Тематичний план практичних занятьСкачати 27.21 Kb.
Дата конвертації26.04.2016
Розмір27.21 Kb.
«ЗАТВЕРДЖЕНО»

Зав. кафедри

психіатрії, загальної та медичної психології

проф. І.Д. Спіріна

_________________

«___»__________201_ р.протокол №______
ТЕМАТИЧНИЙ ПЛАН ПРАКТИЧНИХ ЗАНЯТЬ

З ДИСЦИПЛІНИ «МЕДИЧНА ПСИХОЛОГІЯ»

для студентів IV курсу медичного факультету

на 2015-2016 навчальний рік
Тема

Кількість годин

Заняття 1
1

Методи психологічного дослідження. Експериментально-психологічні методи, їх роль у психологічній діагностиці хворих. Принципи побудови комплексного психологічного дослідження.

1

2

Акцентуйовані особистості, визначення та типологія. Діагностика основних типів відношення до хвороби на подальший перебіг захворювання та прогноз. Агравація, симуляція, дисимуляція, госпіталізм. Принципи психотерапевтичної корекції відношення до хвороби, тактика лікаря відносно хворих з патологічними типами реагування на хворобу. Додаткові психодіагностичні методики, трактовка результатів дослідження.

2

3

Клініко-психологічні аспекти пізнавальної діяльності та емоційно-вольової сфери. Свідомість, самосвідомість, їх рівні, стани свідомості у хворого.

1

Заняття 2
4

Основні вимоги до особистості медичних працівників. Психологічні типи лікарів. Професіограма лікаря загальної практики. Поняття про професійну деформацію. Особливості професій, при яких розвивається професійна деформація. Ознаки професійної деформації “синдром вигоряння”. Шляхи його попередження. Спілкування в медичному середовищі, умови створення здорового психологічного клімату. Особливості спілкування між лікарями, лікар – медична сестра.

2

5

Психологічні особливості станів діагностичного процесу. Інформування хворого про діагноз. Патерналізм, його роль в діагностичному процесі. Значення психологічної установки хворого. Конфлікти в медичному середовищі, їх різновиди. Способи вирішення конфліктів.

2

6

Психосоматичні взаємозв’язки. Вплив психологічних факторів на перебіг соматичних розладів. Поняття адаптації та дезадаптації. Класифікація психосоматичних розладів. Теорії психосоматичних взаємовідношень. Механізми психологічного захисту особистості. Принципи профілактики психосоматичних розладів.

2

Заняття 3
7

Психологічні особливості хворих при туберкульозі, СНІДу, онкопатології, ендокринних, нервових та психічних захворюваннях. Психологічні особливості хворих в стоматології, офтальмології, отоларингології, ортопедії і травматології. Вплив на психіку людини вроджених та набутих фізичних дефектів.

2

8

Психологічні аспекти залежної поведінки. Суїцидальна поведінка, профілактика і раннє розпізнавання суїцидальних тенденцій. Психологічні аспекти умирання та смерті. Евтаназія.

2

9

Основні методи психотерапії в роботі лікаря загальної практики. Показання та протипоказання для проведення основних методів психотерапії. Непряма психотерапія, плацебо. Психотерапевтична корекція відношення до хвороби. Психологічна допомога у кризових періодах.

2


База даних захищена авторським правом ©shag.com.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка