Тема: Нумо, дівчата!Скачати 101.36 Kb.
Дата конвертації01.05.2016
Розмір101.36 Kb.

Тема: Нумо, дівчата!Мета: сприяти розвитку артистичних нахилів; розвивати техніку публічних виступів; заохочувати учнів до самостійної діяльності.
Обладнання: музичний супровід – сучасні мелодії, 2 столи, 6 стільців, косметика.
Місце проведення: актова зала.
Час підготовки : 4 години.


«Нумо, дівчата!»

Сценарій

1 Ведучий. Добрий день шановні гості!

2 Ведучий. Вітаємо вас з прекрасним весняним святом! Нехай на ваших обличчях цвітуть посмішки, а турботи і печалі нехай зникнуть назавжди

1 Ведучий. Давайте ж хоча б один день у році відпочинемо від наших щоденних проблем – від уроків, завдань, прибирання, кухонних справ.

2 Ведучий. І привітаємо прекрасну половину людства.

1 Ведучий. Двадцяте століття, безперечно, можна вважати зірковим часом для жінок, адже ніколи раніше вони не відігравали такого важливого значення практично у всіх галузях людської діяльності. Леся Українка, Джейн Аддамс, Ванга, Агата Крісті, Марія Кюрі, Софі Лорен, Єдіт Піаф, мати Тереза, Валентина Терешкова, Індіра Ганді, Габріель Шанель, Маргарет Тетчер та багато інших відомих усьому світові жінок залишили яскравий слід в історії XX століття.

(на електронній дошці показані фотографії.

2 Ведучий. Дівчатами нашого училища теж можна гордитись. І куховарять і навчаються, вміють користуватися як голкою так і слюсарними інструментами.

1 Ведучий. Не бояться ні автомобіля, ні трактора.

2 Ведучий. Всі такі гарні, цікаво, а хто ж найкращий?

1 Ведучий. Давай оголосимо конкурс і будемо знати.
2 Ведучий. Давай.

1 Ведучий. Оголошується конкурс на найкращу дівчину училища!


2 Ведучий. Давай краще визначимо на якому курсі навчаються найкращі дівчата.

1 Ведучий. Зрозумів. Оголошується конкурс «Нумо, дівчата!» між І та ІІ курсом нашого училища.


2 Ведучий. На сцену запрошується команда дівчат І курсу. Капітан команди
____________________________________________________________ (капітан команди називає

  • назву команди

  • імена членів команди

  • девіз команди (скандують члени команди)

1 Ведучий. На сцену запрошується команда дівчат ІІ курсу. Капітан команди


____________________________________________________________ (капітан команди називає

  • назву команди

  • імена членів команди

  • девіз команди (скандують члени команди)

2 Ведучий. В журі запрошені


____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

«ПОЕТИЧНИЙ»
1 Ведучий. Оголошується конкурс «Поетичний». Потрібно прочитати вірш Лесі Українки. До змагання запрошується по одній дівчині з кожної команди. За перемогу у конкурсі команда отримує 5 балів.

2 Ведучий. Леся Українка (Лариса Петрівна Косач-Квітка) (1871-1913) – українська письменниця. Вже в п’ять років Леся прекрасно грала на фортепіано, а в дев’ять ­ років написала свій перший вірш «Надія», який присвятила своїй улюбленій тітці. Письменниця створила понад 20 діалогів, маленьких драм на зразок драматичних поем і монументальних поетичних п’єс. Та найбільшої слави здобула її «Лісова пісня». Українською мовою Леся Українка перекладала Байрона, Гомера, Гейне, Гоголя.


(Проходить конкурс)
2 Ведучий. Надамо слово журі.
«МЕДИЧНИЙ»
1 Ведучий. Оголошується конкурс «Медичний». Потрібно правильно накласти пов’язку протягом 3 хв. За правильно накладену пов’язку команда отримує 1 бал.
(кожна учасниця команди витягує білет)
2 Ведучий. Нам потрібні 8 добровольців, яким безпосередньо і будуть накладати пов’язки.
1 Ведучий. Слідкувати за часом буде (таймерист) ______________________________________________________

(Проходить конкурс, одночасно подається інформація про Мати Терезу)


2 Ведучий. Мати­ Тереза (1910-1997) – засновниця католицького Ордену милосердя, лауреат Нобелівської премії. Справжнє ім’я цієї жінки – Агнес Гонджа Бояджиу, за національністю вона була албанкою. Чому саме їй випала доля стати захисницею всіх знедолених і хворих людей? У в 1946 році мати Тереза жила усамітнено в монастирі Лорето (Індія) поблизу Калькутти. Якось монахиня поїхала в притулок Дарджлинга, щоб підтримати стражденних молитвами. І раптом відчула, ніби хтось кличе її піти у світ для виконання назначеної їй місії. “Я повинна була покинути монастир, – розповідала вона про цю подію, – і жити серед бідних, допомагаючи їм”. Невдовзі архієпископ Калькуттський благословив її на роботу в світі. Мати Тереза отримала індійське громадянство. Відтоді її одягом стало біле сарі з голубою облямівкою і приколотим на плече розп’яттям. Вона відкривала притулки для дітей, будинки для перестарілих людей. Де б не появлялася ця жінка, люди усюди відчували добро, яке від неї випромінювалося, відчували спокій і самі, врешті, ставали добрішими, кращими, світлішими. Завдяки матері Терезі для покинутих напризволяще стариків у 1954 році було відкрито Дім вмираючих, почали діяти майстерні для безробітних, притулки. При залізничних станціях з’явились медпункти, де можна було отримати безкоштовну медичну допомогу. В 60­х роках мати Тереза отримала дозвіл відкривати центри в Венесуелі, на Цейлоні, в Римі, Танзанії, на Кубі. В 1964 році її було нагороджено премією імені Джавахарлала Неру, а в 1966­му – Ватиканською премією імені папи Івана XXIII. 1979­го року матері Терезі присудили Нобелівську премію. Завдяки її старанням у Нью­Йорку був відкритий перший церковний притулок для хворих СНІДом. Перше відділення Ордену було створене і на території колишнього Радянського Союзу після землетрусу у Вірменії – в Єревані, Спітаку. Сьогодні на пострадянському просторі діє вісім відділень.


1 Ведучий. Конкурс завершено. Слово журі.
2 Ведучий. Загальний рахунок (Оголошується бали і за цей конкурс і за два конкурси разом)
«КУЛІНАРНИЙ»

1 Ведучий. Оголошується конкурс «Кулінарний».


2 Ведучий. Завдання для команд. Представниця команди повинна почистити 1 кілограм картоплі. Перемога присуджується тій дівчині, яка найменше зріже лушпиння

1 Ведучий. Ми зважимо вже почищену картоплю.


2 Ведучий. Конкурс триває поки хтось з вас почистить всю картоплю.

1 Ведучий. Отже, 5 балів отримає та команда в якої на закінчення змагання буде більше (в кілограмах) почищеної картоплі

(Проходить змагання)
2 Ведучий. Любу роботу потрібно виконувати швидко, якісно, вчасно і точно.
1 Ведучий. Я знаю таку жінку, яка вміла і на літаках літати, і сталь лити і в море за штурвалом ходити. Готувала вона рідко але смачно. Її ім’я Маргарет Тетчер
2 Ведучий. Маргарет Тетчер (1925 р.н.) – прем’єр­міністр Великобританії в 1979­1990 роках. Маргарет Хілда Робертс уже в десять років взяла участь у передвиборній кампанії місцевого кандидата від партії консерваторів – приносила відомості про хід­ виборів. На початку 50­х років Маргарет вийшла заміж за Деніса Тетчера, який забезпечив їй можливість не працювати і повністю віддатися задоволенню її політичних амбіцій. В 1959 році Маргарет Тетчер була обрана до парламенту, в 1970­му стала міністром освіти, а в 1975 році – головою Консервативної партії. В 1979 році Маргарет Тетчер була призначена прем’єр-міністром Великобританії. Завдяки досить різким висловлюванням, діловитості, безкомпромісності, ця жінка завоювала звання «залізної леді». Працюючи ще в міністерстві освіти, Маргарет Тетчер з метою економії бюджетних коштів виступила за відміну видачі безплатного молока учням молодших класів. Ставши прем’єр-міністром, вона відмінила субсидії малозабезпеченим, збільшивши податки з підприємців. Вона хотіла, щоб всі працювали, причому так само енергійно, як звикла працювати вона сама. Тетчер приватизувала раніше націоналізовані підприємства, підняла ціни на послуги. За її правління кількість безробітних досягла трьох мільйонів осіб. «Залізна леді» вдалася до багатьох непопулярних заходів, але, завдяки цьому, Англія була врятована від кризи, і Маргарет Тетчер знову, як за часів Черчіля, почали поважати на міжнародній арені. В країні за час правління Маргарет Тетчер кількість мільйонерів збільшилася в чотири рази. Коли Тетчер стала прем’єр-міністром, її батька не було серед живих. Та, відповідаючи якось журналістам на запитання, кому, на її думку, вона зобов’язана своєю перемогою, вона, не задумуючись, відповіла: «Практично всім я зобов’язана своєму батькові». Це він навчив її трудитися, бути вимогливою до себе і до людей. Це дотепер допомагає їй, дочці бакалійника, в будь-якій ситуації завжди почуватися впевнено.

1 Ведучий. Конкурс завершено. Зважимо картоплю (Важать і кажуть скільки грам в команд)


2 Ведучий . Слово журі.
1 Ведучий. Загальний рахунок (Оголошується бали і за цей конкурс і за три конкурси разом)

«ЕРУДИТІВ»
1 Ведучий. Наші дівчата знають також премудрості професії.
2 Ведучий. Оголошується конкурс «Ерудитів». Будуть показані різні предмети. Завдання назвати правильно. Одна правильна відповідь – 1 бал. Всього предметів _______ штук. Відповіді надаються по черзі. Показувати предмети буде Дубій Руслан Миколайович - майстер виробничого навчання 6 групи.

1 Ведучий. Починає команда ІІ курсу (назва команди) ____________________________


Проходить конкурс, поки журі оцінює виступ, ведучі читають історичну довідку
2 Ведучий. Насправді в історії є багато представників жіночої с таті, які добре вміли розбиратися в суто чоловічих іграшках - ключах, автомобілях. Є навіть жінка - легенда, яка була першою жінкою в світі, що вміла їздити на автомобілі, літати літаком і навіть керувала космічним кораблем
1 Ведучий .Валентина Терешкова (1937р.н.) – перша в світі жінка космонавт, яка стала для всіх жінкою легендою. Зарубіжні газети називали її не інакше як «міс Всесвіт». Валентина Терешкова після нелегкої праці за ткацьким верстатом поспішала не на танці, а в аероклуб. Її вабило небо. Спочатку стрибала з парашутом, а коли запропонували вступити до загону космонавтів, не задумуючись, погодилась. Крім неї, були ще три претендентки, та, говорять, що її вибрав сам Микита Хрущов. І 16 червня 1963 року весь світ почув з космосу позивні радянської «Чайки». Валентина стала десятою людиною, яка побувала в космосі. За сприяння Микити Хрущова утворилася «космічна пара» – Валентина Терешкова і Андріян Ніколаєв. Згодом Микиті Хрущову захотілося, щоб «космічна сім’я» стала зразково показовою. Для цього Валентина Терешкова просто зобов’язана була народити дитину. Валентина Терешкова, пролежавши весь період вагітності, таки народила дівчинку Оленку. Та сімейне життя у подружжя космонавтів не склалося. Як не обурювався Брежнєв, а вони все ж розлучились. Валентина Терешкова стала кандидатом технічних наук, тривалий час керувала Комітетом радянських жінок, була головою спілки товариств дружби і культурних зв’язків із зарубіжними країнами. В 1994 році очолила Російський центр міжнародного наукового і куль­турного співробітництва. Її поважали, її любили, їй писали листи жінки з усього Радянського Союзу, які сподівалися, що жінка­генерал, космонавт допоможе їм виріши їхні проблеми. Другим чоловіком Валентини Терешкової був хірург, генерал медичної служби Юрій Шапошников, який тривалий час був заступником головного хірурга Збройних сил СРСР, а потім став директором Центрального науково­дослідного інституту травматології і ортопедії. Валентина Терешкова, схоже, знайшла своє жіноче щастя з цим чоловіком, з яким прожила майже 20 років. Ще в дитинстві Валентина Терешкова мріяла не про небо, не про Космос – вона хотіла стати машиністом паровоза. А от її онук вирішив, що буде льотчиком. У жовтні 2000 року одна англійська організація назвала Валентину Терешкову «жінкою століття».
2 Ведучий . Слово журі.
1 Ведучий. Загальний рахунок (Оголошується бали і за цей конкурс і за три конкурси разом)

«ФОКУСИ»
2 Ведучий. А зараз буде проводитись такий конкурс, за перемогу в якому присуджується 5 балів.

1 Ведучий. Щоб заробити ці 5 балів необхідно показати…. Фокуси. Вони мають бути цікаві та несподівані.


2 Ведучий. Першою показує фокуси команда ІІ курсу _______________________.
(Показ)

1 Ведучий. А зараз виступає команда І курсу _______________

(Показ)
2 Ведучий. Слово журі
1 Ведучий. Загальний рахунок (Оголошується бали і за цей конкурс і за всі конкурси разом)

«ДИВОВИЖНО»
1 Ведучий. Обов’язковою умовою цього конкурсу є хороша пам’ять.
2 Ведучий. Учасниця команди має запам’ятати за 10 секунд ряд чисел і назвати їх по пам’яті.
1 Ведучий. Хто з них зробить найменше помилок той переможе.
2 Ведучий. За перемогу у цьому конкурсі присуджується 5 балів.

1 Ведучий. Першою виступає команда ІІ курсу _______________________.


(Показ)
2 Ведучий. А зараз виступає команда І курсу _______________

(Показ)
2 Ведучий. Слово журі


1 Ведучий. Загальний рахунок (Оголошується бали і за цей конкурс і за всі конкурси разом)

«НАЙЧАРІВНІША ТА НАЙПРИВАБЛИВІША»
1 Ведучий. Цей конкурс дозволяє побачити як створюється краса.
2 Ведучий. Учасниці команд мають зробити макіяж та манікюр за 10 хвилин.
1 Ведучий. За перемогу у конкурсі – 10 балів
Йде конкурс
2 Ведучий. Всі дівчата гарні. Постійно проводяться конкурси краси. Але однією з найгарніших жінок планети визнано принцесу Діану
1 Ведучий. Принцеса Діана (1961-1997) – одна з найгарніших, найблагородніших жінок XX­го століття, справжня перлина англійського королівського двору, принцеса Уельська стала легендою. Стати балериною Діані завадили…декілька зайвих сантиметрів зросту. І Діана стала доглядати за перестарілими людьми, потім пішла працювати у дитячий садок. Королівська сім’я ухвалила вибір спадкоємця престолу Чарльза, принца Уельського. Діана народила двох синів. Та не все було гладко у стосунках між подружжям. Хоча після розлучення Діану позбавили права називатися «Її королівська Величність», та для мільйонів людей вона залишилася «Королевою людських сердець», її називали «Англійською трояндою» і обожнювали. Діана загинула в автомобільній катастрофі у вересні 1997 року.
2 Ведучий. Слово журі
1 Ведучий. Загальний рахунок (Оголошується бали і за цей конкурс і за всі конкурси разом)
«МАЙБУТНІ МАМИ»
1 Ведучий. Наші дівчата в майбутньому стануть мамами, але і сьогодні вони повинні вміти одягати дітей.
2 Ведучий. Ти ще скажи – на швидкість.
1 Ведучий. Я не просто скажу, а наголошу - ЯКА з команд найшвидше одягне дитину, та й принесе своїй команді 10 балів.
Йде конкурс
2 Ведучий. Слово журі

1 Ведучий. Загальний рахунок (Оголошується бали і за цей конкурс і за всі конкурси разом)

Дівчата переодягаються, виходять в зал. Проводиться оголошення підсумків.

1 Ведучий. Ось і закінчився наш конкурс перемогою команди _____________________________________________________.


2 Ведучий. Але наші дівчата в повній мірі володіють секретами чарівності

1 Ведучий Достойні манери, прекрасне виховання та бездоганний смак допомогли їм при проведенні сьогоднішнього конкурсу


2 Ведучий. Давайте подякуємо їм оплесками.База даних захищена авторським правом ©shag.com.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка