчується тільки тоді, коли жених з успіхом, тобто відповівши на питання або заплативши викуп, який влаштує гостей нареченої, подолає останню сходинку сходів.

Сила любові

Для даного випробування жениха буде потрібно заздалегідь заготовлений мокрий рушник. Тамада або хто-небудь з гостей нареченої протягує женихові це рушник і говорить: "Зав'яжи рушник так туго, як міцно ти любитимеш свою майбутню дружину". Звичайно ж, жених щосили затягне рушник. Гості в цей час підтримують жениха з тією метою, щоб він якомога тугіше зав'язав рушник.

Після цього тамада під схвальні вигуки гостей говорить: "А зараз розв'яжи рушник так швидко, як швидко будеш свої сварки з будинку вивітрювати". Жених спробує швидше розв'язати їм же зав'язаний рушник, і ситуація виходить комічна.

Ромашка чисел

Коли жених подолає цю перешкоду, йому пропонується наступне. У руках у подружки нареченої - ромашка. На кожній пелюстці - пам'ятні для майбутніх молодожонів числа. Це може бути і дата знайомства жениха і наречені, і година їх першого побачення, об'єм талії або розмір взуття нареченої, і навіть вік майбутньої тещі.

Тамада:


Ось ромашка польова:

Відірви пелюстку

Вгадай номерок.

Після цих слів жених відриває поодинці пелюстки ромашки і вгадує те або інше пам'ятне число. Якщо ж він не може відгадати те, з чим пов'язана яка-небудь цифра, то платить викуп. Як тільки сума викупу влаштує гостей нареченої, жених відриває наступну пелюстку.

Випробування закінчується тоді, коли ромашка залишається без пелюсток. Коли жених пройшов і це випробування, його пропускають далі. Якщо справа відбувається в багатоповерховому будинку, женихові дозволяють піднятися на ліфті до поверху нареченої або ж він повинен йти пішки, якщо друзі нареченої незадоволені викупом або тим, як жених вгадував пам'ятні числа.

Відбитки губ

Біля дверей коштує подружка нареченої і тримає в руках великий паперовий лист.

На цьому листі наречена і її подружки заздалегідь залишають відбитки своїх губ.

Тамада:

Ось ти бачиш ці губки.Вгадаєш чи ні

Де твоїй коханій слід?

Жених шукає відбиток губ своєї нареченої. Завдання можна ускладнити, написавши під кожним відбитком яку-небудь суму. В цьому випадку за всі неправильно відгадані губи жених або його друзі платять вказаний викуп. Дане випробування може супроводжуватися жартівливими докорами.

Заспівати пісню

Двері закриті на шляху

Потрібно до дверей ключ знайти.

Серенаду, пісню любові

Ти виконай - і пройди.

Жених повинен заспівати пісню. Якщо він відмовляється, то допомагають друзі. Якщо ж і друзі відмовляються, то платять викуп. Його сума повинна повністю влаштувати гостей нареченої

Станцювати

Тамада:

А жених-то не кульгавої?Нумо, топай ногою.

Жених топає.

Тамада:

Ти народ-то не смешіНам "Циганочку" станцюй.

Звучить музика. Жених танцює або платить викуп.

Тамада:

Наречена прекрасна любить веселістьТанцюй не один, а разом зі всіма!

Друзі жениха приєднуються до танцю або платять великий викуп.

Дай грошей

Тамада:


За наречену-красуньку -

Шампанська пляшку.

За красуню-дружину -

Шоколад "Аленушку".

За плаття довге -

Пляшку винну.

Щоб не ходив до чужої красуньки

Давай гріш-папірець.

Жених і його друзі після цих слів платять викуп, гості можуть викрикувати: "Мало платиш, мабуть, хочеш до чужої красуньки ходити", "Не скупися, -больше давай!" і так далі

Після того, як викуп заплачений, женихові пропонується наступне завдання.

Зв'язка ключів

Тамада:


У цій зв'язці - ключ від дверей

Ти зумій його знайти

Якщо узяв не той - плати.

Женихові вручають зв'язку ключів, з якою він знімає поодинці ключі і пробує відкрити двері. За кожен ключ, який не підійшов до дверей, жених і його друзі платять викуп.

Стіл грошей

Жених і його гості бачать стіл, яким перегороджений коридор.

Тамада:

Як звуть твою нареченуТи грошима напиши.

Як напишеш - покажи!

Женихові пропонується "написати" купюрами повне ім'я своєї нареченої. Ця дія супроводжується фразами типу "Пиши більше!" і так далі Після виконання завдання стіл прибирають.

Голосно про любов

Тамада:

Щедро гроші ти плативА про любов не говорив.

Щоб ніхто не сумнівався

Ти в любові своєю визнайся!

Крикни голосно, не танучи

(ім'я нареченої)! Я люблю тебе!

Жених кричить, а гості оцінюють. Можуть лунати вигуки: "Щось тихо!", "Наречена нічого не чує!" і так далі Жених кричить визнання в любові до тих пір, поки гості не залишаться задоволені.

Таз для душі

Перед дверима кімнати, де знаходиться наречена, жених бачить таз.

Тамада:

Ось. Ти бачиш цей таз.Поклади в нього зараз

Ні козеняти, ні ягняти

Ні худого поросяти.

Для нареченої поклади

Що їй потрібно для душі.

Звичайно ж, відразу здогадатися, що саме слід покласти в таз, жених не зуміє, і виникне комічна ситуація. Випробування триватиме до тих пір, поки жених не здогадається, що в таз повинен встати він сам.

Нитки

На дверях, за якими знаходиться наречена, висить декілька стрічок. У кімнаті до цих стрічок за палець прив'язані наречена і її подружки. А для більшої веселості до якої-небудь стрічки можна прив'язати, наприклад, сусідку пенсійного віку.Тамада:

Дерні стрічку одну

І витягни суджену свою.

Якщо витягнеш не ту

Заплати ти нам гріш.

Або одружуєшся на тій

Що потягнеш за собою.

Конкурс із сміхом і жартами продовжується до тих пір, поки жених не витягне свою наречену. Якщо помиляється, гості голосно просять, викуп або говорять, що він повинен одружуватися на тій, яка вийшла із-за дверей.

Втрачена туфелька

Після того, як наречена буде нарешті вгадана, майбутні молодожони рука в руку йдуть до столу, і тут-то виявляється, що у нареченої немає однієї туфельки.

Тамада:

Ти з нареченою йдешА заміж як її візьмеш?

Немає туфельки однієї

Відшукай її, герой!

Увазі жениха пропонують декілька коробок з-під взуття. У одній з них знаходиться туфелька нареченої. У решту коробок можна покласти рвані тапочки, калоші або валянки. За кожну неправильно вгадану коробку жених платить викуп. Випробування триває до тих пір, поки жених не знайде туфельку своєї судженої.

Коли жених нарешті подолає всі перешкоди на шляху до свого щастя, Тамада говорить:

Випробування пройшов

До нареченої ти дійшов!

І тому зараз

Ти веди наречену в Загс!

Майбутні молодожони йдуть до столу, де приймають поздоровлення і побажання гостей.

Загс

Якщо до загсу недалеко, то молодожони в гості можуть пройти пішки. Інакше жених і наречена їдуть в різних машинах. Це відгомін традиції, згідно якої жених з боярами приїжджав в церкву раніше обраниці і чекав її біля входу. Вона ж чекала вісті про те, що він прибув, і лише після цього відправлялася до вінця.Під час урочистої церемонії одруження перед входом в зал шикується весільний кортеж. У минулі часи він був довгий і ефектний з парами дружків і подружок. Нині інститут дружків і подружок перестав існувати. Кортеж, якщо і є, то дуже нечисленний: у першій парі наречену веде її отець, в другій - жениха веде його мати, в третій - матір нареченої веде отець жениха, потім йдуть свідки, потім члени обох сімей, запрошені гості (не запрошені до кортежу не приєднуються). Після одруження кортеж проводжає молодожонів в іншому порядку: молода дружина - зі своїм свекром, молодий чоловік - з тещею, останні в тому ж порядку.

Чоловіки подають жінкам ліву руку. Так само веде хлопець наречену до столу, одруження в загсі. За традицією сім'я і друзі жениха сідають на час одруження з правого боку залу, а сім'я і друзі нареченої - з лівою. Подібні церемонії під час одруження тепер дуже рідкісні. Ми привели їх як цікаву подробицю. "Зазвичай жінки йдуть з правого боку від чоловіків, а жених бере наречену під руку. Іноді наречені тримаються за руки - це виглядає дуже мило.

Молодим не варто хвилюватися з приводу церемонії одруження, оскільки їх поведінка в цей час регламентується. Від жениха і нареченої потрібно лише сказати "та" достатньо ясно і без зволікання (але не раніше, ніж буде поставлено питання). Раніше існував такий звичай: перед тим, як сказати "так", наречена на мить повертала голову у бік матері, яка кивком голови давала дозвіл.

Обручки під час одруження знаходяться у жениха. У відповідний момент він надягає кільце на палець нареченої, потім вона на палець жениха. У старі часи обручку носила тільки дружина. Тепер, як правило, його носять обидва чоловіки (у наший країні на правій руці). Якщо хто-небудь з подружжя вважає це за непотрібне, не любить прикрас або кільце заважає йому в роботі, не слід ображатися, адже це лише символ зв'язку і не в нім суть.

Після процедури одруження молоді приймають поздоровлення. Першим бере слово офіційна особа, яка проводила одруження. Численні гості приносять поздоровлення в залі очікування. Подружжя повинне без здивування приймати добрі побажання навіть від незнайомих людей: це можуть бути гості іншої сім'ї, яких не обов'язково представляти в цей урочистий момент. Деякі із запрошених на одруження, але не на весілля, вручають у цей момент квіти.

Після прийому поздоровлень молоді виходять разом і за традицією прямують до фотографа. Цей візит мав певний сенс: батьки поспішали додому, щоб закінчити останні приготування до весілля і зустріти прибулих на торжество гостей. Не всі наречені прагнуть отримати класичний знімок "голова до голови", зроблений в професійному ательє. Іноді пам'ятні фото роблять друзі-фотолюбителі, проте ці знімки часто не вдаються.

При вході в зал перед урочистою реєстрацією гратиме Марш Мендельсона, решта мелодій - на розсуд оркестру. Зазвичай в репертуарі є не менше 30 програм по 3 мелодії. Ви можете це з'ясувати при подачі заяви або безпосередньо в день реєстрації.

Вінчання


Якщо Ви вирішили вінчатися, традиційно наречена повинна бути в білому платті і широкій довгій фаті. Цікаво, що першою на Русі біле весільне плаття наділа імператриця Катерина Друга. Раніше слов'янські дівчата йшли заміж в червоному сарафані.

Прогулянка

Відразу після реєстрації молодожони відправляються кататися по красивих місцях міста. Мало хто знає, що традиція "гудіти" всім кортежем - зовсім не винахід підхмелених водіїв. У неї глибоке коріння. На Русі було прийнято шуміти щосили під час пересування молодожонів, щоб захистити їх від злих сил.

Зупиняючись, молоді п'ють з гостями шампанське і б'ють келихи. Роблять це на щастя.

А потім дивляться по осколках, хто першим з'явиться у молодих: хлопчик або дівчинка. Крупні осколки - до хлопчика, дрібні - до дівчинки.

Існує дуже красива традиція відпускати на волю пару білих голубів. Іноді ще кожному голубові на лапку прив'язується стрічка (блакитна і рожева) і, коли вони злетять, по тому, хто піднявся вище, визначається, хто першим народиться в сім'ї - хлопчик або дівчинка. Тільки будьте обережні - голуби можуть забруднити плаття.

Зустріч молодожонів

Після повернення з прогулянки на "весільний бенкет" молодих вітають, посипають дрібними цукерками, монетами і рисом. Робиться це для того, щоб життя було солодка, багата і родюча.

Жениха з нареченою зустрічають батьки, накидають на них рушник, зав'язують і ведуть за стіл із словами: "Тримаєтеся міцнішим, та ідиті по життю сімейної дружно, щасливо, на радість батькам і друзям!" Останні платять за вхід. Першим за весільний стіл запрошується молоде подружжя, за ними - свідки. Hа почесне місце запрошуються батьки. Запрошуються всі гості за весільний стіл.

Коровай


У зал на красивому підносі вносять коровай. Тамада пропонує молодим розламати його навпіл. Чия половина виявиться більшою, той і розділ сім'ї. Ці дії супроводжуються веселою музикою. "Ключ" від сімейного благополуччя вручається новоявленому голові сім'ї, а потім молодому подружжю пропонується обійти гостей і, відламуючи по шматочку, роздати коровай. Половинку нареченої ділять між гостями нареченої, половинку жениха - між його гостями.

Обряд породненія

Гості з'їдають по шматочку короваю, після чого відбувається обряд породненія: вони виходять з-за столу, рідні чоловіка стають напроти рідних дружини, представляються один одному і цілуються.

Обряд розсьорбування каші

Потім всі повертаються на свої місця, а тамада знов звертається до молодим:

Хай знають наші молоді секрети весільних затій

Що часто в гніздечка порожні приносять лелеки дітей

Або залишають їх в капусті, а частіше вносять прямо до будинку.

Щоб ні спокої, ні смутки не заводилося в будинку том

Щоб частіше пташенята народилися, сім'ю примножуючи вашу

Як на Русі завжди водилося, повинні розсьорбувати ви кашу.

У зал вносять тарілку з кашею і дерев'яними ложками. Підносять молодим з такими словами: "Що в лісі пенечков, то вам - синочків, що в лісі купини, то вам дочок". Молоді починають розсьорбувати кашу.

Гуляння

Перший тост вимовляє отець нареченої. Але слово можуть надати і "весільному генералові" - найіменитішому з гостей.І починається гуляння, що переривається галасливими вигуками "Гірко!".

Чому гірко? Кому гірко? Цей звичай, як і багато інших, має давню історію. Раніше наречена обходила гостей з підносом, гість клав на нього гроші, брав чарку, випивав і говорив: "Гірко!", - підтверджуючи, що випив саме горілку, а не воду. Після цього він цілував наречену. Ті, хто грошей не давали, просто випивали із словами "Гірко!" і задовольнялися тим, що спостерігали за поцілунками інших. Поступово цей звичай замінився жартівливою вимогою все нових поцілунків від самих молодожонів.

Неможливо уявити собі весілля без традиційного хліба-солі. Зазвичай під час весільного бенкету свідки зав'язують дві пляшки шампанська на щастя. Перша пляшка випивається на перші роковини весілля, а друга - в день народження первістка.

Правила поведінки на весіллі

Після першого весільного тосту можна познайомити гостей з правилами поведінки на весіллі.

Hа чужих дружин і мужів дивитися

Та про своїх не забувати.

Забороняємо вам лаятися

Битися, сперечатися під столом.

Якщо ви трохи перепили

Краще спати йти мовчки.

Всім без зайвих пояснень

Місце дотримувати своє

Лити в кишеню сусіда

Сік або вино - заборонено.

Hе бурчати і не лаятися

Hе лізти зі всіма цілуватися

Hі в якому випадку не злитися

Від душі всім веселитися.

Якщо хтось помилково

Прихопив з собою тугу

Терміново здайте в холодильник

Hа котлети кухареві.

Якщо ви перед відходом

Виявили злегка

Hа собі чужі речі

Це, право, не біда.

Hо ми строго забороняємо

Йти додому тоді

Коли поряд з вами буде

Чужий чоловік або дружина!

Тост-наказ молодим

З цього 200... року, місяця ..., ... дня повеліваю легіня ... і красну дівчину ... вважати чоловіком і дружиною, що обопільно погодилися поміняти своє вільне і привільне життя на подружнє, а тому належить приймати оних тільки спільно, а порізно серйозно не приймати, бо вони суть єдине ціле і неподільне. Чоловікові бути розділом сімейства оного, на жітье-битье заробляти, на інших красунь не поглядати.


Каталог: wp-content -> uploads -> 2013
2013 -> Рішенням експертної комісії Центру практичної психології І соціології кмпу ім. Б. Д. Грінченка
2013 -> Методичні рекомендації для практичних психолопв-початківців
2013 -> Шкільна науково – методична комісія природничо – математичного циклу Керівник Меркулова Олена Юріївна
2013 -> Головне управління юстиції у Запорізькій області Інформаційний лист про позитивний досвід стану правової освіти у «Запорізькій загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів №97 Запорізької міської ради Запорізької області»
2013 -> І. Програма курсу «Кримінологія» (82 години) Тема Вступ до кримінології. Злочинність: поняття, характеристики, показники та сучасний стан в Україні та світі. (6 годин)
2013 -> Програма курсу «Кримінально-виконавче право»
2013 -> Учебно-методический комплекс экспериментальная психология направление 030300 Психология Квалификация выпускника бакалавр

Скачати 381.69 Kb.

Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3
База даних захищена авторським правом ©shag.com.ua 2022
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка