Суд над цигаркоюСкачати 97.77 Kb.
Дата конвертації30.04.2016
Розмір97.77 Kb.


Герасик О.М.

2009-2010 н.р.

ТЕМА: СУД НАД ЦИГАРКОЮ.

( ПРОФІЛАКТИКА ШКІДЛИВИХ ЗВИЧОК)

МЕТА:ЗАСТЕРІГАТИ УЧНІВ ВІД ВЖИВАННЯ ТЮТЮНУ.

НАМАГАТИСЬ ПЕРЕКОНАТИ ЇХ У НЕПРИПУСТИМОСТІ ЙОГО ВЖИВАННЯ.

ОБЛАДНАННЯ:

1)АНАЛІЗ АНКЕТИ ДЛЯ УЧНІВ НА ВИВЧЕННЯ СПОСОБУ ЖИТТЯ;

2)ВИСТАВКА ЛІТЕРАТУРИ;

3)ВИСЛОВЛЮВАННЯ ВИДАТНИХ ЛЮДЕЙ:

« ЛЮДИНА Є НІЩО ІНШЕ, ЯК ЇЇ ВЧИНКИ»

ГЕГЕЛЬ

«ЖИТТЯ САМЕ ПО СОБІ –НІ БЛАГО, НІ ЗЛО;

ВОНО ВМІСТИЛИЩЕ І БЛАГА, І ЗЛА,

ДИВЛЯЧИСЬ ПО ТОМУ,

НА ЩО ВИ САМІ ЙОГО ПЕРЕТВОРИТЕ»

М. МОНТЕНЬ

ФОРМА ПРОВЕДЕННЯ: ДИСПУТ

Питання для обговорення:

 1. У чому сенс вашого життя?

 2. Паління — це шкідлива звичка чи хвороба?

 3. На вашу думку, чи можна жити у своє задоволення, не порушуючи норм моралі? Як ви вважаєте,
  чи варто вносити моральні норми в кримінальний кодекс?

 4. Чи згодні ви з твердженням, що «усе, чим людина зі своїм розумом відрізняється від тварини,
  є результатом життя в суспільстві?

ХІД КЛАСНОЇ ГОДИНИ

Ведучий. Можна по-різному визначити мету свого існування, але мету треба мати — інакше то буде не життя, а животіння.

Сьогодні ми поведемо нелегку розмову про підступного ворога людства — тютюн. Ви, мабуть, не раз чули від дорослих про шкідливість паління і вживання спиртних напоїв. І я дуже добре розумію, що ви самі хочете розібратися в складних суперечностях життя, навчитися критично ставитися до людських слів і справ. Звідси й прагнення на власному досвіді перевірити правильність тверджень про шкідливість сигарети . Лише одна затяжка тютюновим димом— спробую, мовляв, що буде... І ніхто над цим не задумується. А замислитися варто.

Людина — складний, таємний багатогранний світ. Серце людини — вмістилище всесвіту, зосередження емоційної енергії і принципів ставлення до дійсності. Голова людини — орган творчості, створений природою за образом і подібністю світові. Людина повинна прожити життя якнайкраще і присвятити себе цій цілі.

Як ви вважаєте, у чому сенс вашого життя?(Думки учнів).

Ведучий. А тепер ми повинні вияснити: паління — шкідлива звичка чи хвороба?

(Думки учнів).

Ведучий. Звичка — це певна дія, набута людиною в процесі життя. На ранній стадії — це звичка, але потім вона переростає у хворобу. Як висновок — обов'язково потрібно лікуватися.

ПЕРЕГЛЯД ВИСТАВИ « СУД НАД ЦИГАРКОЮ»

СУД НАД ЦИГАРКОЮ

СЕКРЕТАР:Прошу всіх сідати.Сьогодні у відкритому судовому засіданні слухається справа по обвинуваченню цигарки.Суд запрошує ввести підсудну.(Конвоїри вводять цигарку.)

---Сідайте підсудна!СУДДЯ:У склад нашого суду входять:

-Народний засідатель_________

-звинувач(прокурор)_________

-захисник(адвокат)

-голова суду__________

Підсудна, встаньте! Суд пояснює вам ваші процесуальні права. Ви маєте право давати відвід складу суду або одному з його членів, задавати питання свідкам, визивати в суд додаткових свідків, заявляти ходотайство і прохання. Маєте право й на останнє слово. Вам зрозумілі Ваші права?ЦИГАРКА:Так, ваша честь.

СУДДЯ:Чи довіряєте Ви слухати Вашу справу?

ЦИГАРКА:Довіряю.

СУДДЯ:Маєте прохання чи ходотайство до суду?

Поки що ні.

СУДДЯ: Сідайте, підсудна! Оголошується заключення по обвинуваченню

ЦИГАРКА-ВЕЛИКЕ ЗЛО,МИ БАЧЕМО, ЩО ЩОДНЯ ЗБІЛЬШУЄТЬСЯ КІЛЬКІСТЬ ЛЮДЕЙ, ЯКІ ПАЛЯТЬ , І,ЯКЩО ЇХ ЗАПИТАТИ: «Чому ви розпочали палити?», всі відповідають: «Цигарка винна!»

ЦИГАРКА(скакує) Вони дурні, а я винна? Як же це так ?

СУДДЯ:Цигарка , сядьте, Ви позбавлені слова. Доведено, що куріння сприяє виникненню різних захворювань, які являються причиною передчасної смерті. Смертність людей, наприклад від раку легень, у курців до 20 разів більша ніж у некурців.Цигарка забирає здоров᾽я тисяч людей , в США кожного року вмирають 130 тисяч людей від паління . Всесвітня організація збереження здоров᾽я , її комітет експертів закликав всі суди світу запровадити для цигарки найтяжчі звинувачення

в злочинах проти людства. Підсудна, встаньте!

Вважаєте себе винною у даному звинуваченні?

ЦИГАРКА:НІКОЛИ! Я не винна! У всьому винні ці дурні люди, які без мене не можуть жити.От їх і засуджуйте. Я винна тільки частково!

СУДДЯ:От і поясніть суду , в чому Ви вважаєте себе винною.Розкажіть про себе.

ЦИГАРКА:Народилася я у 1492 році , коли до нас приплив Колумб.Він яскраво описав

Мій спосіб життя: «Нам зустрілися дуже багато майже голих людей , дуже

Сильних,вони йшли зі свої поселень з палаючими смолоскипами в руках,і травою,дим від якої вони пили. Інші несли велику цигарку, а потім кожен робили 3-4 затяжки , випускаючи дим через ніздрі, всі таким чином освітлювалися і йшли далі…Ви чуєте, громадяни судді? Вони освітлювалися, а я танула на очах!Так хто кого тут вбивав?

Для чого мої приятелі з групи Христофора Колумба( а потім вони стали моїми друзями)

Перевезли мене з Америки. Мої якості високо оцінив французький посол в Партугалії Жан Плебк. Це він зарекомендував мене королеві Марії Медічі і її сину палити цигарку, щоб позбавитися від головного болю. Як бачите,поважні судді ,Я людям допомагаю, лікую їх. Разом з англійськими купцями я приїхала до Росії . Правда, російський цар Михайло Романов відразу мене незлюбив. А ще більше мене незлюбили за те , що один з моїх шанувальників заснув з цигаркою, зчинив величезне пожарище в дерев’яній Москві.Після цього любителів цигарки спочатку карали 60 різками . Я ожила тількі у після того ,як на трон вступив цар Петро І , який оцінив мене і у 1697 році дав дозвіл на куріння.З того часу я зажила приспівуючи. В теперішній час мене люблять більше половини чоловіків і ⅜ жінок планети. Кожну секунду на планеті викурюють 330000

Цигарок. Як бачите , поважні судді, моєї провини тут немає, винні ті, хто мене любить, то ж їх і засуджуйте.

СУДДЯ: Чи є питання до підсудної?

ПРОКУРОР: Да, скажіть ,підсудна . Ви вважаєте себе винною в тому, що одобрювали в людях пристрасть до Вас,визивали до себе почуття звикання?

ЦИГАРКА: О , так! Звичайно! Кому не подобається , щоб його любили? Я як і Ви!

Але Ви ж знали , що пристрасть до Вас шкодить людям!

ЦИГАРКА:Ну як і всяка пристрасть ! Вона потребує жертв!

СУДДЯ: Перейдемо до опитування свідків. ( до зали запрошуються свідки)

Ви запрошені до суду по справі цигарки. Назвіть себе і розповідайте суду , що Вам відомо про це питання. Суд попереджує Вас що за дачу неправдивих показань , Ви будете притягнуті до кримінальної відповідальності. Вам зрозуміло?Свідок: Зрозуміло. Я 1995 року народження, познайомився з цигаркою в 3 класі. Після перших затяжок мені стало зле, виник дуже великий головний біль, виникло запаморочення в голові, та потемніння в очах. Сказати по правді, мені вона не сподобалась. А товариші говорили, що це лише зпочатку, що потім буде краще, що вона заспокоює нерви, зменшує відчуття голоду, знімає втому. І я привик, палю і нічого не думаю, а в голову нічого не лізе. Понизилася моя успішність. Раніше все запам'ятовував, а зараз і половини не можу.

Суддя: Є запитання до свідка?

Адвокат: Є. Скажіть свідок, вам цигарку спочатку запропонував товариш, а потім ви де їх брали?

Свідок: А він мені весь час давав цигарки, пригощав, поки я сам не звик, а тепер він мої палить і свариться, якщо я забуваю купити.

Прокурор: Як відносяться ваші батьки до того, що ви почали палити. Де ви берете гроші на цигарки?

Свідок: Вони ще не знають, що я палю. А гроші від сніданків витрачаю, тому що нічого не їм і нічого не хочеться.

Суддя: Спасибі, сідайте. Запросіть, будь ласка, другого свідка. Розкажіть про

себе, як ви познайомилися з цигаркою.

Свідок: Мені 15 років. З підсудною я познайомилась ще у 5 класі. Відносини у

нас добрі (покашлює).

От говорять я від паління і на ріст мала, і така худа, ну то й що! А для чого жир? І головний у мене не завжди, терпіти можна. Говорять, що гонгрену можна одержати. Ну, то й що!

Говорять, що рак легень від неї можна одержати (кашляє)....Суддя: Ви хворі? Свідок: Ні, я завжди кашляю. Суддя: Би товаришуєте з хлопчиком?

Свідок: Товаришувала. Тепер ні, йому не подобається, що від мене завжди пахне тютюном і,що у мене зуби жовті. Ну, і нехай (зітхає).

Суддя: Дякую. Сідайте.

Суд переходить до обговорення. Слово державному звинувачу.

Прокурор: Товариші судді! Перед тим як я розпочну свою звинувачувальну промову я прошу розглянути документи, звинувачуючі підсудну. Статистика говорить, що в середньому життя людини-курця на 9 років менше, ніж у того хто не палить. Крім нікотину в диму тютюну міститься багато інших тосичних речовин : синильна кислота, окис вуглецю, мурашина кислота , смола , яка подразнює слизову оболонку горла, язика, очей. При курінні відбувається звуження судин, притік крові до ніг різко зменшується , що спричинює інколи ампутацію ніг. Куріння може привести до виразки шлунку. Товариші судді! Я прошу суд , вибираючи міру покарання врахувати вищевказане і вибрати для підсудної міру покарання спалення на вогні!

Суддя; Слово надається захисту.

Адвокат: Шановні судді ! Моя підзахисна, як я вважаю, випадково на лаві підсудних! Вона насильно ні в рот, ні в кишеню не лізла. Всі постраждалі від неї самі шукали з нею зустрічі. Тому я вважаю підсудну невинною..Суддя; У вас все?гСідайте. Суд іде до нарадчої кімнати.

Секретар: Встати. Суд іде!Суддя: Повідомляється вирок.

Вислухавши вище сказане,Цигарку вважати винною у заподіянній шкоди здоровмо підростаючому поколінню. Тому :

1 )3аборонити паління цигарок на території школи всім присутнім ..включаючи вчителів та технічних персонал школи.


 1. Провести профілактичні бесіди про шкоду паління серед батьків.

 2. Назавжди ввести заборону паління цигарок для учнів Нововоскресенської ЗОШ.
  І)

ПЕРЕГЛЯД ТА ОБГОВОРЕННЯ СИТУАЦІЙ, РОЗМІЩЕНИХ НА ДИСКУ « ШКІДЛИВІ ЗВИЧКИ»

Ведучий. Дійсно, сучасна молодь зовсім не задумується над тим, як їй жити, що робити, як себе реалізувати. Але все-таки у житті людина повинна дотримуватися норм моралі.

А під нормами моралі розуміють ті правила поведінки, які історично виробляються в процесі людського співжиття і регулюють поведінку людей у ставленні один до одного і до суспільства, а також відображають прийняті у суспільстві уявлення про добро і зло, правду і кривду, справедливість.

Здатність людини встановлювати для себе певні моральні норми і дотримуватись їх називається совістю.

Життя відповідно до законів совісті — головна ознака порядної людини.

Чи можна, на вашу думку, жити в своє задоволення, не порушуючи норм моралі?

(Виступ учнів).

Аналіз результатів проведеного анкетування.

Ведучий.А чи варто вносити моральні норми в кримінальний кодекс?

(Виступ учнів).

Ведучий. В. Годвін говорив: «Усе, чим людина зі своїм розумом відрізняється від тварини, є результатом життя в суспільстві».

А чи згідні ви з таким твердженням?(Думки учнів).

Це дійсно так. Оскільки ми самі бачимо, що нині молодь себе не може реалізувати, не має де провести вільний час.

Але якщо порівняти людину з твариною, то, на перший погляд, ніби неможливе таке співставлення. Але й можна зробити висновок, що можливе. Оскільки людина по-звірячому може вбити людину, підліток закопати живцем у землю меншого за себе. І ніякого почуття провини, що відібрано чуже життя.

Пригадується мені такий випадок. У зоопарку гуляли підлітки. На їхні очі потрапило мале кошеня. Вони його взяли із собою і вирішили кинути у клітку до тигра. Діти були збуджені і задоволені тим, що тигр на їхніх очах роздере мале кошеня. Але побачили вони зовсім іншу картину. Тигр підійшов до кошеняти, обнюхав його і навіть не думав чинити з ним розправу. Діти були приголомшені. Після цього випадку вони ходили в зоопарк і дивилися як тигр-хижах жив із малим кошеням.Отже, тварина, не маючи здатності розумово мислити як людина, не така жорстока.

Закінчити наш диспут мені хотілося б словами Д. Лондона: «Початок шляху — чарка, затяжка тютюновим димом, один укол, середина—випиваюча компанія, легка затяжка сигаретами, кінець—у тюрмі за вбивство у п'яному вигляді, в стані наркотичної ейфорії, психіатрична лікарня, могила від випадкової легкої хвороби».


База даних захищена авторським правом ©shag.com.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка