Тематична контрольна робота №2 (твір)



Скачати 29.33 Kb.
Дата конвертації29.04.2016
Розмір29.33 Kb.
Урок № Дата, клас_____________
Тема:
Тематична контрольна робота №2 (твір)
Мета уроку: запропонованими завданнями виявити в учнів рівень знань, умінь та навичок з вивченої теми, закріпити їх; розвивати увагу, спритність, рішучість, кмітливість, вміння застосовувати набуті знання під час виконання практичних завдань; формувати кругозір, світогляд; виховувати інтерес до наслідків власної праці, пошану до творчої діяльності, пунктуальність, навички раціонального використовування навчального часу.

Тип уроку: контроль, корекція знань та вмінь.


Хід уроку

І. Організаційний момент. Актуалізація опорних знань (бесіда, відповіді на тестові запитання)

- Які лицарські чесноти українського козацтва оспівує Тарас Шевченко?

- Що символізує євшан-зілля для кожного з персонажів поеми М.Вороного „Євшан-зілля”?

1. Твір Миколи Вороного «Євшан-зілля» - це:
а) казка; б) оповідання;
в) поема; г) вірш.

2. До якого літературного роду належить твір М.Вороного «Євшан-зілля»?
а) до епосу; б) до лірики;
в) до ліро-епосу; г) до драми.

3. Що покладено в основу сюжету твору «Євшан-зілля» М. Вороного?
а) народний переказ; б) літописна легенда;
в) авторський вимисел; г) народна пісня.

4. Укажіть, символом чого є євшан-зілля в однойменному творі М.Вороного?
а) історичної та національної пам’яті; б) ханської влади;
в) рослинного світу України; г) материнської любові..

5. Що є мотивом (темою) вірша Т.Г.Шевченка «Думка»?
а) захоплення красою синього моря;
б) зображення почуттів козака, який потрапив на чужину;
в) роздуми молодого хлопця про нещасливе кохання;
г) ухвалення козацької звитяги та мужності.

6. За що отаман (Т.Шевченко „Іван Підкова”) подякував козакам?


а) за вміння дотримуватися дисципліни;
б) готовність мужньо виступати в бій з ворогом;
в) сміливість під час перебування в бурхливому морі.


ІІ Мотивація навчально-пізнавальної діяльності учнів, повідомлення теми мети, завдань уроку
Орієнтовні теми письмових робіт.
1. Любов до Батьківщини – провідний мотив творчості Т.Г. Шевченка
2. Що може виконувати роль євшан-зілля для сучасних українців? Про що їм варто нагадати?
3. Як я розумію патріотизм (на основі вивчених творів).

4. Ідея любові до рідного народу, до батьківщини у творі М. Вороного «Євшан-зілля».

5. Рідна земле моя, ти козацькою славою щедра... (за творчістю Т. Шевченка).

ІІІ. Застосування учнями знань з метою формування навичок і вмінь


1. Повторюємо вимоги до твору.
2. Працюємо з пам’яткою

Як працювати над твором”



Перший етап
1. Обрати тему.
2. Вирішити, яку думку хочете довести.
3. Дібрати матеріал, систематизувати його, скласти план.
4. Послідовно викласти на папері (чернетка).
5. Перевірити точність слів і виразів, їх відповідність темі.

Тема – у назві твору зміст твору повинне узгоджуватися з темою й головною думкою. Не пишіть того, що не стосується теми. Стежте за порядком викладу думок. Дбайте поро мовне оформлення, використовуйте різноманітні засоби зв’язку, не повторюйте одних і тих самих слів, речень, думок.

Другий етап
1. Прочитайте перший варіант твору.
2. Виправте текст, обравши кращі варіанти слів, речень.
3. Перевірте правильність написання слів, вживання розділових знаків.
4. Перепишіть твір, подбавши про охайність, культуру запису.

3. Самостійна робота учнів – написання творів.



ІV. Підсумки уроку . Обговорення, відгуки, зауваження.

V. Рефлексія
• Чи задоволені ви роботою?
• Чи допомогає колективна робота самостійній?
• що нового сьогодні дізналися?

VІ. Домашнє завдання: Підготувати міні-доповідь «Дитинство Лесі Українки», прочитати поезію «Мрії».


База даних захищена авторським правом ©shag.com.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка