Тема. Радість Різдва Христового



Дата конвертації29.04.2016
Розмір84.1 Kb.
Клас 3

Тема. Радість Різдва Христового.

Мета уроку. Поглибити знання учнів про події, які відбувалися у часи народження Ісуса Христа, пояснити причину радості, яку несе Різдво, спонукати дітей ділитися цією доброю новиною з друзями, з близькими людьми. Сформувати подяки Богу за народження Ісуса Христа.

Біблійна історія. «Євангелія про Різдво Христове» (Мт. 2:1-18; Лк.2:1-20).

Ключовий вірш: «Народився Вам у місті Давидові Спаситель, він же Христос Господній». (Євангелія від Луки 2:1-20).

Навчальні засоби: Святе Письмо, свічка, ілюстрації або слайди, які зображають події Різдва Христового, аудіозаписи колядок, зображення на папері дарів, що принесли мудреці (для інсценізації – відповідні костюми).
Перебіг уроку

І Вступна частина

  1. Християнське вітання.

Учитель:

Люди радіють: скоро Різдво,

Світ звеселився.

В дні ці зимові колись давно

Христос народився.

І хоч настала холодна зима,

Сонечко сяє.

І чути всюди врочисті слова:

«Христос ся Рождає»!
Відповідь учнів: «Славімо Його!»



  1. Мотивація молитви

Учитель: «Діточки, сьогодні до нас прилетіли ангелики і хочуть поділитися з нами радісною новиною… Якою? Ви напевно уже здогадуєтеся… А зараз запалімо свічку і злиньмо душею до Бога у молитві…»

  1. Молитва «Отче Наш».



II Актуалізація опорних знань
Запитання вчителя

  1. Над якою темою ми працювали на попередньому уроці?

  2. Які добрі справи ви вчинили протягом тижня?



III Актуалізація життєвого, чуттєвого та читацького досвіду
Запитання вчителя

  • Кого Господь Бог обіцяв послати на землю? (Господь Бог любить людей, тому обіцяв послати людям спасителя. Протягом багатьох століть вони тужили за спасителем, молились та чекали його приходу).

  • Від кого ви довідалися про Ісуса Христа?

  • Діти, до якого свята ми зараз готуємося?

(Відповіді учнів).
Учитель: «Так, ми готуємося до Святого Різдва. Різдво вносить Божу благодать у кожну родину. Це свято любові та милосердя. Люди встановлюють та прикрашають ялинки, співають колядки, збираючись всією родиною.

Проте Різдво – це День Народження. Як ви гадаєте, про чий день народження ми будемо з вами говорити (відповіді учнів).

Так, ми будемо розмовляти про народження Ісуса Христа – Сина Божого. Сьогодні ви дізнаєтесь про найвагомішу подію в історії людства, яка записана на сторінках Біблії. Отож вирушаємо у подорож…».

IV Мотивація навчальної діяльності


  1. Повідомлення теми та мети уроку.

  2. У супроводі звучання колядки «Свята Ніч» учитель розповідає біблійну історію про народження Ісуса Христа . (Євангелія від Луки 1:20).

  3. Коротка інформація про Святу Землю та історичний період того часу (Римський цезар – неволя – розпорядження про перепис населення).

  4. Учитель показує ікони, кольорові ілюстрації або слайди на тему Різдва Христового.

  5. Учитель пояснює слова та назви, які згадуються в описі Різдва Христового.

Ангел – вісник Бога.

Мудрець – людина, яка має великий розум, глибокі знання, досвід.

Ясла – відгородження е хліві місце, куди закладають корм для худоби.

  1. Вивчення ключового вірша: «Народився Вам у місті Давидовім Спаситель, він же Христос Господь» (Євангелія від Луки 2:12).

Запитання вчителя

а) Чому пастухи злякалися? (Серед ночі, у темряві, раптом з’явилося світло і ангел).



б)Що сповістив про Ісуса ангел? (Що Він є Спасителем світу).
Розповідь учителя: «Так, це була радісна новина. Адже люди впродовж багатьох років чекали приходу Спасителя.

Коли у Вифлеємі народився Ісус, засіяла на небі зоря на весь світ. Її побачили мудреці на Сході і прийшли вклонитися новонародженому Цареві. Вони принесли йому дари: золото, ладан та миро».

V Засвоєння нових знань,

формування упорних умінь і навичок


  1. Інсценізація «Мудреці зі Сходу».


(Сидить Марія із Немовлям на руках, поряд стоїть Йосиф).

Автор:


Дзвоник легко задзвонив і на свято запросив мудреців зі Сходу.
Заходять мудреці, співаючи:

«Три славнії царі зі сходу прийшли,

Злато, ладен і миру йому принесли».
(Мудреці вклоняються і кладуть свої дари маленькому Ісусові).

Автор:


Пісня дивна, тиха

Ллється, наче диха…

Коло немовляти

Нахилилась Мати.
Марія:

Спи, моя Дитино,

Мій єдиний Сину.

Я Тебе укрию,

Я Тебе зігрію.
Пригорну до серця,

Чуєш, воно б’ється?

Зрозуміти хоче,

Ангел що пророчив.
Чи Ти мій, чи Божий,

І на кого схожий,

Я не розумію,

А спитать не смію.
Твої очі – зорі,

Сині та прозорі,

А чоло мов царське,

Доленька теслярська…
Мудреці:

Тесля чи Месія?

Не питай, Маріє.

Ти вродила Сина –

Бога і Людину.
На руках у Тебе

Спить посланець з Неба.

Ким Він має стати,

Ще не час пізнати.
Автор:

Пісня, ніжна, тиха,

Ллється хай та диха…

Он зоря жевріє,

Радуйся Маріє!


  1. Виконання завдання №1 у робочому зошиті.

  2. Коментар учителя: «Своїми дарами мудреці показали, що народжене Немовля Ісус є і Цар, і Бог, і Людина.

Золото вони принесли Йому як Цареві (у вигляді данини чи податку).

Ладан – як Богу (тому що ладан використовується при Богослужінні).

Миро – як людині, котра мусить померти (тому що мертвих тоді натирали запашними оліями)».


  1. Розповідь учителя про переслідування Ісуса жорстоким Іродом.

  2. Розгадування кросворду «Вертеп»




  1. Надприродна істота, яка є початком всього і яка є Любов’ю. (Бог)

  2. Ім’я чоловіка з Назарету, з яким була заручена Марія (Йосип).

  3. Спаситель, посланий Богом на землю (Ісус)

  4. Назва міста, де народився Ісус (Вифлеєм).

  5. Цар Юдеї, якай наказав убити всіх немовлят в країні, щоб таким чином позбутися маленького Ісуса (Ірод).

  6. Хто прийшов поклонитися Месії (Мудреці).

  7. Що стало дороговказом для мудреців? (Зоря).

  8. Хто сповістив пастухам про народження Ісуса? (Ангел).

  9. Пісня, яку традиційно співають на Різдво (Коляда).



VI Закріплення навчальних досягнень,

поглиблення знань


  1. Інтерактивна робота «Що ти цього року подаруєш Ісусові на Різдво?»

Хід роботи: Об’єднати дітей у групи (3-4 осіб). Кожна група має порадитися і вирішити, яким чином вони можуть приділити більше уваги Іменинникові (Ісусу) під час святкування Різдва Христового у цьому році.
Вчитель: «Щороку люди на цілій планеті святкують Різдво – день народження Ісуса Христа – Сина Божого. Як саме у вашій родині святкують Різдво Спасителя?

Це радісне, веселе свято. Проте чи радіє Ісус, коли ми святкуємо? Бог хоче, щоб люди не просто веселилися і дарували подарунки одне одному в цей день, а щоб згадували про головне – навіщо народився Ісус Христос.

Він прийшов на землю для того щоб спасти людство від гріха. «А чи врятований я від гріха» – ось про що треба замислитись у цей день».


  1. Повчальне оповідання «Дідусь, який чекав на Різдво»

В одному місті жив старенький самотій дідусь. Одного разу (а було це напередодні Різдва) наснився йому сон, ніби Ісус Христос каже йому: «Чекай мене на Різдво». Прокинувся дідусь радісний і думає: «Як чудово! Потрібно як слід підготуватися до візиту Господа».

Почав він прибирати, готувати їжу, а тоді причепурився, сів та й чекає.

А на вулиці – страшенна холоднеча, заметіль. Раптом чує дідусь – хтось стукає у двері. Відчинив він – а під дверима стоїть дитина. Замерзла, майже боса і просить: «Впустіть погрітися». Впустив дідусь малого, ще й чобітки йому знайшов.

Коли дитина пішла, сів дідусь та й чекає далі. Ось знову хтось стукає у двері. «Це мабуть уже точно Ісус прийшов» – зрадів дідусь і побіг відчиняти двері. Проте це була самотня бабуся, вона просила дати їй трохи попоїсти. Хоча й не мав дідусь багато їжі, проте нагодував стареньку. Коли ж вона пішла, дідусь все-таки вирішив дочекатися Ісуса. «Хоча у мене вже й не залишилося нічого, чим я би міг пригостити його, проте дуже хочу, щоби він прийшов» – думав дідусь.

І тут знову чується стук у двері. Відчиняє дідусь… а там стоїть звичайний хлопець. «Я так змерз, – каже, – чи не могли б ви знайти для мене якусь стару одежину». Віддав йому добрий дідусь свій теплий кожух. Вже звечоріло. «Мабуть, не прийде сьогодні мій Гість», – подумав дідусь і ліг спати.

Запитання до учнів: «Чи приходив Ісус того вечора до героя оповідання?»

Коментар учителя: «Ісус Христос завжди приходить до нас і стукає в наші двері, двері нашого серця. А ми можемо відкрити їх і впустити його. Ісус з нами не тільки на Різдво, він приходить до нас під час кожного Богослужінні – під видами Хліба і Вина. Подякуймо Йому за це».
VII Узагальнення і систематизація набутих компетентностей
Учитель: «На сьогоднішньому уроці ми дізналися про значення одного із найбільших християнських свят. Якого саме? Різдво Христове – це день Народження Ісуса. Як ми його святкуємо? (Діалог з дітьми: українські народні традиції святкування, Свята Вечеря). Що ви подаруєте Спасителеві у його День Народження? (добрі справи, молитву, гарну поведінку).

Розкажімо нашим друзям, батькам, знайомим про значення свята Різдва, про ту велику радість, яку Бог подарував кожному із нас.



А зараз усі разом заколядуймо: «У Вифлеємі нині новина».
VIIІ. Інструктаж домашнього завдання
Практична робота: Скласти розповідь «Як я привітав Ісуса з Його Днем народження?»

ІХ Підсумкова частина


  1. Мить вдячності: відзначення хорошої роботи учнів.

  2. Молитва «Богородице Діво» або

Вчитель «Разом із Пречистою Дівою Марією подякуймо Богові за Ісуса. Господи Боже, дякуємо Тобі за те, що ти послав нам Спасителя».

Діти: Дякуємо Тобі, Боже!

Вчитель: Господи Боже, дякуємо Тобі за те, що між нами є Спаситель Ісус Христос.

Діти: Дякуємо Тобі, Боже!

Вчитель: Ісусе наш, Спасителю, разом з Пречистою Дівою Марією…

Діти: Вітаємо Тебе!
Підготувала

Ірина Антонівна Беркита

Вчитель основ християнської етики

Білоголівської ЗОШ І-ІІ ступенів

14.10.2011




База даних захищена авторським правом ©shag.com.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка