Тема. Пошук інформації в ІнтернетСкачати 46.41 Kb.
Дата конвертації27.04.2016
Розмір46.41 Kb.
#22842
Практична робота № ___

Тема. Пошук інформації в Інтернет.
Мета. Навчитись виконувати пошук потрібної інформації в мережі Internet.
Обладнання: IBM PC, інструкція.
!!! Виконуючи роботу, необхідно дотримуватись правил техніки безпеки

та протипожежної безпеки !!!
Розглянемо детальніше технологію роботи з мережею.

Перш за все є 3 основні методи роботи з мережею. Так як мережа складається з набору серверів, на яких розміщені Веб-сторінки, то й кожна така сторінка має свою власну адресу. 1. Перехід за відомою адресою. Розглянемо перехід за однією з відомих адрес. Для цього запустимо браузер Internet Explorer і в рядку АДРЕС наберемо таке: www.1plus1.tv (Enter). Після цього, якщо комп‘ютер уже під‘єднаний до мережі Internet, то почне завантажуватись вибрана сторінка. Якщо ж даний комп‘ютер підключається до мережі за допомогою модема, то потрібно його (модем) ввімкнути, а з папки “Удаленное соединение” (папка “Мой компьютер”) запустити іконку налаштованого з‘єднання. При потребі можна ввести логін та пароль для доступу до сервера мережі.

 2. Перехід за посиланням. Взагалі, посиланням може бути будь-який об‘єкт, що знаходиться у вікні браузера. Визначити його можна так:

 1. Це напис синього кольору, підкреслений такою самою синьою лінією.

 2. Це малюнок (кнопка з написом), обведений пунктирною лінією.

Але найнадійнішим способом є зміна вигляду курсора миші із стрілки на “указуючу руку”.

Отож, знайшовши потрібне посилання, користувач може клікнути на ньому лівою кнопкою миші або відкрити посилання в новому вікні, клікнувши на ньому правою кнопкою миші і вибравши команду “Открыть “ в новому вікні. 1. Перехід за баннером. На “Веб-сторінках” часто можна бачити невеликі прямокутники із рекламою певних інформаційних ресурсів. Вони називаються баннерами і призначені для реклами. Часто вони бувають анімаційними. Для того, щоб перейти по Бандеру, можна використати техніку описану в попередньому пункті.

Пошукові сервери.

Серед усіх існуючих ресурсів у мережі потрібно особливо виділити пошукові сервери. Це спеціальні машини в мережі, які дозволяють нам шукати необхідну інформацію. Насправді вони шукають адресу сторінки, на якій з певною достовірністю присутнє шукане слово, або фраза. Серед пошукових ресурсів варто назвати такі:

Російські: www.rambler.ru, www.aport.ru

Українські: www.meta-ukraine.com, www.search.kiev.ua

Технологія пошуку інформації в глобальній мережі доволі проста. Після загрузки пошукового ресурсу на екрані з‘явиться рядок пошуку, до якого потрібно ввести слово, що означає поняття, яке нам потрібно шукати. Після цього потрібно натиснути кнопку Enter або клікнути лівою кнопкою миші на кнопці ”Пошук” (“Поиск”) поряд із пошуковим рядком. Після цього пошукова машина видасть вам на екран список посилань на ресурси, що містять шукане слово. Часто буває так, що при першому пошуку машина знайде кілька тисяч серверів і кілька десятків тисяч документів. Зрозуміло, що таку кількість документів переглянути за достатньо короткий термін не можливо. Тому можна скористатись методом покрокового наближення. Для цього спочатку в рядок пошуку вводиться слово, що означає цілий клас понять. Після того, як пошукова машина знайде певні ресурси, потрібно клікнути лівою кнопкою миші на віконечку “В найденом” і ввести нове поняття, яке є підмножиною множини знайдених понять. 2 останні операції потрібно повторювати до тих пір, доки на вікні браузера не відобразяться 5-10 посилань. Їх можна переглянути за доволі короткий термін часу і вибрати із всіх знайдених ресурсів потрібні.

Крім того, потрібно пам‘ятати, що великі і малі літери не мають значення.

Виконаємо побудову пошукової послідовності слів залежно від поставленої задачі.
Задача: Я хочу купити трактор Т-150.

Послідовність дій: Ввести в пошуковий рядокі слово “техніка”, дочекатись кінця загрузки, поставити галочку “в найденом”, ввести слово “трактор”, дочекатись кінця загрузки, поставити галочку “в найденом”, ввести слово “Т-150”, дочекатись кінця загрузки, поставити галочку “в найденом”, ввести слово “продам”.

В результаті на екрані повинно з‘явитись 5-10 посилань на сервери або Веб-сторінки, які можна зручно відкрити в нових вікнах і переглянути по мірі загрузки.


Порядок виконання роботи:

 1. Ввімкнути комп'ютер.

 2. Завантажити браузер Internet Explorer.

 3. Перейти за відомою адресою http://www.google.com.ua (ввести або вибрати в рядку адрес).

 4. Перейти в розділ «картинки». Ввести ключове слово «карикатуры».

 5. Скористатися гіперпосиланням, щоб переглянути карикатуру Ейнштейна та інші.

 6. Зберегти ту карикатуру, що сподобалась в папці «Мои рисунки».

 7. Скористайтеся кнопкою «Назад», щоб повернутися на попередню сторінку.

 8. Перейти за відомою адресою http://www.meta.com.ua (ввести або вибрати в рядку адрес)

 9. Перейти в розділ «Новини». Ввести ключове слово «погода». Відмітити прапорець «за вчера».

 10. Серед запропонованих сайтів знайти сайт інформаційної агенції Уніан. Зберегти веб-сторінку в папці «Мои документы».

 11. Перейти за відомою адресою http://www.Yandex.ua. Переглянути розділи каталога.

 12. Зайти за гіперпосиланням на веб-сторінку «Телепрограма» - сейчас. Зберегти сторінку в папці «Мои документы».

 13. За ключовими словами «Yahoo! – по-русски» зайти на пошуковий сервер «Yahoo!».

 14. За ключовими словами «1plus1.tv/video/camera.php» знайти веб-сторінку із зображенням Хрещатика в Києві в реальному часі. Зберегти сторінку в папці «Мои документы».

 15. Перейти за відомою адресою www.rambler.ru . Дочекатись завантаження сторінки

 16. Створити пошукову послідовність для знаходження відповідності фразі “Куплю трактор Т-150”

 17. Відкрити 2 із знайдених посилань у різних вікнах, користуючись контекстним меню посилань. Одну із веб-сторінок зберегти в папці «Мои документы».

 18. Ознайомитися з пошуковим ресурсом www.aport.ru та іншими (ввівши як ключові слова «пошукові системи»).

 19. В одній із них (наприклад lincs, uaport) знайти реферат на будь-яку тему з будь-якого шкільного предмета на українській мові. Зберегти його як документ Word в папці «Мои документы».

 20. Записати висновки до зошита з практичних робіт (або набрати в електронному вигляді)

 21. (Якщо робота виконується дома, то необхідно переслати по e-mail всі збережені веб-сторінки, малюнок, реферат і текстовий документ з висновками по практичній роботі за адресою: Polschool19@ukr.net)Запитання до захисту практичної роботи:
1. Які існують способи пошуку інформації в мережі Інтернет?

2. Які Ви знаєте пошукові системи?3. Що таке гіпертекст, гіперпосилання?

Інструкцію складено на основі збірника Вінницького обласного інституту післядипломної освіти педагогічних працівників (кабінет інформатики)

Скачати 46.41 Kb.

Поділіться з Вашими друзьями:
База даних захищена авторським правом ©shag.com.ua 2022
звернутися до адміністрації

увійти | реєстрація
    Головна сторінка


завантажити матеріал