Тема 4: Складові комп’ютера(системний блок, пристрої введення (миша, клавіатура), виведення даних (монітор, принтер)) їх призначення.
Мета:
Навчальна: ознайомити з пристроями комп’ютера та їх призначенням.
Розвиваюча:розвивати увагу та пам’ять, логічне мислення, мовленнєву компетентність, вміння використовувати технічну лексику.
Виховна: виховувати цікавість, допитливість, орієнтувати у виборі майбутньої професії.
Матеріали та обладнання:загадки, ребуси, малюнки пристроїв,робочий зошит.
Структура уроку
-
Організаційний етап.
-
Перевірка домашнього завдання.
-
Актуалізація опорних знань (бліцопитування).
-
Оголошення теми та мети уроку.
-
Мотивація навчальної діяльності (загадки, ребуси, відгадування малюнків).
-
Засвоєння нових знань та навичок (евристична бесіда).
-
Фізкультхвилинка.
-
Застосування знань та навичок (робота із зошитом).
-
Підсумок уроку(закодована розповідь, малюнки художника-жартівника, заповнити схему).
-
Повідомлення інформації про домашнє завдання.
Хід уроку
-
Організаційний етап.
На перерві: підготовка дошки, унаочнення, робочих місць учнів, вчителя.
На уроці:
-
Підготовка учнів до уроку (займають робочі місця, організовують робочий простір).
-
Вчителю звернути увагу на самопочуття та зовнішній вигляд учнів.
-
Привітання. Відмітити присутніх. Призначити чергових.
-
Перевірка домашнього завдання.
-
Актуалізація опорних знань.
-
Для чого використовують комп’ютер?
-
Які дії може виконувати комп’ютер?
-
Назвіть види комп’ютерів.
-
Оголошення теми та мети уроку.
-
Мотивація навчальної діяльності.
(Вчитель зачитує загадку, учні відгадують та перевіряють правильність відповіді розв’язавши ребус. Далі вказують номер малюнка, на якому зображений відгаданий пристрій. )
Скромний сірий колобок,
Довгий, тонкий проводок.
Зверху на коробці
Дві великих кнопки.
В тебе є хороша книжка,
А в комп’ютера є … (мишка).
Сотня клавіш, різні знаки
Спершу учні – небораки,
А тепер раз – два й готово
І відстукали вже слово.
Ось де пальцям фізкультура
І це все - … (клавіатура).
Ось на нім комп’ютер пише
І малює без зупинки
Найцікавіші картинки,
А влаштовує цей хор
Чарівник наш - … (монітор).
В блоці цім живе процесор
Помічник він, не агресор.
В ньому щось гуде, співає,
Одним оком нам моргає.
Головний він недаремно,
А зовуть його … (системним).
Ось я кнопку натискаю
І папір вже заправляю.
Він друкує без зупинки
Вірші, пісні і картинки.
І швидкий він, наче спринтер
Відгадайте, що це… (принтер)
Цей пристрій
Від копіювати книжку зможе.
Тексти, малюнки розмноже
Та оцифрованими в пам’ять заложе.(сканер)
-
Засвоєння нових знань та навичок. (еврестична бесіда)
-
Як назвати ці всі предмети? (Пристрої комп’ютера)
1
|
2
|
3
|
|
4
|
5
|
6
|
|
-
Для чого призначений кожен з цих пристроїв? (Відповіді учнів, вчитель корегує та доповнює їх відповіді)
-
Які ви ще знаєте пристрої комп’ютера?
-
Чи знаєте ви, що пристрої комп’ютера поділяються на пристрої введення та виведення?
-
Назвіть номери малюнків тих пристроїв, які на вашу думку відносяться до пристроїв введення інформації в комп’ютер. (1, 5,6)
-
Назвіть номери малюнків тих пристроїв, які на вашу думку відносяться до пристроїв виведення інформації з пам’яті комп’ютера. (2,3)
-
Фізкультхвилинка
Правило проведення фізкультхвилинки: якщо названий пристрій введення – присідаємо, пристрій виведення – підстрибуємо.
-
Застосування знань та навичок.
(Робота із зошитом с.8 №2)
Серед предметів знайди ті, які можуть бути складовими частинами комп’ютера.
-
Підсумок уроку.
-

Спробуйте прочитати невеличку історію, вставляючи на місцях малюнків назви пристроїв.
-
-
Веселий художник «заховав» у малюнках пристрої комп’ютера. Спробуйте все знайти. 
.
-
Заповніть схему
-
Повідомлення інформації про домашнє завдання. Зошит – с.9 №3.
Поділіться з Вашими друзьями: |