Тема проекту: «Славетні Українці» Мета проектуСкачати 161.61 Kb.
Дата конвертації26.04.2016
Розмір161.61 Kb.
Тема проекту: «Славетні Українці»

Мета проекту : навчити учнів співпраці з однолітками та батьками, формувати синергетичне мислення, працювати з різними інформаційними джерелами, розвивати пізнавальну діяльність учасників навчального процесу, поглибити знання учнів про славетних українців, виховувати почуття патріотизму, гордості за своїх земляків та толерантність у відносинах між учасниками проекту.

Тип проекту: інформаційно-пошуковий, моно предметний, колективний (груповий), короткочасний.

Учасники проекту: учні 3 класу та їхні батьки.

Питання дослідження:

 1. Видатні державні діячі.

 2. Славетні українці серед науковців.

 3. Діячі культури і мистецтва України відомі всьому світу.

 4. Спортсмени –рекордсмени.

Очікуванні результати:набуття учнями навичок дослідника, самостійного конструювання думок своїх думок та орієнтації в інформаційному просторі; підвищення загальної культури учнів.

Етапи реалізації проекту

 1. Створення груп із учнів класу і залучення до пошукової роботи батьків учнів.

 2. Ознайомлення з темою, метою і основними завданнями.

 3. Знаходження необхідної інформації з використанням різних джерел.

 4. Обговорення , аналіз та систематизація зібраного матеріалу, створення презентації «Славетні українці»

 5. Представлення роботи груп.

 6. Оцінювання роботи проведеної групами.


Вчитель. Нам з вами пощастило народитися і жити на чудовій, родючій землі у незалежній державі – Україні. Вона має багатовікову історію, яку творе її народ. Українці з давніх-давен славилися своїми здобутками у світі.

Сьогодні ми з вами поговоримо про славетних українців, які зробили значний внесок у політичний, освітній , культурно - мистецький розвиток нашої держави. Наш клас було поділено на групи, які працювали над зібранням інформації про славетних українців.Представлення результатів роботи

Представник 1 групи. Отримавши своє завдання ми відразу визначилися з діячами про яких збиратимемо інформацію. Княгиня Ольга для нас являється прикладом далекоглядного правителя. Володимир Великий запровадив християнство на нашій землі. Ярослав Мудрий уклав перший збірник законів «Руська правда». Богдан Хмельницький очолив Національно- визвольну війну нашого народу проти Польщі.

Виступ 1 групи «Видатні державні діячі»

Княгиня Ольга(Слайд 3)

Княгиня Ольга – єдина жінка, яка керувала державою за її тисячолітню історію. Правління її почалося у 945 р. Ольга зображується вродливою, сміливою, хитрою і передусім мудрою правителькою. Стародавні автори розповідають про неї як розумного, енергійного, далекоглядного державного діяча. Ольга ставши княгинею Київської Русі першим ділом помстилася древлянам за вбивство свого чоловіка князя Ігоря. Провела низку реформ, налагодила дипломатичні відносини з Німеччиною, Візантійською імперією. Вважається , що під час свого візити до Константинополя Ольга прийняла християнство. За часів її правління було розбудовано і прикрашено стальний град Київ.Князь Володимир Великий(Слайд 3)

Правив Київською Руссю з 980 по 1015 р. Князя Володимира у фольклорних творах називають – Красним Сонечком, історики –Великим, а священики – Святим. За часів його правління Київська Русь перетворилася на найбільшу європейську державу. Її кордони простягалися від Карпат до Волги, від Балтійського до Чорного й Азовського морів. Вперше почали карбуватися

власні монети - срібники й златники. 988р. Володимир і його дружинники охрестилися, як повідомляє літописець у Херсонесі. Згодом Володимир охрестив киян у Дніпрі, а язичницьких ідолів знищив. За розпорядженням князя в Києві було побудовано першу муровану церкву – Десятинну.

Князь Ярослав Мудрий(Слайд 4)

Князював Ярослав 35 років. Розбудував Київ (територія зросла в 7 разів), звів Ярославів вал - 3,5 км, розш9ирив права християнської церкви, призначив свого митрополита. Ярослав мудрий буд дуже освіченою людиною, тому велику увагу приділяв освітній діяльності : відкривав школи, заснував бібліотеку. Уклав перший збірник законів «Руська правда».

За часів свого правління князь Ярослав побудував три кам’яних храми і Софіївський собор , у якому був організований центр перекладів, де грецькі книги перекладалися старослов’янською мовою. Усі заходи проведенні Ярославом принесли міжнародний авторитет Київській Русі.

Богдан Хмельницький (Слайд 5)

Богда́н Михайлович Хмельни́цький — український військовий, політичний та державний діяч. Гетьман Війська Запорозького, очільник Гетьманату (16481657). Керівник Хмельниччини — повстання проти панування шляхти в Україні, котре, переросло у загальну, очолену козацтвом, визвольну війну проти Речі Посполитої. Перший з козацьких ватажків, котрому офіційно було надано титул гетьмана]. Намагався розбудувати незалежну українську державу, укладаючи протягом свого правління союзи з Кримським ханатом та Московським царством.

Представник 2 групи. Нам було дуже складно вибрати серед науковців, тому вибрали лише 4 представників. Михайло Грушевський автор 10- томної праці «Історія України-Руси». Олег Антонов є одним з основоположників радянського планеризму. Микола Амосов зробив значний вклад в розвиток серцево-судинної хірургії. Євген Патон розроби метод швидкісного автоматичного зварювання під шаром флюсу.

Виступ 2 групи «Славетні українці серед науковців»

Михайло Грушевський(Слайд 6)

Миха́йло Сергі́йович Груше́вський — професор історії, організатор української науки, політичний діяч і публіцист. Голова Центральної Ради Української Народної Республіки (19171918). Багаторічний голова Наукового Товариства ім. Шевченка у Львові (18971913), завідувач кафедри історії Львівського університету (18941914), дійсний член Чеської АН (1914), ВУАН (1923) та АН СРСР (1929), автор понад 2000 наукових праць та 10 – томної «Історії України - Руси»Олег Антонов(Слайд 6)

Олег Костянтинович Антонов один із провідних авіаконструкторів СРСР. Доктор технічних наук, академік. Антонов є одним з основоположників радянського планеризму. Створив близько 30 типів планерів, у тому числі і серійні. Під керівництвом Антонова розроблено транспортні літаки Ан-8, Ан-12, Ан-22, Ан-26, Ан-32, Ан-72, Ан-124, багатоцільові літаки Ан-2, Ан-14, Ан-28, що здатні базуватися на непідготованих смугах довжиною до 550 метрів, пасажирські літаки Ан-10, Ан-24, цільнометалеві планери А-11, А-13, А-15, мотопланер Ан-13 і дельтаплани «Славутич», а також систему автоматизованого проектування транспортних літаків, запроваджено клеєзварні з'єднання і композиційні матеріали, розвинено методи авіабудівельної економіки.

В 1939 на планері «Рот-Фронт-7» (РФ-7) конструкції Антонова Ольга Василівна Клепікова встановила абсолютний міжнародний рекорд по дальності польоту на планері (749,203 км).

Нагороджений трьома орденами Леніна , орденами Жовтневої Революції , Вітчизняної війни 1-го ступеня , Трудового Червоного Прапора, медалями (в тому числі — медаллю «Партизану Вітчизняної війни» 1-го ступеня).Євген Патон (Слайд 7)

Євге́н Оскарович Пато́н (український вчений у галузі зварювальних процесів і мостобудування. Академік АН УРСР (1929). Герой Соціалістичної Праці (1943). Заслужений діяч науки УРСР (1940). Фундатор і перший керівник Інституту електрозварювання АН України.

Автор понад 350 праць. Займався проектуванням і будівництвом мостів. Створив методи розрахунку раціональних конструктивних схем металевих проймових споруд мостів, дослідив умови їх роботи, розробив способи відбудови зруйнованих мостів. Автор чотирьохтомної праці «Залізні мости». Зокрема за проектами Є. О. Патона у Києві в 1912 році був побудований Парковий міст через Петрівську алею, а в 1925 році на опорах зруйнованого Миколаївського ланцюгового моста через Дніпро був споруджений міст імені Євгенії Бош.

У 1930-х роках Є. Патон зацікавився електрозварюванням. Розвинув ідеї винахідника М. Бенардоса, метод швидкісного автоматичного зварювання під шаром флюсу дістав назву «метод Патона». Виконав фундаментальні дослідження у галузі розрахування та міцності зварних конструкцій, механізації зварювальних процесів, наукових основ електричного зварювання плавленням. Під його керівництвом винайдено спосіб автоматичного швидкісного зварювання, який відіграв визначну роль у технічному розвитку.

У роки Великої Вітчизняної війни зробив визначний внесок в обороноздатність СРСР: розробив і впровадив технологію та обладнання для зварювання спеціальних сталей, зокрема, для танкових башт. 1953 року ім'ям Є. О. Патона названо міст через Дніпро у Києві, який споруджувався під керівництвом Є. О. Патона

Микола Амосов (Слайд 7)

Мико́ла Миха́йлович Амо́сов український та радянський лікар (російського походження), учений в галузі медицини, біокібернетики; дійсний член НАНУ, директор Інституту серцево-судинної хірургії. У 2008 році він був визнаний другим після Ярослава Мудрого великим українцем за результатами опитування громадської думки Великі українці

1963 — уперше у СРСР зробив протез мітрального клапана. З часом наукові дослідження М. Амосова, за його власними словами, сформувались в такі напрямки: 1. Регулюючі системи організму — від хімії крові, через ендокринну і нервову системи до кори мозку.

 2. Механізми розуму і штучний інтелект.

 3. Психологія і моделі особистості.

 4. Соціологія і моделі суспільства.

 5. Глобальні проблеми людства.

M. Амосов — автор понад 400 наукових публікацій та 19 монографій. 6 грудня 2013 року у день 100-річчя із дня народження М. М. Амосова, у м.Старий Крим на території районної лікарні ім. М.М. Амосова відкриті пам'ятник роботи Івана Кавалерідзе та кімната-музей, в якій знаходяться книги, фото і медичний інструментарій тих років.

Фізкультхвилинка

Раз – підняти руки вгору,
Два – нагнутися додолу.
Не згинайте, діти, ноги,
Як торкаєтесь підлоги.
Три - чотири – прямо стати,
Будем знову починати.


Тихо! Тихше! Тихіше!
Вітер дерева колише.
Вправо-вліво згинає
Та до землі прихиляє.
Ш-ш-ш! Вітер шепоче,
теж відпочити хоче.
Та-ша-ша! Затихай!
Сядь тихенько, спочивай...
Іше-іше-іше!
Тихо! Тихше! Тихіше!
— Відпочили? Сядьте!
До роботи приступайте
!

Представник 3 групи. Наша група для дослідження вибрала письменників,художників, композиторів. Тарас Шевченко автор славнозвісного «Кобзаря». Леся Українка своїм життєвим прикладом показала, що людина може творити у будь-якій ситуації. Катерина Білокур та Марія Приймаченко представники «народного примітиву» («наївного мистецтва»). Микола Лисенко написав музику до гімнів «Молитва за Україну» та «Вічний революціонер». Миха́йло Верби́цький автор музики гімну України «Ще не вмерла Україна».

Виступ ІІІ групи «Діячі культури і мистецтва України відомі всьому світу»

Тарас Шевченко (Слайд 8)

Тара́с Григо́рович Шевче́нко — український поет, письменник (драматург, прозаїк), художник (живописець, гравер), громадський та політичний діяч, фольклорист, етнограф. Член Кирило-Мефодіївського братства. Академік Імператорської академії мистецтв (1860). Автор славнозвісного «Кобзаря»

Згідно з родинними переказами, Тарасові діди і прадіди були козаками, служили у Війську Запорозькому й брали участь у визвольних війнах та повстаннях в Україні XVII–XVIII століть. Ці повстання були жорстоко придушені, й нормальне суспільне життя на Черкащині, Полтавщині, Київщині, Брацлавщині, Чернігівщині порушилося на тривалі роки. Переважна частина місцевого населення була закріпачена і зубожіла.


Леся Українка(Слайд 8)

Лариса Петрівна Косач (літературний псевдонім —Леся Українка) народилася 25 лютого 1871 року у Новограді-Волинському. Мати її — письменниця Олена Пчілка, батько — юрист. Батьки багато уваги приділяли гуманітарній освіті дітей, розвивали інтерес до літератури, вивчення мов, перекладацької роботи. Серед близького оточення майбутньої поетеси були відомі культурні діячі: Михайло Драгоманов (її дядько по матері), М. Старицький, М. Лисенко. Все це сприяло ранньому входженню Лесі в літературу. В дев'ять років вона вже писала вірші, у тринадцять почала друкуватись. У 1884 році у Львові в журналі «Зоря» було опубліковано два вірші («Конвалія» і «Сафо»), під якими вперше з'явилось ім'я — Леся УкраїнкаКатерина Білокур (Слайд 9)

Білоку́р Катери́на Васи́лівна - українська художниця, майстер народного декоративного живопису, представниця «народного примітиву» («наївного мистецтва»)

В основному Катерина Білокур малювала квіти. Нерідко в одній картині поєднувала весняні й осінні — така картина і створювалася з весни до осені. 6 жоржин на картині «Колгоспне поле» малювала три тижні. Крім квітів, є автором пейзажів та портретів.

Декілька разів зверталася до сюжету лелеки, котрий приносить дитину, але відмовилася від цієї ідеї через подив і нерозуміння оточуючих, котрі чекали від неї лише квітів.Аквареллю й олівцем працювала мало. Художницю більше приваблювали олійні фарби. Сама робила пензлі — вибирала з котячого хвоста волосини однакової довжини. Для кожної фарби — свій пензлик. Самотужки опанувала техніку ґрунтування полотна.

Є представницею так званого «наївного мистецтва» — групи художників, що не здобули академічної освіти, проте стали частиною загального художнього процесу.


Марія Приймаченко (Слайд 10)

Марія Оксентіївна Примаченко, також Приймаченко в деяких документах — українська народна художниця, представниця «народного примітиву» («наївного мистецтва»en); лауреат Національної премії України ім. Т. Г. Шевченка, одна з найвідоміших українських художниць. Заслужений діяч мистецтв УРСР з 1970, народна художниця України. 2009 рік — за рішенням ЮНЕСКО — визнано роком Марії Примаченко.

Микола Лисенко (Слайд 11)

Мико́ла Віта́лійович Ли́сенко (18420322)— український композитор, піаніст, диригент, педагог, збирач пісенного фольклору, громадський діяч.

До найвідоміших творів Лисенка належать музика гімнів «Молитва за Україну» та «Вічний революціонер», котрі зокрема виконував хор К. Стеценка під час Свята Злуки, опери «Тарас Бульба», «Наталка Полтавка» та інші. Лисенко створив численні аранжування народної музики для голосу й фортепіано, для хору та мішаного складу, а також написав значну кількість творів на слова Т. Шевченка.Михайло Вербицький (Слайд 11)

Верби́цький Миха́йло Миха́йловичукраїнський композитор, хоровий диригент, священик, громадський діяч, автор гімну України «Ще не вмерла Україна». Дата створення пісні «Ще не вмерла Україна» залишається наразі дискусійною. Тривалий час вважалося, що вона була створена у 1862–1863 рр. — але без відповідних наукових арґументів. Текст Павла Чубинського у Галичині вперше був опублікований у грудневому числі часопису «Мета», який фактично вийшов близько 15 січня 1864 року. Ймовірно, це й надихнуло о. Михайла (або ж йому було замовлено перемишльською «Громадою») написати патріотичну пісню. Хоча, не виключено, що Вербицький скористався наддніпрянською публікацією тексту. Після опублікування в часописі «Мета» пісня «Ще не вмерла Україна» набула великої популярності серед свідомої молоді Галичини.

Представник 4 групи. Наша група вибрала для дослідження призера Олімпіади Яну Клочкову , чемпіонів Сергія Бубку та Віталія і Володимира Кличків. .

Виступ IV групи – Спортсмени- рекордсмени.

Брати Кличко Віталій і Володимир(Слайд 12)

Спільний професійний дебют братів Кличко відбувся 16 листопада 1996 року в Гамбурзі (Німеччина), в якому кожен з братів нокаутував суперника.Обидва — кандидати наук (1997). Більшість часу брати Клички проживають у Німеччині, де користуються великою популярністю.

Віталій закінчив професійну кар’єру 9 листопада 2005 року, проте в 2007 році оголосив про її відновлення. Після скасування боїв з причини травм, отриманих під час тренувань, йому це нарешті вдалося 11 жовтня 2008 року, після майже чотирирічної перерви на рингу.

Перемога Віталія Кличка над Семюелом Пітером 11 жовтня 2008 року стала втіленням у життя давньої мрії братів — стати одночасно чемпіонами світу з боксу у важкій вазі за версіями різних організацій професійного боксу. Віталій повернув собі чемпіонський пояс організації WBC, а Володимир до цього моменту володів уже трьома поясами, будучи чемпіоном за версіями WBO, IBF і IBO. За бій з Семюелом Пітером у 2009 році Віталію Кличку була присуджена премія Світової академії спорту «Лауреус» в номінації «Повернення року».

2 липня 2011 брати досягли своєї другої, ще більшої мрії. Після того, як Володимир завоював пояс чемпіона WBA, перемігши попереднього чемпіона Девіда Хея, чемпіонські пояси у важкій вазі всіх чотирьох найважливіших організацій у світовому боксі перейшли у володіння братами. Крім титулів цих чотирьох організацій, Володимир також володіє поясами The Ring Magazine і IBO.

Брати Клички впродовж декількох років очолюють незалежний рейтинг важкоатлетів на порталі boxrec, причому з великим відривом від інших важкоатлетів сучасності.

У 2011 році за свої спортивні досягнення брати отримали Премію Штайгер.

Сергій Бубка(Слайд 13)

Найтитулованіший український спортсмен Сергій Бубка народився 4 грудня 1963 року в місті Луганськ. Із дитинства він займався в ДЮСШ «Динамо», а в 20-річному віці отримав звання заслуженого майстра спорту.

Сергій Бубка закінчив державний інститут фізичної культури в Києві. Він є шестиразовим чемпіоном світу у стрибках із жердиною, переможцем безлічі змагань, організованих Міжнародною асоціацією легкоатлетичних федерацій, національним та європейським чемпіоном. У 1985 році він підкорив висоту 6 метрів на змаганнях у Парижі, а кращий спортивний результат Сергія Бубки (6 метрів 14 сантиметрів) досі лишається неперевершеним.

Яна Клочкова(Слайд 13)

Яна Олександрівна Клочкова народилася 7 серпня 1982 року. Плаванням почала займатися з 1989 року. Учасниця Олімпійських ігор 2004 року. Майстер спорту міжнародного класу з плавання, багаторазова чемпіонка й рекордсменка Олімпійських ігор(5 медалей із 4 «золото»), світу та Європи.Вчитель. Кожна група разом з батьками провела велику пошукову роботу, систематизувала зібраний матеріал, колективно створили мультимедійну презентацію «Славетні українці». Давайте завдяки методу «Мікрофон» поділимося враження від роботи над нашим проектом.

Кожна група виправдала мої надії і за виконану роботу отримує високі оцінки.


База даних захищена авторським правом ©shag.com.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка