Тема Предмет і система юридичної психології Юридична психолога як наука. Предмет та завдання юридичної психології. Система юридичної психологіїСкачати 26.49 Kb.
Дата конвертації13.09.2017
Розмір26.49 Kb.
Теми лекцій з курсу «Юридична психологія»
Тема 1. Предмет і система юридичної психології

  1. Юридична психолога як наука. Предмет та завдання юридичної психології. Система юридичної психології.

  2. Історія розвитку юридичної психології. Передумови застосування психологічних знань в судочинстві. Розвиток і становлення юридичної психології як науки

  3. Зв'язок юридичної психології з різними галузями наукового пізнання. Юридична та загальна психологія. Юридична – диференційна – соціальна психологія. Зв'язок юридичної психології з кримінально-процесуальним та цивільно-процесуальним правом.

  4. Тема 2. Методи юридичної психології

  5. Методологічні основи та принципи юридичної психології. Система методів юридичної психології. Класифікація методів юридичної психології. Методи пізнання в юридичній психології. Використання методу тестування в юридичній практиці.

  6. Відмінність методів юридичної психології від інших психологічних методів. Правомірність і допустимість методів психологічного впливу в кримінальному судочинстві.

  7. Тема 3. Пенітенціарна психологія

Сутність пенітенціарної психології. Психологія особи засудженого. Вплив соціальної ізоляції на особу. Методи впливу на особу засудженого в установах виконання покарань.

Психологічні аспекти організації життєдіяльності засуджених. Психологія тюремного побуту. Колективи засуджених та їх психологічна характеристика.

Психологічні основи ресоціалізації засуджених.

Тема 4. Психологія учасників розслідування злочинів:


Поняття захисної домінанти. Провокуюча поведінка. Види віктимності.

Тема 5. Психологія судової діяльності

Психологічні основи судової діяльності. Психологія судді. Психологічна характеристика судового процесу при розгляді кримінальних справ. Ухвалення рішення судом та його психологічний аспект. Психологія особи підсудного.

Психологія судових дій. Психологічні особливості судового допиту. Перехресний допит. Психологічні основи очної ставки в суді. Психологія судового огляду.

Тема 6. Судово-психологічна експертиза

Психологічна консультація в кримінальному процесі. Поняття і компетенція судово-психологічної експертизи. Методи судово-психологічної експертизи. Призначення СПЕ й організація її провадження.

Судово-психологічна експертиза в кримінальному, цивільному та адміністративному процесі.

Тема 7. Кримінальна психологія

Предмет і завдання кримінальної психології. Поняття особистості злочинця. Класифікація злочинних типів. Соціально-демографічна характеристика особистості злочинця. Психологія окремих типів злочинів. Дослідження особистості у кримінальному процесі.

Психологія організованої злочинності.

Тема 8. Психологія злочинного діяння

Психологія аспекти злочинної діяльності. Психологічна структура злочину. Психологічні причини злочинної поведінки.

Психологічні наслідки здійсненого злочину. Попередження злочинів.

Тема 9. Психологія слідчої діяльності

Психологічні основи проведення окремих слідчих дій. Психологія огляду місця події. Психологія обшуку і виїмки. Психологія пред’явлення до впізнання. Психологічні особливості слідчого експерименту.Допит та його психологічні аспекти. Психологія допиту потерпілого, підозрюваного, звинуваченого і свідка. Особливості допиту неповнолітніх. Психологія очної ставки.


База даних захищена авторським правом ©shag.com.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка